Reklama

pátek 20. listopadu 2015

Ruské letectvo zasadilo ve středu třetí masivní úder pozicím teroristů v Sýrii -MO RF

Ruské letectvo zasadilo ve středu třetí masívní úder pozicím teroristů v Sýrii  MO RF

© Foto: YouTube / MO RF
20.11.2015   Sputník
Ruské vzdušné a kosmické síly zasadily třetí masívní úder pozicím teroristických skupin v Sýrii, oznámil ve čtvrtek náčelník hlavní operativní správy generálního štábu ruských ozbrojených sil, generálplukovník Andrej Kartapolov.
Podle jeho slov bylo v době od 9:00 do 9:20 moskevského času odpáleno ze strategických bombardérů Tu-95MS, které startovaly z území Ruska, 12 okřídlených raket vzdušné dislokace na objekty teroristické skupiny Islámský stát (IS) v provinciích Aleppo a Idlíb.

Ruské letectvo zahájilo „volný hon“ na autocisterny teroristů v Sýrii. VIDEO„Cílem útoků byly sklady maziv a paliv, závod na výrobu výbušnin, velitelské stanoviště a štáb organizace IS ve městě Idlíbu", zdůraznil ruský důstojník.

Podle jeho slov rovněž zasadila v době od 16.40 do 17:30 moskevského času letka dálkových bombardérů Tu-22M3 soustředěný úder šesti objektům v provinciích Rakka a Dajr az-Zaur.

„V důsledku útoků byl zničen štáb, tři skladiště maziv a paliv a muniční sklad, závod na výrobu výbušniny, velitelské stanoviště, dílna na výrobu a opravu minometů a také tři velké ropné komplexy a ropná přečerpávací stanice", uzavřel Kartapolov.

7 komentářů :

 1. Dobrá práce. To se Pepek i ten nový svazáček, kterého sem nasadili jako posilu, poserou.

  OdpovědětSmazat
 2. S tou ropou je to zvláštní, komu ji prodávají? A prodávají ji v hotovosti?
  USA hrozily Rusku odpojením od SWIFTu, jak a přes jaké banky je prodávána ta ropa IS?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak bylo někde uvedeno,převáží se surová ropa,do Iráckých rafinerii,po je jim pracování odebírá Turecko a určitě i Izrael.Je to spíš výměnný obchod ,za zbraně,potraviny a další potřebný materiál pro vojáci IS.

   Smazat
  2. A celá střední evropa , ukrajina a je do ni dodaváná saudska ropa ´....čimž státy evropy podporují terorismus...

   Smazat
 3. Pro A 10.43h :
  Poněkud mlžíte.Jak o způsobech odběru, tak o platbě i o odběratelích.
  Konečnými odběrateli jsou "firmy" USA a EU.
  Najděte si odhaz kolik mil. dolarů měsíčně teroristi "vydělávají".
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava : "odkaz".
   A barel se prý prodává za 10 dolarů.
   Pavel p

   Smazat
  2. A zajímavé je,že se prodává až na Ukrajině,no za 10 doláčů.neber to .

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.