Reklama

čtvrtek 5. listopadu 2015

Prezident Ruska Vladimir Putin podepsal zákon o odvetných opatřeních na neoprávněné obstavení ruského majetku v zahraničí

5. 11. 2015        zdroj
Podle zákona mohou být jurisdikční imunity cizího státu a jeho majetku na území Ruska omezeny na základě zásady vzájemnosti, jestliže v této zemi se poskytuje Rusku jurisdikční imunita omezeně.

Ustanovení zákona se budou uplatňovat v případě, když se Rusko a cizí stát nedomluví o jiném, podotýká se v dokumentu.

Cizí stát, který podal žalobu soudu v RF, zúčastnil se jednání u ruského soudu, anebo podnikl nějaké jiné opatření v podstatě věci, se bude uznávat za pozbylého soudní imunity. Zřeknutí se cizím státem soudní imunity v konkrétním sporu nemůže být odvoláno, a bude rozšířeno na všechna stádia soudního jednání.

13 komentářů :

 1. Naprosto správně. Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem...v životě rozhodně neplatí a Rusové už chleba na tu americkou a západoevropskou pakáž vyplýtvali příliš.

  OdpovědětSmazat
 2. Rusky zlodej zustane ruskym zlodejem.
  A komunistiky hnus komunistickym hnusem, vlastizradcem a zlodejem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je hned poznat yntelygenta, mladej a hodně blbej !!

   Smazat
  2. Souhlas.
   Rusky zlodej zustane ruskym zlodejem - chodorkovskij
   A komunistiky hnus komunistickym hnusem, vlastizradcem a zlodejem - štětina.

   Smazat
  3. A idiot zůstane idiotem. Tak, a teď zameč a vyskoč.

   Smazat
  4. pro:14:57 - a blbec zůstane blbcem....tak to holt bylo a je

   Smazat
  5. Kdybys měl mozek, tak by jsi věděl, že bez ruských vojáků v 2.světové válce by jsi tyto žvásty nenapsal. Tvoje rodiče/prarodiče by totiž fašisti spálili v koncentračních táborech. Ani takhle jednoduchou věc nejsi schopen domyslet. Jestli jsi Čech, tak se za tebe stydím.

   Smazat
 3. Akce vyvolává reakci :-) Odvetná opatření jsou správná.

  OdpovědětSmazat
 4. Je zde snad nějaký prostor pro jakýkoli údiv? Holt s velikým Ruskem a skvělým státníkem Putinem nelze jen tak vyorávat. Tomu se nelze divit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin je třetím rokem nejmocnějším mužem světa a to se neodpouští

   Smazat
 5. vlast tě (14:57) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
 6. Kdyby pezuident Putin takto nereagoval, dovolovali by si K Rusku ještě víc. Zkuste si najít na Youtube diskuze, které probíhají v německé televizi (bohužel je to překládáno do ruštiny a ne do čestiny). Němci si dovolí říci víc než my a dokážou pěkně říci, kdo je viník i do očí nejvyššího amerického generála v Německu. Jen u nás moc málo lidí přemýšlí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.