Reklama

pátek 20. listopadu 2015

Radnice v Pardubicích vyvěsila francouzskou a ruskou vlajku20.11.2015   Irucz
Na pardubické radnici vlaje ode dneška kromě francouzské také vlajka ruská. K jejímu vyvěšení se vedení města rozhodlo ve chvíli, kdy bylo oficiálně potvrzeno, že za tragickou havárii ruského civilního letadla nad Sinajským poloostrovem může teroristy nastražený výbušný systém uvnitř letadla.„Ruská vlajka na budově radnice symbolizuje vyjádření soustrasti ruskému lidu nad zmařenými životy civilních obyvatel vinou teroristického útoku. Není to projev jakýchkoliv sympatií politickým představitelům Ruska nebo ruské politice,“ vysvětlil primátor Pardubic Martin Charvát.Obě dvě vlajky, tedy ruská i francouzská, budou na budově pardubické radnice na Pernštýnském náměstí vlát do pondělního rána.31 komentářů :

 1. Tak je to spravedlivé. Chválím vedení města Pardubice!

  OdpovědětSmazat
 2. Přidávám se k pochvale.

  OdpovědětSmazat
 3. Pardubice: Dobrý člověk ještě žije! M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
 4. Důkaz , že v Česku ještě všichni nezpitoměli .Co na to ale řekne Čapíro a pražská kavárna v čele s Kchárlem ?

  OdpovědětSmazat
 5. Pardubice v čele boje proti schizofrenii a pokrytectví. Najde odvahu ještě nějaká radnice? Tipuji, že nikoliv. V malém státě malost vítězí. Důležité mě ale také připadá, jak zastavit kolotoč zabíjení a pomsty. Za socialismu to bylo: žít a nechat žít. Nyní to byznys jakoby odsouvá do pozadí a nesnášenlivost, konflikty a americké "kdo s koho" převládá. Soutěžení hypertrofuje do špatně zvladatelných stavů. Až odejde i generace, která prožila alespoň polovinu života u nás za socialismu, nebude nikdo vědět, jak začít konečně tu demokracii nějak budovat.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak to jsem zvědav jak dlouho ta Ruská vlajka tam vydrží viset. Pražští politici k vůli tomu budou určitě šílet a americký ambasador také.

  OdpovědětSmazat
 7. Je to dobré. Škoda že hned museli dodat, že to není projev sympatií k ruské politice a neřekli to samé o politice francouzské. Nebo ta je v pořádku? Řekl bych, že je na tom hůř než ta Putinova.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně jak píšete 11:16, taky mě to teď napadlo.

   Smazat
  2. Samozřejmě,úlitba rusofobní primitivnosti nesmí chybět!

   Smazat
 8. Ještě si dovolím upozornit na pěkný článek z Literáních novin: http://www.literarky.cz/komentare/ostatni/21033-faismus-v-usa-konec-demokracie-

  OdpovědětSmazat
 9. V ČR, kde normální je v médiích vydáváno za nenormální a naopak, je pardubická radnice osvěžující raritou.

  OdpovědětSmazat
 10. Vynikající počin Pardubického vedení. To, že všude visí pouze francouské vlajky je velmi, velmi, velmi smutné. Na ruské letadlo byl také spáchán teroristický útok zrovna tak jak v Paříži. Nakonec v tom ruském letadle zahynulo více lidí jak v Paříži. To ale podle některých měřítek asi nebyli lidé, byli to Rusové, že ano a pro ty není třeba smutnit. Jak ubobé.

  OdpovědětSmazat
 11. Bravo, Padubice, jestliže USA pevnou rukou ovládá a vládne evropským politickým šaškům, ovládání probíhá nernápadně za oponou, přes ambasády, neziskovky atd.,takto si to představoval Sovětský svaz a ovládání jejich satelitů.Dopadne to úplně stejně.Od kámošů ze zámoří se musí Evropa od destrukčních plánů vymanit nebo skutečně obranné NATO pod vedením tohoto satanáše, bude prosazovat pouze své zájmy a napadne ve finále Rusko, pokud USA nevyzbrojí armádu zabijáků v záloze, kteří se přišli a připluli do Evropy "ohřát" před rozhodující bitvou.K tomu jako bonus přidám závadné a nnebezpečné TTIP, výhodné jen pro jednu stranu.Myslím, že problémů je více než dost.

  OdpovědětSmazat
 12. To se Pepek a ten novej svazáckej mlaďák, co ho sem nasadili, poserou.

  OdpovědětSmazat
 13. Zdravím do Pardubic!:-)

  OdpovědětSmazat
 14. čapiro a jeho šašci to mají tady za pár přijel dlouho očekávaný pan LYNCH
  takže odveta za spustošenou zem je na dohled !!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. V ruském letadle zahynulo rukou teroristů dvakrát tolik lidí jako v Paříži, předtím stovky obětí teroristů v Beslanu, v metru a jinde. Nikdy nějaký viditelný projev soustrasti jako květiny, o svíčkách ani nemluvě. Jakoby francouzský život měl několikanásobně větší cenu než ruský.Takže obdiv za tu odvahu, snad najde následovníky.

  OdpovědětSmazat
 16. Nikdo nelitoval zabité a zmrzačené lidi na Donbasu, nikdo nelitoval statisíce uprchlíků, co utíkali do Rostova na Donu.....Jak jeden diskutér poznamenal, v EU jsou Rusové označeni Orwellovskou nálepkou "UNPEOPLE".

  OdpovědětSmazat
 17. První vlaštovka v Česku, Jsem rád že Pardubice vyjádřili soustrasti ruskému lidu nad zmařenými životy civilních obyvatel vinou teroristického útoku. Jsem hrdý na město ve kterém jsem prožil mládí.

  OdpovědětSmazat
 18. Jsem z vísky, která patří pod Pardubky, o to víc mne to těší. Bývaly doby nedávné, kdy se vedení radnice tak rozumně neprojevovalo. Jejich komentář si spíš vysvětluji jako nutné krytí proti případným atakům rusofobů... Bohužel, takto to u nás teď funguje. Ale pravdu má tady i ten jeden komentář, že když už vyvěšujeme vlajky, měli bychom spravedlivě všechny, kde se teroristické útoky odehrávají dnes a denně. A to doslova. Jinak jsou to jen gesta, kdy některé utrpení je třeba odsoudit a soucítit s ním, jiného si nevšímat. A taky myslím, že do oficiálních médií se tímto tahem Pardubice nepropracují. Mlčí jak zařezaná, jako obvykle. Jo a ještě něco. Naše sousedka nastoupila jako zpravodajka do ČT24, tak to teď budeme mít tu pravdu a lásku hned přes ulici...

  OdpovědětSmazat
 19. Smutné je to, že by to měla být naprostá samozřejmost pověsit vlajky obou postižených států. V naší "demokracii" to je ale téměř hrdinský čin. A to že je ta svoboda, ta demokracie, ty evropské hodnoty? Není, je to stejna nebo ještě horší totalita, jen oblrácená naruby.

  OdpovědětSmazat
 20. Konečně.....konečně normální nedvojaký metr. Pardubičtí zastupitelé mají můj obdiv za statečnost.

  OdpovědětSmazat
 21. doktor nedělejte z toho proboha politiku-prostě se zachovali jako normální lidé
  (a ukázali, že mají koule...)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:26 To je politika, přesněji její hodně smutný výsledek. Když dnes musíte mít koule na to, aby jste zachovali jako normální lidé. JL

   Smazat
 22. Smutné je to,že musí primátor pro případné dementy při vyvěšení vlajek zdůrazňovat důvod tohoto činu...

  OdpovědětSmazat
 23. Smutné je to,že musí primátor pro případné dementy při vyvěšení vlajek zdůrazňovat důvod tohoto činu...

  OdpovědětSmazat
 24. Ta vlajka Francie byla vyvěšena také s omluvou, že nejde o souhlas s politikou mocných ve Francii?

  OdpovědětSmazat
 25. Dík do Pardubic za dvojici vlajek
  KR

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.