Reklama

úterý 10. listopadu 2015

Mutko nazval nepodloženými obvinění komise WADA vůči Ministerstvu sportu Ruska

10. 11. 2015   zdroj
Ministr v rozhovoru pro "Interfax" poznamenal, že zpráva antidopingové komise neobsahuje nic nového. Ministr sportu RF Vitalij Mutko uvedl, že tvrzení, uvedená na tiskové konferenci členů nezávislé komise Světové antidopingové agentury (WADA) na adresu Ministerstva sportu Ruska, nejsou podložena důkazy.


"Moje příjmení tam nemůže být, je tam uvedeno ministerstvo sportu. Když si přečtete zprávu, je to tam napsáno asi takto: "Podle našich informací stát v podobě ministerstva (sportu - IF) ovlivňuje celý ten systém, nemáme žádné důkazy, ale zároveň jsme přesvědčeni, že (ovlivňování) je". Co je to za obvinění?" řekl Mutko "Interfaxu".

Poznamenal, že zpráva obsahuje řadu doporučení, konkrétně diskvalifikaci Ruské federace lehké atletiky, odejmutí licence moskevské antidopingové laboratoři a také poskytnutí větší nezávislosti Ruské antidopingové agentuře.

Mutko také uvedl, že zpráva nezávislé komise WADA neobsahuje nic zásadně nového.

"Je mnoho otázek, které je třeba posoudit v klidu. Mohu říci, že žádné nové skutečnosti, závěry, něco neočekávaného pro nás, ve zprávě není. Vše je ve stejném trendu, který byl ve filmu (televizní stanice ARD - IF)," řekl ministr.

Nepopíráme, že máme problémy, ale ty jsou na celém světě, máme jich stejné procento jako ve všech zemích. Je to tam uvedeno trochu vzhůru nohama. Víte, jak se to říká v Rusku? Ryba smrdí od hlavy," řekl Mutko. A připomněl, že dříve byla zahájena trestní řízení, související se skandály ve FIFA, v cyklistice, v lehké atletice.

"To ale není v Rusku, to je u nich. Vymezují taková pravidla hry a pak je vše transformováno na takové země, jako je Rusko", řekl ministr.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Ten pán má nejspíš pravdu , hodit se to dá na jakoukoliv sportovní federaci ! A hlavně ,proč tedy Rusové nemají všude jen první místa , když jako jediní dopují ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky mě to napadlo, jak s nimi Ti ostatní kluci a holky můžou držet krok a dokonce je běžně porážet, když státem nadopovaný Ruský talent by měl jednoznačně být neporazitelný čalověk;)

   Vždy jsem říkal, podívejte se na cyklisty bývalého NDR a SSSR, hned poté co vstoupili mezi " profesionály", že v NDR a SSSR kvetl státní doping, netřeba probírat;), ale koukejme se, heleďme se, jak jim to čistí "profíci" nandávali;) a SSA atleti se v ani v té době, jen tak nedali;)

   V Rusku se určitě dopuje, možná i pod "státním dohledem" , opravdu jsem ochoten tuto možnost připustit;), nicméně to znamená, že každý kdo porazil nadopované Ruské talenty, musel dopovat minimálně stejně dobré zboží, minimálně , pod stejně kvalitním "dohledem" ;)

   Nenadopovaný supertalent, nikdy neporazí nadopovaný talent, zcela jednoznačně a nezpochybnitelně;), jinak můžem na doping kašlat;)

   Prostě jen další útok na Rusko, které dělá na poli mezinárodního "sportu" totéž, co dělají všichni ostatní, kteří na to mají, tj: podplácejí a dopují, protože svět je zlej a lidi to tak chtějí :(

   A kdo si myslí, že naši atletičtí olympionici byli a jsou od roku 1972 až do dnes, čistí, je milý, naivní patriot;)
   Zvláště když poráželi a porážejí kluky a děvčata z SSSR, NDR, SSA a dnes Ruska :(

   Sport bez dopingu, bohužel již velmi, velmi, velmi dlouho, neexistuje :(

   Howgh.

   Smazat
  2. 20:52 Připoměl jste mi Armstronga, amerického sedminásobného vítěze Tour de France, který měl také velkou dopingovou aféru. Kupodivu WADA tehdy nevyloučila americký cyklistický svaz ze všech soutěží světa ani je nevyloučila z olympiády. Pěkné pokrytectví. JL

   Smazat
  3. Armstronga vypátrali a vyloučili sami američané.

   Smazat
 2. Toto není nic jiného, nežli opět vymyšlená štvavá kampaň proti Rusku. Rusko těm satanům z USA, stojí v jejich plánech na ovládnutí světa NWO a tak využívají každou příležitost, jak jim za to bodnout kudlu do zad. Pravdou je, že jsou při tom už velmi okatí, což se začíná měnit v trapnou skutečnost. Myslím, že spousta lidí do nich začíná vidět, jak do hubené kozy !!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Bylo by opravdu zajímavé sestavit seznam, kolik atletů, a jiných sportovců USA, bylo za posledních 20 let "přistiženo" při dopingu. Byla mezi nimi i řada olympijských vítězů ..... "Padni, komu padni" - to je zásada, podle které by se měla řídit i WADA. Nebudou-li se touto zásadou řídit, vzniká "podezření"použití tzv. dvojího metru. Stejného jako v případě vojenských základen na cizím území - 1 ruská v Syrii "vadí", stovky základen USA po celém světě, na kterých jsou navíc umístěny jaderné zbraně, "ne" !

  OdpovědětSmazat
 4. Dnes mne na ČT 1 "nepříjemně překvapila" naše atletka Zuzana Hejnová - vše jí bylo jasné už dávno ...... I ona si potřebovala "kopnout" .....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je běžníé prostituování tuzemských atletů, zejména ale atletek. Pamatuji si Fibingerovou, jak se rozplývala nadšením nad tím, že čs. sportovci nepojedou na olympiádu do Los Angeles.

   Smazat
  2. Sportu vůbec nerozumím, ale když jsem viděl nadšení prostitutů na ČT 24, hned mi došlo, že to není ani o dopingu ani o sportu ale že je to hlavně o Rusku. Zase ty tlamy našly téma. Zbytečné komentovat.

   Smazat
  3. Nojo, trapné. A je potřeba je opravdu exemplárně potrestat, aby si i ty poctivé daly pokoj. To jsem si myslel, že toho má v tý hlavě víc. Apropó. nezdálo se vám, že na tom posledním mistrovství šla v tom závěru nějak podezřele rychle? Nebyla v tom nějaká chemie?

   Smazat
 5. Hlavně, aby chlapci udrželi stejný metr na všechny. Jinak to bude další rána pro důvěryhodnost podnikání v oblasti kdysi nazvané sport.
  Někdy počátkem 70. letech mi bylo divné, proč někteří vynechávali zimní sezónu, když se díky výstavbě hal a pořádání mítinků naskytla taková šance. Pak mi někdo vysvětlil - stačila jedna věta - jak je to s dopingovým procesem. Tehdy ještě byly na rozdíl od současnosti antidopingové kontroly v plenkách, ale stejně mám i dnes rozpačitý pocit, když někdo vynechává zimní sezónu, byť konání nečekaných kontrol kdykoli kdekoli je na denním pořádku.
  Škoda, sport byla chvályhodná činnost a dobrá zábava. Přemíra peněz a ctižádosti to zničila, opatření proti porušování pravidel jsou slabá a fauly, podvody a dopink se staly součástí herní taktiky, resp. soutežní a kariérní strategie. Škoda...
  KR

  OdpovědětSmazat
 6. Ještě tu o perníkové chaloupce. Vypadá to na další z účelových politických akcí. Já nepochybuji, že někteří ruští sportovci dopují. Leč myslím, že stejně tak dopují sportovci jiných zemí. Občas někoho chytnou a jede se dál. Řešit to vyloučením jedné z mnoha sportovních federací ze světového sportu je nesmysl. Těžko může někdo dokázat, že ruský ministr řídí doping (myslím, že to je namířeno proti Putinovi). Jsem zvědav, jak to někdo doloží. Ať někdo hodnověrně prokáže, kdo a kdy dopoval, případně kdo takové věci skutečně organizoval. Toho je třeba odsoudit a vyřadit. Pokud to kontrolní mechanismus nedokáže, potom je zbytečné plácat nesmysly. Spousta lidí by ale měla radost, kdyby byli Rusové "out" :-).

  OdpovědětSmazat
 7. Načasování tohoto "odhalení" je čistě náhodné. Nicméně je ze stejné dílny jako kampaň proti ZOH v Soči, proti pořádání příštího MS ve fotbale... Jistě má Říše dobra v rukávu další bombastická odhalení na "Říši zla". To spadlé letadlo nad Sinají je jen logickým "trestem". Holt nezávislost na pravdě a lásce si zaslouží odměnu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte plnou pravdu - smrdí to sankcemi ze strany Říše pokrytců. Hlavním cílem je, aby se Rusové a další národy Federace naštvali na své státní vedení a speciálně na Vladimira Vladimiroviče. Zatím se jim však daří nas.at Čechy, Moravany a Slezany na ČT a další lháře z mainstreamu :-o)

   Smazat
 8. Čím víc haněj Rusko,tím víc se najde zastánců Ruska.
  Až moc podezřele to zapadá do politické propagandy.V dnešních možnostech informovanosti,už se lehce odhalí účel.Jen nám to potvrzuje,že se účelově lže hodně dlouho a ani si to neuvědomují,že vlastně nás na to upozorňují,jak je to doopravdy.Když nám třeba ukazují,co dokáží muslimové a pak nám doporučují je přijímat,na hlavu postavená propaganda.Jak píše jiný,jde jen utočit na Rusko,špinit,pomlouvat,sankce,odebrat možnost spolupráce i v těch humánních oblastech,zkrátka úplně izolovat Rusko od okolního světa.

  OdpovědětSmazat
 9. Je mi z Vás na "blití" paní Hejnová ...

  http://sport.aktualne.cz/hejnova-o-ruskem-dopingu-se-vzdy-potaji-mluvilo-konecne-se-n/r~1a04e818883511e5a705002590604f2e/

  OdpovědětSmazat
 10. No konečně si někdo došlápl na ruské bobuláře.To,že ve státem řízeném programu pro tabletkáře mají v moskvě nebývalé zkušenosti snad nepochybuje nikdo.Mohli by si společně s mutanty jiných národností založit vlastní sportovní podniky.Nikdo by je neomezoval.Bylo by zajímavé sledovat kam až jsou titi úchylové schopni zajít.Třeba bychom se dočkali sprintera s ploutvemi místo rukou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte oprvdu zajímavé vidění světa - jakoby neexistovli bobuláři jiných zemí a že jich bylo usvědčených již dost. Ale když se může kopnout, takse kopne, že?
   Sims.

   Smazat
  2. 9:35 Přečtěte si znova co jsem napsal.Národnostmi mám na mysli příslušníky občany jiných států než je rusko.A do malomongolska si kopnu s chutí.

   Smazat
  3. 10:33 Kopanec a pořádný , to bych ti věru přál !!!

   Smazat
 11. Nejen čeští sluníčkáři a kravárenští polit komentátoři stále žijí v dojmu, že SSSR = RF. Zřejmě jim uniklo, že společenské vlastnictví výrobních prostředků a totalitární řízení a kontrola společnosti jednou stranou je dávnou minulostí a i v RF je dnes kapitalistické vlastnictví a pluralitní politický systém. Byť mnohdy s úspěchem zpochybňován. Z toho plyne, že ústřední orgány mají pouze metodicky řídící a finančně kontrolní funkce, nikoli dřívější autokrativní schopnosti.

  Tvrzení: "Podle našich informací stát v podobě ministerstva (sportu - IF) ovlivňuje celý ten systém, nemáme žádné důkazy, ale zároveň jsme přesvědčeni, že (ovlivňování) je" - je minimálně nesolidní dehonestace Ministerstva sportu RF naprosto korelující se současným trendem všestranně poškodit RF a jakkoli si o ni otřít svá špinavá bagančata. Těžko se pak divit, že na základě zpráv našich objektivně pravdivých médií Hejnová a další sportovci nekriticky zobecňují excesy jednotlivců a horují pro sankce vůči celým sportovním svazům RF.

  Bohužel platí, že když se většina domluví na způsobení újmy vyloučenému jedinci, tak té újmy dosáhnou!! Otázkou je, s jakým konečným výsledkem - viz sankce.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.