Reklama

čtvrtek 5. listopadu 2015

Přijatý vojenský rozpočet zničí ekonomiku USA

Emil Kalabus 
5. 11. 2015  CzechFreePress
 

Je zajímavé, že ať se americké ekonomice daří nebo stagnuje, vojenský rozpočet USA narůstá, jako by žil svým vlastním životem. Samozřejmě, že svým vlastním životem nežije. Vojenský rozpočet dotují obyčejní občané USA.

Není veřejným tajemstvím, že dnes každý šestý Američan pobírá potravinové lístky. Potravinový lístek - symbol přetěžkých dob je užíván vládou k "nakrmení" lidí především v době války a významných hospodářských otřesů. To, že dnes lístky na potraviny potřebuje neuvěřitelných 47,6 milionů Američanů je alarmující skutečnost, na kterou však média vůbec neupozorňují. Prostě se o tom raději nemluví.

Americký politik Ron Paul ostře kritizuje schválený obranný rozpočet, který byl přijat na rok 2016. Ten garantuje nejenom zatažení USA do většího počtu válek a zahraničních intervencí, ale zajišťuje také silný úder ekonomice USA, píše americký politik. Podle jeho slov, republikánská většina v dolní komoře amerického parlamentu vychytrale dokázala obejít omezení z roku 2011, která nedokázala tento rozpočet snížit, ale jenom zpomalovala jeho růst.

„Nicméně, k tomu, aby bylo možné udržovat celosvětové impérium, však ani zpomalené tempo růstu nestačí", poznamenává politik. I když neokonzervativci stále trvají na tom, že se vojenský rozpočet USA za Baracka Obamy ztenčuje, vše je naopak, píše Ron Paul a uvádí údaje Cato Institutu, které svědčí o tom, že vojenské výdaje za Obamy průměrně dosahují 687 miliard USD, přičemž za George Bushe se jednalo pouze o 601 miliardu USD.

Podle jeho slov, návrh vojenského rozpočtu na následující rok USA vede cestou zničení ekonomiky, která zároveň bude znamenat nové znechucení, pokud jde o americký internacionalismus v zahraničí.

„Je to připravený recept na katastrofu", je přesvědčen politik. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila návrh nového rozpočtu na finanční rok 2016. Celkový objem tohoto návrhu dosahuje 612 miliard USD. Jen tak pro zajímavost letošní výdaje na zbrojení: Spojené státy 610, Čína 216 a Rusko 85 miliard dolarů.

Tyto nepoměrné sumy nás nutí k zamyšlení. Položme si otázku jak je možné, že Rusko s rozpočtem „pouhých“ 85 miliard na zbrojení má modernější a účinnější zbraně než USA, které vydávají na zbrojení 610 miliard dolarů?

Odpověď je v efektivitě. Války vedené USA jsou často neefektivní, stejně jako výzkum a vývoj nových zbraňových systémů. Americký vojenský expert David Axe dříve upozornil na projekt amerických ozbrojených sil — nový stíhací bombardér páté generace Lockheed Martin F35. V září podotkl, že se letectvo USA rozhodlo prezentovat nedodělané letadlo, aby dodrželo termín stanovený Kongresem. Později oznámil, že nový stíhací bombardér páté generace Lockheed Martin F35 (JSF) nemá manévrovací schopnost dostatečnou pro úspěšný vzdušný boj, a podle jeho slov vojenské letectvo USA to uznalo. Projekt spolkl miliardy dolarů a přitom byl bez efektu.

Nákladné americké přezbrojovací programy morálně zastaraly a nové práce nejen že nejsou s to splnit své úkoly v soudobých konfliktech, mohou se dokonce stát zranitelným místem americké armády v případě rozsáhlé války.

To zdůrazňuje americký politolog, odborník na zbraně 21. století Peter Warren Singer a výzkumník z Centra národní bezpečnosti Brenta Scowcorfta August Cole. Naproti tomu RF dokáže pracovat naprosto efektivně, dalo by se říci - za málo peněz hodně muziky.

56 komentářů :

 1. Kapitalismus již drahný čas požírá sám sebe. Po rozpadu socialistického bloku je to více znatelné. Asi, ale ještě pořád málo. Až to poznáme, může už být pozdě.

  OdpovědětSmazat
 2. rozpočet určitě zničí ekonomiku státu. Jen nevím kterého státu.

  Nebo celé EU ?

  OdpovědětSmazat
 3. Komunističtí idioti a lháři, zase lžete. Potravinové lístky nepobírá 47.6 milionu Američanů, ale 45.5 což je pouze 14% Američanů, tzn ne každý šestý, ale každý sedmý. Na potravinové lístky má nárok každý Američan, jehož příjem je nižší než 12.000 dolarů za rok, tzn v přepočtu 300.000Kč, vy pitomci. Je to normální sociální dávka jako u nás třeba přídavky na děti.

  Dále, Rusko vydává na obranu 4.5% jeho HDP a letos to bude už přes 5%. USA pouze 3.5%. Navíc, americká ekonomika roste kdežto ruská klesá. Ruské výdaje na obranu se od roku 1998 zpětinásobily!
  http://www.forbes.com/sites/markadomanis/2015/05/19/russian-military-spending-drawing-blood-from-a-stone/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím se nedá než souhlasit. :-)

   Smazat
  2. Ať ti neprdne cévka, lojzo. Takový hovado fanatický se jen tak nevidí :oD

   Smazat
  3. 20:11
   Uvedl jsem pouze fakta a uvedl vaše lži na pravou míru, fanatický rusácký idiote.

   Smazat
  4. USA nemusí mít vysoké výdaje na obranu, protože jí nikdo nevnucuje "demokracii", zato musí vynakládat hodně na zbrojení, aby mohla svou "demokracii podle jejích představ" vnucovat jiným:

   USA utrácí na zbraně víc, než 8 ostatních největších zemí světa dohromady. Čisté náklady na zbrojení pohlcují neuvěřitelných 20 % všech federálních výdajů. To je tolik jako všechny sociální výdaje, nebo spojené výdaje na sociální a nemocenské pojištění (Medicare a Medicaid).

   http://e-republika.cz/article3084-USA-na%C5%A1-stoprocentni-vzor

   Smazat
  5. Říkám, ať ti neprdne cévka, lojzo :oD

   Smazat
  6. No "pitomci, lháři, idioti", opravdu dobře argumentuješ,
   fanatický turbohovado :oD. Apropo, bacha na tu cévku:oD

   Smazat
  7. Jó, pepku, a ještě jeden odkaz, který podpoří prasknutí tvé cévky:
   http://www.nwoo.org/2015/11/04/usa-se-topi-v-dluzich-ale-zvysuji-vydaje-na-propagandu/

   Smazat
  8. Argumentuju přesnýma a jednoznačnýma číslama a statistikama, které ty ale nemáš kapacitu pobrat, protože jste to ve zvláštní škole ještě neprobírali, idiote.

   Smazat
  9. Asi tak. V Americe je zbrojení priorita č.1. Kdo si čichne ke zbrojní zakázce, tomu se splnil Americký sen. Každý šroubek vyrobený pro zbrojaře je 10x dražší, než normální šroubek. A že mají vše zastaralé? Ti co umí se k takovému kšeftu nedostanou, jen ti co mají známé na vysokých postech a vysokou za basket, nebo fotbal. Pak čumí jak péra, že Ruská bomba trefí z pěti km násadu od krumpáče a stojí desetinu té Americké. To je kapitalismus, klientelismus a korupce, hodná Americké ekonomiky a my se k ní rychle blížíme.

   Smazat
  10. pepku, projev soucit a uveď přesná čísla také o tom, kolik indiánů vymydlili a kolik černochů zotročili, když si uzurpovali cizí zem, když tě tedy baví ta statistika.

   Smazat
  11. Moc se mi líbí, jak ten neochvějný amerikanofil ne nepodobný čípku v barvách pruhů a hvězd se tu kroutí v křečích a vzteku. Moc pěkný exemplář chovance Havlova sirotčince.

   Smazat
  12. emerika - vraj porastie, nie je to isté, asi o 1.9% - tak teda prudko - zarátali do toho aj HDP ktoré im prinesú väznice - počte ľudí v base už emerika tromfla Stalina - takže - emerický sen - súkromná basa !!!!

   Smazat
 4. 19:39
  Pitomec jsi tady leda ty. Pokud chceš v dnešní době brát někde informace, tak nesmíš spoléhat na ty made in USA. Čísla, co uvádíš už dávno neplatí. Žebráků na dávkách mají dnes USA 80 000 000. a polovině USA zuří válka negrů proti policajtům. Rusko mělo od Gorbačovy zrady a řádění Jelcina jen 15 let na to, aby se dostalo na špičku v zbrojní technice. USA zbrojí kontinuálně a přesto nemají takové převratné technologie jako Rusko. A nemají ani mozky, schopné Rusku konkurovat. Oni to vědí a Putin také. Proto v Sýrii kašle na nějaké Obamovy výkřiky. A při celkové světové převaze proti Rusku by si Putin nic takového nedovolil, kdyby neměl v rukávu něco, o čem USA a jejich poskoci nemají ani tušení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.fns.usda.gov/sites/default/files/pd/29SNAPcurrPP.pdf
   No a jaký odkaz na ty tvoje bláboly o 80 milionech chudáků máš ty? Vytáhl jsis to rovnou z prdele?

   Rusko má takové "převratné" technologie a mozky, že neumí vyvinout ani konkurenceschopné auto, televizi, smartphone, procesor...

   Smazat
  2. 20:41-Ty jsi asi vylezl z prdele. Napiš jediný důvod proč by měli Rusové mrhat talentem a prostředky na zboží, které jím všichni tlačí za babku? Není lepší se věnovat něčemu, co nikdo nevyrábí? Kdyby jsi byl Ruský ekonom, tak bys asi nutil průmysl vyvíjet a vyrábět kalkulačky. Srandisto.

   Smazat
  3. 20:58

   Poděl se o svou geniální ekonomickou teorií se soudruhem Putinem. On chce být totiž ve všem soběstačný. To je ale pitoma, viď?
   Já bych průmysl do ničeho nenutil, pouze bych mu dal podmínky na vývoj a inovace. On si už poradí sám. Nebo si myslíš, že Clinton a Busch přinutili Jobse vyvinout iPhone?

   Smazat
  4. 21:14 - Asi jsi pozorně neposlouchal pana Putina. Mluvil o soběstačnosti, ale hlavně v potravinářství. Odmítl dovážet Ruským lidem nemocná kuřata a práškovaná jablka a rajčata, která nikdy neviděla hlínu. Místa mají dost a stačí mírná motivace a mohou si kvalitní potraviny vypěstovat sami. I my jsme byli v potravinách, před pučem, soběstační. A ČSN na potraviny byly takové, že by podle nich skončila polovina Kauflandu v kafilérce. To ale nevyhovovalo EU! Promiň banány nebyly, to byl největší problém minulého režimu. To dnes učí i dětičky ve škole.

   Smazat
  5. Jojo, opět ty pohádky o skvělých zdravých potravinách za komoušů, skvělém socialistickém zdravotnictví... A Češi přitom před rokem 89 umírali o 7 let dříve než dnes. Povím ti, to je ale záhada.
   A pohádky o superpřísných normách ČSN... Tady je náznak jak to s těmi normami bylo:
   http://byznys.lidovky.cz/pod-retro-fazonou-nove-vyrobky-puvodni-receptura-by-dnes-neprosla-rika-lidl-1vx-/moje-penize.aspx?c=A151019_143244_moje-penize_sk

   Pokud panu Putinovi opravdu tak záleží na zdraví Rusů, měl by jim především zakázat chlemtat samohonku po hektolitrech. Potom by ruští muži nemuseli umírat o 10 let dříve než Češi.

   Největší problém minulého režimu byl, že nebylo vůbec nic, nejen banány. Kdo stavěl dům tak ví. Ale plnilo se furt na 110%. Předpokládám, že popravy, koncentráky typu Jáchymov, střílení na hranicích těch kteří chtěli z toho vašeho ráje utéct a další podobné chuťovky exotům tvého typu nevadily.

   Smazat
  6. A modrý bolševik byl naposledy kdy v rusku....a nebo vás to učí šapiro na václaváku 3...ty žvásty...

   Smazat
  7. Havlovo tržní sirotek je fakt ku srandě. A ty jeho výrazy - jedna báseň. Ukazuje na úroveň fašistů, které máme proti sobě.

   Smazat
  8. Idiote z 22:27, ty jsi tak blbý, že už nestačíš rozlišovat informace. Soběstačností se rozumí hlavně to, abys měl co žrát a to jim díky pindosům a jejich nohsledům EU podařilo díky embargu. Ale sami tím trpí, jen si zjisti, kolik muslimoněmeckých firem má dnes problémy do Ruska jich vyváželo přes 4000. Tvůj typ iPhone, tento přiteplený špehovací krám, používají stejní idioti, pro které je váš Jobs vymyslel-vykradl. Ty GMO sračky bez chuti z pindosu si žer sám. Ty tvé statistiky si pichni do řiti, lidi dneska na raka umírají čím dál tím častěji a čím dál mladší a z čeho to je. Samohonka jsi tak jedině ty, hlavně že se nezmiňuješ o naší nedávné aféře, že by schválně? Ty tvé havloidské žvásty máš od bukvy Šapita? To by odpovídalo, byl jsi u něho na očistci?

   Smazat
  9. Pro (22:27)
   Naopak bylo téměř vše a jen pár položek chronicky nebo občas nebylo. Domnívám se, že běžný pamětník by nedal dohromady seznam více než 15-20 nedostatkových položek. K výstavbě rodinných domů - když nebylo vůbec nic, tak jak to, že ty domy vůbec stojí? A většina dokonce byla postavena do tří let, neboť to bylo kritérium pro jednu z půjček.
   S tím věkem to také může být trochu jinak: Během totáče umírali především lidé narození před r. 1948, tj. ti, kteří neměli zajištěnu dostatečně kvalitní celoživotní zdravotní péči. Teď se těží z toho, že ji lidé za totáče měli. V odstraňování novorozenecké úmrtnosti bývala ČSSR už v 60. letech v popředí a v 70. a dalších letech se střídala s dalšími o 1. místo.
   O kvalitě, konkrétně o složení potravin se každý může dočíst na obalu. Dnes jsou tam položky, které tehdy ani ještě nebyly vymyšleny (strojně separované maso atp.), takže tradičně cinknuté lidovky a manipulativní retro si mohou povídat co chtějí, ale fakta jsou jiná.
   Ještě jednou k věku - mám dojem, že Jste opět použil parametr naděje na dožití, což je nějaksi vypočtený předpoklad věku, kterého se může dožít dnešní novorozeně a jen vzdáleně to vypovídá o současném či někdejším průměrném věku úmrtí.
   Zločiny 50. let a povolování výjezdů do devizové ciziny drtivou většinu lidí netěšilo, proto také procesy v 1. polovině 50. let skončily a začalo se, ne ovšem dostatečně rychle, i rehabilitovat. Ten režim byl schopen zpětné vazby, sice pomalu, ale byl. Rychost sebereflexe byla asi dokonce vyšší, než v USA a jiných západních státech, kde dodnes různé zločiny ofiko nejsou vyšetřeny, naopak jsou stále ještě různě zdůvodňovány a omluvy postiženým nejsou oblíbeny. Sovětské poradce, kteří v ČSR pomáhali rozběhnout procesy, si po pár letech spravedlnost našla, ale jak dlouho už trvá vyšetření a odsouzení pachatelů za zločiny, spáchané úřady a policisty kupř. během nepokojů v Severním Irsku, jak jsou souzeni za válečné zločiny vojáci USA?
   KR

   Smazat
 5. ¨no s procenty se dá úžasně kouzlit, to vědí především makroekonomové. ono je důležité mít srovnatelný základ z kterého ta procenta odvozuju. absolutní výdaje však hovoří jasně. no a taky by mne zajímalo kolik občanů usa na ty lístky vůbec nedosáhne, tak jako nedosáhne na základní lékařskou péči. nemáš bankovní konto, nemáš zdravotní pojišťovnu protože si ji nemůžeš dovolit, no sorry, jseš ovčan třetí kategorie a nikdo do tebe na ulici ani nekopne když se ti něco stane. to je ten váš vysněný pindostrán. proč už tam sakra všichni nejste...?

  Slávek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nám je tady docela dobře. Ale například soudruhům ze socialistického ráje, ostrova svobody asi moc ne.
   http://zpravy.idnes.cz/vlna-uprchliku-z-kuby-v-mexiku-dzp-/zahranicni.aspx?c=A151105_093801_zahranicni_ert

   Nechápu proč vy nejste dávno v Rusku když tady tak trpíte.
   O USA tady píšete takové bláboly jako byste to opisoval přímo z Rudého práva.

   Smazat
  2. 20:37 - nejlepší a zaručeně pravdivé zprávy jsou na Iděsu. Co vím a to uznali i Američané, tak Kuba, která má embargo na léky a má nejmenší poporodní úmrtnost a i v dlouhověkosti si vedou velmi dobře. Stačilo udělat plantáže na byliny. A že někteří utíkají? Kadáfi napsal. Někteří mají 10 pokojů a mají málo..... Stejně nechápu, proč do té hrůzy na Kubu jezdí z celého světa na dovolenou. Asi bych více četl a zajímal bych se třeba o to, kolik průměrný Kubánec pracuje a kolik žije. Pak bych to srovnal s průměrným Čechem.

   Smazat
  3. "Někteří utíkají"???
   Poslouchej ty bambulo. Co se mi to tu snažíš namluvit? Kuba má 10 milionů lidí a celý milion jich zdrhlo na Floridu. Přitom ta cesta je nebezpečnější než z Turecka na řecké ostrovy, či z Libyje do Itálie. Jak zoufalí asi ti Kubánci museli být když toto podnikali? Každá kubánská rodina má nějakého příbuzného na Floridě který jí posílá dolary.

   Proč tam jezdí na dovolenou? Děláš si legraci? Dovolená kdekoli s plnou šrajtoflí a zpáteční letenkou je něco jiného než život tam

   Smazat
  4. tak ja ziji kousek od kuby na ostrove jiz 10 let, tretina obyvatel se tady jen pricmrndava tyden prace za mesici je uzivi, tretina dela neco oficialne 5 dni v tydnu 6 hodin denne a dalsi tretina sou deti, socialni a zdravotni tady nemame a umrit nikoho stat nenecha. bezdomovec nikdo neni. je tu par zebraku - mentalne retardovani s tim se neda nic delat. kazdej se uzivi. na konicky a zabavu je mraky casu. nic se nehroti a rodina se stara o starsi.

   Smazat
 6. Muhecheche:
  http://leva-net.webnode.cz/news/a3-11-selhala-americka-raketa-s-13-vojenskymi-druzicemi/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PST, neříkej to lojzovi, prdne mu cévka.............

   Smazat
  2. http://technet.idnes.cz/proton-m-havarie-boeing-0vt-/tec_vesmir.aspx?c=A150516_093502_tec_vesmir_kuz

   Ruská raketa Proton má na svém kontě od roku 2010 již šest selhání.
   Muchechecheche, blbe.

   Smazat
  3. S tím na mě nechoď :oD Mně jsou ukradení ti i ti, lojzo.

   Smazat
  4. no ta rachejtle vypadá jako podomácku udělaná .. možná 10m va výšku , to ty satelity musely byt velikosti mobilu, aby je dokazala vynest na rozumnou orbitu.
   Proton měl hodně failu, než našli technika, který je příležitostnš poškozoval..
   Koloděj

   Smazat
  5. Muhecheche, já věděl, že to na něj zabere.

   Ještě uveď lojzo tu statistiku kolik indiánů vymydlili a kolik černochů zotročili, když si uzurpovali cizí zem?

   Jo, a tohle mě taky rozesmálo, hlavně ty komentáře jsou vtipné:
   http://www.zvedavec.org/vezkratce/11542/

   Smazat
  6. Představ si Lojzo z Havlova sirotčince, že amíci nedali občanství Siouxům, prapůvodním obyvatelům země, kterou jim ukradli! Tak velký mají komplex a tak hlubokou zášť projevují vůči vítězům od Little Big Hornu! Lojzo, to je úroveň, co?! Marek

   Smazat
 7. Že Vás to baví se takhle urážet.

  OdpovědětSmazat
 8. USA skončí osamoceny v propadlišti dějin, pokud EU, dokud se nerozpadne, bude s tímto hegemonem nadále kámošit a poslušně poslouchat a jako třešničku na dortu ještě uzavře TTIP, tak i EU skončí jako plátce amerických dluhů, stejně na hnoji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I s imigranty, kteří EU přepadli, vycucávají a hodlají si ji utvořit k obrazu islámu a práva šarija.Nevím, proč máme mít na přepravu mazlíčků do ostatních zemí EU, očipované s očkovacími průkazy, když se nám tady poflakují individua bez dokladů s cílem parazitovat na systému.Ti mazlíčci jsou zdravější než ta zběř, co sem ilegálně leze.

   Smazat
 9. http://cz.sputniknews.com/svet/20151105/1593071/firmy-usa-pokuta-programatory-rusko.html a soudruzi z pentagonu namají programátory tak najímají z ruska mužíky prosákle samogonou ha ha...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně že nemaj programátory. A Microsoft, IBM, Apple, Intel, Oracle, Cisco, Google, Facebook... jsou ruské firmy. A Sillicon valley se nachází taky v Rusku :-D

   Smazat
  2. Šmírovací shitové firmy...co si doma už nic nevyrobí....a nejlepší je z nich Rockefellerův facebook .....

   Smazat
 10. http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cinska-ponorka-pronasledovala-nasi-letadlovou-lod-tvrdi-usa/r~6198e88683a911e5b286002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=A&utm_term=position-1 to si dovolili číňané moc .....mohli použít ruské rakety....

  OdpovědětSmazat
 11. USA V KONCÍCH - ŠOKUJÍCÍ FAKTY
  - Jeden průzkum odkryl, že 40% Amíků má ušetřeno max. 500 dolarů.
  - Z jiného průzkumu vyplývá, že 28% všech Amíků nemá žádné úspory.
  - V celých USA je skoro 10 milionů domácností, které nevlastní ani jeden účet v bance.
  - Bezdomovectví rodin vzrostlo o 23%.
  - Počet Amíků žijících v chudobě během 4 let vzrostl o 6 milionů.
  - Střední příjem domácností už 4 roky za sebou klesá - snížil se o výše $4000.
  - 62% Amíků ze stř. třídy uvádí, že znížili výdaje na domácnost.
  - 85% přísl. stř. třídy tvrdí, že je těžší udržet si standard, než tomu bylo před 10 lety.
  - V USA žije čas od času 77% občanů od výplaty k výplatě.
  - Dnes v USA nepracuje 41% populace v aktívním věku.
  - Jeden ze 4 amerických pracujících nosí domů výplatu, která odpovídá kritériím pro chudobu nebo je ještě nižší.
  - V současnosti lze za „dobrou práci“ označit méně než 25% všech prac. míst v USA a toto číslo klesá.
  - 20,2 milionů Amíků vynakládá více než 1/2 svého příjmu na bydlení. To znamená 46% nárůst od r. 2001.
  - Mnoha Amíkům během 12 let se zvýšil účet za vodu 3x.
  - Cena elektřiny v USA roste 5 let rychleji než celková míra inflace.
  - V r. 1999 mělo 64,1% Amíků zdrav. pojištění placené zaměstnavatelem. To se teď vztahuje jen na 55,1%.
  - Pojistné na zdrav. pojištění rostlo v letech 2011-2012 rychleji než celková míra inflace.
  - Podle výzkumu plánuje 10% amerických zaměstnavatelů ukončit financování zdrav. pojištění svých zaměstnanců.
  - Celková částka všech hypoték v USA je 5x vyšší než před 20 lety.
  - Celková částka všech spotřebitelských úvěrů vzrostla od r. 1971 o 1700%.
  - Celková hodnota všech studentských půjček v USA přesáhla hranici jednoho bilionu dolarů.
  - Přibližně třetina všech Amíků neplatí včas své účty.
  - 25 milionů dospělých Amíků bydlí doma u rodičů.
  - Během recese přišlo amícké hospodářství o více než 220.000 malých podniků.
  - V r. 2010 byl počet nově vzniklých prac. míst v nových podnicích ve srovnání s r. 2000 méně než poloviční.
  - V r. 2007 mělo čisté jmění v hodnotě 0.00 USD nebo méně 19,2% všech amíckých rodin. Do roku tento údaj vzrostl na 32,5%.
  - Přibližně 57% dětí v USA žije v domácnostech, které jsou považovány za „nízkopříjmové“ nebo „chudobné“.
  - V USA žije kolem 100 milionů občanů, kteří jsou považováni za „chudé“ nebo „blížící se chudobě“.
  - V r. 2008 bylo 30,8 milionu Amíků na potravinových poukázkách pro chudé. Dnes je na stravenkách 46,7 milionů Amíků.
  - Více než 100 milionů Amíků využívá minimálně jeden sociální program provozovaný federální vládou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten blábol je z roku 2013. 2 roky uplynuly a zase nic. Tak kdy už teda bude konečně ten konec? Četl jsem o něm v Rudém právu už před 40 lety :-D

   Smazat
  2. 1:15
   Takže rok 2013 nebyl?

   A Vám opravdu připadá, že tyto pravdivé údaje ,podle Vás "BLÁBOL", máte "hezký" výraz pro, PRAVDU;) jsou ukázkou povzbudivého stavu Americké společnosti v roce 2013?

   Byl by jste tak laskav a dodal o tomtéž, ověřitelné, údaje za rok 2015, prokazující změnu kurzu;)

   Je evidentní, že výše uvedené údaje z roku 2013, respektujete, jako pravdivé;) takže dodejte své, ověřitelné údaje z neamerických zdrojů;( nebo jako vždy, jen uboze nadávejte ;)

   Smazat
  3. No ale jak to, že s tím ti us občané nic nehodlají dělat?To jsou jako spokojení? Nebo mají strach z represí?Čím dál víc mě začínají napadat úvahy, že s národními státy je to jako s demokracií. Je to prázdný pojem. Vše určují banky.Spíš jejich vlastníci.

   Smazat
  4. Jsou to demagogické žvásty, podobné vám napíšu i o Švýcarsku, Norsku... kde žije pod "hranicí chudoby" 15% obyvatel. V ČR je 98% důchodců zcela odkázaných na přijmy od státu. Teď se mají začít dávat obědy ve školních jídelnách zdarma, vlastně všechny děti tak budou odkázány na "potravinové lístky"bez kterých by pomřely hlady. Hrůza co?

   Mediánový roční příjem typické americké domácnosti je dnes 54000 dolarů.

   Smazat
  5. 9:41

   Vsaď se, že nenapíšeš ;)
   Je tam kolik 20 bodů?
   Tak se snaž Pepíčku;)

   Smazat
 12. Americka ekonomika narozdil od ruske docela slusne roste, tak se komousi starejte radeji o sva spinava decka.

  OdpovědětSmazat
 13. nerastie - stagnuje - neklam - a emeričania - bežní, to veľmi dobre vedia,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že nemáš pravdu. Ekonomika USA podle dostupných dat opravdu docela slušně roste.

   Smazat
  2. A data dává Wall street...???

   Smazat
 14. Článek by měl mít spíše nadpis "Přijatý vojenský rozpočet USA bude ničit ekonomiku téměř celého světa", zejména vazalských států (včetně ČR). Je to dáno kouzlem dolaru coby světového platidla, díky kterému se americký dluh z 80% rozveze do světa. Nebylo to nějak takto ve Švejkovi: "to se nám to hoduje, když nám vostatní pučujou" :)))

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.