Reklama

čtvrtek 19. listopadu 2015

Sobotka se musí zbavit Dienstbiera. Syn velkého muže bohužel ani za pytel dukátů nedosahuje věhlasu svého otce (i když by si to hodně přál)

Josef Zdobinský
19.11.2015   Literární noviny
Podle ministra Jiřího Dienstbiera prezident republiky Miloš Zeman překročil svým projevem na Albertově veškeré meze tím, že pojmenoval věci pravými jmény.
Zemanovi se totiž nelíbí, Dienstbierovo označování fašistický, islámofobní, rasistický a xenofobní (viz FB Dienstbier.


 "Miloš Zeman dnes překročil veškeré meze. Stoupl si na pódium vedle výkvětu současné extrémistické scény a sdělil "svému" národu, že fašismus nemá nazývat fašismem, islamofobii islamofobií, rasismus rasismem a xenofobii xenofobií." VIZ ) Od samotného Dienstbiera, který je mezi tou desetimilionovou dolní lůzou, proti které jde, nazýván ministrem pro nic za nic či ministrem bez práce, to tedy sedí. Syn velkého muže bohužel ani za pytel dukátů nedosahuje věhlasu svého otce (i když by si to hodně přál). Nejradši by u nás viděl lidská práva na úkor bezpečnosti (viz jeho prohlášení z pondělí 16. 11.).

Dienstbier ale zapomíná, že nemá sloužit jen menšinám v naší zemi ale, že jeho práce má alespoň částečně sladit touhy českého národa právě s těmi menšinami, ale v žádném případě nesmí svými nesmyslnými názory protěžovat menšiny. U pana ministra to tak ale bohužel není. Za každou cenu jde proti všemu a proti každému, jehož názor mu nevoní.

Měl by si to uvědomit i premiér Sobotka. Kromě toho, že jeho ministr obírá nejsilnější vládní stranu o volební preference a sám leží na nejnižším bodě žebříčku oblíbenosti politiků, tak Dienstbierovy nesmyslné názory dost ztěžují samotnému Sobotkovi pozici na mezinárodní scéně. Stejně tak neoblíbený ministr ale ztěžuje pozici svým dalším stranickým kolegům, a to ministrovi zahraničí Lubomíru Zaorálkovi a ministrovi vnitra Milanu Chovancovi. Trio Sobotka, Zaorálek a Chovanec sice v zahraničněpolitické současné situaci mohou se vší snahou hovořit o bezpečné ochraně alespoň vnější části Schengenského prostoru, ale pak vystoupí Jiří Dienstbier a jednou větou zničí jejich půlroční snahu.

Premiér Bohuslav Sobotka by se měl Dienstbiera co nejdříve zbavit, a to nejenom pokud chce alespoň částečně bodovat v dalších volbách. Hlavně ale proto, že vše, za co současné zahraničněpolitické špičky naší země bojují, Jiří Dienstbier s klidem sobě vlastním nijejich půlroční snahu.

Premiér Bohuslav Sobotka by se měl Dienstbiera co nejdříve zbavit, a to nejenom pokud chce alespoň částečně bodovat v dalších volbách. Hlavně ale proto, že vše, za co současné zahraničněpolitické špičky naší země bojují, Jiří Dienstbier s klidem sobě vlastním ničí.

44 komentářů :

 1. Dienstbier mi není vůbec sympatický a mnohokrát mluví hlouposti. Ale o prezidentovi mluvil pravdu.Vývoj pana Zemana je tak prudký,že musí skončit opravdu špatně.Škoda,kdysi dávno mluvil docela k věci.Ty fašizující tendence v Česku jsou tak hrůzostrašné, že to nemůže dobře skončit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bedřichu,přiznejte se,že vy chcete,aby skončil námi zvolený president zabitím.Váš komentář je vzorem křiváckého neoliberála.A nechtěl by jste tady Kyjevské fašisty že ANO?

   Smazat
  2. A to jste četl kde ? Tím, že hájí zájmy tohoto národa a není přisluhovačem EU, tak "skončí opravdu špatně" ? A co děláte Vy osobně, aby jste Vy "neskončil špatně" ?
   I on dělá, dle mne, "chyby". Vůbec se mi např. nelíbilo, že ta minuta ticha za oběti v Paříži, nebyla také určena obětem z ruského letadla nad Sinají ....

   Smazat
  3. Dvořáku B., nemanipulujte, česky: neokecávejte. Tušíte vůbec, čemu přitakáváte? Vyslechl jste nebo aspoň přečetl prezidentův projev? Pokud ano, musíte vědět, co řekl prezident, a co lhář a bůhví proč a čeho vlastně ministr Dienstbier, který doslova jako nevychovaný spratek drze přeformuloval projev prezidenta republiky, aby mu mohl vytknout "překročení všech mezí". Ty samozřejmě zapomněl upřesnit. Asi máme všichni brát jako hotovou věc, že všechny meze určuje nějaký Dienstbier (nebo snad Soros?). Prezident Zeman mluvil o mediální masáži týkající se migrační krize a o potřebě tolerance k odlišným názorům. Prezident k tomu mj. řekl: Každý má právo ve svobodné společnosti tento názor vyjádřit, ale také že opačný názor nesmí být ve skutečně svobodné společnosti umlčován a označován různými nálepkami nebo dokonce nadávkami, jako je: „extremisté, xenofobové, islamofobové, rasisté nebo fašisté". Přesně ty nálepky, které s výjimkou několika zasvěcených, naopak rozdal Dienstbier prakticky všem spoluobčanům, jichž jsou miliony. Jako za Nečase si mohl dělat, co chtěl, Kalousek, tak za Sobotky může všechno Dienstbier? Imperativ v názvu článku je na místě. Předseda vlády musí konat. Takhle se ministr jako součást (sic!)výkonné moci nemůže chovat k hlavě této moci. Příležitostně si přečtěte Ústavu a někde si zjistěte, co to je fašismus. Ať neplácáte hlouposti sám. Nazdar!

   Smazat
  4. Kde vidíte fašizující tendence? Tím myslíte těch několik desítek dohola vyholených chlapců na některých demonstracích, kterým účast nikdo nemůže zakázat a mají na ni právo? Převážná většina účastníků jsou obyčejní lidé jako my tady, kteří si přejí zabránit islamizaci našeho státu a likvidaci národa. Mezi politiky jich není mnoho, kteří otevřeně a pravdivě dokáží pojmenovat současnou invazi muslimů do Evropy.

   Smazat
  5. Ať je to jak chce, Miloš Zeman je jediný, který se nebojí věci nazývat pravými jmény a to je mu všemi vytýkáno. Vztýkají mu to proto, že jsou všichni posraní až za ušima co by na to řekli jejich zahraniční vůdcové a chlebodárci. Dienstbier není vyjímkou. Ten je hnědý celý jak svým zahraničním chlebodárcům neustále leze do řiti. Jeho tatík, ať byl jaký byl se musí v hrobě obracet a asi by mu sám osobně dal přez držťku.

   Smazat
 2. Jirka mladší je... (autocenzura) Ještě štěstí, že jsem toho nabubřelého sebestředného privilegovaného Čechoameričana, který je jedna ruka s Čírem nevolil za prezidenta. Musel bych si odplivnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sobotka bez koulí a bez páteře není schopen se tohoto spratka s americkým pasem nikdy zbavit . Proto je nutné aby se naopak Češi zbavili obou těchto parazitů a škůdců dokud není ještě pozdě .

   Smazat
 3. Bedřich si přečetl v mainstreamu cosi o fašizujících tendencích. To je nepochybně v souvislosti s podporou fašistického vývoje na Ukrajině zcela na místě. Tedy na rozdíl od výroby souvislostí s konáním prezidenta, který jakýmkoli proti fašizujícím tendencím rázně vystupuje. To zdá se být špatně, stejně jako cokoli co prezident koná. Jedině snad, že bychom se shodli, že některé nikoli pouze fašizující tendence ale přímo razantní fašistické projevy (viz Ukrajina) jsou správné a vystupování proti nezakrytému fašismu znamená a je fašizující tendencí. Bravo!
  L.P.

  OdpovědětSmazat
 4. Dienstbier pracuje usilovně na tom, aby se zcela zdiskreditoval. Jako ministr vlády by měl být opatrný v kritice hlavy státu, ale obvinit jej rovnou z fašizujících tendencí je mimo jakoukoli hranici přijatelnosti. Vzpomeňme i další jeho výroky mimo realitu, např. těch 10 tisíc muslimů v ČR, podle vzorce gen.Randáka několik desítek teroristů (na ČT cudně nazývaných "radikály"). Příště už bude nevolitelný, pokud jej Sobotka nepřinutí k rezignaci nebo rovnou neodvolá, neboť pozici socdem vážně oslabuje.

  OdpovědětSmazat
 5. Trio Sobotka,Zaorálek a Chovanec pouze svými výkřiky oblbují národ.
  Přitom už v předklonu přijímají rozkazy Berlína,Bruselu a Washingtonu.
  Je vidět(spíš slyšet),jak se lidé nechají snadno zblbnout a klidně věří
  vlastizrádným lhářům.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 6. Pan Dienstbier by se měl povinně jednu pracovní směnu koukat na videa, které natočili sami muslimové. První čtvrtina by měla být z jejich běžného chování k dětem a k ženám, a ty další tři čtvrtiny by měly obsahovat nahrávky, jak zachází se zajatci, "odpadlíky od islámské víry a bezvěrci" Pak by se měl postavit před Zemana a říct mu do očí, že jeho názory jsou xenofobní, fašistické a ještě se ho zeptat, co ho, myslím Zemana, vlastně na tom islámu pobuřuje. Mám takový silný dojem, že Dienstbier by nebyl schopen dokoukat videa až do konce směny a že by byl zgrcaný (pozvracený) už do přestávky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně jste to vysthnul. pan D je velký blbec, ale po svém otci není, kdyby byl, neříkal by tak hloupé věci.

   Smazat
 7. Jen ať si ho ponechá. A Babiš ať si ponechá Zlatušku, Teličku, Pelikána atd. a Kalousek Štětinu, Polčáka atd. A díky tomu ať půjdou v příštích volbách tam kam patří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 17:46
   Správně,jen ať táhnou společně ke svému propadu.
   Mohu potvrdit,když se pohybuji mezi lidmi,hodně nadávají na ČSSD a bude problém,aby je lidi ve velkém volili.Je zajímavé,proč tyhle osoby nechávají předsedové konat jak konají,nebo jsou úkolovány na špinavou práci,kterou si předsedové nechtějí popudit voliče.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Naprostý souhlas. Díky těmto tzpanům půjdou socani, ANO i NE do hajzlu. Proto nám nezbývá než tyto týpky za jejich záslužnou činnost chválit.

   Smazat
  3. 17:46 Moc tomu nevěřím. Propaganda je sviňa. Jen si všimněte, kolik lidí se chová jako kdyby byli cikány, našeně podporujícími a volícími DSSS.

   Smazat
  4. Přesně, pojedou na pěkně osedlaných koních do pryč, ti naši lídři.
   Sims.

   Smazat
 8. Bohuslav Želé Sobotka je pro mne nevolitelný, ať s Dientsbierem, nebo bez něj. Je to neschopný, slizký křivák, který si kupuje přízeň voličů státními penězi. Byla doba, kdy si s takovou politikou mohl vystačit. Leč doba dozrála a žádá si rozhodných mužů, kteří se nebojí rozhodovat a nést za svá rozhodnutí odpovědnost. Pomalu končí éra Holandů, Merkelových a Sobotků. A volby ve většině evropských zemích v následujících pěti letech mi dají za pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. volby ? v době počítačů je i karlovarská losovačka hadr

   Smazat
 9. Mladý Dienstbier má nakročeno k vlastizradě. Jeho táta se v hrobě obrací...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiný názor , tak co ke zdi ?Táta by s ním souhlasil . Heil Zeman!

   Smazat
 10. V Americe mají zákon, že člověk který se nenarodil na území USA, nemůže být prezidentem. Pro Česko by to chtělo zpřísnění jenom v tom, aby to platilo i pro hejtmany, ministry a prezidenta. P.S.: nemyslel jsem tím ale, že musejí mít americké (jako na Ukrajině), ale jenom jedno, to české.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu se říká kouzlo nechtěného. Totiž: Barack Husein Obama, to je ten,co tam teď dělá prezidenta, se nenarodil v USA. Otec byl muslim, ale za rodiče nikdo nemůže, že? Bush jr. byl zvolen volebním podvodem na Floridě. Inu zákon je zákon. Nazdar!

   Smazat
 11. Je to typické papalášské dítě, na jehož výchovu neměl jeho zaměstnaný otec čas. Takový papalášek od narození, jehož jedinou kvalifikací zajišťující hvězdnou kariéru je jenom jeho rodná, zámořská země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže už brzy uvidíme článek s nadpisem "Dienstbier se musel zbavit Sobotky". Ve vazalský státech přece nerozhodují vazalové, ale jenom jejich páníčkové.

   Smazat
 12. Zcela určitě si pusťte celé video, které je součástí této informace. Jsme si jistí, že ho museli vidět i představitelé našeho státu. Obsahem videa je otevřená výzva k naší likvidaci, výzva k teroristickým akcím namířeným proti nám – obyčejným občanům České republiky.
  Není možné, aby islám o nějž se muslimští vyzývatelé myšlenkově opírají a jimiž se zaštitují, byl i legálním naboženstvím v naší zemi. Všichni Češi, kteří se postavili na stranu vyznavačů islámu, budiž prohlášeni za vlastizrádce a pomahače teroristů.
  Jak je možné, že předseda vlády Sobotka drží dál ve vládě ministra Pelikána, který veřejně obhajuje islám i po tzv. „pařížských“ událostech, po přihlášení se Islámského státu k atentátu na ruské civilni letadlo s více než dvěma sty obětí a po seznámení se s obsahem této výzvy k zabijení!?
  Nebo ještě radikálněji: Proč prezident ČR neodvolá vládu, ve které se mnozí (Sobotka, Zaorálek, Stropnický, Pelikán, Dienstbier, Hermann ….) otevřeně staví pro přijetí migrantů z Afriky a Blízkého Východu, jejichž zřejmým cílem je šíření Islámu?!
  http://www.ireporter.cz/2015/11/19/prohlednete-si-sve-vrahy/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prezident nemá pravomoc odvolat vládu bez souhlasu parlamentu.

   Smazat
 13. Někde v bedně jsem slyšel, že podle posledních "cinknutých" průzkumů by volby vyhráli burešovo-ano, pak tito šmejdi socani a komanči. Tato agresivní prasečí hlava se dostala do sněmovny jak? Lidi jsou stále blbí a nepoučitelní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé jsou blbí a nepoučitelní v Česku už 25 let od hadráku . Proto je ta prasečí hlava ve sněmovně .

   Smazat
 14. TOHO DEBILA SI DAL PAN LYNCH NA SEZNAM !!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Je zahada, proc Sobotka Dienstbiera uz davno neodvolal. A to musi velmi dobre vedet, ze by mu to v popularite urcite trochu pomohlo. Asi je v tom jeste neco jineho. Ale co?

  OdpovědětSmazat
 16. Napadá mne, jak moc jsme znali starého Dientsbiera. Jablko zpravidla nepadá daleko od stromu.

  OdpovědětSmazat
 17. Umí si někdo představit, že by prezident zmínil taky ruské oběti? Jak by při dnešním štvaní proti Rusku řvali CT a další media pseud- humanistu- rusové asi nejsou pro spoustu nekritických obdivovatelu všeho západního lidé- na ty se nevztahují lidská práva- pokrytectví a dvojí metr. Dost smutné. Domnívám se, že ta bezp. opatření na Albertově nebyla jen proti zpovykaným agresivním červenokaretníkum... USAEU lobby je dost mocné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem přesvědčen, že v tomto případě se pan prezident dopustil "chyby", že ta minuta ticha na Albertově nebyla věnována i obětem pumového útoku na ruské letadlo nad Sinají.
   Třeba jen "zapomněl" ....

   Smazat
 18. 19:44 Doporučuji Vám si přečíst Ústavu ČR, kde je jasně uvedeno, že prezident republiky jmenuje a odvolává vládu ....
  Více se dozvíte na http://jankudrna.blog.ihned.cz/c1-59245270-prezident-jako-pan-nad-vladou

  OdpovědětSmazat
 19. Jak se té Dienstzrůdy může Sobotka zbavit , když nám TO bylo nasazeno US ambasádou !!! Copak si nepamatujete , jak na TO žádné ministerstvo nevyšlo a druhý či třetí den po rozebrání kořisti odněkud z US ambasády se vynořil návrh na nové lože , to ministerstvo bez práce ! Buzna zavelel , nebo tam před ním byl ještě nebuzna ??? Ani nevím, ale tomuto odpornému slizkému zaprodanci bylo koryto vymyšleno dodatečně a aby TO vypadalo , že TO něco dělá , tak to škodí se svou židozednářskou cvičenou vopicí ! Snad si nikdo už nemyslí , že vládu sestavují Češi ! Ukrvládu plnou "američanů" , jejichž úkolem je připravit válku s Ruskem taky moc málo ovlivnili ukrouši !!!Zato
  krvavé dolary......Dienstčuně zaprodaný by chtělo kandidovat na prezidenta a zatím dosáhl toho , že ho minimálně 80% lidí vyloženě nenávidí ! To kdyby si buzna z ambasády TOHLE prosadil , tak je tu konečně další převrat ! Tentokrát opravdový ! Jestli nás ovšem do nové volby prezidenta US nezatáhnou do jimi tak vytoužené války s Ruskem! Ti imperialisti , diktátoři a satanisti z US už se bez války a drancování Ruska dlouho neobejdou ! Prokleté USA a stejně prokletí naši Dienstparaziti , co těm US vrahům slouží !

  OdpovědětSmazat
 20. Co by kdo chtěl od strany mající zradu ve vínku. Zrazovala dělníky již za 1. republiky a tím dala popud pro vznik KSČ. Po válce zradila demokracii, nedodržela podvraťácké spiknutí tzv. demokratických stran, takže místo nových voleb, Gottwald sestavoval novou vládu. Pak se sloučila s KSČ a bylo vymalováno. Nově zradili, podtrhli Zemana ve volbách, když byl zvolen Klaus. Od doby, kdy Zemana zvolili občané přímou volbou, tak proti němu jen a jen intrikují. Tím prosrali volební preference, bohatě dostatečné pro možnost sestavit jednobarevnou vládu. Následně vyhráli těsně volby, zásluhou slibů ohledně církevních. Tyto sliby vzápětí zradili sebe záhubnou koalicí s lidovci. Ještě před tím vším, po volebním fiasku byl Sobotka vyzván předsednictvem, aby převzal odpovědnost za zmršené volby (viz výše zmíněná ztráta preferencí intrikováním proti Zemanovi). Sobotka místo odstoupení (stejně jak učinil Paroubek), Sobotka a spol., z rozhodnutí předsednictva vyrobili stranický puč. A za pomoci Chovance, který asi potřeboval odčinit, že taky hlasoval proti Sobotkovi, (pokud to nebylo předem domluveno), čímž měl důvěru pro pozvání na hrad ke schůzce se Zemanem. Tam vyzval zúčastněné kolegy k utajení schůzky. (Zemanovi to bylo fuk, nemontoval se do toho). Redaktorka v ČT dostala „echo“ a sérií otázek namířených k jasné odpovědi na konání schůzky na hradě, natlačila Haška velice hloupě držícího domluvu s Chovancem o utajení - aby veřejně a jasně zalhal. Umožnil tak Chovancovi, aby následnou zradou získal veliké zásluhy na potlačení veškeré opozice v ČSSD. Mediálně vyrobený vnitrostranický PUČ, (název pro rozhodnutí předsednictva ČSSD k převzetí odpovědnosti Sobotky za propad preferencí), byl zcela zlikvidován. Nastolena nová cesta ČSSD, bez vnitrostranické opozice vůči vedení strany, cesta vedoucí do ztracena. Žel, na této cestě čeká občany ještě řada zrad a podrazů na občany ČR. Náš prezident tomu zatím statečně čelí a bude čelit, než pozná, že mu za tu námahu naše stádo tupců, ani náš stát, pod vedením podvraťácké vládní koalice ČSSD a prodejných médií, že v jeho věku, mu za ty svízele vůbec, vůbec nestojí.
  L.P.

  OdpovědětSmazat
 21. Pan Dientstbier starší mě zaujal tím že se zastával Srbu v Bosně . Přitom náse tv a tisk byly proti Srbum . Tatík asi viděl jaká to je sebranka . Dnes už víme kdo řezal hlavy v Bosně . Mladej byl v usa , tak je vedle ,jak ta jedle .

  OdpovědětSmazat
 22. Komentáře na této straně ukazují, že fašizace v české kotlině dosahuje katastrofické úrovně. Jako za socializmu se lidi nechávají poblbat ČT a medii. Náš prezident opravdu poklesá do neuvěřitelných morálních nížin.Postavit se vedle nacisty,který mluví o koncentrácích jako perspektivě , musí každého slušného člověka mrazit.Ne tak Zemana .Tento člověk propadá primitivní nenávisti a jeho péče o národ připomíná NSDAP. Jiří Dientbier si dovolili říci pravdu a to se vlastencům nelíbí.Sama diskuze zde je jako z otevřeného kanálu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý názor, který je v rozporu s generální linií Říše dobra, musí být v zárodku zadušen. Lidé se nesmějí dozvědět, co to vlastně ten Zeman říkal, ale lidem musí být vtloukán do hlavy pouze obsah nálepky, kterou mu přilepil politický velikán Dientsbier. Maďaři, závidím vám Orbána.

   Smazat
 23. Dienstbier je génius, je to naše spása. Má za sebou davy příznivců a jeho popularita ve společnosti raketově stoupá. Bude to ideální příští předseda vlády nebo možná i prezident. Vice takových Dienstbíerů !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano, ale jenom v Americe, tam se narodil, tam může i prezidentovat pod heslem "svůj k svému"

   Smazat
 24. Pan Ovčáček nazval Dienstbira- údajně se mu tak už říká- vzteklým štěnětem. Velmi přiléhavé přirovnání. Panu Ovčáčkovi bych ale doporučil, pokud si ho opět člen(ka) novinářské žumpy pozve, aby při rozhovoru začal používat větu: Nepřerušujte mě, pokud jste mě pozvali a neskákejte mě stále do řeči, není to slušné.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.