Reklama

středa 4. listopadu 2015

Rada Evropy: Do zločinů v Oděse byla zapojena i místní policie!


 

4. 11. 2015   První zprávy

Odborníci z Rady Evropy ostře zkritizovali vyšetřování tragédie 2. května 2014 v Oděse, uvedly ukrajinské noviny Podrobnosti. Horor v Oděse měl na svědomí desítky upálených lidí, kteří se tehdy před zběří ukryli v Domě odborů.
Oběti běsnění ultrapravicových nacionalistů.


Zástupci mezinárodní skupiny vytvořené k dohledu na vyšetřování, poznamenali, že ukrajinské vyšetřování není schopno učinit významný pokrok. Kromě toho, odborníci došli k závěru, že nelze považovat vyšetřování za nezávislé.

Rada Evropy považuje za neefektivní vyšetřování tragédie dne 2. května v Oděse, kdy bylo upáleno několik desítek lidí. Noviny Podrobnosti se odkázaly na zprávu Mezinárodní poradní skupiny (ICG) dohlížející na průběh vyšetřování.


„Podle ICG, při vyšetřování tragických událostí v Oděse 2. května 2014 nebylo dosaženo podstatného pokroku. Navzdory tomu, že takový výsledek může být do jisté míry vysvětlován těžkými podmínkami, za nichž se prováděla tato šetření, IAG se domnívá, že nedostatky vyšetřování, uvedené v této zprávě, měly negativní dopad na schopnost orgánů objasnit okolnosti zločinů spáchaných během událostí v Oděse, a označit provinilé osoby," cituje vydání zprávu.

Podle zástupců skupiny, překážky vyšetřovatelů byly sice vážné, ale nemohou ospravedlnit nedostatky v šetření.

„Na základě důkazů, které poukazují na zapojení policistů do masových nepokojů 2. května 2014 v Oděse, články 2 a 3 (z Evropské úmluvy o lidských právech) vyžadují, aby vyšetřování masových nepokojů provedla instituce zcela nezávislá na policistech," píše se ve zprávě.


Související:
Ani po roce není objasněno krveprolití v ukrajinské Oděse
Lidi upalovali na Ukrajině naposledy nacisti! zní z ruské strany

5 komentářů :

 1. Lidi na Ukrajině naposledy upalovali nacisti!, zní z ruské strany.
  ---
  Ale vždyť na dnešní Ukrajině přece jsou nacisti!! A ty lidi tam upalují opět. S plným porozuměním EU!!!
  A ani u toho upalování nezůstává. Oni tam ty své z východu vraždili po desetitisících (to i na rozkaz kyjevské vládní svoloči a s přispěním řádné armády). A milion a půl jich pak raději uteklo do Ruska.
  A až se vrátí, budeme i my tu mít další migranty, na které se náš podnikatelský sektor tak těší ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kdež.
   Na migranty z Ukrajiny se těší Schwanzenberg, J. Štětina, Kocáb a další, kteří podněcovali v Kyjevě " majdan"! tedy,aby si je vzali na svoje zámky a do svých nemovitosti ke stravě, ubytováni.

   Smazat
  2. Fašisty mohou podporovat zase jen fašisté. Co je tedy naše vláda spolu s některými opozičními stranami?

   Smazat
 2. Nevím, co si mám o vyjádření komise EU myslet. Že by prozřeli a pochopili kdo se to na Ukrajině dostal k moci? Nebo je to náznak, že od fašistickéUkrajiny začínají dávat ruce pryč. Nevím, co za tím vězí. EU nevěřím absolutně nic. Dagmar

  OdpovědětSmazat
 3. Ale vždyť tady psali ( http://www.evropskehodnoty.cz/vyzkum/nejcastejsi-ruske-myty-lzi-ukrajinske-krizi/ ), že události v Oděse byly nehoda a že si je ti upálení sami zavinili...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.