Reklama

neděle 29. listopadu 2015

Média: USA žádají Turecko, aby uzavřelo hranici pro teroristy ISIL


29. 11. 2015   zdroj a zdroj
Podle Bílého domu vychází ze Sýrie hrozba mezinárodního rozsahu, která prostupuje po území Turecka. Americké orgány vyvíjejí na Turecko tlak a požadují posílení kontingentu na hranici se Sýrií, aby byly zablokovány tranzitní trasy teroristů a příliv zahraničních žoldáků, uvádí The Wall Street Journal.


Zdroj vydání v Bílém domě řekl, že se jedná o úsek hranice v délce 100 km, pro jejíž ochranu bude potřebné dělostřelectvo a více než 10 tisíc pěšáků.

"Pravidla hry se změnila. Dost znamená dost. Hranici je nutno uzavřít. Je zde hrozba mezinárodního rozsahu, vychází ze Sýrie a prostupuje po území Turecka," uvedl zdroj.

Podle deníku turecké orgány uznaly nutnost uzavření hranic, ale považují čísla USA za nadsazená. Výměnou za posílení hranic počítá Ankara s pomocí při řešení problému uprchlíků a podporou při vytvoření bezpečnostní zóny v Sýrii.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. to platí i pro 50 usáckejch zmetků kteří operují v Sýrii s požehnáním washingtonských teroristů / Rusi zlikvidujte tu verbež jednou pro vždy / srovnejte východ usa se zemí za to všechno co páchají ve světě !!

  OdpovědětSmazat
 2. Bastardi turečtí, měli by se omluvit za genocidu Arménů v roce 1915:
  http://www.lidovky.cz/pochody-smrti-lagry-upalovani-dedictvi-armenske-genocidy-tizi-i-po-sto-letech-1hd-/zpravy-svet.aspx?c=A150421_135923_ln_zahranici_msl
  Sobotka je největší zmetek, jakého tady naše země nosila od dob ministra Moravce za 2. světové války

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom pochybuji, třeba takoví srbští nacionalisté se svým obětem v masových hrobech a koncentračních táborech vysmívají dodnes, ospravedlňují genocidu a glorifikují válečné zločince.

   Smazat
  2. S vaším selektivním pojetím historie bych na žádnou diskusi nelez.Je to vrcholně trapné.

   Smazat
  3. Příspěvek platí pro 3:48

   Smazat
  4. Nebo co, vyloučíš mě ze strany ? Oficiální stranická linie vám umožnuje zmiňovat pouze genocidu Arménů ?
   Bastardi t..., zmetek, nelez, říká vám něco hanobení národa, rasy a přesvědčení, fášo ? Popřípadě popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia ?
   Příspěvek platí pro 5:32

   Smazat
  5. 3:48 - v masových hrobech v Bosně, Chorvatsku a na Kosovu leží příslušníci všech stran konfliktu, do koncentračních táborů zavíraly své 'jiné' všechny strany konfliktu. Nevím, proč píšete hanlivě o Srbech. Stali se přece obětí 1. i 2. světové války a obětí i posledních válek na území Jugoslávie. Ničení Srbů byl cíl celé té války - v Chorvatsku a na Kosovu je území od Srbů dokonale "vyčištěno", celé oblasti Bosny, kde se Srbové neubránili, jsou etnicky od nich "vyčištěné". Proč napadáte právě Srby? Proto, že se vzepřeli chorvatským fašistům, bosenským muslimských fanatikům, mezinárodnímu džihádu, albánské narkomafii a paktu NATO, který všech těm šmejdům dodával zbraně, peníze, mediální podporu a nakonec i bombardoval. Promiňte, ale to, co jste napsal o Srbech je vaše velká ostuda. Jste mizerný charakter!!! Marek

   Smazat
  6. Nedostanete piškůtek od páníčka, Marku, když budete takto rozvádět a opakovat mé (zde zakázané) tvrzení, že při rozpadu Jugoslávie každý kdo ovládl dané území se jej snažil etnicky vyčistit. Už z tohoto jasně vyplývá, že si vymýšlíte a zbytečně osočujete každý náznak odlišného názoru. Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia vám nepřijde hanlivé ? Dovoluji si vás rovněž upozornit, že už v minulé diskuzi jste se, Marku, dostal na tenký led, když jste zpochybnil takovéto začistky civilního obyvatelstva, jejichž účinnost v boji proti separatismu / terorismu obhajuje Václav Dvořák. Styďte se, Marku, že nerespektujete jediný správný názor administrátora tohoto webu. Jste patolízal!!!

   Smazat
  7. Promiňte, proč píšete tyhle nesmysly a podsouváte? Copak já jsme schvaloval genocidu kosovských Albánců na nealbánské obyvatelstvu? Copak jsme obhajoval etnické vyčištění a genocidu chorvatských ustašovců a bosenských muslimů na srbském obyvatelstvu? naumíte číst či rozumět přečtenému - schválně jsme si ten Dvořákův příspěvek našel. On tam popisuje taktiku boje proti terorizmu, nic o schvalování. To je jako byste o mně tvrdil, že podporuji válku. Vy jako demagog, jste na velmi velmi tenkém ledu. Nevím, co je mezi vámi a Dvořákem, ale převracet fakta a bezdůvodně napadat lidi, to může jen anonym. Marek

   Smazat
  8. Nevážený, uvědomte si, že stále ráčíte psát jako anonym, i když si na závěr napíšete přezdívku nebo křestní jméno z kalendáře. Tomu se říká pokrytectví, nejdříve si zameťte před vlastním prahem a pošlete do redakce svou občanku a rodný list a pak machrujte. Promiňte, proč píšete tyhle nesmysly a podsouváte, copak já jsem psal hanlivě a napadal nějaký národ ? Nehovořil jsem náhodou o sympatizantech nacionalistů, kteří ospravedlňují genocidu a glorifikují válečné zločince ?

   A když už se chytáte slovíček, tak si buďte jist, že pan režisér začistky nejenom popisuje, ale i obhajuje tím, že je používali Američané (jak vidíte, když teče do bot, tak ani SSA(mi)ci nesmrdí) ve Vietnamu. Zřejmě jste lustroval málo a krátce, kádrováku.

   Smazat
  9. 8.51 Problém je, že na všechny vaše námitky čas odpověděl.

   Smazat
  10. 8:51 Anonyme, nenavážejte se do ostatních, že píší anonymně, když to sám děláte. Tím jen dokazujete, co jste zač a jaké máte zásady. Váš názor už pak těžko může někoho zajímat.

   Smazat
  11. 10:15 Přesně to jsem Markovi trochu jinými slovy řekl, aby se nenavážel do ostatních, že píší anonymně, když to sám dělá , neboť tím jen dokazuje, co je zač a jaké má zásady. Vy však máte evidentně problém se sledováním posloupnosti diskusního vlákna, že káráte úplně jinou osobu. Asi opět zdejší dvojí metr, nepracoval jste v České televizi nebo ve vládě, že se chováte jako člen havloidní sekty, který útočením ve smečce a nejlépe osobními invektivami napadá za nepohodlný názor ?

   Smazat
  12. 9:49 V nastolené otázce genocidy spoléháte na čas, že se časem zapomene, na to už spoléhal Hitler spolu s popírači, ale ten kosti pálil, kdežto k vám promlouvají spolu s pravdou odhalované masové hroby v Bosně.

   Smazat
 3. Co na to říci ? Těch záměrů může být více. U.S. nechají udělat špinavou práci Rusy a Syřany (dobře si pamatují, co jim dalo práce se "jakš takš" vypořádat s jinými bývalými spojenci podobnými jako ISIL - a dodnes nemají hotovo). A těch 100 km hranice je jen výsměch při celkové výměře hranic - chtějí "to" nasměrovat do Íránu a do Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To asi bude ono, do Ruska by rádi Amíci vytlačili všechnu svoloč, to by se jim hodilo. Jenomže Putin právě proto si tu svoji hranici pořádně ohlídá.

   Smazat
  2. Tak tak, z amerických hub už táhne jenom smrad. Ať řeknou co řeknou, vždycky za tím hledej nějakou levou. Mají ale jeden problém, Rusové to vědí.

   Smazat
 4. U.S. něco říká a něco jiného dělá. To, co říká, je pouze pro zmanipulované lidi, pro svoje "kolonie" typu EU. Ve skutečnosti USA sledují jediný cíl, rozvrátit všechno ve světě, vytvořit chaos, vyprovokovat války mimo území Severní Ameriky. Co možná nejvíce oslabit ekonomiky těchto států a z toho prosperovat. Bohužel pro ně, vzniká v Asii silné uskupení států nejen Číny a Ruska, které se bez USA obejdou jak ekonomicky, tak vojensky. A ke státům BRISC se postupně budou přidávat další a další státy. Provokace USA se budou stupňovat, protože vznikající nové uskupení bude pro ekonomiku USA velice nevýhodné. Evropa zatím hraje dvojí hru a ta se jí nakonec vymstí, jednoduše se EU rozpadne a jednotlivé země budou nezávisle na sobě hledat spojence. Samozřejmě pro ně hlavně ekonomicky výhodného. A kam asi budou tyto země prodávat svoje zboží ? Do USA určitě ne. Podle TTIP by to mělo být naopak samozřejmě výhodné pro USA. Každopádně bude to velice zajímavý vývoj. Teprve teď nastává druhá etapa revoluce informačních technologií, tj. jejich využití na poli ekonomickém i vojenském. A kdo tento vývoj zachytí, bude určovat směr tohoto světa. Kéž by vznikla "občanská společnost", která by se snažila zachránit lidskou populaci a planetu Zemi před záhubou. Jenomže vždycky se najde nějaký "zmetek", kterému se to nehodí. Držme si palce navzájem.

  OdpovědětSmazat
 5. Putin vydal rozkaz ke kompletnímu zničeni Tureckého prezidenta jeho rodiny a vlády ! Ve snaze předejít rozsáhle valce sTureckym státem jako celkem ! Take okamžitě rozmístěni Ruských Spetsnaz v regionu Rojova ! ::Orgonet ::

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin nikdy nedá příkaz k likvidaci zvoleného politika. To je vidět, jak neznáte jeho myšlení a zásady.

   Smazat
  2. orgonet raději nečíst

   Smazat
 6. 7:56

  Tak tu likvidaci rodiny tureckého prezidenta považuji za blbost, ale rozmístění specnaz reálné být může.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdysi ten černej Obama slíbil před volbami, že se zasadí o to, aby v americkém senátu prošla rezoluce o turecké genocidě na Arménech. Neuděla nic, jako vždy jen lež od čenýho a sobě podobný lháře nám sem ted´ posílá po tisících do ČR. http://www.lidovky.cz/pochody-smrti-lagry-upalovani-dedictvi-armenske-genocidy-tizi-i-po-sto-letech-1hd-/zpravy-svet.aspx?c=A150421_135923_ln_zahranici_msl

  OdpovědětSmazat
 8. "Výměnou za posílení hranic počítá Ankara s pomocí při řešení problému uprchlíků a podporou při vytvoření bezpečnostní zóny v Sýrii."

  Kurva se neříká! Ale jakou bezpečnostní zónu v Sýrii, kam zase lezou, nechť si hlídají svou hranici, nekradou ropu a další suroviny, neposílají tam vycvičené žoldáky a není co řešit, Sýrie je suverénní stát a ne součást Turecka, doufám že jim to Rusi dají dostatečně najevo.

  OdpovědětSmazat
 9. Je naprosto zřejmé, že Mutti Merkelová je jen pohůnkem USA, proč se ji Němci nezbaví, je k neuvěření. Jaká je role Mutti? USA se dohodli s Tureckem, že podpoří stranu AKP u voleb a tureckému prezidentu Erdoganovi umožní, aby si v Turecku mohl zavést prezidentský systém, avšak za jednu malou protislužbu, vžene do války NATO a Rusko. Samozřejmě sestřelení ruského letadla na teritoriu Syrie bylo dohodnuto, jen se čekalo na příležitost.
  Co bylo na straně plnění USA? Poslání své loutky v Německu Merkelové do Turecka na předvolební agitaci pro vládnoucí stranu AKP. Vládnoucí straně AKP vyhrála volby v tak velké míře právě tato návštěva ponížené Merkelové v Turecku. Dokonce v Turecku protestovali někteří profesoři proti této návštěvě Merkelové v Turecku jako politicky nefér krok EU vůči volebním šancím ostatních stran ve volbách. Nebylo to nic platné, NATO a EU je přece na straně terorismu, tak vrchní terorista Erdogan musí splnit svůj slib vůči USA a poté bát EU podepřen. FUJ, to je hnus. Turci ví o přehlíživém postoji Němců k Turkům v Německu, a ted´ poprvé viděli ponížení Němců před nimi, prosící Merkelovou. Takže to byl tento dohodnutý business mezi USA a Tureckem, ke kterému dnes EU dělá prostitutskou stafáž. Sobotka jako vrchní slizoun musí jít od koryta, at´ si jako národ zachováme svoji hrdost a nenecháme si ponížení Němců přenást na svá bedra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu...
   je to opravdový hnus.
   j.

   Smazat
  2. Řekl bych, že se madame M na chviličku probrala z kómatu, sebrala pár miliard a nacpala je Ergošovi do chřtánu, aby byl hodnej. Na chviličku to zabere. Mezitím se staví "ochranná technická opatření" na hranicích a až Ergoš peníze prošustruje a bude chtít další, nedostane už od Merkelice ani cent.
   Orbán má splníno, Rakušáci hákují jak zběsilí a Germany to taky stihne. A my nebudeme muset řešit ani ty kvóty, protože čmoudy ze země zaslíbené k nám dostanou jedině v narkóze a to by bylo, vážení přátelé, velice, ale velice nekorektní a nemultikulturní. Čmoudi obohatí Germany ... už obohacují !

   Váš typický troll Jířa

   Smazat
 10. Bezpečnostní zóna v Sýrii, ale pro koho? Pro Turkmenské hrdlořezy, aby se jako v Srebrenici mohli vydávat na loupežné výpravy proti civilistům a pak se vracet pod ochranu bezpečnostní zóny? Fuj, při pouhém vyřčení tohoto termínu se oklepu hnusem. A když to navrhuje Turek tak dvojnásob.

  OdpovědětSmazat
 11. Bezpečnostní zónu na celém území Sýrie vytvoří RF. Nárazník pro čachry ami-turecké mafie tam není potřeba - prezident a vláda Sýrie se nic takového taky nepřejí. Jestliže ami protektor něco takového podpoří, pak by byla namístě taky bezpečnostní zóna v Turecku v regionech obývaných Kurdy. Turecko je spojenec ISIL. Ami si musejí vybrat jestli bojují s ISIL anebo proti ISIL.

  OdpovědětSmazat
 12. Žádají Turecko, ale pouze oficiálně před veřejností, realita však bude jiná.

  OdpovědětSmazat
 13. asadovská koalice nezlobte se ,mi připadá úplně blbá ,když dovoluje různé věci ....vytvoření bezpečnostní zóny na území sýrie při hranicích s tureckem k této věci patří...nebo pozemní operace cizích zemí v sýrii pokud budou uskutečněny..nebo bombardování ISILu v sýrii cizími mocnostmi bez souhlasu assad koalice...připadá mi jako kdyby si rusko koledovalo o druhý afghanistán...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA už těch Afghánistánů mají. Po Vietnamu, Afghánistánu, Iráku, Libyi. Ti šmejdi dokážou akorát všechno rozvrtat ale zvítězit a vytvořit něco lepšího to nedokáží. Sýrii taky chtějí rozvrtat ale plán co by se stalo poté, co by násilím anebo zinscenovaným pučem svrhly demokraticky zvoleného prezidenta (jako na Ukrajině) to ti blbci nikdy nemají a podle toho to taky vypadá. "Zdemokratizované" zadlužené a zničené země jsou na tom stokrát hůře než předtím. A tak to má být. Wo tom to je.

   Smazat
  2. USA nechtějí , aby někde byl klid , lidi je nezajímají , chtějí odbyt pro své zbrojovky ! Dokud nebudou padat bomby na USA !!

   Smazat
  3. To Anonymní 29. listopadu 2015 16:05
   Se divím, že vám to nedošlo do konce a v souvislostech. Země s nejvyspělejší zpravodajskou službou, nejpokročilejší technologií a výetčnou armádou s nejčetnějšími bojovými zkušenostmi si nedokáže poradit s početně, logisticky a výzbrojně podřadným protivníkem!?! A není to náhodou tak, že výtězství není cíl??? Že cílem je právě ono rozvrtání a rozjebání na všech frontích dle židovských a jezuitských pravidel - rozděl a panuj, cíl světí prostředek a za všech okolností rozdmichávej svár.

   Je nutné se vždy podívat na to, kdo kde a komu vládne a nzejména zjistit, kdo a z jakých zdrojů mu platil volební kampaň a PR obraz. Pak částečně vyjde na jevo kdo je komu zavázán a čí pokyny plní. Další vyšší level ovládání politika je jeho členství a úroveň svěcení v tajných zedenářských a iluminátských organizacích.

   Takže tak. Mír s námi.
   Ferro

   Smazat
 14. k 16:05
  "zdemokratizovat"
  Blahopřeji k vytvoření nového pojmu, který už češtině pár let chybí !

  Seš génius !

  Jířa

  OdpovědětSmazat
 15. Jako vždy, jde ze strany USA o bajku pro prostý lid. Chtějí světu namluvit, že Sýrie je holt nebezpečím. Je přece zřejmé, že po zásazích Ruska bojovníci Daeše se ze Sýrie stáhnou do Iráku, kde mohou vykonávat vládu nad částí území a nebudou se cpát do Turecka, kde žádné území neovládají.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.