Reklama

pátek 20. listopadu 2015

Operace "Odplata": Šojgu informoval o rozšíření skupiny ruských letadel v Sýrii


20. 11. 2015     zdroj
Rusko zvýšilo počet letadel, působících proti teroristům v Sýrii, na 69. Prezidenta Vladimíra Putina o tom informoval ministr obrany Ruska Sergej Šojgu. Oznámila to agentura TASS.


"Hlásím výsledcích za čtyři dny práce. V souladu s Vašimi pokyny provádějí Ozbrojené síly RF leteckou operaci odplaty s cílem likvidace vůdců teroristických organizací a jejich pomahačů, dezorganizace systémů řízení a také zničení objektů vojenské, ropné a plynové infrastruktury IS," řekl Šojgu. Podle něj provádí letectvo každý den 143 bojových letů. Údery na teroristy provádějí i lodě ruského námořnictva.

Ministr poznamenal, že během čtyř dnů masivních vzdušných útoků na pozice formací "Islámského státu" v Sýrii použilo ruské letectvo a námořnictvo více než 100 řízených střel, odpálených z letadel i lodí, a také 1,4 tisíce tun bomb.

17. listopadu začalo Rusko novou fázi letecké operace v Sýrii. Poprvé byly v bojových podmínkách použity letecké střely dlouhého doletu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

47 komentářů :

 1. Spasibo ti Rasija . Šli jsme do NATO protože naši polistopadoví politici včetne Havla nechtěli neutralitu . Že taková malá zemička musí být v nějakým bloku . Nato se posouvá stále víc na východ . Proč ??? Dnes Rusku fandíme . Zničte tu merkelovou sebranku . Jinak jsme

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava:
   Spasibo tebje Rossija. Šli jsme do NATO protože naši polistopadoví politici, včetně Havla nechtěli neutralitu. Že taková malá zemička musí být v nějakým bloku. NATO se posouvá stále víc na východ. Proč??? Dnes Rusku fandíme. Zničte tu Merkelovou sebranku. Jinak jsme...
   Opravář textu

   Smazat
  2. No... ono az pred nedavnem (teda rikal to president, takze bez zaruky), Finsko, bylo "finlandizovano" ...proc?!?!?!? ...protoze melo fasismus, jako svoji narodnostni doktrinu a "za trest" bylo ustanoveno NEUTRALNIM ...Rakousko?!?!?!?!? ...bylo prirozenou soucasti "Rise" ...take neutralni stat!!!!!! ...zatimco "nam", bylo vysvetlovano, ze neutralitu, museji uznat jine staty a to nepripada v uvahu! Dobre si to pamatuju!!! ....a pred jakymkoliv mezinarodnim soudem to dosvedcim! Proto rikam: "Neni nasim jmenem masakrovano obyvatelstvo rozvojovych zemi!". Az zase prijde nejaky nastupnik V.Havla s nazorem, ze: "...jsme vsichni kolaborovali..." ...ja jsem NEKOLABOROVAL a predpokladam, ze spolu se mnou NEKOLABOROVALO 14mil. ostatnich Cechu, Moravanu, Slezanu a Slovaku! NAOPAK!!!! ...byli jsme PODVEDENI!!! ...a vsechno, co se dnes deje, neni provadeno nasim jmenem a NENESEME za ciny nasi "vjerchusky" ZADNOU zodpovednost!!!

   Smazat
  3. S tím musím souhlasit,že i já se cítím podveden!!!
   Na vojně jsem byl a přísahal jsem,ale NE tomuto režimu!!!
   Na nás byl spáchán podvod a zrada!!!!!!

   Smazat
  4. Proč ne neutralita? Tato malá zemička leží ve středu Evropy. Vznikla na křižovatce obchodních cest ze severu na jih a východu na západ před tisíci let. Takže, kdo chce z jednoho konce Evropy na druhý, musí jí projet nebo přeletět. Kdybychom byli neutrální, tak pás neutrálních zemí (Švýcarsko-Rakousko-Československo) rozdělí Evropu na severní a jižní část. Přes tento pás by se nemohla přesouvat nebo přelétat vojska. Dovedete si představit, jak by bylo ztíženo např.bombardování Jugoslavie ze základen v Německu, když by museli lítat přes Alpy, Itálii a moře? Ne bezdůvodně se říká, že kdo má střed Evropy, má Evropu.
   Ivana

   Smazat
  5. To se mýlíte. Kdo neviděl létat přes neutrální Rakousko z Německa do Itálie vojenské stíhačky, ten alespoň zažil přelety Natistických bombardérů přes Rakousko 1999. Neutralita sem, neutralita tam!

   Smazat
  6. Neutrální budeme. Pracujeme na tom. Do propasti se cizími patology a diletanty prostřednictvím těch našich strhávat, po kolikáté již, nenecháme! Ostatně, NATO je již začíná ropadat, EU na tom vehementně pracuje také.

   Smazat
  7. Přemku kde jste slyšel, že se NATO rozpadá? Vždyť je to hloupost, ba naopak se NATO roztahuje stále více na východ k Ruským hranicícm. NATO se rozpadne tehdy, až jednoho krásného dne Rusům bouchne piliňák a sfoukne celé NATO ze světa. Jenže to my už tady asi nebudeme a lituji již dopředu ty kteří to zažijí.

   Smazat
 2. Každé zboží (i munice) má nějakou dobu skladovatelnosti. Poté hrozí problém, jako např. ve Vrběticích. No a když je pro ně nějaké smysluplné využití, tak proč ne. 23:06 souhlas. Q.

  OdpovědětSmazat
 3. Hrrr na ně, bratři. Bijte je, nikoho neživte.

  OdpovědětSmazat
 4. Tenhle na foto vipadá jako Alexandrovec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neviem ako v cestine ale v slovencine mi "vipada" ide vyklat oko...u nas sa pise "vypada...

   Smazat
  2. Ministr obrany RF je Šojgu - pocházející z malého národa Tuva. Tak vypadá pravá multietnická a multikulturní společnost, o které Západ jenom žvaní, ale v praxi dělí lidi od ghett - čtvrtí pro společensky vyčleněné a vyřazené - a citadel - čtvrtí proměněné v pevnosti pro nejbohatší.

   Smazat
  3. Ve slovenčině jako v češtině se píše "y", ale v trollštině se to může psát, jak trollík chce. Oni mají velkou volnost v gramatice i ve lžích, překrucování a nadávkách.

   Smazat
  4. Obsahově i gramaticky to je zjevně nějaký 16 letý panic :)

   Smazat
  5. 5:11 Bingo! Ano, ti také nosí uniformy. Máš neobyčejně bystrý postřeh. A sněhuláka taky poznáš?

   Smazat
 5. jakto že alexandrovci nekoordinují letecké útoki proti síriji ze Spojeními Státi Aamerickími a s Barakem Obamom s nejmocnejším mužem ve vesmíru,Falmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkus to česky, trolle.

   Smazat
  2. Stačí, Falmere, že to koordinují s Íránem, Hisbulláhem, Sýrií, Kurdy, Francií - ti bojují na správné straně. USA jsou na té druhé od začátku. A čeština by tvému projevu opravu víc slušela. Uč se, uč se, uč se ...!

   Smazat
  3. No ty jsi ale magor,ostatně co McCaine,Obama a spol?Nic víc než přiblblí trotlové!A dáte je dohromady a jmenuje se to tak nějak,jako USA nebo co?!

   Smazat
  4. 5:25 Falmere, no tak, Alexandrovci přece nemají ve svém repertoáru letecké útoky. Že ty jsi na jejich koncertu zase spal po vzoru našeho knížepána?

   Smazat
 6. http://medzicas.sk/hodnotenie-vysledkov-ruskeho-utoku/

  OdpovědětSmazat
 7. Jedna se o humanitarni bomby ktere jeste nezabily ani jedineho civilistu. I z tech par nemocnic ktere rusti soudruzi omylem trefili vysli vsichni zivi a zdravi. Ti kteri se odmitli uzdravit byli prisne ale spravedlive potrestani v mucirnach tajne policie krale Assada tretiho.
  Vy komunisti a kremloboti jste opravdu blbi jako hovna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý omezenče 7:33 - všechny zprávy o "ruském bombardování nemocnic" se ukázaly jako lži propagandistů ISIL a jejich amerických a britských loutkovodičů. Jestli je v tom chceš podporovat a ty lži šířit, tak tedy na Nové republice ti to půjde těžko. Tady čtenáři vědí, jak to ve světě chodí a jaká hloupá a omezená pakáž jste vy - trollíci. A ta hovna a ostatní nadávky si, prosím, odpusť, ty věty vyznívají jako slovní zrcadlo, ve kterém se odráží tvá pravá povaha.

   Smazat
  2. A ty zje piča jak štyl z ryča.
   Ostravak

   Smazat
  3. Pepku, uz zas otravujes? Radsi promluv o tom, jak tvuj stbackej fotr sebral tu lacinou stetku, jak se vozrali a jak jsi se pak narodil. Blbej po obou. A ted vyskoc.

   Smazat
 8. "Tady čtenáři vědí, jak to ve světě chodí "

  A jak se to projevuje že víte jak to ve světě chodí? Že máte holé zadky nedokážete se ani uživit a skřehotáte že za totality bylo líp?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Totalitu poznáš podle toho, že politici lžou, kradou, dělají dluhy, kvete hazard, prodej drog, pančovaného alkoholu, ročně jsou statisíce exekucí a po ulicích se válí desítky tisíc bezdomovců a tomu svinčiku se říká demokracie.

   Smazat
  2. Tý jo, on tu je už nepřetržitě, to je ale špatně, máš se odhlásit a zase přihlásit, abys nám zvyšoval čtenost. Ostatně takového nevzdělaného moulu tady potřebujeme, vedle tebe i ta příslovečná komunistická babička vypadá jako absolventka Yale university.

   Smazat
  3. 10:07

   A na co je tobě vysoká čtenost NR? No soudruhům redaktorům to možná zvyšuje přijmy z těch odporných kapitalistických reklam. Ale tobě?

   Smazat
  4. I ty svazacku, radsi vypravej jak tvuj bolsevickej fotr tesne pred revoluci nakrad ty prachy a jak je ty ted utracis. Po fotrovi jsi stejnej posranej bolsevickej zmetek. Soudruhu debile.

   Smazat
  5. 10:27

   Ne. Raději budu vyprávět jak tebe našli dobří lidé pohozeného v příkopu vedle cesty po odjezdu potulného cirkusu. Dodnes se ve tvé rodné vsi vedou spory koho jsi vlastně kříženec. Většina se kloní k teorii, že jsi plodem lásky klauna k opici.

   Smazat
  6. Pro ano-vola 11:05 - Prachy bereš za tu největší špínu, co na světě můžeš dělat a to zradu. Zradu na svých rodičích, co tě splodili, na své zemi, ve které žili tvoji předci a budovali ji pro své potomky, na všech svých blízcích, protože je za jidášský groš zaprodáváš těm největším světovým gaunerům, kteří můžou za všechno zlo v posledních několik století. Fuj hajzle, ať tě tíží svědomí do konce života a až budeš umírat, stihneš nad sebou létat černé anděly, kteří tě doprovodí do pekla.

   Smazat
  7. 13:33

   Co to meleš ty psychopate? Ty jsi se už dočista pomátl, fanatiku.

   Smazat
  8. Pro 13:33
   Víš dobře, o čem píšu, i když možná nevíš. To potom, až budeš mít na kahánku, to potom poznáš :))) Přeji ti to se vším všudy.

   Smazat
  9. OK psychopate. Sice netuším o čem to tvá chorá mysl halucinuje, ale pro útěchu tvé frustrované dušičky to beru na vědomí a už teď se bojím :-D

   Smazat
  10. 13:33 Mýlíte se. On tady neopruzuje za prachy, ale z prosté, obyčejné hlouposti a nenávisti. Podobně se chovali kolaboranti za protektorátu. Dokonce stejným slovníkem označovali lidi, kterým nebyl lhostejný osud země. Nadšeně hájili tehdejší Říši jako našeho ochránce a spasitele před bolševismem. Tehdy měli navíc možnost udat je Gestapu. Dnes jen vyhrožují Urnou, jako toto individuum v jiném vlákně..

   Smazat
  11. 15:38
   Aáá, další psychopat dorazil.
   Ano, smiř se stím, že pokud budeš v rozporu s ústavou zakládat ozbrojené skupiny plánující útočit na demokratickou vládu, tak ti brzo vyrazí dveře URNA. To je zcela v pořádku. Psychopati jako ty v demokratické společnosti kterou chtějí rozbít nemají co pohledávat.

   Smazat
  12. 15:47 Hezky jste popsal ty "nevinně odsouzené" po roce 48. Vidíte, alespoň v něčem se shodneme.

   Smazat
  13. 16:04
   Ty vůbec netušíš co je to demokraticky zvolená vláda.
   Jak jsem psal, lidé jako ty v demokratické společnosti nemaj co pohledávat. Jdi někam do Afriky tam si můžeš různých domobran a milic užít dosyta.
   Víš co by udělal tvůj hrdina Putin kdyby se v Rusku nějaká skupina začala ozbrojovat a vyhrožovat mu útokem? Zadupal by ji do země až do 5. kolena, troubo.

   Smazat
  14. 16:29 Takže Putin by to udělal stejně, jako prosazujete vy? Jenže Putin je podle vás diktátor, nacista a fašista. Přitom by postupoval stejně, jak vy požadujete pro demokratickou společnost. Hezký logický kotrmelec, u vás ovšem běžný.

   Smazat
  15. 17:37

   Já nic nepožaduju. To je prostě ústava platná nejen u nás ale ve všech civilizovaných zemích. A ty ji buď dodržuj, nebo prostě pudeš do kriminálu. Od muslimů chceš aby se řídili naší ústavou a sám jí pohrdáš? Jsi stejný jako ti šariátníci. Logikou ty se vůbec nezabývej a raději táhni.

   Smazat
  16. 18:59 "Logikou se nezabývej" je zřejmě vaše životní krédo, jak je patrné z vašich příspěvků. BTW nejste po dnešní šichtě už trochu vyčerpaný? Žádná nadávka, žádná Afrika, žádný Putin. Tak dobrou noc, pořádně si odpočiňte, ať zítra můžete znovu naplno předvádět, jaké názory má a jak se chová typický morální psychopat.

   Smazat
 9. podpindosník pepek vyskoč se vzteká a trpí zásadně tehdy když se nedaří pindosům, banderofašistům a "umírněným" teroristům. Netřeba říkat víc...

  OdpovědětSmazat
 10. Syrský problém se již dokonale přenesl do Evropy, které již není pomoci, viz chování a podpora islamizace našemi elitami, frau Merkel a Brůselem.Předlužené USA vše ještě přiživuje za oponou a NATO cvičí útok na Rusko.USA potřebuje, aby se syrský konlikt přenesl do Evropy, včetně zabijáků a imigrantů, jinak by ztratily pozici hegemona a vyvoleného nadčlověka v tomhle vesmíru.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.