Reklama

pondělí 30. listopadu 2015

Občanům na vědomí: V příštích volbách zapomeňte na ČSSD!


Jiří Baťa
30. 11. 2015
Nevím, jestli je zapotřebí připomínat předvolební sliby ČSSD, potažmo sliby, plynoucí z prohlášení vlády pokud se jedná, obecně řečeno, o problematiku církevních restitucí. Mj., že se ČSSD jako vítěz voleb postará o revizi církevních restitucí, ba dokonce že se postará o revokaci zákona o církevních restitucích a podobná silná slova, na která bohužel velká část občanů, voličů ČSSD naletěla. Pravda, i ostatní občané se tak nějak utěšovali slibem, že se skandálními a nechutnými církevními restitucemi, které šly těžce na vrub českých daňových poplatníků, že se nová vláda v čele se Sobotkou (ČSSD) do restitucí zahryzne a napraví zlo k dobru občanů. Že se tak dosud nestalo a že se vláda a premiér Sobotka této problematice usilovně vyhýbá, není třeba zdůrazňovat. K tomu je potřeba dodat několik informací.

Předně, že jakkoliv bylo církvi vráceno nemalé množství nemovitého majetku, že jim byly (a i nadále jsou) vypláceny miliardové náhrady, přesto ještě koaliční vláda ročně na činnost církve přispívá cca 160-170 miliony korun na mandatorní výdaje a platy kněží! Jak už v jiných souvislostech bylo poukázáno na případy, kdy z důvodů údajného nedostatku finančních prostředků se nedostává tu na dětské Klokánky, tu na těžce nemocné děti, tělesně postižené atd., atd., ale na platy kněží se miliony vždycky najdou.

Aby toho nebylo málo, podle dosud nepotvrzených informací, česká vláda údajně schválila poskytnutí 200 milionů korun římsko-katolické církvi skrze její neziskovou organizaci Charita ČR, aby naučila tisíce migrantů (které například Německo chystá vrátit i do ČR) tomu, co je to demokracie, aby jim zajistila byty, rekvalifikace, sociální dávky a výdaje na nejnutnější životní potřeby. Naprosto bez povšimnutí prošel fakt, že česká vláda vybrala tuto vatikánskou neziskovku bez výběrového řízení, což v souvislosti se zákonem o transparentnosti výběrového řízení je postup a rozhodnutí vlády naprosto neúnosné, nicméně nepřekvapující.

Kdyby to byl jediný případ, byla by to senzační kauza , ale ona je to již zaběhlá praxe, proti které se bojuje jen a pouze „jako že“, ale v podstatě ani není seriozní snaha se ke skutečnému výsledku dopracovat. Je tedy jasné, že sociálně slabé rodiny, matky samoživitelky, rodiny s těžce nemocnými dětmi , osoby s tělesným postižením a řada dalších budou muset i nadále jako bezdomovci vybírat kontejnery a sbírat víčka od PET lahví a spoléhat na milodary nadací a charit. Muslimská pakáž (obecně vzato) bude mít přednost před vlastními ubožáky, díky vřelému, srdečnému cítění přizdisráče Sobotky a těch, kteří mu zametají cestičku.

Z toho plyne výzva pro potenciální voliče ČSSD, aby až přijde čas a doba jejich rozhodování, komu dát nebo nedat hlas, aby na tyto skutečnosti nezapomněli, aby jim dali jasně na srozuměnou, že planých slibů a podvodů na voličích již bylo dost.

Společnost se bez ČSSD zcela jistě obejde, i když není záruka, že se podobné kreatury v jiných stranách znovu neobjeví. Bylo by proto záhodno uvažovat o eliminaci vlivu politických stran na život společnosti, které žijí a těží ze státních peněz, tedy peněz nás občanů. Politické strany, potažmo politici nejsou pro občany přínosem, ale přítěží. Tak lidé nezapomeňte, volby se blíží, je to na nás, občanech!

14 komentářů :

 1. ČSSD se stala nevolitelnou stranou. Jenomže není jediná a bohužel nevolitelná je i většina ostatních parlamentních stran, včetně komunistů. Lidé budou muset s ohledem na vznikající nebezpečí volit nové strany u kterých bude alespoň šance, že pokud se dostanou k moci "vypráskají" odsud již dotažené muslimáky a totálně zkorumpované politiky od jejich koryt jak by smet. Takové strany tu již jsou, jde jen o to, aby se ve volbách sjednotily a získaly většinu v parlamentu. Musejí jít stranou osobní ambice jejich lídrů, protože tady už nejde jenom o to, že přijdeme o stovky ha lesů a polností darovaných církvi, ale doslova i o vlastní půdu pod nohama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POKUD Sí OBČANÉ VOLIČI NEUVĚDOMÍ,ŽE MUSEJI PŘEMÝŠLET JAK VYTVOŘIT VLASTNÍ STRUKTURY

   a taky potom jimi sami sebe zvolit,budou se na našem rozpočtu přiživovat kreatury z polit třidy,kteři dále vykrádají ČR,zde připomínám ČNB a volit stranu ANO BUDE LÍP,jejíž ministr války na přikaz komunistického zbohatlíka,nyní zastupujícího služebníka ŘIŠE ZLA,která brzy pošle NAŠE pupkáče-zálphy včetně jejich manželek i z neosráči z mami hotelů pod pásy tanků RUSKA,kde budou hájit fašisty z KYJEVA

   Nic se nestane,akorát,že voliči pohnojí svými mrtvolami ukrajinskou černozem pro potřeby US MONSANTA.

   Smazat
  2. 0:01 Nevolitelné strany neponechají nic náhodě .Na předvolební kampaň připraví dostatečné množství koblih a ve Strakovce se objeví znovu .

   Smazat
  3. DRAZI OBČANÉ POCHOVALI JSME ODS,TOP-KA SE SAMA VYBILA V BOJI ZA JEJI SVOBODU ATOM.PUMAMI

   tak proč bychom nemohli poslat opalovat se na rozptylovou loučku stranu,která lže už ve svém názvu.Ptejte se toho klauna Ozubené pleš,zda dal do svého ČSSD programu,aby jeho stana zajistila do prvného článku ÚSTAVY alespon jedno slovo SOCIÁLNÍ STÁT.On vám odpoví
   PROČ BYCHOM TO DĚLALI,KDYŽ JSME HO ODTAMTUD VYTUNELOVALI.

   A konečně kdoví zda ta ústava JE VŮBEC PLATNÁ,KDYŽ JSME JI STEJNĚ NEDALI-záměrně-NIKOMU Z OVČANŮ V REFERENDU ODSOUHLASIT.

   Smazat
 2. Naopak vážený pane, naopak. Na ČSSD nezapomeňme! Hlavně my všichni, její bývalí skalní voliči co jsme pro ČSSD agitovali a získávali hlasy našich známých.. Už toho bylo přespříliš, abychom zapomněli. Nezapomene, že už ji volit nesmíme. V žádném případě i kdyby zase falešně slibovali hory doly. Určitě se nebudu stydět kamarádům, které jsem získával, přiznat, že jsem se hluboce pletl.

  OdpovědětSmazat
 3. Řekl bych, že těch hříchů bude povícero, namátkou jmenuji postoj k Majdanu, Ukrajině, průjezd plechové kavalerie, podpis memoranda NATO Hamáčkem, pokud ještě vzpomenete dopište.

  Můžeme udělat dlouhatánský seznam a omlátit jim ho o hlavu.
  Mám dojem, že krajské volby bude taková menší předpremiéra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Restituce církví, také už padl další předvolební slib proplácení prvních 3 dnů nemocenské.

   Smazat
 4. A nejen to. Další stovky milionů dá naše vláda jako dar Turecku. Bude za Erdogana financovat syrské uprchlíky, které v prvním kroku vyhnal z domova válkou, kde platí výcvik, ošetřování a zbrojní podporu teroristickým žoldnéřům z celého muslimského světa a vydává je za jakési syrské povstalce. Ve druhém kroku je dnes vyhání z Turecka do Evropy a podporuje migrační exodus. Místo abychom postavili hráz mezi Tureckem a Řeckem, budeme uplácet Turky, aby byli na nás hodnější. Podle více pramenů z české strany nikdo neprotestoval. Zbabělci. Raději vyhodí další peníze do luftu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evropa je příliš humanistická, proto se snaží domluvit e Turky, aby zastavili uprchlíky ještě na pevnině. Kdyby se Evropa končně dohodla na ochraně vější hranice, tak by byl pořádek nato tata. Stačilo by na moři, kudy probíhá převážná část hrance EU, postavit pár vojenských lodí a ty kocábky pašeráků a převaděčí bez milosti potápět. Však oni by s tím rychle přestali. Na pevnině je to jednoduché, stačí postavit plot a nainstalovat pohybová čidla a napojit je na kulomety s přehradnou palbou. Mrtvé bych nějaký čas nechával na místě pro výstrahu všem ostatním, kteří by se pokusili nelegálně přejít hranice do EU. Nejsem proti tomu přispět Turecku na provoz uprchlických táborů na jejich území, protože Turci na tom taky nejsou tak, že by mohli rozdávat, ale musela by být kontrola jak se peníze poskytnuté EU utácejí.

   Smazat
 5. Jediná možnost je volit ty, které nenávidí a pomlouvá novinářsko-kavárenská lůza.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediná možnost to sice není ale vodítko to je. Jenom by se měli dát dohromady (což nedokáží), aby měli šanci se tam dostat. Jako lídry takového seskupení bych viděl pplk Obertela nebo Okamuru.

   Smazat
 6. Socani nikdy své sliby nechtěli plnit.Kdo jim kdy věřil,měl by se nad sebou
  zcela vážně zamyslet,zda je jeho rozum skutečně v pořádku.Tím nemám
  na mysli inteligenci,ale doopravdy rozum.Z dějin všichni víme,že komunis-
  tická strana vznikla kvůli podvodům socanů.Že byli stejní,je otázka jiná.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 7. Člověku se nezavděčíš. Sto lidí sto povah. Nejlépe nevolit žádnou stranu, ale lidi, které znáte natolik, že jim můžete důvěřovat! Vždyť to známe všichni, po bitvě každý generálem. V naší společnosti je těžko někomu něco radit, ale určitým vodítkem by se měl řídit každý "ŘÍKAT MŮŽEŠ CO CHCEŠ, ALE SKUTKY TĚ PROZRADÍ !!!" Proto než u voleb dáte někomu svůj hlas, tak si připomeňte toto vodítko.

  OdpovědětSmazat
 8. Společnost se dostala do stavu,kdy volby přestaly být prostředkem k nápravě.Je třeba radikální řešení-změnu systému,režimu.Kromě toho stále více platí,že pokud by volby měly něco změnit,dávno by je zakázaly!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.