úterý 3. listopadu 2015

Nečekaný obrat. Evropané se dali na úprk a směřují za lepším životem do arabských zemí

3. 11. 2015    UCHO24
Letiště nejmenované bohaté arabské země. Pasová a Imigrační kontrola.

"Salam Alejkum," zdravím.
"Alejkum Salam,“ odpovídá úředník za přepážkou. "Víza?" ptá se po otevření pasu.
"Nemám," odpovídám, "bylo mi řečeno, že ho mohu dostat na místě."

"Hm..ano, účel vaší cesty?"

"Pobyt ve vaší krásné zemi."

"Takže turista? Obchodní cesta?"

"Ne, běženec."

"Prosím?"

"No imigrant. U nás se to zbláznilo, Necítím se bezpečně. Byl jsem třikrát přepaden cikány. Policie nikoho nechytila. Náš stát je rozkradený, hrozí kolaps sociálního systému, důchodová reforma se nepovedla, nebudu mít na stará kolena co jíst. Všude běženci z Afghánistánu a Sýrie. Vy jste bohatá arabská země. Máte ropu, velká číst příjmů je tvořená turistikou, vzmáháte se ve všech odvětvích. Prostě máte to zmáknuté. Chci u vás žít, bydlet, chci být součástí vaší krásné a bohaté země, která má super sociální program."

"Co?“ děsí se úředník.

"Je pravda, že když chce některý z občanů studovat platíte mu školu? A když si vybere školu kdekoliv na světě, platíte mu stýpko včetně nákladů na ubytování, kapesné, cestovné??" ptám se a pokračuji v otázkách.

"Ano, to je pravda,“ hrdě hlásí úředník.

"Je pravda, že nabízíte sociální domy pro novomanžele, měsíční příspěvky a další výhody?"

"Ano, je to tak,“ zase pokyvuje.

"Je pravda, že poskytujete velkou podporu obyvatelům, kteří nedosahují statutu střední třídy?"

"Ano a máme další velké výhody pro lid této země. U nás se mají všichni dobře,“ znovu hrdě pokyvuje.

"Přijímáte imigratny z muslimských zemí?" ptám se vyčkávavě.

"Ne, máme plot a nikoho k nám nepouštíme," rozhodně říká úředník který je sám muslim.
"Vynikající. Tady jsou prosím moje požadavky," říkám radostně, že informace nelhaly.

"Nerozumím."
"No tady jsou moje požadavky. Chci aby mi vaše vláda poskytla ubytování a další náležitosti," strkám mu popsaný papír.

"Jaké náležitosti?"
"Stravu podle mých potřeb, takže vepřové maso alespoň jednou týdně," .. začínám předčítat seznam.

"Vepřové je ale nečisté!“ přerušil mě úředník vyděšeně.
"U nás ne, a nebude mi vadit i když ho porazíte halal. Tak jsem tolerantní.“ Pokládám na stůl další papíry.

"Pak žádám o výjimku pro mou ženu na opalování nahoře bez na pláži, povolení řídit auto sama bez dozoru muže, nezahalovat se. Taky budeme chovat pejska, možná dva. Máme je totiž rádi. Potom nutně potřebuju vědět, kdo nám bude dodávat alkohol. Normálně ho tu prý nemáte, ale u nás je to normální dát si panáčka, nebo aspoň lahvinku dobrého vína. Pivo prosím po basách. Jo a když máte ramadán, kde se budeme stravovat? To víte podle vaší víry rozhodně žít nebudeme, tak nám laskavě zařiďte vše potřebné. Jo a kde si máme vyzvedávat peníze? Kdo nám zařídí mobilní volání a internet pro styk s rodinou co zůstala v Evropě? Kdo nám bude organizovat nějaké výlety? Kdy budou hodiny vašeho jazyka zdarma? Kdy mohu pozvat bratra a jeho rodinu? To víte, jsem rodinný typ a odloučení mi nedělá dobře. Preventivní lékařská prohlídka bude kdy? Něco na mě leze, tak bych rád léky.“

"Máte také prosím nějaký seznam vašich neziskových organizací, které mi pomohou získat trvalý pobyt, azyl a občanství? potřeboval bych právníka zdarma, aby mi pomohl s mými nároky vůči vaší zemi. To víte já nic nemám, takže ho budete platit vy. Budu vás totiž žalovat, hned jakmile se budu domnívat, že nekonáte podle mojí představy."

"No tak? Kde to vázne? Šup, šup, koukejte nás ubytovat."

"To asi nepůjde pane…zaprvé u nás nejsou neziskové organizace na podporu imigrantů..a ..“ hledá další slova úředník.

"Co?" žasnu

"Že to nepůjde," opakuje úředník, "to o čem mluvíte, ty výhody a práva, je pouze pro občany naší země. Rodové občany."

"No to není problém, manželka je před slehnutím, tak zítra tady porodí a budeme tu na sloučení rodiny, Naše dítě bude váš občan," zasměji se jak jsem s ním vypekl.

"To také nejde. Musíte tady být rodem, občanem, nestačí být zde narozen, nebo si vzít místního. To neplatí. Musíte mít naši víru a tak dál."
"Když nebude zbytí budu konvertovat," říkám s vidinou bohatství na dosah.

"Ani to nestačí. Můžete u nás po konvertování naši víru studovat, ale po omezenou dobu a na své vlastní náklady. Pak musíte odejít," vysvětluje trpělivě.

Jsem zaskočen a proto přecházím do útoku, "a vůbec, víte jak složitou jsem měl cestu? Nestačil jsem jít ani ke zpovědi. Kde najdu kostel a kněze? Kdy je mše? chci si ulevit ve svatostánku,"

"Projevy cizí víry na veřejnosti jsou zakázány," říká důrazně.
"Tak pojďte do kostela se mnou, dáme řeč o mém a vašem bohu. Uvidíte, že křesťanský bůh je plný porozumění a odpuštění," lákám ho mimo tohle úřední místo.

"Nelze! Za svádění od pravé víry je u nás velmi přísný trest. Může se jednat i o trest nejvyšší! Nesmíte diskutovat o svém bohu a agitovat v jeho jménu!" děsí se úředník.
To už mě rozčiluje, "tak to ne, znám svá práva, znám evropská práva! A vůbec, dejte si pozor. Chci u vás kandidovat ve volbách. Určitě to cizincům umožňujete, tak jako u nás," dodávám výhrůžně.

"Je mi líto, ale opravdu nemáte nárok," kroutí hlavou úředník. Nemůžete být volen, "to právo mají pouze rodoví občané. Tohle je naše země, víte? Naše zem, naše pravidla," dodává a nechápe, že nerozumím tak samozřejmé věci.

Podává mi pas bez vstupního víza.

"Sorry, Já vám nerozumím,“ dělám, že jsem pozbyl znalost veškerého jazyka.
"Potřebuju tlumočníka z vaší do mojí řeči. Prostě nerozumím," začínám řvát až ohodím jeho vous svou slinou ,,Azyl rozumíte? AZYL!“

60 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Už jsem se měla bát Rusů,mí rodiče se báli Němců,všichni jsme se báli kapitalistů a já bláhová jsem teď očekávala příchod mimozemšťanů....ne musulmanů.....a zatím mne asi čeká stáří v burce,přesto,že já svou vaginou už islám a džihád šířit nemohu ani násilím,je mi šedesát ....stáří v Českém domově pro seniory mně teď přijde jako bezva věc,když mne tam zavřou....raději tepláky a šátek na babku,než podvlékačky a burku....že jsem se neetablovala v Iráku...měla jsem ideálně nakročeno.Za hříchy mládí se platí,mohla jsem být už v pohodě a bez "tučňáka" si připadat hodně obnaženě.A v něm hodně důležitě a světově....

   Smazat
 2. Vynikající . Ihned posílám šílené Makrele .

  OdpovědětSmazat
 3. Ani jsem se nesmál. Je to k pláči.

  OdpovědětSmazat
 4. K pláči je bohužel celá Evropa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten článek je bohužel tak trefný, až je doopravdy k pláči...

   Smazat
 5. Vtipné, výstižné!
  100x+!

  OdpovědětSmazat
 6. Frau Merkel vytvoří ze 4.říše brzy již Islámskou říši nebo Německou islámskou středověkou republiku se vším všudy, původní obyvatelé jako bezvěrci budou platit džizvu-speciální daň jako lidé 3.kategorie nebo dobrovolně konvertují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, židov žilo v Nemecku 3 mil. a poradili si s nimi. Milion moslimov zlikvidujú na to tata.

   Smazat
  2. koukala jsem na ty podmínky,co směl ten ouřada.......divné!

   Smazat
  3. Jaký milion, 1,2 milionů oficiálně, další milion neregistrovaných a 6 milionů původních. A to budou i tak zmanipulovaná čísla. U nás také už čtvrt století tvrdí, že je u nás 250000 cikánů, přitom je to vzhledem k jejich porodnosti nesmys. Realne je jich tu už skoro milion.

   Smazat
 7. Super článek díky za něj.

  OdpovědětSmazat
 8. Zkusím uhádnout, kdo z Česka mohl žádat o azyl. Šabatová s Uhlem nebo Fischerová s Kocábem anebo vámi lidé Sobotková. Nikdo jiný mne zatím nenapadá. Mohli by to být Strpničtí.

  OdpovědětSmazat
 9. Všichni, co jste jmenoval, jsou chazarského původu, ano, jsou to oni, kdo chtějí, aby se naše země zaplavila islámem, takto rozhodli velcí chazarští bossové za oceánem, a tak je povinností každého Chazara pro dobro svého etnika udělat vše možné

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uveďte, prosím, jediný link, jediný věrohodný odkaz, který by potvrdil tuhle vaši rasistickou teorii. Pavel P.

   Smazat
  2. to vite, oni se tim budou chlubit na internetu

   Smazat
  3. Vazne potrebujete link k tomu, aby jste uveril, ze arabske zeme neuznavaji jinou viru a ze v techto zemich neexistuje uznavani jinych prav nez tech jejich? Staci jet do jakekoliv jejich zeme, za sukni nad kolena jste vykazan ze spolecnosti - to uz mluvi samo za sebe, ne?!?!

   Smazat
  4. Tohle není žádná rasistická teorie Pavle, ale pouhé konstatování a sdělení pravdy. Jsou to židé chazarského původu.

   Smazat
  5. Fotila jsem svatbu v Tunisku se sukní nad kolena a v pohodě... nikdo mě nevykázal. Vy jste byli ve všech arabských zemích, že víte, jak to tam je???

   Smazat
  6. přesně...celý je to ubohý!

   Smazat
  7. přesně...celý je to ubohý!

   Smazat
  8. Podle mne, to co dse tady popisuje, je Saudská Arabie. Ta je obehnaná plotem a 100% práva tam mají jen rodilí Saudové, cizinci nikoliv. Ono Tunisko, nebo Egypt a dříve i Sýrie je podstatný rozdíl. Tenhle názor opírám jen ze zpráv v tisku, osobně jsem v Saudské Arabii nebyl.

   Smazat
 10. Nejlepší je, že včera Sobotka už představoval tlupu právníků, kteří budou pomáhat našim imigrantům, aby žalovali stát pro nějakou tu újmu, oni už budou vědět. Byli při tom potentáti z Advokátní komory a tvářili se moc odhodlaně takže nás čekají kromě restitučních tahanic ještě imigrantské. Snad jim to bude odsejpat a nebudou to flákat.

  OdpovědětSmazat
 11. Nedostal by ses ani po "No imigrant. U nás se to zbláznilo....... " už bys bil někde na návsi a schytával rány bičem (přinejmenším) :D

  OdpovědětSmazat
 12. Chtel tu ňekdo link?. .www.eusmejdmrdkelfobik.com

  OdpovědětSmazat
 13. tak tohle nema chybu. A ted je mi uplne jasne, ze tohle maji na svedomi hnusne nadnarodni korporace, ktere drzi v rukou (asi opravdu sam dabel) banda zlocincu. Zeby nekdo kto tuhle uteceneckou situaci zavinil, byl tak blbby?? Neverim. Ale kdyz si lidi jako my nechaji vnutit rozdeleni funkniho statu , coz je ekonomicka sebevrazda, Jugoslavie i valku, a hroznou, pak se nedivim, ze si dovoluji dal. My se nebranime, my utocime jeden na druheho. Vsichni Slovani se mezi sebou perou namisto aby se branili. Kdybychom drzeli spolu, jako kdyz utocili Osmani, udrzeli bysme je daleko od nas. Ale to my nedelame. Tak zadny div.

  OdpovědětSmazat
 14. Do puntíku trefné.Kdyby se ty zasranci z EU drželi stejných pravidel tak tu není ten sajrat a dobytek jako ted.

  OdpovědětSmazat
 15. Naprosto dokonale napsané a výstižné. Kdyby to nebylo k pláči, vzhledem k nynějšímu dění, tak se smíchy potrhám.

  OdpovědětSmazat
 16. Ale jako jo. Hezky to ilustruje omezenost českého Pepíka.

  OdpovědětSmazat
 17. Konečně někdo napsal holou skutečnost. Evropo probuď se!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Konečně někdo napsal holou skutečnost. Evropo probuď se!!!

  OdpovědětSmazat
 19. Ano je to tak. A co my? Jenom prihlizime co se deje a mezi sebou se stezujeme. Je tezko zaujmout jakykoli postoj-neumime predpovedet budoucnost, tak nevime co z toho bude. Mozna nakonec nic. Mozna konec Evropy, kdo vi. Kdo si mysli to druhe, mel by se zvednout a verejne projevit svuj nesouhlas. At ti co vedou jednotlive narody vi, ze ve svych rukou maji nase osudy. A ze my je nedame.

  OdpovědětSmazat
 20. To nebyl úředník KSA. Ti se s nikým nebaví. Já strávil dobré 4 hodiny na letišti v Dammamu v base, aniž by mi kdokoliv cokoliv řekl. Naštěstí jsem necestoval sám, takže kolegové, co prošli kontrolou, okamžitě volali a sháněli pomoc. Nakonec se vše vysvětlilo - ambasáda v Praze poslala špatné datum narození.
  V tu chvíli mi do zpěvu fakt nebylo, neboť součástí víza je podpis papíru, kde souhlasíte s tím, že nesmíte do země vozit alkohol, pornografii, Bibli (vysoké tresty) a za drogy rovnou smrt. A člověk nikdy neví, kdy mu někdo dal něco do kufru. Jo a občas tam šacujou i externí disky. Už jsem přišel o dva...

  OdpovědětSmazat
 21. Až na to že je to blábol. Těžko říci, co autor tohoto "rádoby" vtipného článku sleduje. Článek je tendenční a pouze rozdmýchává hysterii z tzv. uprchlické krize. Kdyby měl autor alespoň trochu všeobecného přehledu, jistě by si nepopletl Saudskou Arábii se státy jako je Sýrie, Afghanistán a jiné. Ve finále je článek pouze dalším zbytečným článkem na dalším zbytečném webu v prostředí našeho omezeného, konspiračními a senzacechtivými články zamořeného českého webu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sleduje jednoduché: Proč se bohaté muslimské státy chrání před lidmi obdobné kultury a vyznání? Kdyby v Evropě vypukla nedej bože válka - chovali by se stejně k nám jako my k nim? Byli by stejně tolerantní k našemu náboženství a vyznání? Snesli by snahy o přetvoření jejich životního prostoru k našemu obrazu? Úmyslně všude píši otazníky - ať si každý na tyto otázky odpoví sám a takovýchto otázek mám ještě celou řádku........ Zajímavé je, že zatím co jsem viděl (naposledy včera veče pořad Pod lampou na televizi NOE, která jistě není rasisrická a xonofobní) tak většinou se odborníci shodují na nekompaktabilitě životních, kulturních a náboženských hodnot migrantů a Evropanů. Povede tolerantnost křesťanské víry a intolerance muslimské víry k dalším střetům?.....

   Smazat
  2. ... ano je to nekompaktibilne, ale kde by asi bola nasa kultura, keby sa apostol Pavol a spol zamyslal nad nekompaktibilitou kultur... :)

   Smazat
  3. ... ano je to nekompaktibilne, ale kde by asi bola nasa kultura, keby sa apostol Pavol a spol zamyslal nad nekompaktibilitou kultur... :)

   Smazat
  4. Ve finale jsou hlavne zbytecne prispevky lidi bud zaplacenych nebo natolik tupych, ze se snazi soucasnou situaci bagatelizovat ve smyslu ze vlastne o nic nejde-to ze drtiva vetsina uprchliku nikdy nebude pracovat, budou se akorat mnozit a parazitovat bez uzitku pro tuto zemi, prosazovat svoje zvyky, nabozenstvi, terorizovat a zabijet mistni obyvatele jak se uz v Evrope deje-to je vlastne v poradku a neni duvod se tim znepokojovat nebo zabyvat. Kazdy takovy kdo nechce, aby na nem parazitovali tito lide, nechce se bat o svou zenu a deti je automaticky rasista. Je mi na bliti z takovych prodejnych kreatur a je velka skoda, ze se s clovekem techto nazoru nemohu setkat osobne.

   Smazat
 22. Velmi pekne.

  Jeden detail: v Saudoarabskem kralovstvi (o kterem se, podle odpovedi immaginarniho urednika zjevne jedna) NEJSOU ZADNI obcane, ale poddani Jeho Kralovskeho Velicenstva.

  V zemi neni obcanska spolecnost, ale feudalni (lenni) system. Nebo, protoze tam skoro zadna puda neni a 95 ze 100 Saudoarabu nepracuje rukama, system totozny s feudalnim, akorat bez toho feuda.

  Poddani maji ta prava, ktera jim Jeho Kralovske Velicenstvo propujciti raci. Nic vic, nic min. Nic jako nedotknutelnost osoby, obydli, pravo na informace, svobodu pohybu, svobodu svedomi a nabozenskeho vyznani, etc. etc., v zemi neexistuje.

  Proto zadni obcanne, ale poddani.

  Jinak, arabsky poloostrov neni tak blby, aby se pokousel o assimilaci. Jsou to mentalitou lide z roku 1020, kteri veri v Boha, sily zla a carodejnice. Historicky velmi chudi nomadi, kteri zbohatli az po dlouhych letech tezby ropy (Saudoarabske kralovstvi vzniklo v roce 1932, prvni ropny vrt byl v zemi otevren v roce 1938, otroctvi officialne zruseno v roce 1962).

  Tomu vsechno odpovida: vypada to velmi bohate, ciste, kulturne, ale MHD neni ani v Rijadu. Zdravotni pece je pro poddane bezplatna a na vysoke urovni, ale ta uroven je dana zahranicnim zdravotnim personalem, od lekaru az po zdravotni sestry. Arabove inteligenci nemai, aneb Vitejte v roce 1437.

  OdpovědětSmazat
 23. Toto je výstižné a pravdivé, naša zem - naše zákony a naša viera a nie stavať mešity pre iné viery!!!! A otvorenou náručou prijímať utečencov bez pasov, dokladov a iných potrebných vecí, a keď si pomyslím majú najnovšiu techniku! Teda to znemená, že oni chcú zničiť krásnu Európu!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 24. Tento článek se zdá být vtipný pouze lidem, kteří mají informace o uprchlické krizi výlučně ze zpravodajství TV Nova či Blesku. Škoda, že ještě na pozadí nehraje nějaká dramatická hudba

  OdpovědětSmazat
 25. Svata pravda, len by ste si vyskusali pytat nieco TAM....nieste muslim..atdatd..take vystizne zeby to trebalo prelozit do vsetkych jazykov v Europe rozmnozit a uverejnit...welldone

  OdpovědětSmazat
 26. To sedí,jak prdel na nočník. Výborně napsáno!

  OdpovědětSmazat
 27. Nech sa tam nejaký dobrovoľník vydá so skrytou kamerou a začne toto reálne žiadať a videozáznam z toho, nech potom predložia všetkým európskym politikom... Aby vedeli, z čoho si majú brať príklad ako zachovať naše krajiny...

  OdpovědětSmazat
 28. Zdravim vsechni,prosim vsechni ktery jsou proti multikulti evrope jednu otazku,kolik je islamsekych zemi v evrope ktere patri odjakziva staremu kontinentu?

  OdpovědětSmazat
 29. Neskutečné, jací jsou Češi rasisiti a xenofobové.
  A líto mi je těch, kteří si myslí, že se tento rozhovor skutečně odehrál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě to tak aspoň napsat dobře a jděte do p.rdele už s tím rasismem nikdo není rasista ono totiž rasismus a vlastenectví je úplně o něčem jiném!!Všechny ty co vítají imigranty bych posadil do letadla a nechal bych vás vyložit v zemích kde vládne tahle verbeš!!On by vás přešel uvítací úsměv až by vás začali znásilňovat mlátit bičem atd pokud by jste nedělali co by chtěli oni!!!Nakonec by to došlo k tomu že dostane každý mačetu na krk!!!

   Smazat
 30. Mila Baro Burianova. Tady jde o princip. Kdyz chteji islamsti utecenci zit v Evrope, tak at se podridi nasim zakonum a pravidlum. Jsou u nas hoste a kdyz se jim to nebude libit, tak at se vrati, odkud prisli. My se u nich musime taky podridit, bo tresty jsou tvrde.

  OdpovědětSmazat
 31. Tak tohle by měli provádět s těma "utečencema" a nechat podepsat a při sebemenším porušení okamžitě deportovat zpět odkud přišel!

  OdpovědětSmazat
 32. To nemá chybu a je to výstižné! Ze všech těch lidí je bohužel jen hodně málo, kteří jsou schopni přizpůsobit našemu stylu života, ale budou muset všichni, pokud tady chtějí s námi žít. Mě to nevadí, když přistoupí na naše podmínky. Já se nikomu podřizovat nebudu a už vůbec ne takovému .... , nevim jak to pojmenovat!!

  OdpovědětSmazat
 33. Tyto podmínky jsou ale například v Kuvajtu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.