Reklama

čtvrtek 12. listopadu 2015

Ohromující: Státní dluh USA je 65 bilionů dolarů a ne 18 bilionů!


12. 11. 2015   První zprávy

Bývalý šéf Účetního dvora Spojených států David Walker řekl, že státní dluh USA ve skutečnosti je šokujících 65 bilionů dolarů, nikoli 18.5 bilionu, uvedl The Hill.
Barack Obama odejde se sekerou 20 bilionů.K tomuto číslu Walker dospěl po sečtení nezabezpečených závazků Spojených států. Jedná se o naprosto šokující astronomická čísla.


„Pokud přidáte k 18,5 bilionům nezabezpečené civilní a vojenské důchody a povinnost pečovat o penzisty, nedostatečné investice v oblasti sociálního zabezpečení a veřejného zdravotního pojištění, stejně jako různé závazky a nepředvídané výdaje federální vlády, skutečné číslo se bude rovnat asi 65 bilionům, a při absenci reforem automaticky roste," zdůraznil.

Walker, který vedl Účetní dvůr během presidentství Billa Clintona a George W. Bushe, řekl, že rostoucí státní dluh brání USA v uskutečnění některých iniciativ jak v domácí, tak v zahraniční politice.

Podle bývalého hlavního kontrolora ztratili „Američané kontakt s realitou“, pokud jde o výdaje. Rovněž vyzval republikány i demokraty, aby odhodili stranická trička a začali tento naléhavý problém řešit společně.

Nedávno Barack Obama podepsal rozpočet na rok 2016, čímž zajistil finanční systém před kolapsem, který mohl nastat v případě, že by se strop dluhu nezvýšil, jak předpokládá hlavní finanční dokument.

Podle dohody o rozpočtu, který prošel Kongresem, bude limit dluhu automaticky zven do března 2017. Podle deníku The Washington Times, během let Obamova prezidentství se národní dluh USA zdvojnásobil. Z pohledu novin, současný prezident opustí vedení země se sekerou 20 biliony dolarů veřejného dluhu.

Z obecnějšího pohledu jsou pak doporučení USA jiným zemím o tom, jak mají spravovat veřejné finance a šetřit, mírně řečeno zvláštní.


(kou, prvnizpravy.cz, thehill.com, foto: arch.)

Související: 
Spojené státy v souvislosti s hrozícím bankrotem děsí investory

22 komentářů :

 1. Jo, kapitalismus, to je mi panečku efektivita sama...

  Až se tahle obří dutina zhroutí, tak bude amerika prosit na kolenou Uruguay o potravinovou pomoc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to nutně nemusí. Jde jen o čísla v počítači. Prostě řeknou, že nic nemají, nic nedají a záleží jen na tom, zda budou schopni vyrobit dost potravin pro sebe.

   Smazat
  2. Až nebudou mít za co koupit ropu na naftu do traktorů, tak co? Leda snad začít lovit bizony.

   Smazat
  3. Bohužel si pro ni, když tak, zase klidně, dojedou v tancích a zaplatí za ní svými dolary, popřípadě v budoucnosti Amerem.
   Každopádně si díky síle svých zbraní, korupci a vydírání (odposlechy Makreolová, Hollande a zcela určitě celá špička EU a kokůtci třeba u nás) jěště hodně dlouho dokáží zařídit poslušnost velké části světa :(
   A to, že jejich průsery doma bude díky TTP a TTIP, platit, spolu s nimi každý druhý obyvatel planety země :(

   Smazat
  4. Bývávalo, tenhle sen se rozplývá s každým úspěšným dnem Ruských intervencí. Blízký Východ pomalu a jistě získává nového patrona. Karty se obrátí a od USA dá ruce pryč brzo i Evropská Unie.

   Smazat
  5. Doufejme, ale SSÁci se jen tak nemůžou vzdát a nevzdají, tak mi to vychází.
   Zřejmě budeme sledovat vznik absolutní korpofašistické totality v SSA a jejich satelitech no a my jsme SSA satelitíček, plný hlupáčků ochotných kdykokiv kohokloiv zradit, takže, nemůžu upřímně říxt, že se na následující události, tak úplně těším.

   Snad jsze mě, pane Dvořák správně chopochopil ;)

   Ale i tak, slunce v duši ;)

   Smazat
  6. Chtějí si dluh vyrovnat válkou. Samozřejmě mimo svoje území, nejlépe válkou v Evropě. Už dvakrát se jim vyplatila. Takže do třetice !

   Smazat
  7. 12:21

   Důležitější než jestli já chápu Vás, je, jestli Vy chápete sebe.

   Smazat
  8. Není důvod nevěřit tomu, že při dnešním pokrytectví USA nám stejně jako Řekové Američani nelžou s výší jejich dluhu.

   Smazat
 2. Nebojte, Singer dávno pracuje na vyrovnání tohoto dluhu.

  OdpovědětSmazat
 3. Takový dluh se dá umořit jediným způsobem - likvidací
  věřitelů. To by neměl být pro Američany problém...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:02

   Neměl, ani kdyby to mělo zahrnovat likvidaci věřitelů, Amerických občanů :(
   Proto se tak usilovně snaží omezit jejich ústavní právo být ozbrojen, zakládat obřanské milice a klást ozbrojený odpor, případné tyranské vládě.

   „Strom svobody musí být čas od času osvěžen krví vlastenců a tyranů.“

   Thomas Jefferson.

   Ani prostí Američané to nemají a nebudou mít jednoduché.
   No, ale my se budeme muset soustředit na sebe.

   Smazat
 4. Čína zastavila přepravu zboží z Činy do USA ! Uz nikdy vice USA dolar !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem ještě nezaznamenal,mám obavu,že je to obráceně,USA už nemá čím platit,proto ona smlouva TTIP,Evropa jim to dodá ještě za méně nákladů.Ono v tom bude něco jiného,USA převedli výrobu do Číny,ale vychytrale,přes akcie.Číňané nakoupili akcie,ale po odchodu,cena akcii padá a jsme u propadu Šanghajského akciového trhu.Buď si to Číňané odkoupí a budou vyrábět pro jiné odběratele,nebo se zavřou firmy.

   Smazat
 5. USA právě zahájily finanční podporu Kyjeva :-))) - americký ministr financí požaduje po Rusku, aby nechtělo prosincovou splátku ukrajinského dluhu (3 miliardy dolarů). Ukrajina totiž musela utrácet (pochopitelně většinou za americké dodávky) třeba za vojenský materiál a výzbroj a uniformy, nebo za tak důležité věci jako je třeba přejmenovávání ulic i měst atd. Jenom dluh za plyn je asi 12 miliard dolarů (a povinnost něco zaplatit prý chtějí řešit arbitráží), o chybějících platbách za dodávky elektřiny, palivových článků pro jaderné elektrárny, ropu a uhlí škoda mluvit. Prostě Amerika si na Ukrajině zorganizovala barevnou (spíše čistě hnědou) revoluci, ale náklady za ni má zaplatit Rusko ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americké štětky v Pentagonu a Rothschild dobře vědí, co chtějí...

   Smazat
  2. Jaresková (americká ministryně financí v ukrajinské vládě) právě svedla už dopředu ukrajinský default na rusáky, jestli budou chtít ty doláče

   Smazat
 6. Po podpisu TTIP bude celá EU splácet americký dluh povinně a evropské elity tomu budou ještě tleskat.

  OdpovědětSmazat
 7. Doufám, že se ten US moloch konečně rozpadne.

  OdpovědětSmazat
 8. Soudruzi,dříve než ekonomicky padne USA,to dříve padne Putinovo Rusko:Víte,jaký je rozdíl mezi dolarem,librou a rublem.
  Za jeden dolar si koupite libru sušených rublů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dříve než Rusko padne na hubu, padneš na hubu ty i s Amerikou...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.