Reklama

neděle 29. listopadu 2015

Přemysl Votava: Jsem z toho naozaj celý zmetený


Přemysl Votava
29.11.2015 Vaše věc

Při pohledu na nešťastného „Turka“ jsem si vzpomenul na koktajícího majora Terazkyho z Černých baronů: „Jsem z toho naozaj celý zmetený…!“ Také ten „Turek“ se do toho pěkně zamotal. Nejdříve střelil po letadle, opravdu trefil a potom začal teprve myslet. Tak jsme se postupně dozvěděli, že to bylo ruské nepřátelské letadlo, potom jakési neznámé…a dnes již ten „Turek“ neví, proti komu vlastně bojuje. Proti Rusku, nebo proti Islámskému státu? Přitom bombarduje statečné Kurdy, jedinou sílu, která v pozemních bojích čelila ISIS.

On ten „Turek“ se do toho dostal trochu nevině. Už dva roky EU (NATO) trestá Ruskou federaci sankcemi, již dva roky EU (NATO) vede nevyhlášenou válku proti Ruské federaci. Přes média byla vyvolána nenávist ke všemu ruskému, nenávist, která nemá v poválečné době obdoby. Položit květiny u hrobů sovětských vojáků je málem trestným činem.

Turecko je členem NATO, je součástí sankcí a tlaku na Ruskou federaci. Mezitím však se přes Turecko přivalil do Evropy milion migrantů, především z islámských zemí. A vše vrcholilo v Paříži, která s islámským terorem si prožila své hrůzné dny. Obdobně další města v západní Evropě obchází strach. Nepřítelem číslo jedna už není Rusko. Proto se stalo, že problém radikálního islámu, zatlačil do pozadí protiruské tažení.

Doba se začala měnit. Roční hra Západu na boj proti ISIS v Sýrii se změnila vstupem Ruska na syrské bojiště. ISIS začal mizet ze Sýrie. Sestřelením ruského letadla SU-24 Turecko odkrylo své zájmy. Čekala se pochvala od Západu. Přišla jen z nezápadní a tradičně protirusky rozjásané Ukrajiny, jinak to byly jen rozpaky. Evropa potřebuje Ruskou federaci.

Proto po silných slovech premiéra Turecka Ahmeta Davutogla se volá po klidu a udržení přátelských vztahů s Ruskem. Jeho slova jsou až výmluvná, „Neměli jsme a nemůžeme přerušit vztahy po tomto incidentu….Rusko je naším přítelem, sousedem a velice důležitým partnerem….Dvoustranné vztahy nesmí být obětovány….“

Sestřelení letadla SU-24 nad Sýrií je prvním takovým vážným konfliktem po mnoha, mnoha letech. Co se stane zítra, pozítří…Stačí přeletět hranici o 100metrů a budeme bombardovat?

Vzpomínám si na onoho mladého německého pilota Mathiase Rusta, který si v květnu 1987 udělal výlet a přistál na Rudém náměstí v Moskvě. Tedy hluboko v SSSR. Připomínám, že to bylo to v době stupňovaného napětí mezi USA a SSSR. Ač byl stíhačkami sledován, nikdo nedal povel ke střelbě, nikdo jej nesestřelil, proto ani nezačala válka.

Známe to staré české přísloví: „Dvakrát měř, jednou řež“. A to chybělo tomu dnes koktajícímu nešťastnému „Turkovi“.


5 komentářů :

 1. https://youtu.be/O9PtZyCi8Ak

  OdpovědětSmazat
 2. už dobrý voják Švejk varoval před turky bacha na ně jsou to ŠMEJDI a netočte se k nim zády mají ostré nože

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No on i v Dalskabátech se chlubil kovář Matesovi jak kolil Mohamedány hlava nehlava. Zřejmě bude tato divadelní hra brzy zakázána...

   Smazat
 3. Turci budou teď inkasovat z EU miliardy Euro za to že omezí příliv migrantů do Evropy . Erdogan dostane do ruky pořádný klacek , kterým bude neustále Evropě hrozit a vydírat ji . Je to jednoduché . Kdykoliv Evropě oznámí , že miliard dává málo a pokud nepřidá otevře stavidla a migranti se povalí do Evropy ještě ve větším počtu . Kdo šílené politiky pověřil k tomu aby něco podobného prosadili ???

  OdpovědětSmazat
 4. Kde jsou dnes svalnatá slova Erdogana deset minut po sestřelení letadla proti Rusům? Kde jsou dnes prohlášení členů NATO pět minut po sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou, které bylo podle oficiálních(!) prohlášeních sestřeleno ruskou raketou z ruského(!) území!? A to byl důvod k nesmyslným sankcím, nikoli Krym, ten byl až pak. Na to by se nemělo zapomínat.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.