Reklama

pondělí 30. listopadu 2015

Odpověď kozáků sultánovi

30. 11. 2015 Dobrodruh
Všichni známe Repinův obraz "Kozáci píší sultánovi".
Turecké vojská, pod vedením vezíra Kara Mustafu sa v rokoch 1677 - 1681 snažila obsadiť územie Ukrajiny na úkor Ruska i Poľska. Tak dostali do konfliktu so záporožskými kozákmi, vojskami Rusov i Poliakov. Z tohto obdobia pochádza list sultána Mohameda IV. kozákom (rok 1680), ako aj kozácka odpoveď.


Sultánova výzva
Sultán písal kozákom takto:
Ja sultán. syn Mohameda. brat slnka a mesiaca, vnuk a miestodržiteľ Boží vládca všetkých ríš,
Macedónskej Babylonskej a jeruzalemskej, ako aj Veľkého a Malého Egypta kráľ kráľov, panovník
nad všetkými žijúcimi, nepremožiteľný a nikým neporazený rytier, neustály ochranca Božieho
hrobu, zástupca Pána Boha, nádej a útecha moslimov, prísny pán kresťanov rozkazujem Vám,
záporožskí kozáci vydajte sa dobrovoľne a bez odporu do mojich rúk a nedajte mi viac nijaký dôvod
na hnev pre Vaše prepady!
Mohamed, sultán Turecka.


Čo na to kozáci?
 
V odpovedi reagovali na každý bod sultánovho listu rovnako urážlivo, sarkasticky. Napísali:
Ty turecký čert. prekliaty brat a kumpán satana, sekretár samotného Lucifera. Čo si ty, dočerta, za rytiera, keď holou riťou ani ježa nezabiješ. Nech Ťa čert vezme a zhltne aj s Tvojim vojskom..
Nebudeš Ty, sukin syn, nad kresťanmi vládnuť! Tvojho vojska sa my nebojíme. Na suchu aj na vode sa s Tebou budeme biť, hnusný prekliaty syn, job Tvoju mat!
Ty babylonský kuchynský paholok. Ty macedónsky zloduch. Ty jeruzalemský varič piva. Ty alexandrijský honec kôz. Ty svinský pastier Veľkého a Malého Egypta Ty kocúr z Kamčatky. Ty
arménska sviňa. Ty podolsky zlodejský podvodník a náš ... Ty šašo nášho Pána Boha, Ty pohanské
poleno, Ty bravčová hlava, Ty kolbylia riť, Ty psí ňufák, Ty nepokrstený bastard, job Tvoju mať!
Nebudeš Ty kresťanom ani svine pásť! Teraz končime. Rok nevieme, pretože nám chyba kalendár. Aký je mesiac, či je máj alebo iný, mesiac je na nebi a rok vo hviezdach, deň je však u nás ten istý ako u Vás.
Zato nás bozaj v riť!
Ivan Sirko a j
eho záporožská družina.

15 komentářů :

 1. A na tyto prapravnuky Kozáků se snažili "vyskočit" židovští vůdci z Kyjeva zezadu podepření evropskými židy z Bruselu. Jak to dopadlo, kyjevané odtáhli s natržerným rektem nazpět...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně, jen bijte kozáky, fašisty jedny. Pelikána na ně! Tohle má být nějak multikulti takové sprosté urážení čelního představitele islámu? FUJ!

   Smazat
 2. Kara Mustafa dostal nakládačku u Vídně - perfektní film, který nikdy nebyl v televizi:

  https://www.youtube.com/watch?v=xwxJ5gAd1-A

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento perfektní film ani v ČT nikdy nebude k vidění , protože by mohl migranty urazit . Šláfenberkovi předkové , kteří proti této sebrance bojovali u Vídně se v hrobkách obracejí !

   Smazat
 3. Pane dobrodruh , velmi jsme se zasmal nad dopisem zaporozskych Kozaku - Sultanovi.
  Myslim si, ze po takovem dopise uz nebyl schopny vubec bojovat a klepla ho mrtvice... A ted nekolik faktu z knihovny Antiky - kdo jsou Turci a kdo jsou Zide a Arabove....Vetsina Zidu vubec Zide nejsou, ale jsou to potomci rise Khazarske, ktera vznikla na dolni Volze 612 A.D. a existovala az do roku 940 A.D. Tito valecnici byli slozeni z 28 kmenu Turko-mongolskych, a prijali zidovske nabozenstvi v roce 740 A.D. z politickych duvodu. Po celou dobu existence vedli valky proti Slovanum, (Aryjcum) Byzanske risi (Aryjcum) a i Arabum, kteri jsou SEMITSKA RASA. Ta ma spolecne prarodice z Zidy. Cisti Zide (Hebrew) jsou vetvi Assyranu, kteri jsou prarodice vsech Semitu. Takze Zide a Arabove jsou bratranci a Turci a potomci Khazaru, jsou take bratranci..Mezi Zidy a potomky Khazaru jsou genove a psychologicke rozdily... Oni se 2x nemaji radi. My Slovane jsme rasa Aryjska a nase prarodice jsou Iranci.(Aryjci.) Rusove, Baltove, Cesi Slovaci , Teutonci a Cimbove jsou SEVERNI vetev Aryjcu zatim co do jizne vetve Aryjcu jsou zarazeni napr. Rimane a Rekove...Risi Khazarskou znicil slovansky knize Svajatoslav v roce 940 A.D. s pomoci Byzance a s pomoci VIKINGU ... Turecke najezdy do krestanske Evropy byly daleko horsi na Slovensku nez v Cechach. (1526, 1683) ! Nevim co jsem zapomel. To co jsem vsak prelozil z anticke knihovny do cestiny svedci o skutecnosti, ze Slovane a Turci maji dlouhe dejiny nekonecnych valek...honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava Arabum, kteri jsou SEMITSKA RASA. - nie je to pravda, pomocou Vikingov, nie - Varjagov - ta tak - inak aj naši "slávny" vierozvestovia boli v r. 801 na návšteve u chazarského chána - asi na školení,

   Smazat
  2. Udajne Chazari chceli mat vsetky tri svetove nabozenstva - pre rozne spolocenske vrstvy ine nabozenstvo. Keby to bolo vyslo mozno by dejiny sveta isli inym snerom

   Smazat
  3. Pane Honolulu

   r.1526 a r.1683 Turci v Čechách vůbec nebyli, pouze na Moravě, dál, do Čech se nedostali. A Slovensko tehdy neexistovalo, tehdy to byly Horní Uhry. Proto se také města na Moravě, jako Uherský Brod a Uherské Hradiště jmenují Uherské, nikoliv Slovenské. Slovensko vzniklo až v r.1918 se vznikem ČSR.

   1. prosince 2015 19:26

   Smazat
 4. OPRAVA : CIMBROVE, (porvali se na uzemi Ceska 105 B.C. s Kelty a to nekde u Boskovic na Morave... Potom odtahli do severni Italie, kde je znicil rimsky consul Gaius Marius. 100 B.C. ale to nema s Turky nic spolecneho... V te dobe neexistovali.).. honolulu (vse prelozeno z anticke knihovny.)

  OdpovědětSmazat
 5. ohledně chazarů a židovský víry.
  Někde jsem čet, že původní chazarský náboženství bylo zoroastrismus. Nicméně co bylo pro chazary na hovno, když vládce neuspěl v bitvě, byl popraven. A židovská víra tohle neumožnovala. Nevím, jestli tenhle zjednodušenej výklad je pochopitelnej.
  J

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti kozáci nebyli ale vůbec,ale vůbec polticky korektní,tak by se mělo odpovídat na tzv.politické výzvy z EU a SSA!

   Smazat
 6. Sultánova výzva velmi připomíná nadutost současného "vládce všech moří i zemí" a na takové výzvy by se mělo odpovídat po kozácku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V.V.Putin na ně i "po kozácku" odpovídá jestli jste si všimli...jde na to tvrdě a zchytra .
   Jinak výše popsáno je úžasná ukázka dobové korespondence.
   Kopytem sem kopytem tam, žádná politická korektnost, ale jadrný slovanský jazyk.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. Zdrastvujte kazaci .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.