Reklama

sobota 7. listopadu 2015

Spojené státy a Izrael začínají kolonizaci severní Sýrie


7.11.2015  WertyzReport
Kolonizace severní Sýrie je starým izraelským projektem spojeným s vývojem raketových zbraní. Volá po vytvoření nezávislého státu na severu země pro kontrolu Sýrie na dálku, stejně jako Izrael vytvořil v roce 2011 Jižní Súdán, aby ovládal Egypt.

Tento izraelský projekt byl opět oživen Francií a tajnou dohodou mezi Alainem Juppém a Ahmetem Davutogluem v roce 2011.

Turecko souhlasilo, že tento nový stát bude ovládat kurdská menšina a že Ankara bude moci do něj vyhostit PKK a zajistí si ve své zemi nadřazenost.

V září 2013 Pentagon publikoval novou mapu Robina Wrighta týkající se rozdělení regionu. Mapa zahrnuje vytvoření islámského emirátu a vytvoření nového Kurdistánu na arabských území Sýrie.

V říjnu 2015 USA v reakci na ruskou kampaň proti džihdádistům vytvořila „Syrské demokratické jednotky,“ které byly představeny jako aliance mezi Syrskými Kurdy a „rebely.“ SDF je ve skutečnosti novým obalem pro YPG (Lidové obranné jednotky, Kurdské jednotky, které byly doposud loajální Damašku) s několika Araby.

Syrští Kurdové se okamžitě rozhodli „Kurdizovat“ území severní Sýrie. Začali okupovat domy ne-Kurdů a posílat školám výhrůžné dopisy, které nařizovaly vyhodit arabské učitele a nahradit je kurdskými, aby bylo zajištěno kurdské učení.

Noví učitelé, pocházející z Iráku a Turecka, často jazyk učí v latinské abecedě, kterou Syrští Arabové a Kurdové neumí přečíst.

Arabové, kteří tato území ovládali tisíce let, protestovali i s dalšími skupinami. Během dvou týdnů se hnutí rozšířilo a spousta škol, kromě asyrské křesťanské menšiny, která nasadila na obranu vlastní milici, musela souhlasit.

Historicky je jen malé území v severovýchodní Sýrii kurdské. Na rozdíl od Turecka, Syrská Arabská republika uznává stejná práva a pro všechny občany bez ohledu na jejich etnický původ, náboženství nebo politické názory. Pro vytvoření nezávislého Kurdistánu není tedy důvod. Pokud by se tak stalo, pod tlakem USA a Izraele, desítky dalších etnických a náboženských skupin by začalo požadovat stejná práva po celém regionu.

Pokud by se tak stalo, vytvoření Kurdistánu na arabském území by otevřelo nový konflikt srovnatelný tomu v Palestině.

Článek vyšel 2. listopadu na Voltaire Nertwork.

18 komentářů :

 1. Tzv GREATER ISRAEL - projekt na kterém se pracuje jedno století čili 100 let plus - minus ....

  Tento project je sponsorovaný Rothechildovým systémem centrálních bank

  Tento projekt nebude realizován .... tak jako nebude realizován projekt vytvoření alternativního státu pro tzn jidish na Ukrajině ... Ukrajinský projekt padne taky ....

  Pokud Londýn vypustí nové obchodné platformy - pak na ně nacisti nebudou mít přístup - finančně vykrvácejí ..... takový je plán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky Vlastíku, že jsi nás opět seznámil se supertajnými plány Ročílda a s ještě hypertajnějšími plány raději nejmenovaných hyperelit na jeho poražení. James Bond se ve tvém stínu může červenat studem jak je neschopný :-D

   Smazat
  2. Anyme,

   pokud rozemíš počasí, proč se nevyjadřuješ o tom jak bude zítra foukat vítr ....

   Zbytek nechej na ty co rozumí jak se věci mají v jiných oblastech ...

   Smazat
  3. Vlastíku, ty ale rozumíš leda tak hovnu. Nic nevíš, nic netušíš, nikoho důležitého neznáš, nikde jsi nebyl. Ale chytrý jsi jak rádio. Všechny ty tvé informace jsou jen halucinace podobně postižených lidí které jsi si vygoogloval. Co by jsi si vlastně bez toho Googleu, což je jedna z největších nadnárodních korporací vlastněná hádej kým, počal? A proč si myslíš, že by měli mít google, youtube, facebook apod zájem volně šířit tyto pro jejich majitele devastují informace? Nebo si myslíš že jseš nějaký undergrounový agent a nikdo o tobě neví?
   Vlastíku, jsi nemocný, běž se léčit.

   Smazat
  4. "Vlastíku, jsi nemocný, běž se léčit."
   Hehehe..
   Sinajský pochod končí, už je to odpískaný, ty "vyvolenče" - nemoc je to tvoje psychotické jydyškajt, hehehe...

   Smazat
  5. Pane Vlastimile, nevšímejte si těch kavárenských vtipálků s jejich přiblblým hehehe. Znáte to kdo se směje naposled....

   Smazat
 2. Problém je že Zeman díky jeho správnému interpretování událostí kolem Islámu má tendenci tíhnout k Israeli jakožto instituci která tzv stojí proti Islámu ...
  Samo sebou, Havel jim lezl do zatku všemi 4.

  Tzn ... Israle je jedna ruka se Saudi ... věci jsou jinak než se jeví na první pohled z podia pro veřejnost .....

  Jsou dvě nebezpečí ale jedna mince - na jedné straně Islam, na druhé straně sionisté

  OdpovědětSmazat
 3. Průser Francouzů! Ted už chápu proč jedou Francouzi do Sýrie. Syrská armáda podle zpráv zajala v Homsu 120 Francouzů - zřejmě vojáků?
  https://www.youtube.com/watch?v=TeCj_uCWC1w
  http://pakconnects.blogspot.cz/2012/03/120-french-troops-supporting-syria.html

  OdpovědětSmazat
 4. Stát Kurdů měl být již dávno vytvořen. Je to opět vřed, který způsobila arogantní kolonialistická politika Británie a Francie. Američané toho starého problému nyní vtipně využijí v boji proti Asadovi i Rusku. Zase je to ale z jejich strany nedomyšlený akt. Jakmile se eventuálně Kurdistán na území Sýrie ustaví, je víc jak jisté, že na to následně doplatí nejvíc Turecko a bude zasažen i Irák. Kurdové nadají pokoj, dokud nezískají „svobodu“ pro všechny území, kde se nyní vyskytují. Takže máme další chaotickou situaci v blízkosti Evropy, daleko pro ni rizikovější, než je situace v bývalé Palestině.

  OdpovědětSmazat
 5. A co na to vášnivý sionista Zeman? On byl vždycky pátá kolona sionistů, VŽDYCKY! Ten jeho primitivní štvavý vulgární antiislamismus na úrovni sionistických konvičkářů a nenávist k Palestincům... Nejspíš má za úkol vetřít se do přízně lidu obecného a pak zapracovat pro invazi chazarů z Palestiny do Prahy, protože v Palestině už jim hoří koude u p.dele a Prágl považují za svoje třetí hlavní město.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebýt Zemana tak to s námi jde z kopce .....

   Problémem je že Zeman vidí Israel jako baštu proti Islámu - což samozřejmě není pravda ....

   Sionisté (aka většina Israele..) - Jezuité - Benátské black nobility jdou ruku v ruce s Islámem ....

   Smazat
  2. Zeman ví na co stačí. Dělá to co je pro republiku prospěšné jak ve vztahu k Rusku tak k Číně. Dovolí si vyjádřit svůj postoj k NATO. K tomu potřebuje mír se židem. Stejně to dělá i pan Putin a mnoho dalších politiků.

   Smazat
  3. "Stejně to dělá i pan Putin".
   Dávat vedle sebe sionistického poskoka globalistické kabaly Zemana a Putina, který dělá globální politiku je směšné. Putin se se Zemanem baví jen pro to, že Zeman je do určité míry jakýsi representatnt či lakmusový papírek globalistické kabbaly. Sám o sobě Zeman není nic, bez přání sionistů by na hradě místo Mošé Zemana seděl Mošé Fischer. Samozřejmě slouha globální kabaly Zeman je aktuálně menší zlo než slouha USraelské kabbaly Šlafenberk. Ale nic víc. Je iluze myslet si, že Zeman vše činí primárně pro české národní zájmy a do Zdi nářků buší šábesdeklem aby měl nakloněného žida pro Čechy.

   Smazat
 6. ...kolik vám platěji za tenhle nápad, táhněte raději s děvkama chrápat..(K.Kryl)... ale fakt. Že vás to baví, neustále číst všechny ty bláboly pořád dokola, pořád o tom samém, je to jako kolo kolo mlýnský za čtyři rýnský.. a furt dokola to samý. A ty diskuzní sračky taky . furt dokola to samý, včera, dnes, zítra, ráno, v poledne, večer - dřepět u monitoru, mlátit do kláves. Vy jste ještě nepřišli na to, proč je tolik serverů s všelijakými bláboly? Proč se toho tolik vynořilo v poslední době? A žádný server se nezabývá domácí politikou, událostmi na domácí scéně - furt se rozebírá USA, Rusko, Syrie, Německo, Čína -furt dokola. Doprdele -copak my nemáme tady fůru svých problémů? Ale ty nikdo netouží rozebírat a číst o nich, nikdo netouží o nich psát, neboť je každej podělanej, že by přišel o dobrej mediální flek. Donekonečna se strašej a nasíraj lidi - a to prosím za chvíli budou vánoce. Uniklo vám snad, že příští rok si hnusná politická a úřednická břečka bude zase zvyšovat platy bajvočko o čtyři tisíce měsíčně, zatímco babičkám a dědečkům zas naserou? Na seniory nikdy nezbyde dost peněz, zato čvachtat o tom, že jsou ohroženou skupinou lidí od chmatáků apod. to by jim šlo.Přičemž nejodpornější chmatáci ovšem jsou právě státní byrokrati, politici, a všechen tenhle šmejd. Loupežníci se zákony a razítky, to nejodpornější, co tady kdy bylo. Nesnáším násilí a hnusné americké filmy, ale kdyby všechny tyhle šmejdy jednou nabodávali na kůl, zaplatil bych vstupný a šel bych se dívat. Tak tohle sere mně, moje sousedy, moji rodinu, kolegy... ne Syrie, Rusko,Čína a spadlý letadlo a všechno, čím nás kolem dokola krměj. Mimochodem -myslíte si, že všichni ti psavci píšou své články za minimální mzdu? Cha cha cha - to by se tady psalo jinak. Lidi, kteří furt denně a donekonečna diskutujou, jsou fakt ubožáci. Tak - a teď můj názor smažou, voni vašnosto -počítám s tím. Něco takového přece nemůžete potřebovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně se nepokakej.

   Smazat
  2. 21:47 Člověče, co to melete? To snad chcete říct, že se nás zahraniční politika netýká a že nám může být například situace v Sýrii ukradená. Nebo že bavit se o nějakých těch emigrantech, nemá smysl? Uvědomujete si co se vůbec děje okolo nás? Každou chvíli může vypuknout válka a vás by více zajímala debata o přidání pár desetikorun našim důchodcům? Chápu vaše rozhořčení, také mě jednání našich politiků štve, ale pochopte, že bez vyřešení těchto vážných problémů světových, už na ty naše ani nemusí dojít !!!

   Smazat
 7. fakt je ten,že bez návrhu zdejšich diskutérů jak konečně vyhnat naši polit.třidu,která už dostala od voličů název kurvokracie ,se daleko nedostaneme.Mě by zajímalo jak zvolit vládu,která by pomocí ČNB nevykrádá moje úspory a nesnižuje mi plat,a nechcu donekonečna platit navíc za litr pohonu 2.20 navíc než bych musel.a TADY FAKT O TOM PIŠE MÁLOKDO.

  OdpovědětSmazat
 8. Lidi,nerozčilute se- tím jak do toho dáváte tolik energie,tak tu lumpárnu jenom dotujete a posilujete.Pokud cítíte potřebu dát znát svůj názor-prosím,ale v klidu.Jinak se nám ti druzí,jenom smějí a mnou ruce jak jim dáváme svoji energii.Žádný strom neroste do nebe,Věřte,děje se tolik věcí o kterých nemáte ani zdání.Čas těch parchantů se krátí a MY
  se dočkáme velkých změn a oni s tím nic neudělají.--Přeji Vám všem
  klidnou mysl-rozvahu a věřte,že ač se to nezdá,lepší časy se nezadržitelně blíží--hezké dny--LM

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.