Reklama

středa 18. listopadu 2015

„Nové“ Polsko v otázce uprchlíků směřuje ke konfliktu


Eva Krafczyk
18. 11. 2015     zdroj
Za nové pravicové vlády se stává Polsko problémovým partnerem.Ministr obrany se zálibou ve spikleneckých teoriích, ministr zahraničí, který varuje před porozuměním pro muslimy a evropský ministr, který požaduje změnu při přijímání uprchlíků: Za nové vlády se stává Polsko problematickým partnerem.


Nová vláda země nastupuje vůči EU v uprchlické krizi zostřený kurz. Po teroristických útocích v Paříži se nacionální konzervativci cítí ve své konfrontační strategii posíleni. Ještě před svým oficiálním nástupem do úřadu v pondělí dali mnozí designovaní členové kabinetu najevo, na co se Brusel a partneři v EU mají připravit. Uprchlíci, zejména muslimové, nejsou srdečně vítáni.

„ Nepustíme do Polska nikoho, kdo by mohl vystavit Polsko nebezpečí“, prohlásil budoucí ministr zahraničí Witold Waszczykowski o víkendu v rozhlasové stanici RMF. „ Říkáme již týdny, že se v případě uprchlíků budeme chovat vyloženě opatrně. Hlavní podmínkou byla a je naše bezpečnost.“

„Polsko si musí udržet plnou kontrolu nad svými hranicemi, svou azylovou a migrační politikou“, prohlásil zrovna Konrad Szymanski, který jako evropský ministr má zastupovat novou vládu premiérky Beaty Szydlo. „ Rozhodnutí Evropské rady o přesídlení uprchlíků a migrantů do všech států EU, které jsme kritizovali, mají nadále povinný charakter. Vzhledem k tragickým událostem v Paříži ale nevidíme žádnou politickou možnost ho realizovat“, prohlásil na pravicovém portálu wpolityce.pl.

Několik dní předtím to vyznělo ještě jinak. To Szymanski ujišťoval, že nová vláda Strany práva a spravedlnosti /PIS/ není euroskeptická, ale klade důraz na dobrou spolupráci s partnery.

Waszczykowski kritizoval „ politickou korektnost“ levicových a liberálních Evropanů, kteří ukázali příliš mnoho pochopení pro muslimy a západním státům kvůli nedostatečné integraci dokonce přiřkli spoluzodpovědnost za radikalizaci mladých muslimů.

Nejmocnější předseda PIS Jaroslav Kaczynski nadává na „ útoky zvenčí“ na rodinu, církev a „ všechno, co je základem našeho normálního života.“ „ Musíme se před tím chránit, musíme bránit naši svobodu“, napomínal v Den nezávislosti, jako by Polsko bylo obklíčeno nepřáteli. Jistě, Kaczynski do nové vlády nevstoupí. Ale jeho vliv je velký, když volá po pokračování diskuze o hodnotách během poslední vlády PIS v letech 2005 – 2007.

Jako jeden z nejvýraznějších politiků Polska zodpovědných za obranu země se jeví Antoni Macierewicz. Pronásledují ho spiklenecké teorie a hledání komunistických agentů. Se svou vyšetřovací komisí ke zřícení polského prezidentského letadla se snaží léta dokázat, že tehdy prezident Lech Kaczynski – dvojče Jaroslava Kaczynského – padl za oběť vražednému komplotu.

Téma Smolenska se za nové vlády dostane na pořad dne: Jak Szydlo, tak i nový ministr justice Zbygniev Ziobro ještě před svým uvedením do úřadu zdůraznili, že v případě nutnosti půjdou až k Evropskému soudnímu dvoru. Především pro šéfa PIS Kaczynského je navrácení vraku z Ruska a objasnění osudu jeho bratra srdeční záležitostí.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila Zdeňka Holešová 
Das „ neue“ Polen auf Konfliktkurs in der Flüchtlingsfrage , Wiener Zeitung , 16.11.2015
 

28 komentářů :

 1. spolehlivost poláků je na úrovni spolehlivosti turků / nevěříme jim ani pozdrav "dobrý den " protože může mít úplně opačný význam jsou to podrazáci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím mohu jedině souhlasit. Jsou to takové divné povahy, být opatrný je jistě na místě.

   Smazat
  2. V Polsku byly volby, nová vláda změnila názor. Ale česká vláda podle hesla poturčenec horší turka, sem bude tahat muslimy jak o závod. Na rozdíl od Slováků, Poláků ....

   Smazat
 2. Poláci již v minulosti mnohokrát zradili ! Nevěřit jim ! A také nechápu, proč píší, že levicoví Evropani mají příliš mnoho pochopení pro muslimy. Já jsem levicový Evropan a nemám žádné pochopení pro muslimy (a jejich šáríju). Fuj s nimi!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nuž, najpresnejšiu odpoveď nájdeš pri oboznámení sa s názormi, ktoré presadzujú europoslanci združení v strane Európskych socialistov. Stáli pri príprave plánu vyvolania masovej imigrácie maslimov, ktorý ráta s presadením prijatia vyše 50 mil.imigrantov do r. 2050. V rámci tvorby informačnej báze pre tento zámer boli postupne posunuté pojmy vlastenectvo do nacionalizmu, nacionalizmus do nacizmu a nakoniec všetko zahrnuté pod fašizmus.Vnesené boli pojmy multikulturalizmus. diskriminácia, politická korektnosť, ktorých nový význam sa ďaleko posunul od ich pôvodného etymologického obsahu. Celý proces imigrácie nie je/!/ omylom, chybou, podcenením rizík... je súčasťou plánu na odnárodnenie Európanov, zrušenie národných štátov a prijatie idey Európskeho superštátu ako súčasti nastolenia Nového svetového poriadku.Soc.demokracia na Slovensku už raz bola z tohoto spolku odstavená za svoju spoluprácu so Sl.národnou stranou a pred 2 mesiacmi sa jednalo znovu o pozastavení jej členstva v tejto politickej skpine pre odmietanie kvôt.
   J.Vinduška, Senica

   Smazat
  2. Děkuju,cítím to uplně stejně. Michal

   Smazat
  3. 23:01 přesně tak. Už 20 let, v utajení před veřejností, s "vnější" podporou:

   http://euro.e15.cz/jak-zabit-civilizaci-821461

   http://www.express.co.uk/news/uk/65628/Secret-plot-to-let-50million-African-workers-into-EU
   Děda.

   Smazat
  4. 22:06 kdy už konočně pochopíte že levice ke vina multikulturalismem a tím pádem i islamizací evropy a jestli jste 22:06 levičák tak máte na tom svůj díl viny že jste ty zrůdy volil.A pro pravici u nás to platí taky.

   Smazat
  5. Ale nebejt polského krále Sobieskeho, kterej na poslední chvíli prijel hájit Vídeň před Turky (myslím 1683) tak si tu dnes možná píšeme arabsky. Jinak v poslední době jim ttaky moc nevěřím

   Smazat
  6. Pane, napsal jste jednostranný černobílý pohled - kdo je vlevo podporuje multikulturalismus a islamizaci Evropy. Jaksi jste si nevšiml, že 90% obyvatelů ČR je proti multikulturalismus a islamizaci nebo je spíš proti. Tudíž to může být i 90% voličské základně, včetně levice. Omlouvat se mě nemusíte.
   Pisatel z 22:06

   Smazat
 3. Nekde jsem cet,ze Polak to neni narodnost,to je diagnoza! :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Poláci se samozřejmě cítí být ohroženi a to především Ruskem. Nikdy jim nezapomenou, že od nich dostali na prdel a ztratili tak Ukrajinu. To, že křičí, že si musí chránit svoji svobodu a hlídat svoje hranice, to je snad v pořádku, dělají to všichni. Poláci nikdy nebyli levicoví i když byli ve spolku se SSSR (dnes Ruskem), vždycky hleděli více do prava.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ....Nebejt Ruska,tak už dávno Polsko,ani Poláci neexistují,takže,jak je psáno výše "Polák není národnost,ale diagnóza a to dost závažná....!!!!"

   Smazat
 5. "Ve spolku se SSSR", to by snad nebylo tak na závadu, doporučuji se trochu seznámit s dějinami - Poláci vždy zrádci, dnes - už to snad ani nejsou Slované, jakožto skoro už ne ani my Češi, jen jak jsme celkem ne dávno nečinně přihlíželi k humanitárnímu bombardování bratrského Srbska! Či jak nyni pláčeme nad asi 129 Francouzi a ani nevzdechneme po 220 Rusech, obětech teroraktu nad Sinají! Kdo jim rozsvěcuje svíčky na každém rohu? Kde jsou ruské vlajky na Twitteru apod.?
  Vodolejka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 23:23 palec nahotu!!! a máte úplnou pravdu. Dagmar

   Smazat
 6. Svatá pravda Vodolejko. To jak se přehlíží 224 mrtvých z ruského letadla to je hanebné. Bohužel s tím asi ale nic moc nenaděláme jelikož je blbá doba a my jsme v ještě blbějším spolku s ultra blbým vedením.

  OdpovědětSmazat
 7. V Polsku jsou střízliví a moc dobře vědí co si s islámem pouští do kožichu.

  OdpovědětSmazat
 8. S vlastní kulturou, vírou a přesvědčením je to jednoduše tak, že si je buď chráníte a uchráníte nebo nechráníte a příjdete o ně. Islám je jako kyselina, bez antikorozivního nátěru rozežere podstatu na hromádku rzi. Polsko je striktně křesťanská země, kdo tam byl, tak to zná. Přes jistou bigotnost se jim nedá upřít, že si váží toho co mají, což se o ostatních zemích Evropy dá říci jen v omezené míře, snad s výjimkou Maďarska a tak trochu ještě i ČR, které mají své patrony na správných místech.

  OdpovědětSmazat
 9. Tupci Poláci ani nepochopili, že letadlo s vládní delegací u Smolenska sundali jejich "přátelé" z SSA zcela jednoduše jak jiná letadla v nedávné minulosti : Přes dálkový ovládací systém dali pilotům jiné údaje o výšce letadla a piloti pak narazili do země. Na alternativních médiích to je již dávno známo. Důvod byl jasný : Přiliš velká snaha bratrů Kaczynských o samostanost a nezávislost Polska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaroslav Kaczynski to určitě pochopil, už se necpe ani do vlády ani do funkce prezidenta, řídí zpoza opony a nebude muset lítat letadlem

   Smazat
 10. Bydlím v Ostravě a pracuji na Karvinsku. s Poláky jsem díky své profesi v pracovním styku skoro každý den už několik let. Ale v žádném případě bych si netroufal je nějakým způsobem nálepkovat tak, jak to čtu tady v různých příspěvcích. Jsou mezi nimi neskuteční sígři, ale i vzorově charakterní. Je to jako s námi Čechy. Rozdíl - člověk od člověka. Každý je jedinec. Jsou mezi nimi tací, kteří si téměř uplivnou když slyší slovo Rus, ale jsou mezi nimi i tací, kteří totéž dělají, když slyší slovo Američan. Dokonce ani jejich, tak často vysmívaná religiozita, není to co by je jednolitě spojovalo. Setkal jsem se s charakterními bezvěrci, ale také i bezcharakterními věřícími. Tak proč se proboha někdo snaží strčit Poláky do jednoho pytle. Vlastně paušalizovat a generalizovat kohokoli podle státní příslušnosti je to, co mne na zdejších diskusích vždy dokáže vytočit. Lidské svině, ale i lidský charakter lze najít u všech národností téměř ve stejném zastoupení. Záleží jen na Vás, s kterou sortou lidí se cítíte dobře a která je blízká Vašemu srdci. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedávno se mě jeden Polák zeptal, proč je my (Češi) nemáme rádi. Tehdy mně prolétla hlavou celá řada epizod za desítky let, mě jako Východočecha, který je konfrontován s Poláky poměrně často. Pronásledování polskými veksláky (ruličkáři), kdykoliv jsem navštívil Polsko (okrást jsem se nechal jenom jednou v Gdaňsku). O chování polských nadlidí (spíše dobytků) za volantem na našich silnicích, to je kapitola sama o sobě Vzpomněl jsem si na levné polské výrobky, které mají suverénně nejkratší "poločas rozpadu" (kam se na ně hrabala Čína). Vzpomněl jsem si na svého bratrance automechanika, kterého zoufalý polský řidič požádal o urgentní opravu vozidla po zavírací době, že mu to královsky zaplatí. Zaplatil, ale neplatnými bankovkami (chápete, on už si je přivezl s sebou na cestu do zahranicí), za které se dalo koupit jenom jedno toaletní mýdlo. Když potřebovali komunisté v Tesle HK utužit normy, tak si poslali pro polské brigádníky-stávkokaze (a dělali to pravidelně), kteří za pár týdnů (více již nikoliv) zvládli a pak se dekovali. Mohl bych pokračovat, ale nemá to smysl. Je to jenom přehlídka každodenní proradnosti a snahy napálit protistranu. Proto jsem se odpovědi na otázku Poláka zcela vyhnul, nemělo to pro mě smysl a zdvořile lhát se mně ani nechtělo. Nemohlo mě proto zaskočit nedávné selhání Polska, které se ani nenamáhalo řídit dohodnutými závěry V4 k imigraci. Mají to prostě v krvi historicky. To už snad za husitů se říkalo, že Polák ti mává před obličejem křížem v jedné ruce a ve druhé má za zády meč, který si připravuje k výpadu proti vám. Nevylučuji, že se mezi nimi najdou slušní, já měl bohužel jenom smůlu.

   Smazat
  2. ti řidiči jsou z domova standardně vytrénovaní uplácet a už vědí, že tady je to často nemlich stejné a na rozdíl od převážné většiny Čechů mají v kapse více prachů

   Smazat
  3. Nejsou na tom Ostravsku úplně jiní Poláci, ti, kteří dříve byli pod "nadvládou" Čechů ?

   Smazat
  4. Pro (9:05)
   Díky. Potěší, když se objeví zdravý rozum, když nad černobílou lavinou vykvete pestrobarevné člověčenství.
   KR

   Smazat
  5. jinými slovy: voňavý kvítek může rozkvést i na hnojišti

   Smazat
 11. Poláci mají pravdu!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.