Reklama

neděle 8. listopadu 2015

Měl být "Severní proud" odstřelen?


8. 11. 2015     zdroj
Evropská komise má v úmyslu důkladně přezkoumat projekt plynovodu "Severní proud-2". Na dně Baltského moře poblíž rusko-německého plynovodu "Severní proud" byl detekován dálkově ovládaný podvodní mechanismus s výbušninou. Oznámila to německá rozhlasová stanice Deutsche Welle s odkazem na švédské orgány.


"Objekt byl zjištěn 6. listopadu během rutinní kontroly podmořského potrubí, kterým je dopravován plyn z Ruska do Německa," je uvedeno ve sdělení.

Podle zástupce společnosti Nord Stream ("Severní proud") Larse Grёnstedta bude dodávání plynu prostřednictvím této větve obnoveno během několika dnů. První linie funguje v obvyklém režimu. "Nebude to mít žádný vliv na dodávky plynu," bylo řečeno společností s tím, že robot nepředstavuje žádnou hrozbu ani pro potrubí ani pro lodní dopravu v této oblasti. "Pracuje na baterii, která je již mimo provoz", upřesnili specialisté.

Rusko-německý energetický dialog se rozvíjí i přes politické obtíže, které vytváří Brusel. V září roku 2015, "Gazprom" a západoevropské společnosti E. ON, BASF/Wintershall, OMV, Engie a Royal Dutch Shell podepsaly dohodu o výstavbě dvou větví plynovodu z Ruska do Německa pod Baltským mořem.

Prostřednictvím těchto dvou větví, které mají být položeny do konce roku 2019, by mělo být do Německa dodáváno 55 miliard kubických metrů plynu ročně, sděluje Deutsche Welle.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Moc bych se nedivil tomu,aby se vyřadil tento plynovod a musel být otevřen plynovod přes Ukrajinu,aby západní Evropa byla takto zásobena.Takto by si Ukrajinští oligarchové přikrádali Ruský plyn.Jsem vůbec zvědaví,jestli bude vystavěno i to druhé potrubí,je to proti záměru USA.USA dokázali zastavit výstavbu jižní proud i plynovod do Turecka.Takže bych ten tlak na Německo,viděl právě přes VW a utečence.Mne s toho vychází,že USA nepolevuje k ovládnutí Ukrajiny a dostat se na Rusko,čekejme jen zhoršení mezinárodní situace,do toho zapadá dráždit Čínu,aby měla dost starostí doma.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za vším stojí jen jedna hodnota a tou jsou prachy. Pro ně jsou naši emeričtí přátelé schopní udělat cokoliv. Namísto toho, aby se všichni "rozumní" spojili proti nastolovanému zlu, tak mnozí stáhli ocasy mezi nohy, čumí a čekají, jestli to někdo za ně nevyřeší. Napadají mne jen slova - zbabělost, vyčůranost a ubohost.
   Sims.

   Smazat
  2. Přesně tak paní Sims.
   Jak nám to ukázali Poláci,něco se domluví na V4 a oni pak otočí.
   Jeden stát už nic nezmůže,je nutno,aby se spojilo více států na svoji obranu.
   zemedelec.

   Smazat
 2. Za totáče nám komunisti taky samozřejmě lhali .Ale jenom v jedné věci říkali pravdu , když varovali před kapitalisty . O tom , že měli bohužel pravdu a nikdo jim nevěřil se můžeme přesvědčovat nyní den co den .
  Týká se to ovšem jen nás obyčejných lidí . Těch kteří potom tuto zemi rozkradli a zaprodali cizincům tak těch se to samozřejmě netýká .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prožil jsem celý socializmus a po zkušenostech z 25 let kapitalizmu se komunistům omlouvám , když jsme jim za cokoli nadávali ,bylo to z naprosté blbosti a neznalosti tržního hospodářství !!

   Smazat
 3. To podvodní potrubí chtěli odstřelit Ukrajinci se schválením USA.Nemůžou z něj krast plyn,tak ho aspon zničí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednou k tomu stejně dojde , protože toto potrubí zřejmě někomu moc vadí . Šílenců , kteří jsou schopni toto udělat běhá po Evropě příliš mnoho a bohužel se od nich dočkám ještě mnohem horších akcí .

   Smazat
 4. Dost pochybuju, že na takovou věc mají technické prostředky. Pokud to ovšem nebylo v hloubce do 30 metrů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.