Reklama

neděle 1. listopadu 2015

Proč nenávidět Rusko? - Protože proto. Tak je to správné a pořádek musí být.


Luděk Prokop
31. 10. 2015
Protiruská propaganda může uspět pouze u menšiny, takřka bezdůvodně zatvrzelého rusofobního myšlení. Myšlení zabedněného, uzavřeného pro jakékoli objektivní informace, vybočující z rámce zaslepené nenávisti. Slepé nenávisti myšlení absolutně nedotknutelného racionálními poznatky.


 U většiny lidí u nás, antipatie k Rusku přetrvávala od doby okupace. Paradoxně k Rusku, nikoli k Ukrajině, vzdor okolnosti, že pokyn k okupaci vydal Ukrajinec Brežněv a vzdor skutečnosti, že mezi okupanty, nehledě k dalším národnostem, bylo více Ukrajinců než Rusů. Značná část z těchto lidí, lidí alespoň minimálně otevřené mysli, za poslední období, jak na základě dění a skutečností, tak na základě spousty neobratných lží a evidentního pokrytectví, mnoha lety zažitý negativní postoj k Rusku významně přehodnotila. Mnohé z těchto lidí k zamyšlení a k sledování informací z vedlejších zdrojů, přiměla nepřehlédnutelně lživá trapnost protiruské propagandy.

Za zářící zlatý hřeb takové protiruské propagandy lze považovat REPORTÁŽ o tom, jak jihlavské publikum „Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů“ přišlo v pátek debatovat se členkou ruské skupiny Pussy Riot Marijou Aljochinovou. Diskutovalo se prý o stavu demokracie v současném Rusku, tamní cenzuře i o Miloši Zemanovi. Z nadpisu nad reportáží, ve výrazném provedení se dozvídáme o tom, že dle M. Aljochinové, Trenky nad Hradem byly uměleckým dílem světové úrovně. Tím je řečeno o úrovni názorů, v Jihlavě debatující členky skupiny Pussy Riot, prakticky vše. Aljochinová považovala za žádoucí říct pár slov o tom, co se odehrálo v kostele Krista Spasitele. „Moskevský patriarcha Kiril oznámil, že by pravoslavní věřící měli hlasovat pro Putina, a my jsme s tím nesouhlasily, a proto jsme se rozhodli, že tam zazpíváme písničku Bohorodičko, vyžeň Putina“. Dále pravila, že chrám se totiž často využívá pro vystoupení různých skupin, není to úplně klasický kostel. „Přišly jsme tam a čtyřicet sekund se nám dařilo zpívat a natáčet video“. Zdali šlo i o ono tolik proslulé video s veřejnou souloží, které se účastnila i viditelně těhotná členka skupiny, nejspíš ze skromnosti - neuváděla. Nicméně dodala „zdá se mi, že na té písničce je nejdůležitější to, že ukázala, jak vláda a představitelé moci nesnášejí kritiku a jak se jí bojí. Pokud vaše slova urážejí představitele moci v Rusku, umlčí vás a před ničím se nezastaví“.

Každý si může udělat názor sám, zda vláda a představitelé moci byli vedeni nesnášenlivostí ke kritice a strachem z takové kritiky, nebo jinými pohnutkami. Možná si můžeme, na základě trestu uděleného za přimalování tykadel na volebním plakátu, udělat představu o postihu nějaké podobné avantgardní skupiny u nás, (žádná taková známá u nás zatím není), za podobné umělecké vystoupení v církevním chrámu, vystoupení doložené uměleckým videem obsahujícím záběry skupinové soulože.

Moderátora jihlavské debaty, Filipa Remundu, který, jak tvrdí, „prožívá dost silné rusofobní pocity, dnes zesílené událostmi na Ukrajině“, neznám. Jenom nevím, zdali to nemá v hlavě velice popletené.

Masakr v Oděse přeci nespáchali Rusové a zvěrstva fašistických bojůvek rovněž nepáchají Rusové - ale Ukrajinci. Ukrajinci, kteří se na rozdíl od Rusů k odkazu fašistických ukrajinských hrdinů, hlasitě veřejně hlásí.

Možná je dobře, že naše propaganda mediálního hlavního proudu se tolik moc snaží, že se chytá úplně všeho, že se úpěnlivě snaží obhajovat neobhajitelné. Jsem přesvědčen, že čím více se bude snažit, tím více náklonnosti, sympatií a obdivu pro Rusko, mezi lidmi u nás dokáže získat. A k tomu ji přeji mnoho zdaru.

25 komentářů :

 1. doktor kdo je to Filip Remunda? Komu není shůry dáno.....upozorni na sebe alespoň jinak....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havloidi se nám v té nové pseudokultuře nějak přemnožili.

   Smazat
  2. Filipa Remundu to nemá v hlavě ani tak popletené. Nemá žaludek, ani páteř, možná, podle jména, nemá ani České kořeny. Jemu k přesvědčení stačí jen dolary z US ambasády. Za ty je schopen prodat i rodinné příslušníky, kdyby s ním nesouhlasili. Je to takový STBák dnešní doby.

   Smazat
  3. Kdo je Remunda? Nevlastní syn Janžurové.

   Smazat
 2. a souložili tam před davy? vždyt´ kvůli tomu tam přece všichni přišli. Měli tam alesoń zazpívat "Bohorodičko vyžen současnou českou vládu"

  OdpovědětSmazat
 3. Méně někdy znamená více. Nechápu, proč si dnešní propagandisté nevzali poučení od těch z minulého režimu. Rusové jistě nejsou bez poskvrny a Putin je také jenom člověk. Místo, aby nepatrně vyzdvihli ty okamžiky, kdy se asi nezachovali úplně košer a konečný úsudek nechali na konzumentovi, hustí do nás protiruskou propagandu doslova pod tlakem. Musel bych být naprosto nevzdělaným idiotem, abych neviděl, jak neuměle čeští ideologové pracují s historií, jak překrucují fakta a vytrhávají pouze jim se hodící pasáže ze širokých souvislostí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buďme za tu jejich stupiditu rádi. Oč větší by nám hrozilo nebezpečí, kdyby to uměli. Ale oni to budou stejní týpci, kteří nám vtloukali marxismus-leninismus, staré psy novým kouskům nenaučíš. (No a ti mladí jsou holt ze stejné chovné stanice, že).

   Smazat
 4. Hlasné trouby v čt a čro pod vedením pacholků řízených ssa ambasádou se ztrapňují více a více a mohou dosáhnout pouze toho až přijde změna,a ta určitě přijde tak poletí a nebudou stačit ani bouchnout dveřmi.
  A jen na okraj nynějšího vysílání čt a čro uvědomte si,že je jich tam dost,kteří jsou ještě cvičení před převratem v roce 1989 a prostě pouze převrátili kabát a poslouchají nynější pány.

  OdpovědětSmazat
 5. V Jihlavě jenom dokázali , že je mezi Čechy příliš mnoho idiotů . A proto se ve Strakovce promenáduje stále Kalousek , Benda , Langšádyová , podřimuje tam Kchárl hajnej Nepomuk atd . Dokud se toto nezmění není šance na nápravu k lepšímu .

  OdpovědětSmazat
 6. Po zhlédnutí hromadné soulože jsem se zhrozil co to podporujeme za kurvy . Amici podpoří i opozičního čerta , jen aby zničili stát . Začal jsem obdivovat Putina . Nemá to tam lehké . Rasija je Putin . Pussy svoloč . Marcel

  OdpovědětSmazat
 7. Ani po skoro dvou letech nikdo nezaznamenal, že Pussy Riot se už dávno rozpadly?

  http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/54530/pussy-riot-se-rozpadly-ty-nejznamejsi-jsou-malo-antikapitalisticke-a-co-ted.html

  Tak za koho vlastně ta ženská mluví? Někde jsem četla, že prý si ji najmou Ztohoven :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ona zas tak ošklivá není, třeba by si i ti Exkrementníci chtěli někde v muzeu zasouložit, takový grupáč v chrámu, to by byl umělecký počin hodný jejich úrovně. ...

   Smazat
 8. Režie těchto akcí nese jasné známky, že sídlí na US ambasádě. Stále tytéž neobratné a pokleslé gagy. Nyní si pozvali přední moskevskou onanistku, která masturbovala proti Putinovi. Inu, kdo by nezaslzel?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kretén Čapíro určitě umožní této "umělkyni" vystoupení v chrámu sv. Víta aby mohla něco ze svého umění předvést kardinálu Dukátovi . Takových diváků jako je Kalousek , Štětina , Kchárl , Kocáb a j. by se tam sešlo jistě dost . Tento program by jistě režíroval osvícenec Halík .

   Smazat
 9. Je vidět, kam svět spěje. Obracíme se na (slušně řečeno) "štětku" a s otevřenou pusou posloucháme její názor na dva prezidenty. To je skutečně už úpadek toho nejvyššího ražení. Ta hnusná skupina byla v Americe a byla oslavována do doby, dokud se nezačala motat kolem demonstrací černochů. Okamžitě se zvedla vlna nevole a "dámy" musely z USA zmizet. Niíkdo už o ně nemá zájem, tam se skupina rozpadla. Ale ne, najde se ještě země, která má zájem o názory takové ženštiny - ono - jaký pán, takový krám - platí stále. A pro mne platí, že jakmile uvidím titulek, kde se bude psát o festivalu dokumentů v Jihlavě - obratím stránku.

  OdpovědětSmazat
 10. Mne nejvíce ze všeho zaujal názor, že vyvěšení trenýrek nad hradem je nejen umělecké dílo ale dokonce umělecké dílo světové úrovně.
  Zbývá dodat, že takový počin je rovněž názornou ukázkou vysoce noblesního humoru.

  OdpovědětSmazat
 11. Takže shrnuto a podtrženo měli by jsme poděkovat "našim" veřejno mediím a takovým Remundům, kteří s buldočí sveřepostí dští síru, oheň a zvratky na Putina a Rusko, za to, že otvírají oči i těm, kteří ještě nedávno neviděli.

  OdpovědětSmazat
 12. No nevím jak by Pussynky pištěly, kdyby jejich bombarďáky někdo pověsil na Bílý dům (v USA).

  OdpovědětSmazat
 13. Položme si otázku : Co je to vůbec za lidi, kteří se shlédli v těch nejlehčích ženštinách, nestydících se veřejně předvádět skupinové sexuální orgie a považujících tuto zavrženíhodnou produkci za umělecké dílo ? Jaká je morálka lidí, kteří se k takové zvrhlosti s obdivem a uznáním připojují? Není sám obdivovatel zvrhlosti také zvrhlý? A tito lidé by nás dnes chtěli poučovat a vést. K čemu? K tomu, k čemu mají sami nejblíže. To jest zase jen ke zvrhlosti! Bože chraň naši společnost před takovou chátrou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Senilní Kchárl by s Vámi 14:59 zřejmě nesouhlasil . On jako kníže , který je lidu blíže vyznává jiné morální hodnoty . Tomu zaprdění Češi přece nemůžou rozumět . Snad jedině ta jeho konkubína Olinka by to mohla chápat . Za peníze to jde docela dobře .

   Smazat
 14. Remunda?...přečetl jsem a zapoměl..počkat..vlastně jsem si to jméno zapsal do seznamu, bude se hodit (ten seznam) ;-)

  OdpovědětSmazat
 15. Z diskuze lze usoudit, že je zde málo pochopení pro noblesu, kterou se vybraná společnost knížecí kavárny zhusta ohání. Dlužno podotknout, že skupina proslulá videem, na kterém svobodomyslně předvádí nevkusnou společnou soulož, byla oceněna Cenou Václava Havla za kreativní disent a veřejným uznalým projevem šlechtice Karla Schw. oceňujícím statečnost skupiny při jejím boji za svobodu. Jo, to by byl skvělý prezident ČR prosazující noblesní vkus do naší kultury.

  OdpovědětSmazat
 16. Byly časy, kdy jsem komunisty dopaloval tvrzením, že budu mít Rusy rád, až budou žít doma a za svoje. Dneska říkám, že co Rusové žijí doma a za svoje, mám je rád, zas to někomu není recht.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 17. To jsou ale bolsevicky blaboly.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.