Reklama

neděle 29. listopadu 2015

Rusko má zahájit proti IS ohromnou operaci s kódovým názvem „Totální zkáza“ pomocí 69 bitevních tryskáčů Suchoj, bombardérů Tupolev 160, ponorek a válečných lodí

29. 11. 2015    AC24

Rusko je připraveno ke koordinaci při praktických krocích k zablokování turecko-syrské hranice v součinnosti s Damaškem, řekl v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov po rozhovorech se svým syrským protějškem. Lavrov si vzpomněl, že francouzský president Francois Hollande už před tím vyslovil stejný návrh. Pokud Rusko, Sýrie a Francie zablokují hranici, tak budou v Sýrii mnohé teroristické skupiny, jako ISIS a al Nusra, odříznuty od zásobování přes Turecko.
V sobotu mluvčí Syrské armády brigádní generál Ali Mayhoub řekl, že turecká vojska z oblasti hory Jebel Aqra vypálila na pozice Syrské armády mnoho minometných granátů, takže jasně z turecké strany.

To zjevně není čin na podporu myšlenky zablokování hranice. Podle Damašku Turecko rovněž do Sýrie zvýšilo dodávky zbraní, munice a techniky výměnou za ropu a ISIS naloupené starožitnosti.

Syrská armáda spolu domobranou Národních obranných sil (NDF) a Hizballáhem v sobotu znovu obsadila oblasti al-Markashileh a Jab al-Ahmar v severních částech provincie Latakia. Syrské síly zahnaly skupiny militantů a obnovily plnou bezpečnost v kopcích al-Rahmalia a al-Khidr.

Podle zpráv z pole Syrská arabská armáda (SAA), domobrana NDF a Hizballáh za podpory Ruského letectva v sobotu v provincii Homs zahájily postup k dobytí strategického města Qauayaratayn od ISIS. Provládní síly zatím při postupu na Quayratayan převzaly kontrolu nad vesnicemi Muntar Armilah a Thaniayah.

Četné pro-syrské mediální kanály tvrdily, že Rusko slíbilo pokračovat v boji proti teroristům v Sýrii i pomocí svých válečných lodí. Moskva údajně proti teroristům zahájí ohromnou operaci s kódovým názvem ‚Totální zkáza‘ pomocí 69 bitevních tryskáčů Suchoj, bombardérů Tupolev 160, ponorek a válečných lodí vyslaných do Středozemního moře. Toto ruské seskupení budou podporovat už v Sýrii nasazené raketové obranné systémy S-400 a křižník s řízenými střelami Moskva vybavený S-300F Fort spolu s protileteckými systémy na pobřeží Latakie.

Krátké zamyšlení nad sestřelením ruské stíhačky...
https://www.facebook.com/AC24.cz/videos/945524788857429/

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: southfront.org

56 komentářů :

 1. A ráno se probudím do 3 světové :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:48
   Smajlíka bych asi vynechala...!
   j.

   Smazat
  2. Je úplně jedno zda se smajlíkem nebo bez něj. Děsné je to, že se ten okamžik dnem po dni přibližuje. A to proto, že se na tom podílíme i my, díky "prozíravým" krokům těch lidí, kterým jsme svěřili výkonnou moc, v bláhové naději, že dodrží alespoň poslanecký slib, když už je nemožné plnit ty předvolební. Ó, jak jsme byli bláhoví. A jak ještě pořád jsme!

   Smazat
  3. Máš pravdu Koníku!
   já se taky bojím :-(!
   j.

   Smazat
 2. Verím, že Rusi vedia, čo robia. Konajú v súlade s medzinárodným právom a som presvedčený, že obrana Sýrie pred bandami žijúcimi z krádeže sýrskeho bohatstva a z vojny, ktoré zabíjajú bezbranných a ničia ľudské životy, je spravodlivá a bude úspešná. Ten, kto podporuje tieto skupiny je skôr spoločníkom diabla, ako Alaha.

  OdpovědětSmazat
 3. podporuje tyto šmejdy Sobotka, a celá ta zasraná EU, alespoń spadly masky z jejich ksichtů, to pokrytectví, které se tu provozuje, mi připadá nechutné, Turecko lže a lže, mohl bych tady uvést 5 případů, kdy Turecko oficiálně lhalo, jeden z posledních případů, kdy Turecko dosud zakrývá vrahy 102 Kurdů z mírové demonstrace z Ankary, a další Kurdy zavražděné ve městě Surucu, protože to byla jejich tajná polici, kdo tuto akci provedla. První je donuti tuto zemi, aby uznala genocidu Arménů, 1,5 miliónů lidí, kteří podle Turků nikdy neexistovali. Těmto se dnes Sobotka klaní, fuj, je mi z něho na zvracení. Rusové, bijte do nich, je to i za nás.

  OdpovědětSmazat
 4. Kdyby nedošlo k invazi USA do Iráku, pak by nevznikla ani teroristická skupina Islámský stát, prohlásil bývalý šéf výzvědné správy ministerstva obrany USA, generálporučík Michael Flynn v interview pro Der Spiegel.

  „Ať už byl Saddám Husajn jakkoli krutý, jeho likvidace nebyla správná. Totéž platí i pro Kaddáfího v Libyi, která už dnes jako stát neexistuje. Velké historické ponaučení spočívá v tom, že ze strategického hlediska byla invaze do Iráku neuvěřitelně špatným rozhodnutím. Dějiny by k nám neměly být a nebudou shovívavé", řekl Flynn.  Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151129/1800612/byvaly-sef-rozvedky-usa-potrestaji-dejiny-irak.html#ixzz3swXzC6Ca

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak tyto divoké národy potřebují nad sebou pevnou ruku . Pokud tomu tak není tak nám předvádějí co umí . Tak tomu bylo i v bývalé Jugoslávii. Kdyby dodnes žil Tito tak by se tam nikdy nestalo to čeho jsme svědky .

   Smazat
 5. Prosím, nezapomínejte na zhovadilé bombardování a dehonestaci krásné a hrdé Jugoslávie.

  OdpovědětSmazat
 6. Rusko nemá kam ustupovat, to letadlo jim sestřelilo NATO. Nevíme jestli to byli přímo SSáci nebo Turci viz Pjakin na nwoo.org. Rozhodně to byla připravovaná provokace s předem informovanými tv štáby CNN a FOX. Doufají že Rusko vyprovokují. Takže ať Rusko udělá co udělá, furt jim bude SSák nějak škodit sám nebo postrkovat jiné (užitečné idioty). Není třeba se na SSA ohlížet, jednou je akce v Sýrii legální, potírají terorismus a pomáhají tím pokrokovému světu. Jak se Rusko může bavit s Turkem, když (po domluvě s SSákem) jim posílají zbraně, financují je, když od nich kupují naftu, léčí je a schovávají když je třeba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím sestřeleným SU 24 to vůbec není jasné. Pokud si uvědomíme, že Turci v poslední době sestřelili kvůli narušení vzdušné hranice již třetí ruské letadlo (i když ve dvou seděli syrští piloti), dále rusové dostali nejméně ještě 2x varování od Turků při přeletu (hned na začátku), pak jeden konflikt kvůli narušení hranic s Izraelským letectvem a nakonec včera naposledy ruský pilot zamířil do izraelského vzdušného prostoru - všechno nasvědčuje tomu, že Turci jednoduše střílejí po všem, co jim naruší vzdušnou čáru - jsou mnohem ostřejší, než by se mohlo zdát a ruští piloti si nedávají pozor. Tohle vůbec nemusela být žádný provokace z turecké strany - jen už někomu došla trpělivost a dal jim "výstrahu".

   Smazat
  2. Ty vole ty asi máš pravdu - one to nakonec asi nebylo S-24 ale bylo to stádo hus ....BINGO .....

   Kam patříš ubožáku, do, UMÍRNĚNÉ OPOZICE - co usekává jen ruky a nohy zaživa a znásilňuje ženy jen 10 krát denně na rozdíl od tzv RADIKÁLŮ co znásilňují ženy každou hodinu a pak je rozpářou ve jménu mallaha ... a stínají hlavy za to že máš modré oči....

   Smazat
  3. 9:25

   Těžká domluva s takovými lidmi jako ty, že ? O vojenském letectvu a leteckém provozu toho mnoho nevíš, to je jisté, jen suše přebíráš informace, které neumíš navíc ani vytřídit.

   A o chování nějaké opozice, IS nebo místních kmenů, jsem nepsal ani slovo, tak nevím proč to sem pleteš.

   Smazat
  4. Tak tys opravdu pěkný blb. Co bys udělal klukovi, který skrze plot trhá tvoje jablíčka ? Nejspíše dle tvé logiky bys po několikerém varování(ve skutečnosti zhruba tak dvakrát) vzal brokovnici a ustřělil bys kloučkovi ruku. Tak nějak by ti to přišlo adekvátní, rozumím-li tomu správně. Fakt mi už tací jako Ty pěkně lezou krkem. Ivo

   Smazat
  5. 12:19

   Nejde o jablíčka - je to válka.

   Smazat
  6. Ano, je to vojna! Ale je naozaj medzi Tureckom a Ruskom? Možno áno. Možno už medzi NATO a Ruskom? Ak nie, potom existujú medzinárodné štandarty postupu pri narušení vzdušného priestoru, ktoré majú zabrániť tomu, čo Turci urobili. Je celý rad medzistupňov v reakcii na narušenie. Zostrelenie cudzieho lietadla je poslednou možnosťou, ak zjavne predstavuje hrozbu, ktorú je potrebné odvrátiť. Turecké F 16 krúžilo vo vyčkávacom priestore, čakalo na vhodnú príležitosť a strielalo od zadu nad územím Sýrie. To nebola nutná obrana, to bola vopred naplánovaná pasca, léčka zo strany štátu. ktorý sa označoval za spojenca protiteroristickej koalície a ktorému proste Rusi, ako spojencovi nemali dôvod nedôverovať. Myslím, že už sa to nezopakuje!

   Smazat
 7. Turecko má pořád dobrý příjem z pašování drog přes Afghanistán do EVROPY - všechno jde přes NATO základny a zase do NATO základen v Evropě - jmenovitě Německo ...

  Jo to pašování neorganizuje Turecko ale USA - kdyby náhodou někdo měl otázku kdo je tím velkým kmotrem za tím vším ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale to pašování je přece v zájmu vyspělé americké farmacie a administrativy, to, že si na základně v Kosovu nebo v Německu něco málo odeberou místní mafie pro evropský trh, to je přece drobnost, z čeho by jinak měla americká administrativa financovat své tajné služby, když je v mínusu :-)

   Smazat
 8. tady je snad o dalším pokusu vyvolat válku (tentokrát zaúkolováním Turků) snad úplně všechno: http://aeronet.cz/news/v-v-pjakin-mimoradne-o-sestrelenem-letadle-3-svetove-valce-uprchlicich-evrope-a-turecku-video-a-cesky-preklad/

  OdpovědětSmazat
 9. 9:24

  Ale tak to vůbec být nemusí, Turecké složky státní správy pracují stále jako "monokultury", které se moc nemusejí, stejně jako za Osmanské říše - ten jejich styl "tureckého hospodářství" funguje i dnes, tam si zjednodušeně řečeno dělá každá "složka" co chce. Pjakina je třeba brát jako představitele ruské propagandy, stejně tak jako "jiné" z opačné strany - a propagandu je vždy třeba brát s rezervou a třídit a třídit informace - a myslet si, že se některé skutečnosti někdy dozvíme, je přinejmenším "odvážné", ano možná, tak zase za 70 let, stejně tak jako se dozvídáme stále něco nového o tom, co se dělo za II. Světové války, ale i za I. Světové války. Ne že by to nikdo nevěděl a nebo přinejmenším netušil, ale teprve až dnes přicházejí skutečné důkazy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na rozdíl od té západní propagandy (která je často nemotorná a pracně fabuluje už příliš často nepravdivé a neprokazatelné verze) to ale tomuhle týpku nějak podezřele vychází. A kostičky stavebnice do sebe zapadají. Ano, je jasné, že tuto akci mohl uspořádat někdo z letectva klidně i za zády Erdogana, ale určitě právě tuto akci nedělal sám pro sebe, ale pro někoho a nebo za něco. Asi se to nedozvíme, příslušný turecký generál už je na onom světě. Už nám zbývá se jenom zeptat, jestli to byl odchod po zpackané akci dobrovolný, či nedobrovolný.

   Smazat
  2. nejvíce o dnešním americkém světě vypovídají ty televizní štáby, vymejvárna mozků je dnes důležitější než raketa

   Smazat
  3. 10:15

   K tomu mohu říci jen to, že Pjakinovi (pokud je tím myšlen ten "týpek" z vaší strany) toho zatím zase tak moc nevychází a jsem zvědavý, kdy už "vyjde" to, že Rusko ovládne "úžiny" do Černého moře, stejně jako "přeformátování Ukrajiny" ze strany DLR a LNR. Vůbec nejde o to, jestli k tomu někdy vůbec dojde, ale to je pořád scénář na zvýšení ruského vlivu a to nikdo z ostatních nedovolí (ze Západu). Ale on se vždy schová za "dlouhodobé procesy" a proto mohou jeho komentáře vypadat věrohodně. Jenže jsou to vize "imperátora". A to co komentuje zpětně, tak také může vypadat věrohodně, protože reagovat na něco, co se již stalo zpětně je o mnoho snadnější - a v tom se právě projevuje ta propaganda nejvíce - může se spoléhat na to, že druhá strana nebude souhlasit a na to on je dobrý - je vzdělaný a má dobrý odhad. Jeho rétorika (do slova i do písmene) je skutečně velmi dobrá. Ale mě například zajímají pouze skutečnosti a nebo informace, které mohou být blízko nich a nebudu se přidávat na žádnou stranu - těším se totiž, ze svého nestranného názoru.

   Smazat
  4. Když si mám vybrat mezi tím, co nám říká zahraniční ČT a Pjakin, tak je vítězný informační zdroj jasný. Uvedu příklad ze včerejška. Titulek ČT: tělo ruského pilota bylo letecky přepraveno ze Sýrie do Turecka. Skutečnost: tělo mrtvého pilota bylo letecky přepraveno z jihu Turecka do Ankary, na turecké území ho přenesly již dříve připravené turecké jednotky, které měly za úkol zajmout ruské piloty (živé) po sestřelu na tureckém území, což se nepovedlo. Vaše závěrečná věta je naprosto nádherná a odzbrojující, ještě jednou si ji po sobě přečtěte a popřemýšlejte, na základě čeho si dnes vy osobně tvoříte právě ten "svůj nestranný názor". A rozhodně to sdělte zdejšímu publiku, ať se všichni poučíme !

   Smazat
  5. 10:36 a 12:25 a já bych ještě dodal dvě slova .... a pobavíme :-)

   Smazat
  6. Pjakin je jednička !!

   Smazat
  7. 16:06

   Pjakin je pouze představitel propagandy jedné strany, nic více. Musí se filtrovat stejně jako druhá strana.

   Smazat
 10. Zdravím Pražskou Vlaštovku :: ahoj Jitus : rada té zde take vidím monika!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Moni!!!
   také Tě zdravím :-)!
   přeju Ti hezký den!!
   jituš

   Smazat
 11. Takže bych mohl očekávat,protiútok Turecka i NATO,aby Rusko neprovedlo zdrcující úder IS.Jen bych použil informaci,ať se cizinci vypaři z Mariupolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. banderovci dostali asi od loutkáře za úkol připravit nějakou provokaci na Ukrajině - nejspíše současně proti Krymu a proti Doněcku, aby se Putin nenudil

   Smazat
 12. Bilal Erdogan ktery znásilnil a zavraždil Americkou a Britskou reportérka a tajna mafie MÍT je na útěku . Jsou ale v hledáčku Ruska takže se jim to moc nepodaří !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moniko.
   Poděkuji Vám i tady,zajímavé.
   jan

   Smazat
 13. S Bilal Erdogan ktery znásilnil a zavraždíl Americkou a Britskou reporterku s tajnou mafianskou skupinou MÍT je dnes na útěku ! Je ale ve hledáčku Ruska takže myslím ze se jim to nepodaří !!!

  OdpovědětSmazat
 14. Erdogan a jeho rodina vytvořili z Turecké republiky totalitní stát nejhrubšího zrna. Kdo má jiný názor než diktátor Erdogan ,je uvězněn nebo zavražděn.Ve sdělovacích prostředcích již neexistuje svoboda slova a za případné odhalení nějakých nepravostí ze strany vládnoucí rodiny Erdoganů následuje okamžitě tvrdý kriminál.To, že takovýto totalitní stát chce EU přijmout mezi sebe ukazuje v plné nahotě co jsou současní vedoucí představitelé zemí EU a Evropského parlamentu za sebranku.Je to odporné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ČR je ve "spolku", který to schvaluje :-(

   Smazat
  2. Mluvíš o současném Rusku?

   Smazat
  3. 13:55 - kdy ses probudil, že nevíš, v jakém spolku jsme? A navíc jsi nečetl příspěvek 10:48?

   Smazat
 15. 12:25 modrohnědí svazáci z ČT se asi domnívají, že ze Sýrie do Moskvy nic nelítá, že se přestupuje v Ankaře a že tam asi nedávno přestupoval i Asad

  OdpovědětSmazat
 16. A to má být tahle turecká islamistická sebranka
  přijata (neodkladně) do EU..
  takže nejen uprchlíci jako budoucí armáda placených a objednaných rekrutů proti nám ,ale další milionový stát se svou agresí bude použit k zlikvidování evropských dějin!!! a jeho obyvatelstva! a samozřejmě k napadení Ruska...
  vyvíjí se to přesně tak ,jak vysmívaní a urážení "konspirační teoretici "předpověděli podle prvních úkazů a činů elitních band !!!
  teď má být sestavena Evropskà armáda !, jak pravil ožrala Juncker... Z koho? sestavena?
  proti komu? sestavena
  odpovězte si sami .!
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výstižně napsáno.
   Takže se budou přijímat státu do EU,bez jakýchkoliv podmínek.Sice nám to předvedli s Ukrajinou a teď s Tureckem.A u všeho Merkel,to je na palici,co ta osoba jde způsobit Evropě.

   Smazat
  2. An 13:54,zbal si svoje veci a spakuj sa do ku svojim kolegom islámistom do Nemecka ti nedoj*b poje*aný,sku*vený k*k*t.

   Smazat
  3. 15:58 Už jste zkusil navštívit psychologa či psychiatra, třeba by vám s tou agresivitou mohl pomoci.

   Smazat
 17. Kdy už konečně Turecko uzavře Bospor, Britové Gibraltar, Dánové úžiny v Baltu, popř. Estonako a Finsko by mohly zaškrtit Finský záliv a Norové a Dánové oblast mezi Norskem a Grónskem. Američané by měli do Turecka nasadit rakety s jadernými hlavicemi stejně jako do Pobaltí a též do Japonka a Jižní Koreje. Když je Kreml agresivní tak ať pozná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poradím Vám 13:54 potok na Vysočině, teče do Vírské nádrže, a můžete začít přípravnou kůru na zvýšení Vaší odolnosti na záření a jadernou válku. Vy idiote...

   Smazat
 18. Od 1. ledna 2016 se vrátí z Ruska do Turecka statisíce Turků, kteří přijdou o práci na základě zákazu jejich zaměstnání a to v souběhu se zavedením víz. Nechtěl bych být v kůže Erdogana, ale ani Davutoglu ! Armádu nezaměstnaných bude muset předejít asi armáda a udělat převrat v sultánově paláci. Erdogan tomu chtěl zabránit urychleným bezvízovým stykem s EU (a poslat je za prací na západ), ale asi to už chudák nestihne, Turci doma v klidu s rukama v klíně asi sedět nebudou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusáci současně budou chtít vytěsnit i utečence z Ukrajiny a těch tam mají pár miliónů. To jsou další běženci do EU v příštím roce. Máme se na co těšit.

   Smazat
  2. žádný problém, obyčejní Češi otevřou svou vítací náruč a Sobotka svou peněženku, resp. státní rozpočet

   Smazat
  3. Volyňským Čechům je zabráněno v návratu do vlasti, ale 200 milionů na vítání nájezdníků z Afriky a Blízkého východu Sobotkovo kolaborantská protektorátní vláda našla.

   Smazat
 19. 10:36 dočkám se reakce ? Opakuji: Vaše závěrečná věta je naprosto nádherná a odzbrojující, ještě jednou si ji po sobě přečtěte a popřemýšlejte, na základě čeho si dnes vy osobně tvoříte právě ten "svůj nestranný názor", ze kterého se prý dokonce těšíte. A rozhodně to sdělte zdejšímu publiku, ať se všichni poučíme, je totiž velká nouze o objektivní informační zdoje, když je kolem nás samý propagandistický zdroj !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z těchto na přemýšlení líných ovčanů se rekrutují věřící osoby, když naleznou svého Boha (nacionalistu ruského Pjakina, amerického Bilderberga či srbského Dvořáka), vstřebají jeho propagandistické učení a stávají se z nich fanatičtí zastánci jediného správného názoru (inkvizitoři) a agresivní členové zdejší sekty, kterým už chybí pouze militarizace. Samostatně uvažující 10:36 se mi líbí, s tím Bosporem a Dardanelami má pravdu.

   Smazat
 20. tak mu (10:36) dejte něco ke čtení, ať se může těšit http://www.nwoo.org/2015/11/30/4-priklady-natlaku-mainstreamovych-medii-propagujici-valku/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať si každý vybere co chce číst a s čím bude souhlasit, není správné někomu vnucovat svou víru (neřkuli cizí názor), když k ní má výhrady. Totality jsme si v minulosti užili dost.

   Smazat
 21. 15:58 Už jste zkusil navštívit psychologa či psychiatra, třeba by vám s tou agresivitou mohl pomoci.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.