Reklama

středa 18. listopadu 2015

S. Lavrov: Nesmíme připustit, aby se "Islámský stát" stal státem

18. 11. 2015        zdroj
Ministr zahraničí RF doufá, že západní země budou následovat příkladu Francie a podobně změní svůj přístup ke spolupráci s Ruskem. Rusko a Francie budou skutečně koordinovat svou činnost v boji proti "Islámskému státu", což potvrdil včera i ruský prezident Vladimír Putin. Dopisovatel IA Regnum informoval, že to18. listopadu na briefingu prohlásil ministr zahraničí RF Sergej Lavrov.


"Včera se prezidenti Ruska a Francie Vladimír Putin a François Hollande dohodli na koordinaci úsilí. V Sýrii působí koordinační skupina, ve Středozemním moři je skupina ruského námořnictva, Francie také přesouvá skupinu s letadlovou lodí do této oblasti. Slyšeli jste, že Putin dal rozkaz námořníkům, aby koordinovali činnost s francouzskými kolegy jako se spojenci," řekl Lavrov.

Očekává, že změnu postoje, jako se to stalo s představiteli Francie, uvidíme i u ostatních západních partnerů a že postoj, že boj proti IS může být zorganizován až po vymezení osudu syrského prezidenta Bašára Asada, bude odsunut: "Nyní není pochyb o tom, že předběžné podmínky pro společné úsilí v boji proti IS jsou nepřijatelné. Naší společnou povinností je zajistit, aby se IS nestal státem".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Že by už konečně Francouzi pochopili, co je USAtan zač?

  OdpovědětSmazat
 2. Pouze jim došlo, že pokud chtějí pomstít teroristický útok v Paříži, tak potřebují nekompromisního a spolehlivého spojence s perfektními informacemi a to může být jedině Rusko, protože i oni se mají za co mstít, i když to není jediný důvod. S vojsky USA a jejich tajnou službou by mohli ještě přijít k úrazu - viz vybomardovaná nemocnice, nebo shození zbraní a munice IS,..atd.

  OdpovědětSmazat
 3. Maria je na cestě - radujme se! A není to žádná extremistka! Bděte, čtěte!
  Vodolejka

  OdpovědětSmazat
 4. Nebuďte zas až tak optimističtí. Hollandovi v prvé řadě hoří koudel u prdele a Le Penová získává na popularitě a strmě vstoupá. Na rozdíl od Makrely si on toto alespoň uvědomil a snad i pod vlivem posledních událostí začal konat. Bedlivě sledujme vývoj a uvidíme. Michal

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plný souhlas. Kdo jednou zradil, zradí kdykoliv.

   Smazat
  2. Přesně tak.
   http://zvedavec.org/komentare/2015/11/6669-washington-tribi-sve-operace-pod-falesnou-vlajkou.htm

   Smazat
  3. Hollande a konat ? Vždy´t i v té Sýrii je k ničemu, když mu cíle určují USA, takže jenom pořádá divadlo a trefuje se do opuštěných pozic Islámského státu. Jemu asi pomohou jenom ty tři měsíce vyjímečného stavu, kdy Marinne Le Penn nebude moci uspořádat ani jedno předvolební shromáždění.

   Smazat
 5. Stovky řidičů nejenom v čase 2:20, a pak že nejsou auta nebezpečná

  http://www.1tv.ru/news/world/296489

  OdpovědětSmazat
 6. On to Lavrov neříká jen tak. Šéf turecké bezpečnostní služby veřejně vyzval k mezinárodnímu uznání "Islámského státu"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Turci by si zasloužili pořádný výprask tak jako kdysi u Vídně .

   Smazat
 7. Evropa se pod vládou mamonu zbavila všech křesťanských hodnot, zrelativizovala a zredukovala morálku na nicotnou parodii, a teď se nemá čím bránit. Kdo v nic nevěří, toho sežerou ti, kdo věří v bludy.

  OdpovědětSmazat
 8. ..je mi ľúto nevinných Parížanov, ale zdá sa, že sa môžu za to okrem iného poďakovať aj svojim vládam a bezpečnostným zložkám...čítajte...výborný článok od Thierry Meyssana: Vydírá Paříž zhrzený komplic?

  http://stripkyzesveta.cz/cz/media/1389/thierry-meyssan-vydira-pariz-zhrzeny-komplic

  zdroj: http://www.voltairenet.org/article189302.html ....(Франция взята в заложники, Тьерри Мейсан )

  ...a k tomu ešte stretnutie šéfov CIA, Mossadu a FR tajnej služby tesne pred udalosťami v Paríži + cvičenie ozbrojených zložiek a zdravotníckeho personálu v prípade teroristického útoku + predaj klubu Bataclan židovskými vlastníkmi iba 2 mesiace pred terorom v Paríži .......vyzerá to na FALSE FLAG jak vyšitý ...taký 11. September pre Európu ...a Fico už ohlásil sprísnenie protiteroristického zákona, čo by samo o sebe nebolo zlé, keby človek nemal z toho pocit, že to je len prvý krok na ceste k obmedzovaniu ľudských práva a slobôd, ku ktorému bude teraz podľa mňa dochádzať celoplošne v celej EÚ....proste, špinavosti na úrovni štátneho terorizmu ...SR musí vystúpiť z NATO aj EÚ, inak budeme stiahnutý do priepasti spolu s teroristickými štátmi ...a tie nie sú len na BV, ale aj v záp. Európe a za Atlantikom....

  OdpovědětSmazat
 9. Na Ukrajině kyjevští banderovci natolik úzce spolupracují s IS, že to hlava nebere - viz např. nedávné prohlášení náměstka ministra vnitra, že budou předávat IS identifikační údaje pilotů a personálu v Sýrii, vydávání pasů žoldákům pro snadnější cestu do Evropy, prodej zbraní a střeliva IS, léčení zraněných žoldáků. Perlička na závěr: banderovci přijali zákon, který od 1.1.2016 zakáže překročit hranici ven ze země můžům ve věku do 45 let, bude totiž probíhat 7. mobilizace (sami Ukrajinci tomu říkají "mohylizace"). Nepoučitelní, tady pomůže už jenom eliminace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ukRuina = evropská pravlast Islámského státu

   Smazat
 10. K utoku v Paříži došlo dva dny po tom co Francie úspěšně udeřila na ropné vrty v Sýrii ktere byli pod kontrolou IS. Francie tím nejvice poškodila USA Turecko a Izrael kteří nakupuji od IS. Francie jsi dovolila tento obchod zmarit a to bylo potreba na míste potrestat ! Tímto aktem se Francie take připojila k Rusku!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak je to možné, že se trefili do vrtů, když jim souřadnice k útoku stanovuje pouze US Army a ta předává jenom schválené (ze strany IS) a nekonfliktní cíle ? To by znamenalo, že Francie vypověděla loutkáři poslušnost. Je tu ale možnost, že se trefili omylem.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.