Reklama

čtvrtek 12. listopadu 2015

SANEP: Prezidentovi Miloši Zemanovi výrazně stoupla podpora za jeho postoj k uprchlické krizi a, že nepodlézá USA !

12.11.2015    První zprávy
 Po dvou letech a osmi měsících po nástupu do prezidentského úřadu Miloše Zemana hodnotí v souhrnu kladně 67,2% dotázaných obyvatel ČR.Po poklesu obliby hlavy státu Miloše Zemana, který byl dán jeho velice negativním mediálním obrazem v roce 2014, se karta obrací a aktuálně dosahuje Miloš Zeman za dobu svého působení v pozici prezidenta ČR největší podpory.
Za výrazným posílením podpory prezidenta Miloše Zemana stojí bezpochyby jeho jednoznačný postoj k uprchlické krizi, který kladně hodnotí v souhrnu 72,3% dotázaných.
 Je tak evidentní, že názory hlavy státu Miloše Zemana na uprchlickou krizi a všech témat a problému s tím spojených, s nimiž se ztotožňuje významná většina obyvatel ČR, se odráží i na celkovém hodnocení prezidenta Miloše Zemana za celou dobu jeho působení.


Prezident Miloš Zeman si však svoji reputaci, po řadě jeho nešťastných vulgárních výroků a bonmotů v roce 2014, v tomto roce zlepšil nejenom pro své zásadní postoje k aktuálně nejstěžejnějšímu tématu celé Evropy, ale i pro své hájení ekonomických a národních zájmů ČR. Tyto jeho pronárodní postoje totiž v souhrnu kladně hodnotí 68,3% dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace.

Jednoznačně většinový kladný postoj je patrný i v otázce jeho aktivit spojených s Čínou, které v souhrnu hodnotí kladně 61,7% dotázaných.

Zahraniční politiku Miloše Zemana pak v souhrnu vnímá kladně 59,3% respondentů.

Velice zajímavý pohled přinášejí na hlavu státu názory respondentů, kteří měli vlastními slovy uvést, co jim na osobě Miloše Zemana nejvíce vadí a naopak nejvíce vyhovuje. I v těchto názorech se totiž významně odráží postoj prezidenta Miloše Zemana k uprchlické krizi a jeho postoje k Číně a Rusku.

Naopak na Miloši Zemanovi veřejnost nejvíce kladně hodnotí odmítání uprchlických kvót, neúplatnost-poctivost, vlastenectví v podobě hájení zájmů ČR, pravdomluvnost, negaci islámu, cílevědomost, zahraniční politiku ve vztahu k Rusku a Číně či nepodlézavost EU a USA.


V obou hodnoceních se tak zjevně opět objevuje téma uprchlické krize, zahraniční politika ve vztahu k Rusku a Číně či postoje prezidenta Miloše Zemana k islámu. Vzhledem k uvedeným výsledkům realizovaného průzkumu tak lze říci, že i v souvislosti s dalšími průzkumy, které se týkají domácí politické scény, je hlavním hybatelem emocí a názorů obyvatel ČR a potažmo voličů právě téma uprchlické krize. S tímto tématem totiž domácí veřejnost spojuje otázky národní identity a suverenity, hájení národních zájmů a vlastenectví. Není proto překvapením, že právě v těchto otázkách svými postoji prezident Miloš Zeman vzbuzuje pozitivní emoce a reakce většinové části veřejnosti.

Jak ukazují průzkumy prováděné od volby a zvolení hlavy státu, Miloš Zeman dokáže v rámci naší společnosti vyvolávat silné emoce, a to jak negativní, tak pozitivní. Stávající pozitivní hodnocení postojů Miloše Zeman k ožehavým otázkám pak dokládají, že se jedná o silnou osobnost, která dokáže názorově společnost jak rozdělit, tak i v důležitých národních otázkách sjednotit.

Exkluzivní internetový průzkum společnosti SANEP byl proveden ve dnech 6.– 9.11. 2015 na vybrané skupině 1.102 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18-70 let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci respondentního panelu více jak 220 tisíc registrovaných uživatelů 12.376 dotázaných. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru a odpovídá sociodemografickému rozložení obyvatel ČR dle údajů Českého statistického úřadu. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v rozmezí +-2,5%. Kontrola daného vzorku byla provedena triangulační datovou metodou.
První zprávy, Jiří Kouda

26 komentářů :

 1. Hajzlové z TOP09 spolu s PR agenturou Opona na výročí 17 listopadu opět chystají nějakou lumpárnu proti našemu prezidentovi. Podíval jsem se na facebookové profily lidí, kteří měli na svědomí červené kartičky už loni a opět se přes facebook domlouvají mezi sebou na přípravě a koordinaci zamýšlených záškodnických a dehonestujících akcí proti Zemanovi. Údajně to mají tentokrát rozjeté na více místech a nehodlají prý už nic ponechat náhodě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za informaci.
   Doufám,že se tam Zeman zúčastní,kdyby to vzdal,považovali by ho strašpytla a to asi nechce ani Zeman,ani slušní občané.

   Smazat
  2. Oni tito kokotoidé nechápou, stejně jako náš hlavní kokotoid Josef Vyskočil, zde na NR ;), že tyto akce pozici pana perezidenta Zemana , na vnitrostátní i nezinárodní scéně, pouze a jedině PODPORUJÍ :D:D:D:D

   Nebo je tady varianta 2, oni to vědí, jsou spolu domluvení, protože jsou to vlastně všechno Putinovi agenti :-) :-) :-)
   a mají za úkol zajistit kontinuitu Zemanova vládnutí i v příštím prezidentském volebním období ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

   Takže jejich stupiditě, či práci;)? Třikrát Náááááá zdáááááááár, ZDAR, ZDAR, ZDAR ;)

   Smazat
  3. No nechejme se překvapit,co slepičí mozečky vymyslí...(myslím proti p.Zemanovi)
   Není náhodou p.prezident Zeman vrchním velitelem ozbrojených sil?Ode mně by zaznělo-pochytat a ztavřít za hanobení hlavy státu !!!

   Smazat
  4. Proamerické hyeny z neziskovek,tyto zmanipulované nové zrůdy,podporující nový USA-fašizmus na ovládnutí světa a totální zničení SLOVANů.Vypráskat tyto lumpy spolu s USA velvyslanectvím. Co nám USA přineslo ? Megazlodějnu,vraždy,násilí všeho druhu,drogy,sportovní sex,GMO,vymývání mozků zejména mládeži , nízké IQ-tykve ve všech pořadech TV filmů,až žalostně primitivní filmy,humor,aj US sračky,určené blbcům v USA a jejich nohsledům,..homosexualitu,taky záměrně řízený chaos a ukazuje se i VYTVOŘENI ISIL !! Díky vám USA za tyto dary Vaší zasrané země prolhanosti,násilí, země naplněné mutanty opic a poloopic v lidské kůži.

   Smazat
 2. Takhle se má chovat prezident,hájit stát,hájit jeho občany.
  Někomu šeredně překáží,dokonce akademici ho nechtějí na Albertově.
  Měl by se zeptat studentu,jestli chtějí mít tady muslimskou zemi,že vlastně jejich studium nebude potřeba,když ve státě bude rozhodovat někdo jiný a platit jiné zákony.

  OdpovědětSmazat
 3. Zemana se bude obtížněji shazovat, když má takovou stoupající podporu. Každopádně pověst těch havlujících výtržníků utrpí víc, než vloni.

  OdpovědětSmazat
 4. Závidím vám, že máte takého prezidenta, háji štát a jeho občanov.
  Ten náš háji seba a Sorosove peniaze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S Kiskou jste prostě naletěli (což my kolikrát také) na mediální masáž vaší Bratislavské kavárny, což je u vás něco podobného jako naše Pražská kavárna složená převážně z proamerických a proúnijních samozvaných elit patolízalů z politické, kulturní a umělecké fronty. Mezi našimi národy není moc rozdílu, také jste mnohokrát svým vládnoucím garniturám skočili na špek, ale vy jste na rozdíl o Čechů alespoň víc akční a nenecháte si toho tolik od mocipánů líbit co Češi.

   Smazat
  2. Vy zase máte lepšího předsedu vlády.

   Smazat
 5. Na Slovensku Vám môžeme takého prezidenta len závidieť

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Při příštích volbách snad budete opatrnější.
   I když i my jsme si tu kdysi užívali ty naše vašky (jeden přespříliš humanitární, druhý zas sebestředný) ...
   Zaplať_pánbu, už jsou oba historií, na kterou raději zapomenout.

   Smazat
 6. Čím více nás 17.11.2015 ve 14 hod. na Albertov přijde podpořit prezidenta ĆR pan Miloše Zemana, tím méně může být "pravdoláskaři" a "podporovateli" Islámu ohrožen. L.S.

  http://www.stranaprav.cz/news/pozvanka-na-17listopad-na-albertov-948534.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je "smutné", že web NR není schopen tuto pozvánku na podporu prezidenta zveřejnit .... Vyvolává to otázku, za koho vlastně
   "kope" ?

   Smazat
  2. 6:09 Děkuji.

   Smazat
 7. Politik je hodnocen dle dvou stejně důležitých schopností.

  Podle:

  1. Schopnosti myslet
  2. Schopnosti říkat co si skutečně myslím

  OdpovědětSmazat
 8. Ať žije Miloš I. Dobrotivý.

  OdpovědětSmazat
 9. Miloš Zeman neřekl žádné vulgární výroky, jenom se jako jediný politik nebál veřejně přeložit název hudebního shluku podporovaného pravdoláskaři a naopak u mne stoupla jeho popularita. Fotografie nahých členek hudebního shluku ve vysokém stupni těhotenství, jak pořádají sexuální skupinové orgie, byly mimořádně odporné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. psal jsem do Jihlavy na festivalový výbor dokumentátrního filmu, jestli kromě pozvané členky Pussy nebudou náhodou promítat i dokument z moskevského muzea s tímto "vystoupením", zatím mně ale neodpověděli :-)

   Smazat
 10. Blbečci ze STOP09 právě řeší velmi důležitý úkol. Hledají svědky Zemanovy přítomnosti na Alberově 1989. Kreténci tam nebyli, tak alespoň za každou cenu Zemana po čtvrtoletí mediálně znemožnit. STOP09 je, bohužel český, politický humus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znemožnit Zemana? Někde jsem četl, že od 9ti měsíců až do svých 10ti let byl úplný abstinent

   Smazat
 11. Díky za všechno,pane presidente Zemane,co děláte!! A je dobře,že lidé České republiky nezvolili šišlavého šlechtického poskoka bilderbergů a jiné podobné skvělé ,,sešlosti".modrého agenta Schwarzenberga.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane, pokud byste chtěl přispět k vyřešení kritické situace našeho národa finančním příspěvkem na zhotovení sochy pana prezidenta v životní velikosti, pošlete mail na tuto adresu: zemanovo.mauzoleum@narodnidum.cz

   Smazat
 12. Pokud někdo považuje MZ za morální autoritu, schopnou pozitivně ovlivnit společnost, tak proč ne; ale měl by též zvážit, zda jeho problémy nemůže lépe vyřešit třeba čistá, církví nenarušená víra v Krista, která pranýřuje obžerství a jiné neřesti, stejně jako nenávist k jinověrcům.
  Výhodou je, že Ježíš nemůže nikoho oklamat, jelikož je dávno mrtvý; myslím tím opravdu mrtvý, a nejen opilý

  OdpovědětSmazat
 13. Velmi děkuji panu prezidentu Zemanovi za jeho odvahu, vysoký morální kodex a neúplatnost, se kterou hájí správné zájmy ve prospěch lidu naší země ! Je to nejlepší prezident, jakého jsme kdy mohli mít !! Je mi hanba a špatně z těch ubožáků, kteří se snaží za mrzký úplatný peníz podkopávat jeho autoritu, prosazovat zájmy krvelačné mocen ské americké politiky a totální destrukční politiky současné německé kancléřky, která svým proamerickým postojem a současným šíleným jednání dovede Evropu do úplného rozkladu a zkázy.Je mi hanba za postoj některých současných politiků - svého krajana Bohuslava Sobotky, hloupého jednání současného lidoveckého předsedy a dalších. Kam jsme se to dostali ? A kam jsme to dostali naše děti ? Vážení spoluobčané, nenechte si prosím vymýt mozky úplatnými sdělovacím prostředky a řiďte se ve své úvaze a názorech svým zdravým a nejlepší selským rozumem, který Vám říká NE ZAPRODÁNÍ NAŠÍ ZEMĚ, NE ISLAMIZMU, NE ROZKRÁDÁNÍ NAŠÍ ZEMĚ, NE ŠTVAVÉ KAMPANI PROTI PREZIDENTU PUTINOVI,NE SOUČASNÉ PRODEJNÉ VLÁDĚ A ZNÁMÝM ZLODĚJŮM A LOBBISTŮM, ANO LIDEM, JAKO JE PREZIDENT MILOŠ ZEMAN a PREZIDENT VL. PUTIN ! TI MAJÍ STÁTNÍ HRDOST A JDE JIM O BLAHO JEJICH LIDU ! Pane prezidente Zemane, nenechte se prosím otrávit ubožáky, kteří Vám ze zášťe podkopávají nohy. Vydržte prosím a díky za to !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.