Reklama

pátek 13. listopadu 2015

Pozvánka na 17.listopad na Albertov


13.11.2015


Pozvánka na shromáždění k výročí státního svátku 17.listopadu, které se uskuteční v Praze na Albertově od 14.00 hodin za účasti prezidenta České republiky Miloše Zemana.

Vyjádření předsedy SPO Jan Veleby k této akci: https://www.facebook.com/stranaprav/videos/vb.156906653206/10153278432263207/?type=2&theater

86 komentářů :

 1. Jel bych Zemana podpořit, protože si uvědomuji, že těch, kteří ho podporují, najde v Praze zoufale málo. Mám to do Prahy cca 200 km. A mé gesto by bylo vykoupeno řadou problémů, které bych jenom těžko řešil. Podobně asi uvažuje spousta lidí z venkova. Proto jsem v minulosti psal o přemístění vzpomínkové akce do některého města mimo Prahu. Vždyť by to nebylo mimo mísu. Bez podpory venkova by listopadové akce pražáků vyšumněly do ztracena. Pražáci se bouřili již půl roku před listopadem. Jenomže tenkrát onu podporu neměli a bolševíci je rozehnali pendreky. Tak proč uctívat jenom pražáky, kteří si to, konec konců, stejně až tak moc nezaslouží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víš proč je ve vládě Sobotka, Zaorálek a Dienstsbier? Já jak někdo začne mluvit o pražácích, tak ho odhaduji na voliče ČSSD, nebo ještě hůř, KDU. Pletu se?

   Smazat
  2. A dovedete si představit tu řadu problémů, které nebudete smět vyřešit? můžeme makat od rána do večera ve fabrice, neuvidíme denní světlo, náš život se změní na kancelářský a na všechno ostatní dva týdny dovolené ročně. Budeme jako japonci kupovat drahé foťáky abychom za ty dvě hodiny, které nám za den zbydou, stihli vyfotit, vše co nás potká a dát to na asociální síť.Svět budeme znát z displeje fotáku a z internetu. Veškeré zážitky z dovolené si necháme vyvolat a svázat - hodnota prospektu z cestovky- dobře se s tím vytahuje na kolegy v práci. veškerá naše zábava, náš život se přesouvá do zaměstnání (kolonie třetí říše, Japonsko) proč myslíte že z Japonska pocházejí všechny ty mistrovství: fingerboard, skládání domino řetězů, točení propiskou mezi prsty... Jsou to otroci a na NIC většího se nezmůžou.
   NÁŠ PRESIDENT JE v kontrastu s vládou i Bruselem největší (a jednou z posledních) BAŠTOU ČEŠSTVÍ a lidských práv. Je naše povinnost se za něj postavit a otevřít tak budoucnost dětem. Ukázat, jako na začátku husitského hnutí že Praha je česká a hájí české zájmy, komu se to nelíbí, může demokraticky odejít, zbytečné násilí nemá smysl. Podstatné je přijít, dav Vás schová, ale jen, pokud ho vytvoříte. Pár slepic zaženou jen s pomocí médií. musí se přečíslit.

   Loni na akci proti zemanovi bylo podle zpráv cca 7000 lidí,
   na vítání konvoje podezřele podobný počet lidí.
   Letos můžeme počítat s navýšením na 10-15000 lidí, přestože vláda činí jeden špatný krok za druhým.
   tlak na presidenta bude sílit a spousta státních zaměstnanců dostane podporu k této akci.
   Ale stále je to málo, je to lehce prozřetelné, nesmíme se bát případné ostudy jako v letech minulých v sázce je hodně.

   Smazat
 2. Vážený pane Hricák,pana Zemana,vlast a budoucnost našich dětí musíme podpořit všude.V Brně,Ostravě,Olomouci,Plzni,Ustí n.Labem,K.Varech.Naše republika není tak veliká aby jste se vymlouvali na vzdálenost.A nejste náš rodič aby jste nám Pražákům řikal co si zasloužíme a co ne.Skutečných Pražáků-rodáků jsou 4%národa,zbytek svojí lenost cokoli udělat pro vlast a svoje děti hází na Pražáky a vzdálenost do Prahy(naše vlast je krásná ale malá takže jí objedete na tříkolce za den)Nás Pražáky už nebaví dělat hromosvod vaší lenosti a zbabělosti udělat cokoli pro národ.Začněte se svými špatnými charakterovými vlastnostmi u sebe.Nepražáci!!! kteří nám vládnou:předseda a místopředsedové vlády,předseda a místopředsedové parlamentu a senátu.Předsedové všech parlamentních stran všichni hejtmani a primátorka Prahy.Ani v jedné duležité funkci není pražák.Tak co na nás pořád chcete házet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bych také považoval za správné,zorganizovat to ve všech větších městech.Doprava je drahá a ztratíte s tím celý den.Praha jako takové,je spíš pravicová a proti Zemanovi,těch několik uklízeček a vrátných Zemana nezachrání.Je to tam samí státní úředník,zaměstnanci cizích bank a korporací,kteří mají úplně jiné zájmy.

   Smazat
  2. 6:43.
   Prosím Vás o co se to pokoušíte ?
   Tady se bavíme o politice a ne demografii a pražákem je ten, kdo žije a volí v Praze. Tečka. A jsou to daleko nejvíce pražští voliči, kteří neustále recyklují a v politice drží pravicové kreatury typu Štětiny, knížete, Bendy, či Dienstbiera (chcete-li příklad "zleva"). To vaše "4% řeči" opravdu nezmění. Nebýt venkova, malých měst a zejména Moravy, tak máme díky pražským voličům na hradě Schwarzenberga. V Praze měl v 2. kole 66 % hlasů !
   Když přijede do Kutné Hory či Ostravy, tak ho lidé vítají a podporují, Když vystoupí v Praze, házejí po něm vejci. Zatím.
   Takže o čem se tu vlastně bavíte ? Ať se Vám to líbí či ne, naše politika smrdí zejména z Prahy.
   To není nic osobního, to je prostě reálný popis situace, který by měl každý rozumný pražák uznat a napravit ho za sebe aspoň tím, že Zemana podpoří veřejně.

   Smazat
  3. 8:00 - Ony nás ty "levicové" kreatury taky nijak extra k lepším zítřkům neposunuly.

   Smazat
  4. Naprostý souhlas s 6:43, volební výsledky ve všech volbách v Praze hovoří naprosto jasně !!!

   Smazat
  5. Shromáždění k 17. listopadu se budou konat i v jiných městech. Je nejvyšší čas se zůčastnit a zaplnit jakékoliv Náměstí a ukázat světu naší národní hrdost. Zatím pouze sledujeme aktivitu Němců a Poláků. Je ale fakt, že vždy bylo nejdůležitější co se dělo v Praze. Tak pojďme..... Jsme Češi.... Jsme ve vlastní zemí ve které náši předkové, naší dědové, pokládali životy za naší budoucnost. Diktát z EU je nepřijatelný.... Je potřeba hrdě vyjádřit podporu prezidentovi Zemanovi. ..... Nebo budeme jen koukat na videa z Polska a pouze přitakávat, jen tak dál Poláci ? To by svědčilo pouze o naší zabedněnosti....

   Smazat
  6. anonym 8:00 - toto je myšlení obyčejných a pracujících lidí, oni ti "pražáci" pořád vidí Moravu jako přidruženou výrobu, která na ně bude makat - Praha - samý úřad, samý politolog, sociolog a další stovky různých ogů ! Kdo v Praze opravdu pracuje - nejsou to opět Moraváci. Ale to hlavní je to, jak Praha volí - to už by na hradě byl opravdu ten senilní dědek Kchádl a vládla by nám banda zlodějů a vlastizrádců z ODS a Topky, ne, že by socani byli jiní - je to jedna banda zlodějů a vlastizrádců, která má velkou podporu havloidů, a těch slavných sluníček !! Hold, kde není těžká práce je čas na přihlouplé diskuse, neziskovky a kavárny. No hlavně se koukněte na výsledky všech voleb zpětně !! Praha finančně nadhodnocena, tak proč by chtěla něco lepšího pro obyčejné pracující - hlavně ať jsou u korýtek - ne jen pražáci, to je pravda, je tam velké množství odrodilých Moravanů a Slezanů. Buďmě rádi za Zemana a doufejme, že tam bude ještě dlouho !!!

   Smazat
  7. A 10:41 - Bylo by zajímavé vidět, kolik se na daních vybere v Praze a kolik na Moravě.

   Smazat
  8. K 11:01.
   No, v Praze ten výběr nebude žádná sláva, protože je tam sice nejvíc podnikatelů, ale jak známo výběr daní od těchto je vskutku zanedbatelný.
   Mnohem zajímavější je fakt, jak se "spravedlivě" rozdělují mezi obce tzv. sdílené daně.
   Například město s 50 tisíci obyvateli má na hlavu více jak 3x méně než Praha..I takové Brno má skoro 2x méně.
   Inu to se to v Praze tuneluje a havluje, když to celá republika platí...
   Heriot. (též příspěvek 8:00)

   Smazat
  9. Rozpočet Prahy = 54 miliard. Jestliže je Pražáků milion, je to 54 000,- na hlavu, což je zhruba polovina toho, za co chodí, ve zbytku republiky, lidé pracovat. Pak se nedivte, že pražská galérka má úplně jiné choutky, než normální člověk.

   Smazat
  10. Praha, Brno, ... Postoloprty :D Jste směšní s touto meziměstskou rivalitou. Přesně kvůli tomu jsme my Češi menší než Německo. Protože když o něco jde bavíme se kdo je odkud, místo společné práce.. Čr přejedete za 2-3 hodiny autem a je nás jen 10 milionů, taková jsou na světě města a takovou vzdálenost jezdí miliony lidí každý den do práce.. Tak už konečně myslete trochu jinak.

   Smazat
  11. Ty trubko, to se to jezdí do práce za americké dolarové platy a hlavně ceny benzínu. To by jezdili i našinci, je vidět, že konečně myslíš trochu jinak jenom ty a další pravičácká sebranka.

   Smazat
  12. Anonymní14. listopadu 2015 8:56: Jasně a taky v Indii a Číně.. Za dolary samozřejmě.. :) Ale to přece nebylo podstatou toho příspěvku. Je více zemí na světě než Praha, Morava a USA.

   Smazat
 3. Tam bych se mohl jít podívat. Je předpoklad, že tam žádný nastrčený dement, nebude mávat oprátkou.

  OdpovědětSmazat
 4. Stále marně přemítám, v čem ten houf nekritických obdivovatelů jakéhosi knížete vidí na něm noblesu. Vzhledem k tomu, že jako heterosexuál nedokážu ocenit a hlavně vidět mužskou přitažlivost, či právě onu knížecí noblesu, uvítal bych odpovědi spíše od žen, které jistě mužnou noblesu dokážou vidět lépe. Zvláště by mne zajímaly dojmy těch jeho fanynek, kterým se doslova podlamují kolena, když jej spatří. Děkuji František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já tomu rozumím, většího ču.... ještě neviděly:))

   Smazat
 5. Ať chceme nebo ne naše kolaborantská vláda sedí v Praze!!! Myslíte, že bude zajímat světové nebo naše prolhané, zkorumpované sdělovací prostředky demonstrace v Dolní Lhotě ? (omlouvám se Dolní Lhotě)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pánové a dámy. Jestli naše vláda sedí v Praze, nebo v Brně či kdekoliv jinde v republice, byla by vždycky stejná.Je to o tom koho jsme si zvolili, případně kterou stranu a potom koho ta strana dá do vedení, potažmo do vlády. Pojďme jednou volit jen jednu stranu, aby bylo možno sestavit jednobarevnou vládu, protože jakakoliv sebelepší koalice stojí za hovno. Vždy se najde někdo kdo bude rýpat a vymýšlet ptákoviny. Pak to vypadá tak, jak to vypadá. Je to samý kompromis a odložené jednání. Nebo se dohodněme a apelujme na poslance aby, prosadili nový volební zákon s tím, že ta strana, která bude mít nejvíce hlasů, tak sestaví vládu a bude makat. Ono pak by nebylo možné se vymlouvat, že koaliční partneří s tím nebo oním nesouhlasí.
   Co se týká pana presidenta Miloše Zemana, tak to je nejupřímnější president jakého jsme kdy měli. Pamatuji již docela dloho (od presidenta Antonína Novotného), ale žádny si nedovolil říci to co si opravdu myslel jako Miloš Zeman.

   Smazat
 6. 17. listopadu nemá Zeman narozeniny. 17. listopad je oslavou pádu komunistického režimu a přeměny zřízení na demokracii. Vy tudíž nemáte co oslavovat. Raději zůstaňte doma a svíjejte se v bolestech. vylezte zase až na 1. máje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 8:47,Ty blbe, nehul už tolik, 17. listopad je všech co si tenkrát přáli opravdovou demokracii, né ten paskvil co tu máme dnes, bez ohledu na to, kterou stranu kdo volí. Nechápu proč tupci jako ty, nejsou schopny uznat, že zeman byl zvolen demokratickou volbou. Příště může být někdo jiný. Pochop to ty demente.

   Smazat
  2. už jste nafasoval rudou kartu ? nebo jich máte z US embassy rovnou celý balík a budete je zase rozdávat hnědokošilatým aktivistům ?

   Smazat
  3. 17. listopad je připomenutí bezuzdného řádění Germánů a jejich přisluhovačů Sudeťáků na našem území. Že svátek pak využily dětičky nomenklaturních kádrů, které byly nasáčkovany na humanitních VŠ, to už je jiná.

   Smazat
  4. 17. listopad 1989 Kubišová s Krylem zpívali na Václaváku. Za 4 roky byl Kryl uklizený Agentem Havlem "uklizený na "smetiště dějin"" a Kubišová sháněla sponzora pro zatoulené pejsky. Kožený si kupoval vilu na Bahamách a dával miliónová dýška v Londýně, aby všem ukázal, že v Čechách nejsme žádní troškaři, když jde o obchodní přátelství a hvězda Válcava "Zhasněme" Klause stoupala strmě vzhůru.

   Smazat
  5. Zemana podpořím vždy, nejen na jeho narozeniny proto, že je jedním z mála statečných, který se v této "demokracii" nebojí pojmenovávat události pravým jménem a hájit zájmy ČR a jeho obyvatel.
   Komunistický režim tady nikdy nebyl, to, co tu bylo, se nazývalo socialismus a ten byl deformovaný lidmi "kvalit", které vidíte u dnešních některých lidí ve státní i soukromé sféře (jeden za všechny krejčíř, a další si dosaďte sám"). Zůstaňte si doma sám, když jste se situací v ČR spokojený.

   Smazat
  6. Napravovat to bude "17. únor 2048".

   Smazat
  7. Tak už se prosím proberte. Proč z NR děláte pavlač nevzdělanců? 17. listopad je Mezinárodní den studentstva, vyhlášený v Londýně roce 1941 k uctění památky událostí 17. listopadu 1939. Které arogantní politické struktury včetně presidenta prosadily jeho přejmenování na den holdu Zifčákovi? Nazdar

   Smazat
  8. Jeďte se podívat na Ruzyni ... tam vystřízlivíte.

   Smazat
  9. Pardon, nejsem pražský ... na Ruzyň.

   Smazat
  10. Ty havloidní nemakačenko,ty mluv,až budeš tázanej!

   Smazat
  11. Havloidní hovado 8:47, tady jsi ty a tvoje parta, na vídeu: https://www.youtube.com/watch?v=mKy84jdghdY&feature=player_embedded

   Smazat
  12. PRO 13. listopadu 2015 8:47
   Jestli je domokracie to co je v současné době u nás v republice, tak já jsem potom prezident Světa. Toto co je zde nemá s demokracií absolutně nic společného.
   Jestli jsi to nepochopil, tak jsi ještě velmi mladý a nevíš která bije a nebo jsi úplný idiot.

   Smazat
 7. to chce klid (9:04), to nám tu zase nasadili Pepka Vyskoče, náčelník mu zatrhnul sprosťárničky, ale Pepek to stejně celou směnu nevydrží, protože mu kape na karbid

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že to není autentický Pepek, ale jenom jeho plagiátor, žádné rudé stvůry apod., jenom civilizované sprosté nadávky. Pepek asi musí zazimovat zahrádku. Stará ho drží u huby, tak musí šlapat jak hodinky a tady si pak vylévá vztek.

   Smazat
 8. To jsme měli kliku, to by byla první dáma - Před rokem se kníže Karel Schwarzenberg na veřejnosti ukázal se svou mladičkou přítelkyní Janičkou Vopěnkovou. Poté se ale ukázalo, že jeho známost není žádná světice. Dělala totiž striptýz a nafotila velmi lechtivé fotografie.

  OdpovědětSmazat
 9. B O Ž E CHRAŇ NÁS, my jsme totiž o rozum už úplně přišli........tak vážná doba, všichni víme, slepý už by z toho slyšel, němý mluvil, NE, NE, valí se na nás neuvěřitelně krutá pohroma ze všech stran a CO MY!!!!!! jsme líní, hloupí, samé diskuse v teplíčku, samé úvahy, no hlavně, že nic nemusíme.........dávno už jsme měli jednat, dávno,....... máme posledních pár neuvěřitelných chvil ještě něco udělat a co uděláme!!!!!!! jsme líní jít a SPOJITse zatím v poklidu, zatím nám nikdo nehrozí, SPOJIT SE v tu naši neuvěřitelnou LIDSKOU SÍLU a UKÁZAT co chceme. ZA VŠECHNO SI MUŽEME JENOM a JENOM MY samotní. TO jste nepochopili, NE VLÁDA ne TO MY, to jen naše LENOST. Až to na nás dolehne, to bude zase kvičení, na vládu, na ....., na všechny, jen my nic MY jsme to říkali, že?????? A CO DĚLÁME?????? Přeji Vám všem klidné spaní

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neviděl bych to tak tragicky, Bůh má jako obvykle svoje vlastní plány. Zítra může NASA ohlásit, že sem letí meteor jako Říp, a neví se jestli narazí nebo jen škrtne o Eiffelovku.

   Smazat
  2. Jseš směšnej s tvým přízemním chápáním Boha. Bůh nemá žádné plány.

   Smazat
  3. To nevím jak si na to přišel, podle mě se v nich topí.

   Smazat
  4. No tak pokavaď myslíš Radegasta, Zeuse a pod tak ti možná jo :) Ale Bůh s velkým B existuje mimo čas a prostor. Tudíž představa že ho něco moc trápí a on vytváří plány které situaci v budoucnu mají změnit jsou úplně mimo mísu. On samozřejmě zná budoucnost, tak k čemu jakési plány?

   Smazat
  5. Neříkám, že je vytváří, říkám, že je má. V tom je přeci rozdíl.

   Smazat
  6. 11:50 Jestliže Bůh existuje mimo čas a prostor, pak existuje mimo realitu, jen díky vaší víře. Pokud by zemřeli všichni věřící, zemřel by i Bůh? Kdo by ho bez bible dokázal objevit? Jak víte, že zná budoucnost? Proč věřit, že nám něco přikazuje, něco si přeje, případně že vás odmění životem věčným? Jen proto, že vám to někdo řekl? Jak to, že příznivci různých náboženství se navzájem zabíjejí, když podle každého z nich ten jejich bůh je jediný správný? Mají na to přece tu svou, jedinou pravou "bibli". Jak dokážete, která je ta nejpravější? Atd, atd, atd. Pokud bych slovo Bůh nahradil pojmem "Dobro", pak by mi náboženství dávalo smysl. Jinak, bohužel, jde jen o manipulaci, byť třeba s chvályhodným principem (desatero).

   Smazat
  7. Bůh je slovo, které označuje v souhrnu všechny přírodní zákonitosti. Proto Einstein řekl, že nevěří, že Bůh hraje v kostky, jinak řečeno... Bůh je zákonitost.

   Smazat
 10. To je bomba, všichni vědí, koho nevolit, ale nikdo neřekne, kdo by nás "spasil", kdyby byl zvolen...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty si opravdu myslíš, že stačí hodit lístek do urny a veškerá práce je pro tebe hotova a ty budeš někým spasen (před čím vlastně)? No tak jednoduše a lehce to opravdu nefunguje.

   Smazat
  2. Anonymní13. listopadu 2015 11:06
   Každá čistá duše, když se volbami dostane do kasty zastupitelů lidu, tak se rychle změní. Velká moc, lákavé nabídky, tlaky lobbistů a poradců, atd., atd., ji rychle změní k obrazu svému.
   Takže nespasí nás někdo, ale něco. Tím je trvalá kontrola politiků, ze strany občanů. Reálně, zákon o referendu a odvolatelnosti politiků. Který politik to trvale prosazuje, je snad dostatečně známo. P. Okamura je nejschůdnější cestou, jak tyto požadavky uzákonit. P.K.

   Smazat
  3. A co pro to mohu více udělat?

   Smazat
  4. P.K. 11:34 - A jak by ta odvolatelnost politiků v praxi vypadala? Kdo a podle čeho určí, že je třeba jednoho konkrétního politika odvolat? A kdo ho nahradí? Nějak si to neumím moc představit v praxi.
   pp

   Smazat
  5. Víte, že našemu státu nepatří nerostné bohatství? Že nám nepatří voda? Že i území státu, které kdysi dávno ukradla lidem církev se jí navrací? Máme jen štěstí, že nejde měřit množství vzduchu, který dýcháme. Určitě už by jsme ho platili Frantíkům, Amíkům, nebo nějakým jiným zlodějům. Naposledy, když tohle vše bylo ještě v pořádku, bylo před pučem v r.89. Chtěli jsme změnu, ale byli jsme obelháni a rozkradeni. Chci ve vládě levici a jediná levice jsou tady komunisti. Proto je volím.

   Smazat
  6. Anonymní13. listopadu 2015 11:43
   Např. v kauze Promopro, proplul Vondra jako ministr obrany, ačkoliv celá opozice požadovala, aby odstoupil, neboť za předražené zakázky nese zodpovědnost. Nějaké jeho výmluvy, že on nic, to pouze jeho podřízení nemůže obstát. Proto tam šéf je, aby za rezort ručil.
   V té době byla taková atmosféra ve veřejnosti, že by se sebralo dost podpisů, na vyhlášení referenda o odvolání Vondry a referendum by ho nejspíše odvolalo.
   Sebrat podpisy, potřebné k vyhlášení referenda, může kterýkoliv občan, nebo se toho může ujmout některá opoziční strana. Vondru bez vládní funkce, by také bylo možné snadněji trestně stíhat.
   Koho dosadit místo odvolaného Vondry, by vzešlo z koaličních vyjednávání. P.K.

   Smazat
  7. P.K. 18:59 - Takže když použiju Váš příklad, Vondra by byl odvolán za to, že někdo říká, že zakázka Promopro je předražená? Protože pokud se pamatuju, tak soud vynesl verdikt až v době, kdy byl Vondra mimo politiku. To by mi přišlo strašně nebezpečné. Nařkl by kdokoliv kohokoliv a co s tím? Stačila by šikovně mířená kampaň a politik by neměl šanci tomu zabránit. Permanentně by se měnili politici ve vedení a neudělalo by se už vůbec nic.
   pp

   Smazat
 11. Pane prezidente,
  omlouvám se, ale 17. listopadu Vám podporu nevyjádřím. Tento den byl nástupem falešné pseudodemokracie zneužit k velkému podvodu na občanech. Zrady a selhání se neoslavují a nestojí za to je připomínat. Stydím se za den, kdy jsem cinkal klíči na náměstí. Nejsem a nebudu druhořadý Evropan, jsem Čech, etnicky západní Slovan. Pro mne i nadále zůstává historicky 17. listopad Mezinárodním dnem studentů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co tam půjde jste evidentně nepochopil alibisto, viďte ?

   Smazat
  2. A já jsem rád, že to je, jak to je. Můžu a nemusím chodit do práce, můžu podnikat, můžu cestovat, děti můžou studovat. co chtějí. To je fajn, to za bolševika nebylo.

   Smazat
  3. 12:07 nebyly ani počítače ani mobilní telefony. Nebýt Havloidního puče a následného rozdání a rozkradení republiky, mohlo být vše jinak. Byli jme bez dluhů, soběstační v potravinách a nadstandardem ve strojařině. Možná že by jste mohl taky podnikat, každopádně startovní čára republiky mohla být úplně někde jinde. My teď máme slavného vlastizrádce a fůru dluhů. Co se týče r.89, opravdu není co slevit. Nedivím se, že dostal státní vyznamenaní člověk který na místě ministra tu naši soběstačnost v potravinách uměl ukočírovat. Ne všechno bylo tak zlé jak dnes všichni melou. Stačilo to dobré ponechat a byli jsme dnes jinde.

   Smazat
  4. 18:12 ... a možná mohla být tahle republika úplně na huntě. Už tak jsme v osmdesátých letech byli dost daleko za okolními státy na západ od nás. Ale na možná se nehraje. Společnost se někam posunula a s tím se toho moc nenadělá. Dluhy mají dneska snad všechny státy, takže si nemyslím, že bychom je teď neměli my.
   A s tou samostatností je to taky docela pofidérní. Každá samostatnost, ať už potravinová nebo třeba vojenská je strašně drahá. Takže kdo ví, kam bychom s tou samostatností došli.
   pp

   Smazat
  5. 19:04 - podle vás je lepší být nesamostatný (závislý), zadlužený, podle vzoru ostatních. No a tak špatně a daleko za ostatními jsme taky nebyli. Měli jsme světoznámý zbrojní průmysl, byli jsme jedna ze sedmi zemí, vyrábějící klikové hřídele pro obrovské lodní motory, měli jsme vlastní atomový program, perfektně nastavené školství, růst kádrů atd. Dalo by se popsat knihu. Vše bylo rozdáno za babku, včetně trhů a byly u nás zřízeny druhořadé montovny a každý druhý má úplně nepotřebnou VŠ, někteří jen koupenou. Tak asi tak. Slíbené Švýcarsko se nekoná.

   Smazat
 12. Zemana bych rád podpořil tak před dvěma lety, kdy využíval svého úřadu k racionálním skutkům. Od doby, kdy se (zřejmě toužíc po znovuzvolení) veze na vlně antiimigrační hysterie, je mi čám dál více nesympatičtější (vím, že nejméně 90% jeho dnešních příznivců to má obráceně). Obecně jeho postoj v některých zahraničně politických tématech mi byl nesypmatický vždy, ale dovedl umně "tancovat mezi vejci", aby zachoval jakési dekorum. Jeho izraelofilství spojené na druhé straně s antiislamismem založeným na konspiracích spíše než faketch, jeho nekritická podpora zahraničních investorů, kteří nás využívají nikoliv z důvodů kvalifikované, ale levné pracovní síly atd. mi byly vždy proti srsti.
  Když se to vezme kolem a kolem, Zeman je vlastně pravičák s levicovou rétorikou, která mu vyhrála volby. Ať to vezmu z kterékoliv strany, tak levicového na něm nevidím nic. Jeho poslední počin, který jsem kvitoval, byl postoj k Nečasově vládě. Od té doby jeho slova i činy prezentují klasického neoliberála, někdy dokonce jestřábího střihu. Údajnou levicovost projevuje především tím, že adoruje nadnárodní podnikavce, kteří dřou z našich pracovníků kůži za minimální mzdu.
  Nesouhlasím s červenokaretníky, pražskou kavárnou, zhrzenými Schwarzenbergovci a spol., ale to neznamená, že budu černobíle velebit Zemana jen proto, že ho "ti druzí" nesnáší.
  Podle mě by byl lepším prezidentem Dienstbier (za což vím, co zde sklidím). Zeman je dobrý prognostik, dovede si spočáítat "má dáti-dal" a z toho mu vychází, že chce-li být podruhé zvolen, musí hrát na lidovou strunu. A když lid horuje proti uprchlíkům, musí horovat též.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si to "vašnosto" přečtěte a potom si toho Vašeho lepšího prezidenta hezky strčte "za klobouk".......
   "Dienstbier před lidmi zcela vážně: Všechny syrské uprchlíky bychom měli přivést do Evropy, v Turecku se k nim nechovají hezky. U nás jich potřebujeme dvacet až třicet tisíc ročně. A islámu se nebojte, je mírumilovný"
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dienstbier-pred-lidmi-zcela-vazne-Vsechny-syrske-uprchliky-bychom-meli-privest-do-Evropy-v-Turecku-se-k-nim-nechovaji-hezky-U-nas-jich-potrebujeme-dvacet-az-tricet-tisic-rocne-A-islamu-se-nebojte-je-mirumilovny-407877

   Smazat
  2. Pane, zadejte si do googla - imigranti německé nemocnice - a potom mně vysvětlete, co je to "vlna imigrační hysterie". A také by mě zajímalo kdo způsobil, že se u nich doma nedá žít.

   Smazat
  3. Dienstbir je osel. Kdyby ho slyšel tatík, tak by se musel v hrobě obracet.

   Smazat
 13. Ježíšmárjá, ten poslední příspěvek mi vzal dech. Zemana jsem nevolil, na schromáždění nejdu, ale myslím si, že jako president má právo svolat svoje příznivce a lidem jiného názoru sdělit svůj názor. Pokud se to někomu nelíbí, neměl by ho předem odsuzovat.

  OdpovědětSmazat
 14. Diskuze zde o tom, kdo za co může, pražáci nebo moraváci, vybavila vzpomínku na epizodku z mládí. V motorestu na Benediktu - přírodní koupaliště u Mostu, semknutá družina osmi montérů, chovajících se jako burani na vesnici doma, s absolutní převahou - můžeme si dovolit cokoli, na nás si nikdo netroufne. Až jeden z nich kopnul do kola našeho kamaráda. Po větě - jsi blbej, co do toho kola kopeš - nastala nerovná potyčka, Franta hned obklopen partou montérů. Najednou jakoby někdo vystřelil ze startovní pistole. Hluk odšupovaných židlí a přítomní „mosťáci“, včetně tátů od stolů s dětmi a manželkami, úprkem do prostoru potyčky. Než stačili přijet esenbáci, servírka telefonovala hned na začátku šarvátky, bylo hotovo. Pravda, ti lidé co okamžitě reagovali, se navzájem znali z nohejbalových klání o pivo, k nim se přidali další jejich známí a parta odrzlých montérů se nestačila divit, co se na ní nahrnulo. Následovala družná atmosféra, do protokolu nic, nikdo nic neviděl a nikdo o ničem nevěděl. Přátelsky naladění esenbáci, (ty ses jistě taky neúčastnil a taky o ničem nevíš) – odjížděli spokojeni v povznesené náladě.
  Nevím, nakolik to souvisí se zdejší diskuzí, ale nedalo mi to, abych se o milou vzpomínku z mládí nepodělil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnešní svět je podobný, osm amerických buranů si taky myslí, že si může dělat co se jim zachce, a jen se čeká, až se okolo začnou "odšupovat židle".

   Smazat
  2. Dík, správně pochopeno. Tenkrát ta spontánní reakce následovala jednotně naráz, bez váhání, bez keců, bez otázek a neprodleně - soudržnost a kamarádství tehdejší doby.

   Smazat
  3. Soudržnost je tu stále, co se změnilo je míra toho, kdy se začíná vařit krev a chladne až když je zase kolem klid a mír.

   Smazat
 15. Nejlépe MZ podpoříte, když ho znovu zvolíte:-)
  Ať má pražáčkovská pakáž důvod brečet.
  A taky doporučuji preventivně pražáky fackovat na potkání. Na ně nic jiného neplatí.

  OdpovědětSmazat
 16. Ja pujdu na tu demonstraci i kdyz jsem Zeman nevolil. Tady nejde o Zemana tady jde podporit kazdeho, kdo se vsim nesouhlasi co se dnes
  s nami a v Evrope deje. Pripravuji nas na revoluce,aby pak nam sami mohli vladnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufám , že jste nevolil ani toho švarcenegra !!

   Smazat
  2. 17:18 - já jen abych v tom měl jasno, kdo se nám to chystá po té revoluci vládnout?

   Smazat
 17. Zdalipak dojdou i provokatéři placení "Pány Světa", tedy USA??? :-)))))
  Pamatuji HODNĚ, i "normalizaci" v tehdejší Československé televizi. Co se děje dnes, kam se "normalizátoři hrabou".

  OdpovědětSmazat
 18. Přeji tomuhle utrápenému národu, tedy nám všem, více takových moudrých a statečných lidí jako je pan Zeman.
  Držme se, nikdo se nás v tomhle světě nezastane.
  Já nevím jak vy ostatní, ale já chci vidět svá vnoučata jak žijí šťastně a spokojeně.
  Za tohle přání se dost často umíralo. Takže to je opravdu vážná věc.

  OdpovědětSmazat
 19. To by u nás musel být někdo, kdo by vykopal neziskovky placené podvraťáky, které živí sluníčkáře a kavárenskou verbež, která škodí a škodí.

  OdpovědětSmazat
 20. Pokud už diskuzi nezaplnili zaměstnanci zahraničních investorů nebo podnikatelé, měli bychom se obrátit s výzvou k účastí na slavnostním shromáždění zvláště na ně. Pan prezident Zeman kudy chodí, tudy zve zahraniční investory do Česka, aby zde investovali. Podle studie OSN si u nás tito cizí investoři a dobrodějové vydělají tak, že u nás mají 2,5krát větší zisk než v takovém Německu. Pan prezident si cení nade vše podnikatelů. Zve je například na Bruntálsko, kde si mohou snadno vydělat, protože vydírané obyvatelstvo bude rádo i za sebemenší mzdu a bude se tetelit blahem, že přispěli k rozkvětu kapitalismu u nás. Nesmíme zapomínat ani na zahraniční majitele dříve českých bank. Rakoská Česká spořitelna vydělá 9 miliard a Komerční banka asi 8 miliard ročně. No posuďte, neměli by tito skvělí reprezentanti kapitalistů projevit Zemanovi vděk? Doufám, že ubohý český zaměstnanec, který maká jako otrok pod jhem pravých demokratů, se kterými je Zeman kamarád (Blair a Schreder), nepůjde na trapnou demonstraci namířenou proti svým zájmům a nebude Zemana bránit svým tělem až mu budou dříve zmíněné mocné skupiny děkovat shnilou zeleninou a smradlavými vajíčky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě jste odborník, který mnohé ví a všechny ty "zlořády" v našem státě by byl schopen odstranit. Že jsme o Vás ještě neslyšeli ?

   Smazat
  2. 19:11- za to jak krásně vydělávají, může i speciální kurz koruny, proti euru. Kdyby nám to obřezanci nenastavili a polovinu, tak i reálná kupní síla by se přiblížila otrokářům.

   Smazat
 21. Pana prezidenta Zemana si moc vazim ale v jednom mne zklamal... 28. rijna pri slavnostnim ceremonialu mel nechat dat na misto vlajky prezidenta ty CERVENY TRENYRKY aby vsem doslo jak jsou debilni...)))) jinak to ma tezky je na to sam a pritom to je tak jednoduchy proste jenom prijedte vic se po VAS nechce za ten vysledek to stoji...))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:11 Je velká škoda, že tato demonstrace je spojena s oslavou listopadového převratu. To myslím odradí hodně lidí, včetně mně.

   Smazat
 22. Po dnešních atentátech v Paříži to bude mít pan prezident o něco lehčí. Jeho postoj k imigraci se potvrdil jako oprávněný. Sluníčkáři se svým průvodem Idiot-Pride budou k smíchu. Při vší úctě k obětem se ukázalo, že s čím kdo zachází......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to plácáte o oprávněném postoji k imigraci, když se ani neví, kdo to zorganizoval a provedl ! Jak znám situaci v Paříži, tak na tuto akci by stačili i jejich místní výkvět - jako bombové útoky před dvaceti lety nebo zapalování tisíců aut jenom tak pro zábavu. Problém asi bude v tom, že se ten jejich vlastní výkvět asi začal vracet ze zahraničních misí na Ukrajinu (Waltzman nemá prachy) a z mise v Sýrii (padali jim tam na hlavu ruské bomby). Takže za to stejně může Putin, jako vždy.

   Smazat
  2. 9:37 Co to plácáte o plácání? Ten jejich "místní výkvět" snad nemá kořeny v imigraci?

   Smazat
 23. Uzavřel bych tuto dlouhou diskusi konstatováním, že někdo, a nyní nemám na mysli žádnou politickou loutku, již dosáhl svého cíle. A ten byl jednoduchý. Zaměstnat lidi existenčními starostmi tak, aby neměli čas (ani chuť) se zabývat skutečnými viníky současného a v dohledné době budoucího stavu. Spousta lidí, aby dokázala uživit své rodiny, má dnes dvě zaměstnání. Ti co mají jenom jedno, v něm zůstávají dlouhé hodiny přes čas. Na nějaké demonstrace prostě nemají čas. Tím méně na ně jezdit stovky kilometrů. Volné chvíle, kterých je stále méně, pak věnují svým dětem a blízkým. Ve starém Římě platilo "chléb a hry". Dnes platí "plná zaměstnanost". Tenkrát museli mocní lůze hry financovat. Dnešní mocní na tom ještě krutě vydělávají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavý komentář. Plná zaměstnanost je, ale naše soukromé rozhodnutí. Lůza ze starého říma neměla doma televizi, gauč, pračku, myčku lednici a místo kde žila nesplácela na hypotéku. Nebudu se bavit o tom kolik nás stojí děti. :) Měli hrnec a deku, možná jednu dvě lžíce. Zkrátka všechno své nosili sebou. To my lidé podléháme konzumu tak snadno a proto se pořád honíme za dašlí prací, abysme si to mohli dovolit. Lůza ze strarého říma by si o nás myslela, že jsme cvoci.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.