Reklama

pátek 20. listopadu 2015

R. Iščenko: Útok na Krym nebude, Kyjev se připravuje k útoku proti Donbasu


20. 11. 2015       zdroj a zdroj
Ukrajinští vojáci uskutečnili v posledních dnech u hranic s Krymem cvičení na odražení případného útoku ruské armády. Bývalý poslanec Nejvyšší rady Alexej Žuravko, který umístil příslušné fotografie na své stránky v sociální síti, oznámil, že Ukrajina přemísťuje kolony tanků k hranicím s Krymem a Donbasem.


Situace na Donbasu v posledních dnech ostře eskaluje. Boje s použitím těžkých zbraní jsou pozorovány po celé délce přední linie. Zatímco celý svět sleduje, co se děje v Sýrii a Paříži, Kyjev žene vojenskou techniku k Donbasu a Krymu. Čím to skončí?

"Od Ukrajiny můžeme očekávat všechno, ale nemyslím si, že se odváží k provokaci proti Krymu, řekl dopisovatel MIA "Rusko dnes" Rostislav Iščenko. Spíše se připravuje provokace proti Donbasu a krymský směr je posilován z obav, že po zahájení aktivní bojové činnosti na Donbasu může následovat úder do týlu skupiny ukrajinských vojsk na východě z Krymu. Ukrajina prostě nemá sílu na to, aby zaútočila na Krym. Sama se bojí útoku z Krymu."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. maji ukol: vyvolat valku, jinak penizky nebudou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano ano, užiteční blbci budou konečně užiteční.

   Smazat
  2. Napadla mě hříšná myšlenka :(

   Berte ji taky s nadsázkou;)

   A to jestli by to pro bývalou Ukrajinu a její občany nebylo to nejlepší řešení ;)

   Napadnout Krym, nechat se převálcovat Ruskou armádou, zbavit se tak psychopatoidních kokotoidů co jim tam vládnou, zbavit se nácků z pravého sektoru (určitě by hrdinně padli ;) ), no a pak volby pod mezinárodním dohledem, snad i na území celé bývalé Ukrajiny, bez Krymu;) v zimě plyn, v létě obchod a práce v Rusku, no nebylo by jim líp;)

   Předpokládám (po fiasku s mobilizacemi, tuším s 6) , po dezercích desetitisíců vojáků, že Ukrwermach by se vzdával po tisících, při prvním kontaktu s Ruským dronem ;)

   No berte to jako utopistické přání pravdy a slunce milovníka ;)

   Slunce v duši ;)

   Smazat
  3. Není to špatná myšlenka,ale podle mne,určitě to Putin neudělá,počká si,buď si ho přímo pozvou Ukrajinci,nebo si to musí sami vybojovat.Západ Ukrajiny,má úplně jiné zájmy,samí nácek,podrazák,kšeftman,co dobře ví Putin a vzít si tenhle svrab do rodiny,tak to by přišel o dost sympatizantů.Jinak nepochopitelné,čím jsou víc na dně,tím se ještě víc ukájejí válkou.Osobně to vidím špatně,proč je v této válečné mašinérii podporují Američané,kdyby jim záleželo na něčem dobrém,už by je mohli dávno zarazit.Je právě možné,když se USA nedaří v Sýrii,že něco připravují jako odvetu na Ukrajině.
   zemedelec.

   Smazat
 2. Tvaružková dostala ve 21hod na čt 24 pěkně na prdel . Chtěla špinit prezidenta republiky . Odeesak ji pěkně řekl že se máme sjednotit . Nikoliv rozepřít .

  OdpovědětSmazat
 3. Putin zlikviduje is a potom fašisty na Ukrajině .

  OdpovědětSmazat
 4. T.Spencerová!!! http://literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/21034-ukrajina-v-kei

  Jak to chodí v kyjevské „demokracii“ Парасюк побил СБУшника Писного в прямом эфире https://www.youtube.com/watch?v=nytZjXP0DIk

  Vyděrači dostali přes držku: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rana-kyjevu-eu-mu-odmitla-uhradit-skody-za-ruske-embargo/

  Jak to vidí Ivan Hofman http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3512829

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na této adrese najdete denně odkazy na nekonformní informace bez dlouhého hledání
   http://obrazkovysvet.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=600655&id=2282

   Smazat
 5. Kyjev by se měl modlit aby se nedostal do skutečného - přímého konfliktu s Ruskem, s jeho profesionální armádou a špičkovou technologií. Dopadl by stejně jako Saakašvili s jižní Osetií a nepomohla by mu ani svěcená voda. A přitom bez války nemůže být. Až se v Ukropii přestane válčit další Majdan tu sebranku rozemele na prach. V současné době kyjevský bludný balvan nikdo nechce. Užitečný mouřenín Západu splnil svou roli, užitečný mouřenín může jít. RFzavede na ukrajinské potraviny od začátku roku embargo a dluhy Kyjeva EU, která sama chce ukrajinský trh a zisky, nikoliv permanentní ztráty v černé díře, za Kyjev odmítá platit. Chlapci jsou v hajzlu a všichni dávají od nich ruce pryč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Navíc se začínají sekat různé mafiánské klany mezi sebou.

   Smazat
  2. Už to zřejmě těm blbcům v Kyjevě dochází kam to dopracovali . Nejen že budou v zimě mrznout ale ještě po Novém roku sankce od Rusů s perspektivou , že pochcípají hladem . To je asi ten důvod proč o sobě zas dávají vědět a budou se snažit vyprovokovat konflikt aby je Západ zas podporoval .

   Smazat
 6. Kyjevská junta bude označena za teroristickou organizaci.
  Veřejně podporuje IS, navíc mu dodává zbraně.
  A pokud zaútočí na Donbas, bude to její rychlý konec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co ti Dragouni? Q.

   Smazat
  2. Ti lidé tam jsou chudáci.Rusko maj za humnama, měli by tam raději odejít, ať si to Ukrajinci třeba srovnaj se zemí.

   Smazat
 7. Už tam na ukRuinu navozili zase zpátky ty svoje oblíbené žoldáky z Islámského státu ? V Sýrii jim padaly na hlavu bomby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jim budou padat na hlavy i na Ukrajině

   Smazat
 8. Nedělal bych uštěpačné poznámky, ono je to opravdu vážné.Budou chtít to Rusko opravdu vyprovokovat a konečně mít záminku pro rozmíšku. Navíc, myslíte si že obyčejní lidé na Ukrajině jsou prorusky orientovaní? Ne. Mají rodinné příslušníky na stavbách po Evropě.
  Začíná se ukazovat kdo za koho kope- viz Turecko. Ukrajina, Sýrie, vše má být jen nástroj jak rozetnout spolupráci Evropy a zemí na východě.

  OdpovědětSmazat
 9. Divím se Putinovi, že se před kamerama v Antalyi nepozvracel ve chvíli, kdy musel některým představitelům G20 tisknout ruku a přitom vědět, jaké lumpárny (potvrzené i Snowdenem) mu dělají za zády třeba na Ukrajině a v Sýrii. Mám dvojí vysvětlení: a) ti tzv. lídři možná ani nevědí, co za jejich zády organizují jejich vlastní tajné služby a soukromé armády, protože i ti lídři jsou jenom nastrčené loutky řízené ze zákulisí, b) druhé vysvětlení je asi v tom, že tam nic nejedl a nepil, tj. nebylo co zvracet

  OdpovědětSmazat
 10. Má průpravu od KGB. Tyhle hochy hned tak něco nerozhází...

  OdpovědětSmazat
 11. Problém poskoků Ameriky v Kyjevě je že za ně žádný Ukrajinec bojovat nechce a nebude vláda která rabuje lidské životy musí padnout sami občané si určí novou vládu

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.