Reklama

středa 11. listopadu 2015

Obrat v uprchlické politice

11. 11. 2015    zdroj
Rakouská ministryně vnitra vítá obrat v německé uprchlické politice a označuje ho za „ obrat od uvítací kultury bez hranic ke kultuře rozumu a míry“, uvádí Hintergrund. Německé ministerstvo vnitra totiž oznámilo, že do budoucna se ustanovení Dublinu mají opět vztahovat i na syrské uprchlíky.


Konkrétně to znamená, že všichni uprchlíci, kteří přicestovali do Německa po 21. říjnu, mají být navráceni do těch zemí, ve kterých byli při příjezdu do EU poprvé zaregistrováni.Tím se ruší usnesení, podle kterého se Dublin prozatím na uprchlíky ze Sýrie nevztahuje.
Podle serveru Hintergrund je to další rozhodnutí německého ministra vnitra Thomase de Maiziére , jak zabránit dalšímu přílivu uprchlíků. Předcházelo mu ustanovení o omezení následného přicestování rodin s dětmi.
Uprchlická krize má své politické důsledky. Zatímco v nejnovějších anketách Unie prohrává, AfD má poprvé dvojmístné číselné hodnoty. 51% Němců si myslí, že tak velký počet uprchlíků nezvládnou.
Organizace lidských práv Pro Asyl se přihlásila s ostrou kritikou. Toto opatření pošle „ženy a děti“ na smrt. Také ohlášený postup podle Dublinu přinese těm, na které se bude vztahovat, bídu a utrpení.
„Po „letní pohádce“ přichází zima. A ta, podle toho, jak se ohlašuje, může být ledová“, uzavírá Hintergrund.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila Mgr. Zdeňka Holešová
Zdroj: Kultur der Abschreckung, Hintergrund , Thomas Eipeldauer, 11. November 2015

14 komentářů :

 1. Už byl nejvyšší čas zatroubit směrem arabský svět - PLNO, už ani noha.

  OdpovědětSmazat
 2. Tak už je to tady. Brzy uvidíme, jak to dopadne.

  Existuje takové moudro: "Krysa zahnaná do kouta se nebojí, protože nemá co ztratit." Tito cestovatelé neskončí v hospodě u keců. Oni si umí obléci takovou "kouzelnou vestu" (po stisku tlačítka osoba zmizí) a na Vánočních trzích se bude z jejich pohledu poflakovat spousty hnusných a spokojených bohatých zápaďáků. Prostě skvělý cíl.

  S lidmi si lze beztrestně zahrávat jen po určitou hranici. Uvidíme v přímém přenosu jak to dopadne, když někdo poskytuje naději, kterou pak nehodlá splnit, že milá frau Merkel.

  P.S.: Jak rád bych se mýlil. Držme si palce a doufejme, že budou opravdu umírnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:46 Můžete si držet palce třeba i na nohou . Umírnění jsou ti , kteří hlavy neuřezávají úplně , ale Vás jen humanitně podříznou .

   Smazat
 3. To jsou jen kecy na které může skočit jen blázen,je to pro Německé voliče.Kdyby se doopravdy chtělo tak se na hranice EU naženou vojáci všech euro zemí a během 24hodin neprojde do Evropy ani myš!!Tyto prohlášení slouží k uklidnění politické situace v Německu a zatím k jeho likvidaci-zaplavení novou totalitou islámem a pak už se okolní zpurné malé země zvládnou.Akorát nechápu lidi kteří takovým prohlášení věří.To je to samé jako když židé v Německu do poslední chvíle věřili Hitlerovi a podle svědectví někteří byli optimisti ještě ve vlaku který je vezl na smrt.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to přesně tak jak píšete:
  "Kdyby se doopravdy chtělo tak se na hranice EU naženou vojáci všech euro zemí a během 24hodin neprojde do Evropy ani myš!"
  Váhavost a nekončící jednání není neschopnost, je to řízený a úspěšně realizovaný záměr.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je tá irónia - po EU sa poflakujú "spojenecké" armády v plnej poľnej aby bolo jasné, že budú členov elitného klubu nato brániť pred fiktívnym nepriateľom. Tú reálnu hrozbu však po státisícoch nechajú voľne prúdiť priamo do centra. Cui bono ?

   Smazat
 5. ""Rakouská ministryně vnitra vítá OBRAT v německé uprchlické politice ...""
  Prdlajs. Příliš brzo na tak optimisticé hodnocení. Opatrnost a zkušenost vede spíš k výrazu - ROZPAD německé politiky ... .
  Málem už můžem začít uzavírat sázky kdo se začne mezi sebou rvát dřív. Imigranti s Němci, nebo 51% se 49% Němců, nebo členové vlády?

  Přesto, doufám, je pohyb v Německu chvályhodnější, než zločinná jednota a nečinnost vlády naší (plané řeči se nepočítají).

  OdpovědětSmazat
 6. To jsou "vlašťovky toho nového".
  Jak říkali Kroupovi (Sovák v Marečkovi) "nehovořme hned o krachu", "mám na mysli třeba tu pěknou čtyřku z diktátu".
  VR

  OdpovědětSmazat
 7. Myslím si, že začal rozpad EU, čím rychlejší tím lepší. EU dostala celou migrační politikou a neschopností cokoliv řešit pořádnou dardu. Ztráta důvěry bude mít svůj dlouhodbý přesah. Také se objevily všelijaké souvislosti s dalšími hráči a především se odhalilo, že EU nejednala na principu rovnosti svých členských zemí, ale navrchmělo opět Německo s jedno poblázněnou a zastrašenou ženštinou. Když ruplo, že usáci odposlouchávali její telefon měla být okamžitě vyměněna, vydírání je silný nástroj. Ona sama odejít se štítem nedokázala a vypadá to, že ani nedokáže nyní a tak si počká na potupu od svých spolustraníků.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 8. Lidé, neblbněte, to je jenom takové gesto pro ovčany, aby je trošičku uklidnili ! Copak jste už zapomněli, že osobně Frau Merkel slíbila tureckému Erdoganovi brzké členství v EU, takže sem přijede Arabů násobně více a daleko pohodlněji.

  OdpovědětSmazat
 9. Samotný rozpad EU už stačit nebude. Každý stát se bude muset obehnat ostnatým drátem. Doporučoval bych technické řešení nekopírovat u Banderostánu, ale u SSA (podle plotu na hranicích s Mexikem). Některé prozíravější země mají hezký náskok (třeba Maďarsko).

  OdpovědětSmazat
 10. Tak už víme, kudy cesta nevede. Teď si i ještě musíme najít svoje vlastní místo na Slunci. A asi se budeme muset spojit v rámci Rakouska Uherska - s Rakouskem Maďary a Slováky. Bratrsví ve zbrani fungovalo po staletí, tož vnuci a pravnuci, zaujměte pozici svých předků, Váš přítel není na západě, ani na východě, na severu ani na jihu. Máte jen jeden druhého. Ovšem třeba se Bavorsko a Sasko přidají k nám.


  OdpovědětSmazat
 11. neradujte se,......., vždyť už bylo publikováno, že i to první opatření - sloučení rodin, bylo jen plané a pan ministr se partnerům dokonce omluvil

  OdpovědětSmazat
 12. Co u vás nepíšou !!! V záři došlo k1.380 trestním činům proti imigrantům v Německu ! Podpalovani ubytován bombove utoky přepadavani! Od migrantu 10.000 tisíc zločinu v Německu za stejnou dobu! Krádeže znásilňování vraždy lidi rozrezany 3lete dite znásilněno 3 muzi podříznuto a v hozeno do kanálu což vse do dnešní doby v Německu nebylo!!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.