Reklama

sobota 14. listopadu 2015

Paříž: Rozpoutalo se peklo! Tohle je válka, řádění teroristů se dá přirovnat k náletu na Paříž. Chtějí vyvolat chaos, chtějí vyvolat nenávist. Milí Francouzi, nenecháme se přemoci

14.11. 2015   Aktuálně
Útok v Paříži byl rozsáhlý a koordinovaný. Zdá se těžko pochopitelné, jak mohl uniknout tajným službám. Nenechme se strhnout k nenávisti
Interaktivní mapa útoků teroristů v Paříži   http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pariz-francie-terorismus-mista-utoku/r~7219a5068a9811e5bd0a002590604f2e/
Zvěrstvo, barbarství, těžko se hledají slova pro to, co se odehrála v Paříži v pátek 13. listopadu. Brutální teroristický útok, jeden z nejhorších za poslední roky. Francouzský prezident François Hollandevyhlásil výjimečný stav, který platí po celém území Francie. V hlavním městě byla zavedena mimořádná bezpečnostní opatření. Na hranicích zpřísněné kontroly.

Vrazi útočili na šesti nebo sedmi místech, stříleli z útočných pušek, z kalašnikovů, popravovali lidi. Nejhorší byl atak v koncertní síni Bataclan, kde mělo zůstat až 87 mrtvých. Celkově bylo do rána napočítáno víc jako sto obětí, přes dvě stě bylo zraněno, osmdesát těžce. Rozpoutalo se peklo.

Podle svědků z Bataclanu teroristé stříleli ze samopalů do davu a do toho křičeli: „Alláhu Akbar“ (Bůh je veliký). Jeden z těch, kteří přežili, moderátor Peter Janaszak, řekl agentuře AFP: „Jasně jsem slyšel, jak říká rukojmím: 'Je to chyba Hollanda, je to chyba vašeho prezidenta, nemá co zasahovat v Sýrii'. Také mluvili o Iráku.“

Živě: majitel syrského pasu, který se našel na místě útoků, přišel do Evropy přes Řecko
Nevíme v tuto chvíli, nejsme s to určit, kdo tento organizovaný, předem připravený, gerilový útok provedl. Ale podle dostupných informací můžeme odhadnout, že to zřejmě byli lidé spojení s Islámským státem. (Později to potvrdil i prezident Hollande.) Že to spáchali džihádističtí teroristé.

Reakce na pařížský masakr jsou na českých sociálních sítích různé. Od vyjádření soucitu a solidarity s Francouzi, s Pařížany, se zraněnými a rodinami obětí, až po paušální označení viníků: mohou za to muslimové, islám, který do Evropy nepatří. Můžeme čekat, že se útok obrátí proti uprchlíkům z muslimských zemí. Což mohl být jeden z jeho cílů.

To zabíjení bylo nesmírně nenávistné, nelidské. Je velmi těžké se vžít do uvažování teroristů. Neměli žádný konkrétní cíl, jako tomu bylo na počátku roku, když zmasakrovali pařížskou redakci časopisu Charlie Hebdo. Vraždili masově, pálili do davu. Nešlo o cílenou mstu, vendetu, nýbrž o likvidaci kohokoli.

Jaký to má smysl? Zastrašit a vyděsit. Cílem je Francie, kde žije 4,7 milionu muslimů. Cílem je Západ s jeho představami o životě, o svobodě, o demokracii a rovnosti, s veškerými jeho hodnotami. A je tu ještě jiný cíl: válka. Tohle je válka, řádění teroristů se dá přirovnat k náletu na Paříž. Chtějí vyvolat chaos, chtějí vyvolat nenávist.
Milí Francouzi, nenecháme se přemoci

Mimochodem, po útocích spáchaných v noci na sobotu v Paříži byl založen požár v uprchlickém táboře u Calais na severu Francie, který je nazýván Džungle a kde žijí tisíce běženců z Afriky a Blízkého východu v naprosto nevyhovujících hygienických podmínkách. Nevíme, kdo požár založil. Ale může to být reakce na Paříž.

Nenávist je stejně nebezpečná jako teror. Vede k paušálnímu odsuzování lidí. V Evropské unii žije 507 milionů občanů (údaj z ledna 2014), z toho asi 4 procenta tvoří muslimové. Kdyby byli všichni džihádisté a teroristé, vypadalo by to v EU poněkud jinak. Házet muslimy do jednoho pytle s teroristy je šílené, nespravedlivé, nebezpečné, hazard.

Připomeňme, že nemalá část utečenců, kteří teď houfně přicházejí do Evropy, prchá právě před řáděním Islámského státu. Platí taky, že v pátek teroristé v Paříži masakrovali své oběti bez rozdílu, nejspíš jsou mezi mrtvými i muslimové.

Jiným aspektem útoku je bezpečnost. Odehrál se současně na několika místech Paříže. Teroristé byli ozbrojeni automatickými puškami, samopaly, měli na sobě výbušniny. Šlo nepochybně o předem připravený, koordinovaný útok, který symbolicky přišel v pátek třináctého. Proč o tak rozsáhlé akci nevěděly tajné služby? (A nemyslím jen francouzské tajné agenty, ale i další.)

Těžko to vnímat jinak než jako selhání zpravodajské ochrany země. Něco jiného je jeden útok jednoho nebo dvou lidí, ale tady se útočilo na více místech. Zabito bylo osm teroristů a další zřejmě utekli. Akce byla rozsáhlá, plánovaná. Neměla bezpečnostním složkám, tajným službám a policii, uniknout.

Prezident Hollande po útoku řekl: „Milí Francouzi, milé Francouzky, nenecháme se přemoci. Mějte důvěru v to, co dokážeme udělat pro ochranu našeho národa před teroristy. Ať žije republika, ať žije Francie.“ Ale ta důvěra byla vražděním otřesena. Nezapomeňme, že ani ne před rokem v Paříži teroristé napadli Charlie Hebdo. I tehdy se mluvilo selhání ochrany státu.

Po tom krutém, černém pátku však stále dál platí: nenechme se strhnout ke stejnému pohledu na svět, jaký mají džihádisté, teroristé, nepodlehněme nenávisti. Braňme se těm mezi námi, kteří ji rozněcují. Nenávist vede ke smrti.
Novinky, M. Fendrych45 komentářů :

 1. Fendrych má trochu zvrácený pohled na islám. Ano, i já předpokládám, že ne všichni islamisti jsou teroristi, ale mají zásadně odlišný pohled na společnost, zákony (evropské), atd, - nepatří do evropské společnosti v takovém masovém měřítku a bez prověření identit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To,co se nyní děje ve Francii,zažívá Sýrie už dobrých 5 let !! A to díky vyškoleným tlupám ozbrojenců,které zaškolili,podporovali a vedli z USA .Vzpomeňte si,jak vykřikovali,tenkrát ještě pokojnému obyvatestvu,že tam žijí nedemokraticky v nesvobodě,pak jim začali s láskou a demokraticky tyto tlupy vyhazovat do luftu domy,školy,památky,způsobovali chaos,zmatek,začali vraždit a vypalovat...americká demokracie tak navštívila Sýrii...Dnes už většině lidem dochází ..konečně..co to ta USA -demo-satan-kracie je .

   Smazat
  2. Ano,nový fašizmus opět kráčí z U S A !!!!!!

   Smazat
  3. Ten, kdo dodržuje korán a odkaz mohameda(pedofil-sex s 9letou, masový vrah-vlastnoručně zamordoval cca 800lidí), což je povinností každého muslima(jinak je odpadlíkem), má za úkol bojovat proti bezvěrcům a jinověrcům - navždy. Takže ano, ne všichni muslimové jsou teroristé, odpadlíci jimi nejsou, ti jsou určeni těmi věrnými taky k likvidaci.

   Smazat
 2. Všechno je možná jinak, jde o to aby NATO dostalo legitimitu zásahu v Sýrii, odkud je Rusi vypráskali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak ,Syrie nakonec skončí rozdělená jako Korea nebo Vietnam !

   Smazat
  2. Už jsem taky slyšel zrůdy sluníčkářský!!!!! Útočníci islámisté z islámského státu nemají z islámem nic společného.Aláh akbar řvali jen tak když stříleli dávkama ze samopalu do mladých lidí na koncertě.Každý kdo toto prohlásí patří do blázince a pokud se prokáže že je příčetný tak před popravčí četu.

   Smazat
  3. Ano pane Federmane.Myslím si , že podobně jako 11/9 a dalších si chtějítakto pod false flag ospravedlnit zásah v sýrii a v podstatěv zlegalizovat nasazení svých armád v Sýrii

   Smazat
 3. Ano, ať je započat proces vyhledávání potenciálních teroristů. Při poctivém úsilí bude možná mezi desetitisíci nějaký taková odhalen. Hlavní je lidský přístup. Když už se ten humánní proces takhle vymknul.

  OdpovědětSmazat
 4. Hollande nic neudělá.Byl jeden z těch,kdo je v Evropě vítal.Pokud by
  Francouzi(zrádci Čechů)byli k něčemu,tak už Hollande visí.Jsou však
  stejně podělaní jako Češi,tak budou umírat dál.Dříve nebo později také
  zde v ČR díky prodejnému Zaorálkovi a zbabělému Sobotkovi.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 5. Utok v Parizi bol hlavne zinscenovany, dalsi false flag...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak nieco sa BUDE diat .Zvlastne je ze nasli pas obcana Syrie.Ten bol pravdepodobne z titanu.Preco prave Francuzko ved Rusko bombarduje IS.Nieco divne sa tu deje!!!!!! Uvidime co sa bude diat.

   Smazat
  2. Co lze vyčíst z nalezeného pasu? Jeho majitele a ztrátu pasu. Nic víc.

   Smazat
  3. S těmi pasy je to divný,už 11.září tam hoši ztratili pas,a ve Francii jak byli všichni zaměstnanci prasáckého časopisu-My všichni jsme zrůda taky našli pas a teď taky našli pas.Proč si islámista který sere na naše zákony bere sebou pas a proč ho ztratí?A proč v takovém zmatku pas vždy najdou do pár minut.Náhoda by to bylo jednou dvakrát.A ne pokaždé v USA a Francii.A proč v jiných zemích po teroristickém útoku žádný pas a teroristi kteří jsou na místě mrtví nebo zatčeni musejí identifikovat několik týdnů(i ty živé)a v USA a Francii vědí do pěti minut kdo to byl?!

   Smazat
  4. Protože pasy, které mají někoho o něčem přesvědčit, jsou kouzelné, nepoškoditelné, nezničitelné...

   Smazat
 6. holande, obama a spol.je je stejný grázl jako ti teroristé, on to vraždění v cizích zemích jen ukrývá za tzv. "demokracii". Možná je to jen akce umírněné opozice......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to umírněná opozice, která tak ráda řeže hlavy zaživa!!!

   Smazat
 7. to se dalo čekat! Šmejdi "pravdoláskařští" (lžinenávistní) - koloniální války a podvracení cizích států bude pokračovat, atentáty zneužijí na šroubování totality, stanného práva, kontrol, špiclování a budou sluníčkářsky mobilizovat k další podpoře migrace (= asistované sebevraždě dělného a chudého lidu EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ach ty vytoužená, slibovaná demokracie, svobodo, prosperito, tak taková ty tedy jsi? Tohle, že jsme před 26lety chtěli?

   Smazat
 8. Mě zajímá, jestli někdo z občanů, kteří byli napadeni, vedl aktivní obranu.....předpokládám, že tam muselo být pár ozbrojených civilistů, nebo vojáků a policistů ve volnu.....

  OdpovědětSmazat
 9. Co na to Charlie Hebdo?

  OdpovědětSmazat
 10. Kdy všichni lidé světa konečně pochopí, že za takové útoky (nebo většinu z nich) mohou američané - respektive jejich nadnárodní korporace a banksteři. V čem francouzské vedení nechce vyjít vstříc američanům, že je u nich již druhý útok. A opět se našly pasy. Ti sebevražední atentátníci se obětovali dobrovolně, ve jménu jejich všemocného Alláha :-), ale někdo to naplánoval, někdo dodal zbraně, někdo dodal výbušniny. A hlavně...KDO Z TOHO BUDE MÍT PROSPĚCH. Nyní začnou vytvářet evropskou protiteroristickou jednotku, zpřísní se kontroly na hranicích, povolí se, v daleko větší míře, sledování osob. Státy si budou muset a nejen kvůli uprchlíkům, půjčovat peníze. Kdo jim půjčí??? No přece amerika a jejich banky (FED natiskne další várku dolarů a všem půjčí za nějaký ten úrok :-)). Velký bratr, pod vedením USA (NSA), bude pomáhat evropě. Evropa, vlivem našich politiků, je mopslíčkem američanů=co nechceme plnit či splnit dobrovolně, je nutné prosadit silou. """"""Začneme třeba tak, že vyvoláme strach u obyvatelstva, které poté bude žádat politiky aby zakročili, aby našli řešení. Salámovou metodou, postupně, krok za krokem, tak aby to lid nejen nepoznal, ale aby to sám chtěl, vytvoříme prostředí, kdy budeme mít na lidmi kontrolu a oni budou nakonec rádi, že nás mají. To že se z lidí stanou otroci, tak to nám vůbec nevadí, hlavně že máme peníze."""""""""

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to také tak vidím, za vším se dá dohledat prospěch pro majitele globálního monetárního ultramegaokupovátka.....

   Smazat
 11. Pane Fendrychu, co do toho pletete prezidenta Putina. Ten jediný /snad kromě Kurdů, kteří si chtějí vybojovat samostatnou zemi/ opravdu proti IS bojuje a pomáhá Asadovi, ale i své zemi, protože s islámisty už Rusko mělo co dělat. Ještě chci říci jednu věc, je mi moc líto naprosto nevinných lidí, kteří se šli v pátek večer po práci trochu pobavit - a takhle skončil jejich život. Je to hrozné. Hrozné je ale i to, že když IS sestřelilo letadlo, či dalo do letadla bombu - do letadla s ruskými turisty - taky si jeli odpočinout a byli naprosto nevinní - nikdo v české televizi nebyl v černém, a bylo to ještě více lidí, ale byli to "jen" Rusové, kdežto dnes to byli Francouzi, takže smutek je mnohem hlubší. Hanba české televizi! Jinak, velmi soucítím s pozůstalými jak z ruského letadla, tak s pozůstalými z toho hrozného dění v Paříži.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně to jsem chtěl také sdělit. Viděli jste v ČT 1Události? Je mi smutno za všechny nevinné oběti, ale to pokrytectví v ČT,kdy "podlidem z Ruska" věnovali pár minut a tady plakali po celé zprávy je hnus!!! Nikdo z nich se nezeptal kdy přeruší diplomatické styky se Saúdy, Turky, Kuvajťany, podporovateli IS

   Smazat
  2. pro :19.35 - pan Fendrych se nezapře...Prostě jeden ze sluníčkářů, havloidů, a vítačů muslimů.....

   Smazat
 12. doktor dovolte mi parafrázovat - ne každý islámista je terorista,ale každý terorista byl islámista .....tož tak

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdepak. Největší terorista - SSa nejsou islamista.

   Smazat
  2. .........jste si jistý.........nejmenuje se tam prezident Husain?......blonďák to taky není.....

   Smazat
 13. připomeňme, že zbraně a munici dodává džihádistům USA, také Česko a další spojenecké státy, které se aktivně podílejí na bombardování a rozvracení islámských států pod záminkou boje proti terorismu. To jsou ty hodnoty. Kecy o svobodě a demokracii. Lži v televizi a tisku. Superzlodějina. Stát bez práva. Spolčení hlupců.

  OdpovědětSmazat
 14. Letadlo narazí do mrakodrapu, ten spadne, roztečou se ocelové nosníky,z letadla nic nezbyde.A hrome, vlastně jediné co zůstane jsou pasy.
  Chlápek se omotá kolem pasu výbušninou, odpálí se. Všechno kolem je fuč a hrome, jediné co zůstane jsou pasy. A pak že jediné, co je nezničitelné je myšlenka....Někdo nám lže

  OdpovědětSmazat
 15. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sabatovou-Dienstbiera-a-dalsi-zlocince-zavrit-za-vlastizradu-Muslimy-monitorovat-mesity-uzavrit-neziskovky-rozpustit-Byvaly-poslanec-predstavil-komplexni-plan-proti-terorismu-408228

  OdpovědětSmazat
 16. Šustáček Lubomír14. listopadu 2015 19:45

  Já doufám, že do řešení situace bude okamžitě povoláno NATO a nebude se vymlouvat, že řeší jiné úkoly a k tomuto neni způsobilé, zřízené. Je nutno uzavřít přístup do EU, emigranty vracet zpět. Další výmluvy a to i našeho gen. Pavla jsou jenom kecy. V případě, že to nechtějí udělat, tak je rozpustit, protože jsou k ničemu. Zde jsou konkrétní útoky na stát, jeho státní zřízení a neni již na místě se vymlouvat.

  OdpovědětSmazat
 17. Bombardování Libye bylo to samé, státní terorizmus.

  OdpovědětSmazat
 18. Autor dnešní utečenecké krizi "porozuměl" stejně jako Hollande a Merkelová.
  Nejlepší by proto bylo naučit rychle tohoto mudrlanta M. Fendrycha arabsky, a poté jej vyslat do Francie i jinam, aby ty vzletné věty o tom, kudy ven, pronášel tváří v tvář všem Arabům, kteří Západ nenávidí. Alespoň tak budou mít jednoho z těch tzv. "sluníčkářských" vejlupků na dosah a ne zakopaného kdesi v dálavách a suchu jeho redakce.
  Přeji mu hodně úspěchů v jeho osvícenecké misi.

  OdpovědětSmazat
 19. V ČT jsou všichni chytří, schází tam jen Míra Karas aby odhalil ,že za to může Putin

  OdpovědětSmazat
 20. Sebrat všechny korány v zemi a spálit je na jedné velké hromadě a muslimům zrušit povolení k pobytu.

  OdpovědětSmazat
 21. Všichni sluníčka a politici u moci v celé Evropě kromě pár vyjímek které nemusím vyjmenovávat patří před popravčí četu,samozřejmě humáně za četby koránu.Všichni muslimové ven z evropy,ty umírněné můžou jet na kole,ty ostatní plavky a koupací čepici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mezi věrné fanynky multikulturalizace patří gay lesbická komunita, křesťané počínaje papežem a zblblí studenti obou pohlaví, zejména pak studentky. Má to nějakou logiku? Copak nevědí nic o rovnoprávnosti pohlaví, vztahu muslimů k bezvěrcům, řenám, vztahu k homo komunitě zakotvenou v dogmatu všech muslimů - v koránu? Copak se všichni zbláznili?
   Jak jim mohli natolik vypláchnout makovice?

   Smazat
  2. Nejsměšnější jsou asi ti sluníčkoví buzíci, jako by si vůbec neuvědomovali, že pro muslimy jsou přímo odpadem určeným k likvidaci. Muslimové se tím ani netají. Nedávno na sluníčkové proimigrantské demonstraci v Praze byl vidět transparent "Prague pride vítá imigranty". Málem jsem puknul smíchy.

   Smazat
 22. To by na tebe naběhla Šabatová.Můžeme se bránit ale jen když to dovolí Brusel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bránit se můžeme leda tak dobrým slovem. Všechno ostatní je považováno za potlačování práv menšin, diskriminaci...

   Smazat
  2. pro 20:14 doplním kontroverzní, pravicově extrémistická a populistcká.

   Smazat
 23. Jediný kdo se skutečně brání jsou Kurdové a Rusko když brání Asada. A u nás uvidíme za tři dny ,kolik ovcí vyleze s červenou kartou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česká vláda čeká s jakým stanoviskem se vytasí místní protektor. Když rozhodne, že máme okamžitě přijmout dvojnásobek původně zamýšleného počtu migrantů, odmítne to z principiálních důvodů - a přijme pro jistotu iniciativně trojnásobek.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.