Reklama

sobota 14. listopadu 2015

Pařížský masakr 13/11: Pour Quel Profit?

Pepe Escobar
14.11.2015   Zvědavec
Včera v noci se věci v Paříži změnily v okamžiku. Dostupné důkazy naznačují, že útoky byly provedeny profesionální zabijáckou skupinou, používající mimo jiných zbraní bomby. Dnešní článek Pepe Escobara na jeho facebookové stránce vrhá určité světlo na symbolismus a načasování masakru:

Při procházení tuny zpráv jsem našel, jak dánský občan popisuje jednoho z útočníků na pařížskou kavárnu; ultra profesionální, v černém od hlavy po paty, AK-47, velmi dobře vycvičený. To nejsou vaši obvyklí al-Zawahiriho spoďároví bomboví atentátníci; jsou to precizní zabijáci. Tento opustil scénu nerušen a na rozdíl od francouzské policie nebyl zachycen. Neměl žádnou sebevražednou vestu.

Francouzské výzvědné služby přísahají, že monitorují nejméně 200 lidí, kteří přišli ze „Syráku“. Dost odfláknutá práce. Paříž je přecpaná policajty. Nejde pak na rozum, jak se mohlo nejméně 8 džihádistů v pátek v noci libovolně promenádovat oblečení jako zabijáci.

Vybrali si koktejl silně symbolických míst činu. Zápas Francie-Německo navštívený prezidentem na stadionu, kde se všechny bariéry – etnické, náboženské – rozpouští, tedy skutečný symbol multikulturalismu. Vystoupení americké skupiny v koncertním sále plném mladých lidí. Průměrné útulné sousedské kavárničky na 10. a 11., s mladými sekulárními lidmi.

To ukazuje na záměrně vybrané konceptuální spektrum – pečlivě zmapované pařížskými insidery; možná oněmi navrátilci ze „Syráku“. Rovněž to ukazuje na monumentální selhání francouzské tajné služby a ministerstva vnitra.

Načasování: klíčové. Hned poté, co Američané/Britové oznámili, že se „mohli“ vypařit spolu s Jihad Johnem. Několik hodin předtím, než se na rozhovorech ve Vídni mělo přijít s oficiálním seznamem 10 největších teroristů v Sýrii.


Jako vždy může být upřímná otázka cui bono poslední (a asi hlavní) obětí tragédie 13/11 v Paříži.

Několik silných hlasů ve prospěch vnitřní operace pod falešnou vlajkou se již objevilo, zatímco slabá francouzská vláda a tajné služby, zcela se spoléhající na „americké partnery“, sotva mají dostatek zdrojů, aby zorganizovaly drama takového rozsahu.

Hlavní nit na rychlo spíchnuté zprávy Stratfor o pařížském útoku (ukazující nepochybně na totální zapojení Islámského státu) naznačuje, že američtí neokonzervativci chtějí vidět více francouzských jednotek na zemi v Syráku. (Šířeji o mobilizaci NATO v důsledku 13/11napsal Patrick Henningsen z 21st Century Wire). Nebyli rovněž spokojeni s francouzskou neochotou plně se ponořit do panevropských zmatků s uprchlíky a netečností veřejnosti k anti-islámským provokatérům z Charlie Hebdo. Jediným vedlejším účinkem, který analytiky Stratfor znepokojuje, je zjevný vzestup Marine Le Pen, která, podle nich, by měla být ztlumena dosazením Nicolase Sarkozyho do stejného volebního hřiště.

Ve skutečnosti byla krvavá noc v Paříži provedena proto, aby definitivně pohřbila evropský projekt tak, jak byl původně v Paříži a Berlíně viděn – ekonomicky silná a politicky suverénní aliance zemí. Symbolika zahájení útoků poblíž Stad du France během přátelského zápasu Francie s Německem je zjevná. Nebudeme překvapeni, pokud francouzské vyšetřování útoku odhalí jasnou německou stopu u pachatelů. Pravidla žánru si takovou linii příběhu vyžadují.

Jen velmi málo lidí v Evropě ještě nebere vážně nezměnitelný fakt, že Evropská unie spojená s eurasijskou surovinovou základnou je ještě větší můrou pro vlastníky Wall Street, než utvořená rusko-čínská aliance (přečtěte si prosím více o této záležitosti v naší včerejší aktualizaci Grandmaster Putin’s Trap-2). Úřadující Wall Street ovládaná byrokracie EU rychle ztrácí nejen veřejnou podporu v evropských zemích (je prohřeškem v Bruselu vznášet tuto otázku již dlouhou), ale i místní podnikatelská elita a další mocenské skupiny. Nahrazení staré byrokracie EU novými zástupci, kteří by se vydali cestou suverenizace Evropy, by bylo na žádost veřejnosti kontinentu a vážně by zpochybnilo transatlantické partnerství. Vynucení si tohoto partnerství bylo naléhavým úkolem politických loutek Wall Street na obou stranách oceánu. Jakmile ukrajinský projekt fakticky zkrachoval a jako důsledek znatelného posunu u francouzského přístupu k východní politice Evropy byly zoufale potřeba základy nového transatlantického konsensu. Černý prapor u Eiffelovy věže byl virtuálně vkládán na obrazovky, aby odvedl pozornost lidí od mnohem naléhavějších záležitostí: jaká je skutečná agenda za destabilizací Středního východu a kde v tomto směru spočívají evropské zájmy?

Takže cui bono z tohoto útoku? Pour quel profit, France?

8 komentářů :

 1. No a teď ČT by měla dát na obrazovky Šwarcenbergovo prohlášení z minulého týdne - ¨každá rodina by si měla vzít uprchlíky-teroristy domů¨

  Možná Kalousek to bude mít jako motto pro volby ....

  A pka taky toho impotenta Die n sbiera ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechal bych toho šmejda Die n sbierať papírky po Praze, v oranžové vestě s koulí na noze. Možná by ho Schapiro chodil povzbuzovat, ať vydrží, že pravda a láska zvítězí.

   Smazat
 2. že se ten hňup (prezident)nestydí předstoupit před kamery nebýt jeho a usáckých hajzlů tak se to nestalo a teď si bude naříkat !!!!§

  OdpovědětSmazat
 3. Paříž je zkouška světových nemocných pracháčů a politického humusu, kteří potřebují pro svůj "nový řád" zbavit se tak tří miliard lidí. Není možné toho docílit regulérní válkou -při současném rozložení zbraní ne. Musí se to rozložit zdola - poštvat barevné proti bílým a naopak - bude to stát jen trochu zbraní dodávaných oběma stranám a oni už se navzájem vyhubí. Tak to odzkoušeli v arabském světě, a když to klaplo, a podařilo se jim rozesrat, poštvat proti sobě a zatáhnout do občanské vraždící války několik zemí, posunuli se blíž k Evropě, na kterou mají pifku už dávno, protože odtud kdysi byli vypovězeni jejich předci - vrazi, hrdlořezové, kurvy a zloději - na nový americký kontinent, aby tam pochcípali. Jenže oni nepochcípali, naopak, dali vzniknout novému tupému plemeni s vražednými a zabijáckými geny v krvi a to teď táhne nenáviděným, inteligentním světem, a ničí ho. Inteligenci zaplaví bandami negramotů, dutými pařezy, chudými lotříky - těm dali pokyn, že až se to trochu usadí a uklidní, mohou začít rabovat domovy a majetky bílých, klidně i zabíjet, protože v chaosu a binci, který po celé Evropě nastane, to nepůjde ukočírovat. Sami máme své zkušenosti s bandami cikánů, jejichž dorost a spratci jsou nezvladatelní, a to je ještě zatím nikdo proti nám nenajímá a nevyzbrojuje. Kdyby je někdo začal k tomu zneužívat, protože ti nás také strašně nenávidí, ačkoliv je krmíme, nechceme od nich žádnou práci, a staráme se, aby nepochcípali - za prachy nás klidně budou podřezávat a zabíjet, ačkoliv islámci ani muslimové mezi nimi nejsou. Je to jen o uměle rozpoutávané nenávisti, čehož se ujaly světové mediální kurvy - je to mediální projekt, který se plní. Mezilidská nenávist, ať už jde o rasu, barvu pleti, nebo náboženství -což jsou zástupní důvody - je šílená. Slušně vychovaní a inteligentní lidé nemají vedle sprostých a pologramotných zpustlíků šanci nikdy, to už prokázala historie. Proto byli negramoti a zpustlíci vždycky zneužíváni k rabování a zabíjení, pracháči si vydržují své chudáky jako užitková zvířata. Hladovějící zvíře udělá za žvanec taky všechno, včetně zabíjení svých vlastních mláďat, a rvaček mezi sebou. To vypiplávají z lidských druhů. Opakuju -Paříž je jen zkouška, co to udělá se světem, jaká bude odezva. Pak bude chvíli klid na pokrytecká gesta světových politiků, a zabíjení bude vyvoláno v jiném velkém evropském městě. A pak dál a dál - to by bylo, aby se ta lidská zvěř mezi sebou nevybila navzájem a nepožrala. Světové mafiánské zbohatlické a politické kurvy si pak rozdělí svět zase jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. V podstatě souhlas - ale tentokrát jim to nevyjde - jejich NWO padne a oni s ním .....

   Smazat
 4. oni so mysleli. že když se v Paříži chytí za ruce, že bude s teroristy vymalováno. Teroristi se z nich neposrali. Víme všichni kdo jim dodává americké zbraně: Turecku, Katar, Saudská Arábie, to jou viníci, proč na Rusko jsme vypsali sankce a Turecko podporuje náš hajzlovský Hamáček pro vstup do EU? Tady není o čem mluvit, viníci jsou jasní. Samozřejmě, oni podporují teroristy na přání USA a NATO, tak se nedivme

  OdpovědětSmazat
 5. DOKUD NEBUDOU BOHÁČI VYDĚLÁVAJÍCÍ PODPOROU IS

  to je nákupem nafty,které teroristé ukradli,postaveni před soud a zabaveno jim jmění ve výši DESET KRÁT výkonu celé planety,které dosáhli finančními podvodnými manévry viz HFT,tj vysokofrekvenční prý obchodování,ve skutečnosti NIČENÍ FINANČNÍHO SYSTÉMU,do té doby budou jimi NEPŘIMO financovány masakry jaké zaživá PAŘIŽ.Farizejský OBAMA prý chce pomoci.no tak proč si tam k sobě nevezme svoje vybombardovance a nechá je ničit ubohou PAŘIŽ.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.