Reklama

středa 11. listopadu 2015

Spiegel: Bývalí „přátelé" se snaží zbavit vlády Angely Merkelové

11.11.2015   První zprávy
Největším problémem německé kancléřky není v tom, že už nemá moc nad situací v Evropě, ale že si nyní Merkelová nemůže poradit ani s vlastní vládou, píše Der Spiegel. Už bez jakékoliv snahy dosáhnout kompromisu s nekompromisní migrační politikou kancléřky, pracují němečtí ministři tajně na převratu. Angela Merkelová ztratila kontrolu nad svou vlastní vládou - bývalí „přátelé" se snaží zbavit vlády kancléřkyMigrační krize se stala krizí vlády, konstatoval časopis. V úřadu kancléřky panuje chaos: zpočátku koalice koordinovala novou politiku vůči migrantům, přičemž ministr vnitra Thomas de Maizière najednou navrhl podstatné zpřísnění již dříve schválených mechanismů. Pak je musel okamžitě vzít zpět, a zplnomocněný zástupce kancléřky oznámil, že dříve dohodnutá rozhodnutí zůstávají v platnosti. A k dovršení všeho, Wolfgang Schäuble, německý ministr financí, vnesl do věci ještě větší zmatek, když upozornil, že de Maizière přijal „nezbytné" rozhodnutí k omezení počtu migrantů.

Podle kompromisního řešení, přijatého minulý týden, mohou uprchlíci zůstat v Německu po dobu tří let a mělo by to umožnit spojování jejich rodin. Nicméně, de Maizière řekl, že tzv. doplňková ochrana - jeden rok azylu a zákaz sloučení rodin - má být aplikována i na syrské uprchlíky.

„Je to špinavá hra mocných na úkor desítek tisíc žen a dětí,“ zdůrazňuje publikace. Jestli se uprchlickým rodinám neposkytne legální cesta ke sloučení, budou hledat nelegální způsoby, nebezpečné, a možná i smrtelné.

Analytici: Merkelová visí na vlásku od "politické smrti"

Taková politika by byla bezcitná a bezohledná, ale to už Schäubleho a de Maizière nezajímá. Jejich jediným cílem je omezit počet uprchlíků – vysvětlují to tím, že nenávist vůči cizincům v Německu roste, a stát prochází změnami. Avšak odpovědnost za situaci nespočívá na uprchlících, ale na samotných Němcích.

Ministři si zajistili podporu společnosti a spikli proti své vlastní vládě. „Chování Thomase de Maizière a Wolfganga Schäubleho lze popsat jedním slovem: převrat," uzavírá Der Spiegel.

12 komentářů :

 1. PŘÁTELÉ ONO SE PLÁN ZNIČENÍ EVROPY SNAD HROUTÍ

  to co poručilo NWO-USA své vazalce,tj spáchat přes uprchlíky vlastní sebevraždu je na dobré cestě nebo ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen aby sebou nevzala ostatní !

   http://i.imgur.com/xN8mhct.jpg

   Vymazat
  2. Ono to není zase tak jasné že plán se hroutí" - ono totiž JE V PLÁNU aby se Evropa zhroutila - a komu na tom záleží je nanejvýš jasné!

   Vymazat
  3. Snad už Angelu odstraní rychle. Každým dnem je to horší a ona si snad ani neuvědomuje, co způsobila...

   Vymazat
 2. USA jdou pomalu a jistě do kytek, tak pospíchají. Cílem je rozvrátit a pak ovládnout Evropu. Měli to naplánováno na více let, ale Putin je sesadil z vůdčí role ve světě, tak pospíchají. Dalo se čekat, že taková vlna migrace z ničehož nic bude podezřelá. Navíc představa o utečencích před válkou je u Evropanů trochu jiná. Pamatujeme si, jak zbídačeně vypadali němečtí uprchlíci utíkající z Ruska před Rudou armádou. Tito Syrští tak nevypadají ani náhodou. Po strastiplných pobytech v tureckých táborech přicházejí s plnými kapsami Eur, mobily a parádně oblečení. Na první pohled je vidět, že vše je řízené a je také jasné, kdo to řídí. K tomu si přidejte tajnou smlouvu TTIP a je vše jasné. Nedochází to jen vládám, zkorumpovaným, v celé EU. Čest výjimce Maďarska. USA bojují o svou záchranu. Vojensky, jak zjistily, to nezvládnou, tak na to jdou přes EU. Dobře vědí, že ochota EU nechat se zotročit, rychle slábne. Jak se říká. "Když kobyla dodělává, kope kolem sebe"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nie že to dochádza maďarskej vláde, ale aj Slovensko bolo od začiatku proti, už máme dosť buzerácie z Bruselu a Nemecka

   Vymazat
 3. A než jste to vyvěsili, už Němci hlásají, že budou vracet Syřany do místa prvního přechodu do EU, takže doba vymknutá z kloubů šílí. Kdo chvíli stál, již stojí opodál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A mama MERKEL prozatim nestačila ani kniknout. Ono totiž pojem rodina u nás a u mohamedánů je rozdíl.U nich jsou to čtyři manželky ODPOVÍDAJÍCÍ POČET DĚTÍ a celá dalši sipe,kde může být rodičovstvo manželek,dědečkové a babičky a ještě ti,kterým budou vystaveny falešné papíry navíc.

   Vymazat
 4. Říšská kancléřka je nejspíš rukojmím nějakých informací, které drží Washington. To bylo patrné už vloni, kdy se, navzdory skandálu s odoslechy jejího telefonu, musela nechat od Obamy potupně objímat v přímém přenosu - to by si dobrovolně nikdo nenechal líbit.

  OdpovědětVymazat
 5. Je fakt, že Helmut Khol, dřívější ochránce Merkelové, na ní ve svých pamětech nenechal nit suchou. I podle něho to byla podrazačka non plus ultra. Stejně dopadnul třeba Zeman se Špidlou. Toho naštěstí včas defenestrovali do Bruselu "řídit" celou Evropu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řídit = škodit bude i nadále . Teď si ho Němci vybrali jako spojku mezi Prahou a Berlínem v otázce řešení problémů s utečenci . No potěš nás Pán Bůh máme se na co těšit . Doposud o něm nebylo slyšet . Teď bude zase vykřikovat , že zdroje pro utečence v Česku jsou . Škoda že Slávek Šimek už nežije . To by bylo něco pro něho i pro paní Bubílkovou .

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.