Reklama

pátek 6. listopadu 2015

Média: čtyři známky toho, že Rusko předběhlo NATO


6. 11. 2015    zdroj a zdroj a zdroj a zdroj
The Huffington Post uvedly čtyři známky toho, že NATO "prohrálo s Ruskem závody ve zbrojení." Aliance vysoce hodnotí "rozhodnost a sladěnost" ruské armády a konstatuje její nový potenciál, který je schopen mařit operace NATO.Severoatlantická aliance byla zaskočena novými možnostmi ruské armády, píše německá verze The Huffington Post. Noviny uvádějí čtyři známky, které naznačují, že "NATO už prohrálo s Ruskem závody ve zbrojení."

Zaprvé, píší The Huffington Post, Rusko je schopno nenadále zahajovat rozsáhlá cvičení za účasti desítek tisíc vojáků. Země NATO potřebují na takové manévry dva roky příprav, uvádí článek. Cvičení v rozsahu Trident Juncture-2015, která nyní probíhají na území Španělska, Portugalska a Itálie, provádí Rusko pravidelně.

Za druhé, u ruské armády se objevily nové technické možnosti, které byly pro NATO překvapením, jak poznamenal velitel spojených sil NATO v Brunssum, Hans-Lothar Domrёze. Jako příklad uvedl rakety "Kalibrus", které byly vypuštěny z ruských lodí v Kaspickém moři na cíle v Sýrii. Tyto střely by mohly ohrozit i Berlín, pokud by tyto lodě vypluly do Středozemního moře, řekl Domrёze.

Zatřetí, píší noviny, NATO má vnitřní rozpory, jelikož zájmy 28 zemí aliance jsou příliš odlišné. Jedni vyžadují ochranu před islamistickým terorismem, zatímco jiné konstatují potřebu posílit východní hranice.

Deutsche Welle uvádí názor zástupce NATO, který přiznal, že nejednotnost aliance je "obrovský nedostatek z vojenského hlediska." "Rusové jednají rozhodněji, pružněji a sladěněji. My se tím rozhodně musíme zabývat," řekl pod podmínkou anonymity.

Začtvrté, píší The Huffington Post, NATO připouští, že v některých oblastech již nemůže Rusku čelit. Generál Domrёze prohlásil, že Rusko má potenciál uzavřít NATO přístup ke spojencům v některých oblastech.

Jak uvádí Associated Press, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil, že pro alianci je nyní tato otázka na pořadu jednání." Musíme si mohli být jisti, že jsme schopni obejít tento potenciál, abychom v případě nutnosti mohli upevňovat, přemísťovat a rozmísťovat vojska," řekl.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

68 komentářů :

 1. Z dnešních zpráviček. V Portugalsku při mezinárodním cvičení interventů z NATO se zřítil český vrtulník.

  NATO má větry také především - 1/ z moderního ruského letectva
  2/ z moderních a suprtichých ruských ponorek 3/ z celé plejády velice chytrých a prostředky NATO těžko detekovatelných a sestřelitelných ruských raket (některé jako kupř. Kalibr mají univerzální použití - na různých nisičích) 4/ z ruské PRO (systémy S - 400, S- 500, z prostředků radioelektronického boje 5/ z velice rychlých protilodních střel

  Jak se ukazuje, ruskou výhodou je také vysoká mobilita jednotek, schopnost utajit operace a vynikající úroveň velení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mate pravdu. Ale je takdy jeste neco, co je VELICE dulezite: Rusove se budou BRANIT vsemi prostredky, budou branit svou zem, kulturu, proste to co je jejich. Jsme to my (uSSacti vazalove, novodobi dobyvatele, barbari) kteri budeme donuceni utocit na Rusko (na Ukrajine se to to nepovedlo.... dalsi kolo ceka) - a budeme to delat abychom uchranili..... na Ruskem (cizim) uzemi ..... co vlastne?

   Smazat
  2. Už Napoleon se snažil celý svět uchránit před Ruskem tím, že došel s armádou až k Moskvě, pak se pokoušeli Britové spolu s tehdejší koalicí včetně Turecka opět uchránit svět před ruským vlivem na Krymu a poté se pokoušel zastavit komunisty Hitler a zvolil podobnou strategii jako jeho předchůdci. Je mi ale záhadou, proč všichni chránili svět na ruském území a né každý ve své vlasti, na kterou by byl veden ruský útok. Rusko se stále jen brání ale v řeči Západu vlastně útočí, takže až vás přepadne zloděj či vrah, jste dle jejich logiky útočník vy osobně a zloděj se jen brání.

   Smazat
  3. Zapomněl jste na velice důležitou věc:
   Ruská armáda mluví jedním jazykem a používá unifikovanou techniku. To je oproti NATO obrovská výhoda, větší než si vůbec dovede představit ten, kdo neviděl jakou zoufalou směsici NATO představuje. Udělat z toho galymatiáše funkční celek je takřka nemožné, byrokratické zastřešení možná vyvolává zdání nějaké unifikovanosti, je to ale jenom fatamorgána.

   Smazat
 2. A tak jsme honem rychle lokajsky přispěchali s požadavkem na posílení východního křídla NATO. Imigranti implantovaní konáním a pod vedením USA nám starosti nedělají. Stali jsme se lotry v lotrovské peleši.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne tak docela . Pokud vím, tak náš PAN prezident Zeman se této rektální akce NEZŮČASTNIL, za což mu patří dík, že se chová jako představitel suveréního státu a ne vazalského dominia.

   Smazat
  2. Vysoce podezřelé je už to, že 9 států je najednou ohroženo východním sousedem. Protože to nebezpečí je tak silné a dá se říci i bezprostřední, tak musí požádat spojence, aby umístili svoje základny na ohrožených územích. Jak na potvoru jsou to skoro všechny státy bývalého východního bloku a dnes již "humanitárně rozdělené" Jugoslávie. To je ale sviňa ten Putin!

   Smazat
  3. ANO, další plusový bod pro prezidenta. Jeho volbou projevil národ většinový pud sebezáchovy. Byla to dobrá volba.

   Smazat
  4. Inak som zvedavy ako sa citi nas Nacko z Popradu ohrozeny Ruskom, ked nas od neho chrania jeho nazi-kamosi na Ukrajine.

   Smazat
 3. Američtí piloti nemají moc velké šance si zabojovat s ruskými - pakliže Rusové spustí Krasuchu, ruské piloty amíci ani nezahlédnou.

  OdpovědětSmazat
 4. Nato je rozhádaná koalice, protože všichni vazalové nemají dobývačné choutky. Naproti tomu Rusové jsou jednobarevná vláda, která nekecá a jedná.

  OdpovědětSmazat
 5. Třeba co nejdřív vystoupit z diktátorské EU a zločineckého NATO !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vstup do NATO byl bezprecedentní diktát zrádců národa.

   Smazat
  2. Proto tam má neandrtalec bustu. Střed Evropy se vždycky hodí.

   Smazat
 6. V článku je logická nepřesnost. K útoku na Berlín by Rusko nemuselo vůbec posílat své lodě do Středozemního moře. Autor zřejmě neví, že Rusku patří Kaliningrad. A z něj je možné střílet při doletu 2000 km až daleko za Paříž, zasáhnou odsud téměř celé území Velké Británie a značnou část Itálie. Podle některých odhadů však mohou mít rakety Kalibr dolet až 4000 km. To by znamenalo, že celá EU je s velkou rezervou v dostřelu. Naším štěstím je to, že Rusové se do žádných válek nepouštějí, pokud nejsou vysloveně donuceni. To byl případ Gruzie, Krymu a naposledy Sýrie. Doufám, že se USA nepokusí zrealizovat plán sestřelování ruských letadel nad Sýrií...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není logická nepřesnost, naopak. Kaliningrad je poměrně malé území, snadno eliminovatelné prvním úderem. Navíc dobře pokryto včetně trasy na západ radary NATO a PVO. Jih, tedy od Středozemního moře, je téměř nechráněn a lodě či hlavně ponorky jsou dost pohyblivé..... Vl..k

   Smazat
 7. Napoleon dosel s vojskem v r. 1812 az pod Moskvu, kde jej ...pravdepodobne....zdecimovala termojaderna zbran.
  https://www.youtube.com/watch?v=br_PWBadUyM
  Ze by taky trochu "ahead of time"?

  OdpovědětSmazat
 8. Nieco z podobneho sudku..
  http://www.prvopodstata.com/2015/11/05/technologie-navratu-dil-1/

  OdpovědětSmazat
 9. V tom pripade by mohli byt rusaci v klidu, ze se staty NATO posunuly na jejich zapadni hranici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážně?A proč se tam tedy posunuly? Aby si s nimi nezávazně přes "čáru" pokecali? Sunou se tam proto, že jejich zbraně a rakety je možné včas zlikvidovat, a čím blíže, tím kratší čas na reakci. Tedy větší šance, podle logiky zelených mozků, "chránit svět na ruském území ", jak už je uvedeno výše. Zkroutit ruce, pokud se nebudou chtít rozdělit o své surovinové zdroje. Pro nás to ovšem znamená, že v okamžiku odpálení první rakety proti rusku automaticky vyletí serie raket proti cílům na našem (nejen) území. A jak se ukázalo v Sýrii, neviditelně a s přesností na tři metry.
   To přibližování "na dostřel" je skrývaná touha to zkusit. Získat alespoň malou výhodu, a zkusit to. A nějaký maniak to jednou zkusí. Pokud se znovu nevrátí velmoci k jednání, a nastaví podmínky tak, aby se v případě nějakého omylu či zlé vůle jednotlivce, dalo reagovat, a nezničit celý svět.
   Jestli si nějací kreténi myslí, že řešením je srazit Rusko na kolena, tak se šeredně pletou. J.B.

   Smazat
  2. Rusové dobře vědí odkud vítr fouká. Ti nebudou v případě konfliktu válčit s dělnicemi ale pošlou svá žihadílka rovnou přes oceán za včelí královnou, která si myslí, že je nedotknutelná. Prozatím každý hajzl se světovládními úmysly se v Rusech šeredně spletl. A nejinak tomu bude i s těmi Adolfíky z W. DC.

   Smazat
  3. Určitě ne. Slabým článekm NATO je NMATO smaotné, jeho alianční podstata. Jedním cíleným jaderným úderem - stačí jen taktický kalibr - na bod v některém méně důležitém státě NATO (tzn. ne např. v Polsku a ne v Německu) vyjde najevo, že USA nejsou ochotny riskovat přežití svých velkoměstských aglomerací kvůli nějakému Vyškovu či podobně... nepůjdou do velkého konfliktu... v tu chvíli přestane mít členstvi v NATO pro evropské země mít cenu... u Stalingradu Rusko také zaútočilo na neněmecké jednotky... na slabý článek...
   Je to mnohem výhodnější než frontální konfrontace...

   Smazat
 10. Rusaci jsou notoricti komousi, byli porazeni rozpadem sssr a ted je treba toho rudocha v kremlu dorazit.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to by byli náckové z Bílého domu první kterým se to povedlo.

   Smazat
  2. Palmere, neopruzuj a vrať se do své klece u dr. Chocholouška. Osobně si myslím, že patříš mezi sedm největších blbů na světě.
   Rudá záře nad Kladnem

   Smazat
  3. Palmere, ani se neomlouvám, jsi idiot.

   Smazat
  4. 20:31 Tak šup šup, na co čekáš, pusť se do toho. A nezapomeň nám ze Sibiře poslat pohled.

   Smazat
  5. Pepku, Pepku, ty proste tu svoji debilitu musis porad predvadet verejne. Ale bojim se, ze o bolseviky tveho razeni uz v Rusku davno zajem nemaji. A ted vyskoc!

   Smazat
  6. Prosím vás, proč na Palmera vůbec reagujete? Copak nevidíte, že jeho kecy jsou tak primitivně stále stejné? Vždyť to je zcela evidentní, že je to placený mentální chudáček, který ani není schopen sestavit alespoň jednu solidní větu, která by měla nějaký smysl a význam,neřku-li, aby nám sdělil něco smysluplného.Proč svými odpovědmi tomuto chudáčkovi zbytečně zahlcujete tuto diskuzi.
   Pepan

   Smazat
 11. Sel do hajzlu sssr nebo USA?
  A tam presne ta kokotenka patri.
  At ziji USA!!!
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA jsou zombík na pokraji zániku! Jednak jim hrozí rozpad, jednak bankrot a jejich pověst mírotvůrců a vítězných dobyvatelů, neřkuli vývozců demokracie, míru, svobody bere rychle zasvé. Jenom blbci (nemyslím to nijak osobně) to nevidí.

   Smazat
  2. 20:40 Ať žijí USA! Proč ne, ale doma a ze svého !!!!!

   Smazat
  3. Pepku, dobre si to "at zije..." pamatujes, ale dnes je jina doba. Ja chapu, jak te mrzi, ze jsi nemel moznost stat se Pomocnou strazi VB, ale tak to v zivote chodi. Jeste ze mas ten trolli vedlejsak a muzes dekovat bohu, ze na ustredi tak zoufale chybi lidi, jinak by podobneho debila nikdy nemohli zamestnat. A ted vyskoc!

   Smazat
 12. Radeji nacek v bilem dome nez komous v kremlu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slavná vojenská vítězství USA - Vietnam, Irák, Libye, Afghánistán, Sýrie. USA jsou virtuální bublina, která na Rusa nemá.

   Smazat
  2. 20:43 Tobě je každý nácek dobrý. Za protektorátu bys udělal velkou kariéru (a po osvobození by ses pěkně pohoupal). Teď už to nedoženeš, i když, kdo ví?

   Smazat
 13. Rusaky od nas vyhnal Kocab s Prazskym vyberem. Malem je mydlili klacky. Ti rusaci jsou fakt gerojove.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KOcáb byl malé hovno - přepsání Jalty dohodl Gorbačov na nejvyšší úrovni. Nějaký Kocáb si na tom akorát přihrál polívčičku.

   Smazat
  2. 20:57 Geroj Kocáb vyhnal Rusy i z Německa a z Afghanistánu. A kdyby měli s Pražským výběrem větší nádobíčko, tak by je vyhnali i z Ruska, viď?

   Smazat
  3. pre Anonymní6. listopadu 2015 20:57
   Tak to si mal vidiet ,,geroja,, V.Coka z ,,Vyberu,, u nas, ked mali koncert a vylozil si v bare nohy na stol. Po prvom upozorneni aby si dal nohy dole a spraval sa ako clovek neuposluchol a tak si svoju flasku whisky zbieral o 15 sekund z chodnika pred hotelom. A to stihol medzitym este aj zaplatit. Sa ho spytaj ,,geroja,, na hotel Filagor v Dubnici nad Vahom...ten si bude urcite pamatat....

   Smazat
 14. fašistickobanderovský 20:43 se raději bude mýlit s pindosama, než aby měl pravdu s Čechy.

  OdpovědětSmazat
 15. A pravda s cechy je jaka, blbecku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:17 Pravda o Češích je taková, že se i mezi nimi vyskytují takoví blbečkové, jako jsi ty. Naštěstí jich není moc. Ale když už se projeví, tak to jsou opravdu výstavní kousky.

   Smazat
  2. Pepku, je sice hezke, ze oslovujes ostatni, tak jak tvuj STBackej fotr rikal po zasluze tobe, ale radeji toho nech, tady jsi proste za mistniho retarda a nikoho tve blaboly nezajimaji. A ted vyskoc!

   Smazat
 16. Jo maš pravdu Palmere,ten Kocab co je celei udelany z umělý hmoty made in USSA,je na nem neco pravý z masa i kosti ? Skřekotá ,vlastne spíla tí svý blekotiny, s umělou parukou na gebuli, amíci ho předelali na humanitárnyho bombardaka a aby to nebylo vše śkřekota s tou kapelou Pražsky výměch pro sfetovaní pubertáky . Jo vyhnal rusáky aby zde po rusacich nahnal USSA soldatesku která ma veliký skušenosti s humanitárnym bombardovanim i vede vítezné valky ve jmenu šíření USSA demon kracie ve světe . Viz Palmere slavne vítezné valky ve jmenu USSA i NATO demon kracie v Iraku,Afghanistanu, Lýbii, Syrii, Jemenu, Ukrajine atd. Jiste jsi Palmere na tyhle vítezne valky i s umělohmotnym Kocábem hrdej . Slava USSA i NATO demon kracii !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč diskutujete s idiotem? Čekáte snad od idiota něco kloudného?

   Smazat
 17. Presne stejne popisovali Kocaba komousi v rudem pravu. Gratuluji, jsi velmi originalni.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně jak?

   Smazat
  2. Palmere, ještě jednou musím říct, že jsi idiot.
   Vítězslav Bilko

   Smazat
  3. 21:37 Když je informace potvrzená ze dvou nezávislých zdrojů, tak se považuje za nezvratnou pravdu. To nevíš? Vlastně no jo, ty znáš jen pohádky. Dej ještě nějakou, prosím prosím.

   Smazat
  4. Četl jsem kdysi, že má Kocáb zakázaný vstup do USA stran nějakého maléru s drogama. Asi to bude pravda, protože, přestože měl manželku Američanku, tak nikdy nemluvil o tom, že by v USA byl. Takže asi tolik o našem hrdinném odsunovači.

   Smazat
  5. Hoďte už na Palmera napalm!

   Smazat
  6. Palmer -provokatér, najatý a zaplacený. Nemá cenu

   Smazat
 18. Domy, které se dají bránit. Celkem aktuální. https://www.youtube.com/watch?v=aKfUMm9akZY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už byste tu reklamu měli mazat, je to trapné.

   Smazat
 19. USA usnulo na vavřínech. V 90 letech a ještě na začátku milénia by bylo schopno Rusko s pomocí zemí sdružených v NATO vojensky porazit, aniž by samo přišlo k újmě, ale dnes už ne. V současné době by pro USA znamenalo napadení Ruska obrovské riziko vlastního zničení. Možná i proto se USA snaží do války s Ruskem nahnat jen Evropu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západ nemohl v 90-ých letech vojensky porazit Rusko (Rusko mělo obrovský arzenál jaderných, biologických a chemických zbraní schopných mnohonásobně zničit Zemi. Proto se to pokoušel provést ekonomicky a politicky a vynalézat stále důmyslnější vojenské prostředky a lsti. Bohudík se mu to nepovedlo a snad již ani nepovede.

   Smazat
 20. Ale mohl. Za Jelcina byl v Rusku i v ruské armádě takový bordel, že v případě napadení by jim arzenál jaderných, biologických a chemických zbraní byl k ničemu. Než by se Rusové vzpamatovali, bylo by po všem. Přiznávají to i tehdejší ruské vojenské špičky a je to dohledatelné na netu. Dnes je bohudík už situace jiná a Rusové ve vývoji mnoha vojenských technologií USA dokonce předstihli. Jak jsem napsal "USA usnulo na vavřínech" a teď panikaří z ruských vojenských úspěchů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí se o to nepokusily (Rusové mají zvláštní schopnost se v těžkých chvílích semknout a klást zarputilý odpor - něco jako Vietnamci anebo Talibánci ale s moderními technickými prostředky) - taky proč, když všechno nasvědčovalo tomu, že se dostanou k ruskému bohatství i vojenskému know how zcela nenásilně?

   Smazat
 21. Nato není schopno zabránit vstupu neozbrojené 800 000 tisícové neozbrojené invazi do Evropy, natož pak ozbrojené, kterékoliv invazní armádě. Nemyslím tím třeba armádě ruské. Svého území Rusové mají dost a k tomu ještě také svých starostí přehršle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Invazi muslimů do Evropy by NATO zabránilo naprosto lehce, ale "někdo" to prostě nechce a ještě ten "někdo" viditelně tu invazi podporuje.

   Smazat
  2. 0.09-uvědomte si, k čemu je TO NATO v čele s USA, je to útočná organizace, vytvářející konflikty pro obohacení a rozkradení, zničení napadených států ve jménu nenažranců, konzumu a ďábelského systému, pro ochranu a blaho evropského národa rozhodně ne.potom dostanete odpověď, proč tato americká organizace s poslušnými evropskými mopslíky a americkými základnami, nekonají tak, jak by měli.

   Smazat
 22. Nato si musí uvedomiť, že v prípade vyvolania vojny proti Rusku, budú vojaci o dušu utekať k Rusku. Nikto z nás nie je ochotný bojovať za konzumný západ, za boháčov, ktorí teraz zdierajú národy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uz moj dedo s jeho bratom cez 1. svetovu dali dole rakuskeho kaprala a zbehli k Rusom. A v pripade vojny s Ruskom dnes....teda ak by nas usetrili od jadrovych zbrani by som sa nevahal k nim pripojit a ak by mi po ceste stal daky Nato kapral....

   Smazat
  2. Máte pravdu.

   Smazat
 23. Ale, ale.... zavody ve zbrojeni jsou podle vas komunistickych hoven strasne spatna vec. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni ti dovolili diskutovat z klecového lůžka? Kam ten svět spěje!

   Smazat
  2. Pepku, tvůj fotr sem asi nechodí, tak nevím, koho jsi chtěl vlastně oslovit, ale jinak souhlasím, že tvůj fotr jako důvěrník STB si podobné označení plně zaslouží. A teď vyskoč!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.