Reklama

sobota 7. listopadu 2015

Režim KTO, který byl zaveden v Machačkale, je zrušen


7. 11. 2015      zdroj
…Režim kontrateroristické operace, který byl v sobotu vyhlášen v Machačkale a v ovocnářském sdružení na jihu Dagestánu, byl zrušen, oznámil agentuře RIA Novosti zástupce operačního štábu pro republiku.Režim KTO byl v ovocnářském sdružení "Čoch-roso" vyhlášen v15:45 moskevského času. Při operaci bylo pátráno po muži, který ostřeloval pochůzkáře na železnici v obci Nový Chušet, v důsledku čehož jeden ze železničářů zahynul.

Později příslušníci jednotky zvláštního nasazení objevili úkryt teroristy a navrhli mu, aby se vzdal, on odmítl a zahájil palbu, došlo k rychlé přestřelce, v důsledku níž byl neutralizován. Bylo to oznámeno Národním antiteroristickým výborem. Na místě boje byla nalezena automatická zbraň s municí, spací pytle a granát.

Podle předběžných údajů byl zlikvidovaný terorista, který byl ve federálním seznamu hledaných, vůdce "machačkalské" skupiny banditů Abdulgasan Abdulhalikov, dříve trestně stíhaný za nelegální držení zbraní a účast v nezákonných ozbrojených formacích.

V současné době probíhají další operativně pátrací akce, jsou prováděna nezbytná šetření.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

2 komentáře :

  1. Moc se mě líbí, že se Rusové naučili něco od USA policie. Ta pachatele (mnohdy sice pouze potencionálního) na místě zastřelí. Je to nanejvýš praktické a nezatěžuje to státní rozpočet.

    OdpovědětSmazat
  2. navíc se tím vyloučí možnost, že by někdo jinej proved další teroristickej útok s cílem vyměnit vězně.
    J.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.