Reklama

pátek 6. listopadu 2015

Spojené státy se připravují na válku s Ruskem na syrské půdě! Důsledky mohou být katastrofické ....

6.11.2015   Svobodné noviny
Obama ve skutečnosti nyní říká Putinovi, že Spojené státy jsou ochotné jít do války proti Rusku, aby mohly eliminovat syrskou nedžihádistickou vládu - vládu, která vznikla nejen proti džihádu, ale jako zcela nenáboženská. Obama to říká v nejčistším možném jazyce, ale Putin by jej mohl jednoduše ignorovat. Co bude poté, až američtí a ruští piloti začnou na sebe střílet na syrské obloze, někdo z nich bude přitom zabit, a jeho letadlo se zřítí dolů v plamenech?
V úterý 3. listopadu, mluvčí amerického ministerstva obrany Laura Sealová v rozhovoru pro Daily Beast uvedla, že USA vyšlou dvanáct bojových letounů F-15C na tureckou základnu Inčirlik k nasazení do Sýrie proti ruským bojovým letounům Su-30. Žádný z těchto letounů nemůže ničit pozemní cíle, ale pouze nepřátelská letadla ve vzduchu.

Jinými slovy: Americký prezident Barack Obama říká ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi, že pokud Putin nechce jít do války proti Spojeným státům, musí zastavit to, co momentálně dělá v Sýrii. Obama to říká v jazyce, jehož význam nelze popřít nebo nesprávně vyložit: posílá protisílu proti tomu, což již Rusko vyslalo do Sýrie.

Pokud by nebylo skutečností, že jak F-15C tak Su-30 jsou vybaveny pouze pro boj ve vzduchu, pak byl Obamům tah nebyl tak jasný a jednoznačný. Paní Sealová to ještě ujasnila, když dobrovolně řekla reportérovi Daily Beast Davidu Axemu: „Neřekla jsem, že to není kvůli Rusku.“ Axe poté její vyjádření komentoval v článku slovy, že Sealová „naznačila pravý účel nasazení amerických bojových letounů v Sýrii.“ Ale člověk by musel být blázen, aby to neviděl. Jedinou skutečnou otázkou je, důvod, proč Obama učinil toto rozhodnutí.

Dne 11. října moderátor Steve Kroftem dusil Obamu v CBS programu „60 Minutes“ ohledně ruské intervence v Sýrii, kde byl Obama konfrontován Kroftem, zda je příliš „slabý“ v syrské záležitosti.

Steve Kroft: Před rokem, když jsme dělali rozhovor, řešili jsme nějaké řinčení zbraní mezi Spojenými státy a Ruskem na ukrajinské hranici. Nyní se to samé děje v Sýrii. Říkal jste před rokem, že Spojené státy vedou. Jsme nepostradatelný národ. Zdá se, že pan Putin toto vedení zpochybňuje.

Prezident Barack Obama: V jakém smyslu? Pojďme - pojďme o tom přemýšlet- pojďme - pojďme -

Steve Kroft: No, zaprvé, (Putin)přemístil vojáky do Sýrie. Má v zemi své lidi. Ruské jednotky vedou vojenské operace na Blízkém východě poprvé od druhé světové války.

Prezident Barack Obama: Takže to je ...

Steve Kroft: ... bombardování lidí - to my podporujeme.

Prezident Barack Obama: Takže to je hlavní Steve? Dovolte mi, abych vám položil tuto otázku. Když jsem se ujal funkce, Ukrajina byla řízena zkorumpovaným vládcem, který byl loutkou pana Putina. Sýrie byla pouze ruský spojenec v regionu. A dnes, než by se jen spoléhali na jejich podporu a udržovali základnu, kterou mají v Sýrii, která tam je po dlouhou dobu, pan Putin nyní nasazuje svoje vlastní vojáky, svoji vlastní armádu, aby udržel jen stěží pohromadě jeho jediného spojence. A na Ukrajině ...

Steve Kroft: On zpochybňuje vaše vedení, pane prezidente. On zpochybňuje vaši vedoucí pozici ...

Prezident Barack Obama: No Steve, musím vám říct, pokud si myslíte, že řízení ekonomiky ke dnu a nutnost poslat vojáky za cílem posílení svého jediného spojence, je vedení, pak máte jinou definici vedení. Moje definice vedení bude vedoucí pozice v oblasti změny klimatu, tuto mezinárodní dohodu, kterou potencionálně dostaneme v Paříži. Moje definice vedení mobilizuje celé světové společenství, aby bylo ujištěno, že Írán nebude mít jaderné zbraně. A s ohledem na Blízký východ, máme 60 zemí v koalici, které nečekají na ruskou strategii. Naopak, oni tvrdí, že tato strategie ve skutečnosti nefunguje.

Steve Kroft: Jde mi o to ... Ne, že by vedl, můj názor je, že zpochybňuje vaše vedení. A hodně se zapletl do této situace. Dovedete si představit, aby se teď v Sýrii udělalo cokoliv významného, aniž by se na tom podíleli Rusi, nebo nebyli toho součástí?

Prezident Barack Obama: Ale to byla pravda již předtím. Mějte na paměti, že posledních pět let Rusové poskytují zbraně, finance, stejně jako Írán a Hizballáh.

Steve Kroft: Ale nikoho nebombardují a nemají v zemi vojáky.

Prezident Barack Obama: A skutečnost, že to museli udělat není důkaz o síle, je to známkou toho, že jejich strategie nefungovala.

Steve Kroft: Nemyslíte si, že ...

Prezident Barack Obama: Nemyslíte si, že pan Putin by preferoval, aby byl Assad schopen tento problém vyřešit, aniž by musel poslat spousty pilotů a peněz, které Rusko nemá?

Steve Kroft: Věděl jste, že toto všechno chystá, když jste se setkali v New Yorku?

Prezident Barack Obama: No, věděli jsme - měli jsme velmi dobré informace od rozvědky. Sledujeme ...

Steve Kroft: Takže jste věděl, že to má v plánu udělat.

Prezident Barack Obama: Věděli jsme, že plánoval poskytnout vojenskou pomoc, kterou Assad potřeboval, protože měli strach z možného zhroucení režimu.

Steve Kroft: Říkáte, že to dělá ze slabosti. Existují pocity na Blízkém východě mezi našimi protivníky, jistě a dokonce i mezi našimi spojenci, že Spojené státy jsou na ústupu, že jsme stáhli naše vojáky z Iráku a islámský stát se pohnul a převzal hodně tohoto území. Situace v Afghánistánu je velmi nejistá a Taliban je opět na pochodu. A islámský stát ovládá velkou část Sýrie.

Prezident Barack Obama: Myslím, že je spravedlivé říci, Steve, pokud –

Steve Kroft: Dovolte mi dokončit myšlenku, Oni tvrdí, že váš ...

Prezident Barack Obama: Jste ...

Steve Kroft: Říkají, že se ukazujete jako velmi slabý, ne silný ...

Prezident Barack Obama: Vy říkáte „oni“, ale nehovoříte za příliš mnoho lidí. Ale tady...

Steve Kroft: Budu, citovat, pokud chcete.

Prezident Barack Obama: Tady ... ano, zde ...

Steve Kroft: Řekl bych, že Saúdové. Řekl bych, že Izraelci. Řekl bych, že hodně našich přátel na Blízkém východě. Řekl bych, že všichni v Republikánské straně. No, chcete, abych pokračoval?

Prezident Barack Obama: To jo. Já - jste li - pokud citujete Republikánskou stranu, myslím, že je spravedlivé říci, že neexistuje nic, co jsem podle nich udělal správně v průběhu posledních sedmi a půl let.

Zdá se, že americký prezident si bere tuto záležitost tolik k srdci, že je ochoten začít třetí světovou válku proto, aby dokázal, že není „slabý“.

Studená válka nikdy nebyla tak horká, kromě kubánské raketové krize v roce 1962. Ale v tomto konkrétním případě, USA čelily potencionálnímu jadernému útoku ze strany Sovětského svazu jejich raketami umístěnými v blízkosti USA na Kubě. Tentokrát to začíná velmi rozdílně: nehrozí žádné nebezpečí, které by Rusko představovalo pro Spojené státy. Vskutku, Putin opakovaně dokonce žádal o spolupráci s USA při válce proti džihádistům v Sýrii, ale Obama opakovaně odmítl.

Nyní Obama zachází dále, než je jen odmítání spolupráce: Přikazuje Putinovi, zastavit se. Obama to dělá těmito kroky, požadujíc, aby Putin dovolil sunnitským džihádistům převzít kontrolu nad Sýrií, nad národem, který má pod vedením Assadova nesektářská vláda, z které většina představuje šíity (i když je premiér Wael Nader al-Halqi členem Sunnitů) a kde je Ústava zcela nenáboženská, a udržuje bariéru mezi kostelem a státem (jediná na Blízkém východě).

Obama ve skutečnosti nyní říká Putinovi, že Spojené státy jsou ochotné jít do války proti Rusku, aby mohly eliminovat syrskou nedžihádistickou vládu - vládu, která vznikla nejen proti džihádu, ale jako zcela nenáboženská. Obama to říká v nejčistším možném jazyce, ale Putin by jej mohl jednoduše ignorovat. Co bude poté, až američtí a ruští piloti začnou na sebe střílet na syrské obloze, někdo z nich bude přitom zabit, a jeho letadlo se zřítí dolů v plamenech? Zastaví poražený této bitvy (ať již Putin nebo Obama) okamžitě třetí světovou válku předtím, než se z ní stane jaderná? Nebo to neudělá? A pokud ne, jaká bude jeho odpověď? A kdy tato vzájemná zkouška síly skončí a jak?


Důsledky mohou být katastrofické.

41 komentářů :

 1. Až bude u dveří zvonit nějaký nositel Nobela za mír,tak otevřít jedině s pistolí v ruce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KATASTROFICKÉ NÁSLEDKY PRO USA

   namísto NWO-USA začnou platit brzo Saudové to výpalné,které kasírovali ti raketýři brzy našemu caru PUTINOVI za OCHRANU,kterou jim US Army nedokáže už zajistit,

   Smazat
 2. a to všechno jenom proto, aby se americké korporace dostaly k dalším produktovodům (z Kataru), aby mohly přeprodávat cizí suroviny, tentokrát energeticky vyhládlé Evropě. Celosvětové energetické produkty musejí být prodávány za dolary, jinak říše dobra padne na držku. A to velmi rychle. Kolaterální ztrát y ? Nějaké to pobité nebo strádající domorodé obyvatelstvo vládce světa vůbec, ale vůbec nezajímá.

  OdpovědětSmazat
 3. zatím se usa "prsí" ale do konfrontace nepůjdou. Jde o válku nervů, diverzní akce ano. Ale ty jsou skryté. Hlavně budou patrně přehnaně mediálně krýt tuto svou siláckou činnost, zatímco bych si tipoval, že mezitím rozehrávají další (nebo i několik) podpásovek někde jinde a ten zvířený šum jim má umožnit malou pauzičku než to zkusí jinde.
  Ale fandím Rusku, rusům i jejich spojencům a jr mi líto, že díky malé znalosti věcí a historie nás západní propaganda 15 let málem "převychovala" na ukry. Ale nestalo se.
  Teď už jen vystoupit z NATO a EU, Znárodnit strategické podniky, nebo jim zaplatit to co zaplatili oni za převzetí tehdy. (vždyť pojišťovny nedělají nic jiného, než věc za 1000kč za 20 let zaplatí 1000kč. co na tom že inflace ujedla75 procent) Musíme se chovat stejně.
  Snad by ještě byla šance, ale to by se muselo vedení státu spojit s těmi, kdo prokázali, že se dokázali postavit GP.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle už to dneska nepůjde. Budeme muset počkat až většina lidí dostane po držkách a ve slavným kapitalismu nebude mít co žrát, tak pak se to znovu otočí a to již definitivně. Nebude to už komunismus, ale ani kapitalismus. My se toho ale asi již nedožijem.

   Smazat
  2. Po držkách jsme dostali už v 89" v hadrové revoluci . Ovšem s porovnání s tím co nás teprve čeká to bylo jen pohlazení .

   Smazat
 4. Na jakém mezinárodně-právním základě se angažuje USA anebo hodlá bojovat v Sýrii?
  To je neuvěřitelná drzost USA, která se nazývá agrese, napadení jiné země, tedy vše co je pod chartou OSN takto klasifikováno.
  Jakto, že nikdo toto nikde neřekne? Kde jsou naši pověřenci v OSN? Jakto že se bude vláda ČR zabývat Kubou a nebude se zabývat touto agresí?
  Na rozdíl od USA Rusko bylo požádáno a má pozvání Sýrie. Je tedy v právu zasahovat. To USA nemají. Je načase je soudit na půdě OSN.

  Řekněme už jasně NE agresorovi, který zabíjí ve jmeénu korporací a kapitalismu. Mír není zadarmo.

  I když všichni vědí, že mnohé organizace se staly fraškou neb jejich činnost podrylo dosazení loutek, jako je tomu u prakticky většiny národních států.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak, všude mají USA dosazeny svoje loutky - tedy řitní alpinisty. USA jsou největší agresor v celým světě a přesto se tím nikdo nezabývá a asi dlooooouho zabývat nebude. Možná někdy, až se všichni naserou, tak pak to bude vyřešený raz dva.

   Smazat
  2. Zasah OSN zablokovli prave Rusko a Cina, kterym valka v Sirii vyhovuje.

   Smazat
 5. Putin nemůže ustoupit a ani neustoupí.
  Možná nějaká spadlá letadla byly tajemným varováním.
  Putin to neudělá, protože musí už ve světě udělat pořádek a usadit Ameriku na svoje místo a Rusko taky na své místo. Kdyby ustoupil, je s ním a celým Ruskem konec, takže to prostě nejde, stejně jako Čína nemůže ustoupit v jiho-čínském moři.
  Amerika si proti sobě postavila dva velmi silné, ne-li silnější hráče než je ona sama. Hraje vabank a jak byla zvyklá - vydíráním, nucením a tím "kroucením ruk".
  Jenže tady zjevně narazila.
  Ruští piloti, kdyby k něčemu došlo, se budou pouze bránit. Nezaútočí na americké, nemají proč, jedině, když budou ohroženi.
  Jestli tady se něco rozpoutá, rozpoutá to Amerika.
  Amerika zjevně chce úplně na ostří vyhrotit situaci. Myslím, že Putin věděl, že k tomu dojde, obratně nasměroval ohnisko střetu na blízký východ a ne bezprostředně v Rusku.
  Tady má větší manévrovací a bojový prostor a Rusko je chráněno. Navíc je tu ještě jeden hodně silný hráč za Rusko a tím je Írán.
  Prostě, pro Ameriku z toho nekouká nic dobrého. Putin přesně věděl co se stane, když udělá to co udělal, má všechno propočítané, takže je připravený na všechno. O tom svědčí i to, jaké zbraně, kolik a kolik dalšího vojska přitáhl za pár hodin do Sýrie.
  On ví co bude i jak to skončí.
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě jedna věc jestli jste si toho ještě náhodou nevšimli.
   Putin dostal spousty a spousty zbraní ven z Ruska, do zad NATO, které se uhnízdilo po téměř celé západní hranici u Ruska.
   Zaregistrovali jste to?
   V podstatě NATO je v obklíčení.

   Smazat
  2. Irán dostává S-300 :-)
   Když už nejsou ty sankce...

   Smazat
  3. Před pár dny nechal Putin dovézt do Sýrie prostředky elektronického boje, jako by o těch F15 věděl. Teď jsem zvědav, jestli F15 nebudou, za určitých podmínek, umět létat jen rovně a jestli budou vůbec lítat.

   Smazat
  4. Elektronické bojové prostředky Ruska jsou odzkoušené a perfektně fungující. Jestli na ně dojde, tak američanům ty jejich F-15 všechny spadnou jak přezrálé hrušky.
   -------------------------------------------------------------------------------
   No nepřeji nikomu nic zlého, ale už by jim (USA) měl konečně někdo nakopat prdel. Jsou drzí a arogantní a co je nejhorší oni sami věří tomu, že jsou nejlepší a nepostradatelní pro celý svět.

   Smazat
  5. Jestli Putin umisti na uzemi Syrie strely S400/500 tak je zivotnost F15 v pripade utoku na ruske suchoje nekolik sekund. Tyto rakety maji vic jak 98 procentni ucinost. Nechtel bych sedet v F15 a konfrontovat ruske zeme vzduch rakety, byla by to sebevrazda.

   Smazat
 6. jů hehecheche - že prý "Jsme nepostradatelný národ. Zdá se, že pan Putin toto vedení zpochybňuje."

  OdpovědětSmazat
 7. Ryk, jaký spouští osvědčený poskok Washingtonu při agresích, tedy britský premiér, ohledně "islámského atentátu" na ruské dopravní letadlo, svědčí o tom, že USA budou mít v pádu letala prsty. Moc to potřebují. Obě strany přesně vědí, kdo letadlo shodil a jaké to znamená sdělení. Washington bude poukazovat na to, že si to Moskva "zavinila sama" a bude také vyvozovat, že je potřeba tam poslat nějaké vojáčky, aby utnuli těm islamistům tipec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě není vcelku nic vyšetřeno a jak Velká Británie, tak i USA už přesně vědí proč a z jakého důvodu letadlo spadlo a že bombu do letadla propašoval některý ze zaměstnanců letiště. Však oni to na některého chudáka určitě hodí, protože na lidech jim vůbec, ale vůbec nezáleží. Putin se zatím nevyjádřil, ale jestli v tom mají VB nebo USA prsty (oni si to na 100% zjistí), tak jim to dá pěkně sežrat a bude je to stát více jak 224 lidských životů.

   Smazat
 8. Obama je takova cerna holubice miru. Neuveritelne paradoxy se deji den co den... proc by drzitel Nobelovy ceny miru nemel vyvolat treti (a tudiz posledni) svetovou valku? Je mi z toho ZLE!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádná černá holubice míru, ale ztělesněný SATANÁŠ.

   Smazat
  2. Obama je jen uboha, smesna figurka, loutka poslusna svym chazarskym loutkarum. Je mi ho celkem lito, doma ho peruje odporna semetrika jmenem Miselina, jsou povesti ze je to ve skutecnosti transgender, a venku se mu smeje skoro cely svet.
   Vsimli jte si jak za poslednich par let zesedivel? Ono lhat a vedet ze vsichni vedi ze lzu a vedet ze ja vim ze oni vedi ze ja lzu, neni moc zavideni hodna situace. Je to chudak.

   Smazat
 9. Jsme v zajetí neschopných a hloupých lidí, které dosadili na důležitá místa ale oni mají tak nízké IQ, že si sami o sobě myslí, že udělali vlastními schopnostmi kariéru. Takoví jsou nejhorší, jelikož tomu sami věří a dělají jim užitečné idioty. Nedávno jsem viděl srovnání ministrů obrany Západu versus Rusko a musel jsem se smát. Ti mohou maximálně dělat jen ramena, jinak nejsou schopni vyplodit ani jednu souvislou vlastní myšlenku, navíc babinec. No co má ženská dělat na obraně, to mi hlava nebere. Od pohledu jsou všechny bojovnice:o))) Rusko se nemá opravdu čeho bát...

  OdpovědětSmazat
 10. Vypadá to hrůzostrašně. 15 letadel na Rusa v Sýrii. A co když se Ruské elektronické zbraně, které už v Sýrii jsou, postarají o to, že ani jedno neodstartuje. Technické poruchy. To nebude sestřelení tedy ani důvod k zahájení války. Obama si asi zase uřízne pořádný kus ostudy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obama je prostě směšný tajtrdlík.
   Jakýpak nejmocnější muž světa, to už je dávno, dávno pryč.
   Člověk se na něj podívá, jak se snaží zachovat si alespoň tu tvář, ale ani to se nedaří.
   Je k smíchu.

   Smazat
 11. http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/385677-v-syrii-pouzili-radikalove-z-is-yperit-plyne-z-vysetrovani-opcw.html

  Pročpak USA nežádají bombardování "umírněné opozice"?

  OdpovědětSmazat
 12. Krofte, tak takovou podlézavost jsem hodně dlouho neviděl, tedy od filmového Metelesku Blesku. Co my vlasntě s tímto hnusným americkým národem máme společného, občas ptám. Jen to, že na americké ambasádě je Chazar a tady vládnou ve vládě taktéž Chazaři.

  OdpovědětSmazat
 13. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlici-Cesi-jim-meli-lecit-deti-Oni-pri-prvni-prilezitosti-vzali-kramle-do-Nemecka-406922

  OdpovědětSmazat
 14. Zapadni staty predevsim USA neustale hledaji nejake duvody jak Rusko pred svetovou verejnost neustale spinit.Vsechy ty akce jsou pripravovany americko-izraelskou tajnou slubou, ktera ma supertechniku a navrhuje vsechny akce. Od bezduvodneho napadnuti Iraku az po Ukrajinu a Syrii vsechno pachne hnusnou lzivou propagandou, ktere veri predevsim obcane USA, jejichz dusevni obzor nepresahuje uzemi USA a kde lide vetsinou nevi ani kde evropske a arabske staty lezi.Jsou znama fakta, ze si pletli Ceskoslovensko s Jugoslavii a v takovem prostredi je snadne je presvedcit, ze museli napadnout Vietnam, Kambodzu, Irak a dalsi arabske zeme.
  Jiz tehda jim slo o postupne ovladnuti sveta az se dostali na Blizky vychod a dnes i do Evropy.Byloby mozno vyjmenovat stovky lzi az se dostaneme k padu ruskeho letadla.Potrebovali aby Rusko se to nenechalo libit a zasahlo do Syrie- zda se ze Putin je znovu odhalil.
  Logicky je nepochopitelne, ze tem t.zv.islamistum nekolika rocni zasahy Zapadu do arabskych zemim nenapadlo, ze mohou umistit bomby v letadlech zapadnich zemim a jen nekolik zasahu Rusu by melo byt zaminkou zabit 220 nevinnych?????
  Tady jde opet o tu spinavou hru - cekali, ze se Rusko vrhne do boju proti islamistum a tim si opet snizi zajem o obranu sve zeme.
  Nejen to, ty miliardy co davaji na tajne sluzby musi opet pripravit nejakou lecku na Rusy.Zacali to s tou Ukrajinou a pokracuji v dalsich zemich.

  OdpovědětSmazat
 15. klikni na aeronet.cz
  Video: Ruská letadla v Sýrii - " Úryvek z vojenského tajemství

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 17. ano důsledky mohou být pro usáky katastrofické a na hodně dlouho ne-li na pořád je rusi zaženou do jeskyně hanby a izolace od okolního světa !!!

  OdpovědětSmazat
 18. Jen tak pro zajímavost: http://cont.ws/post/143682
  a pro "nerusisty": https://drive.google.com/file/d/0B0Ad2RPcPSwUTmN2WGRzYjRQQ2c/view?usp=sharing

  OdpovědětSmazat
 19. Domy, které se dají bránit - celkem aktuální : https://www.youtube.com/watch?v=aKfUMm9akZY

  OdpovědětSmazat
 20. PLán B: "Internetový zdroj nazvaný „Ukrajinský WikiLeaks“ uveřejnil už nejeden zápis „odposlechu“ rozhovorů současného oděského gubernátora, dříve gruzínského prezidenta Saakašviliho. A soudě podle těchto materiálů, Michail Saakašvili provádí aktivní zahraniční činnost. Částečně je svázána se zemí jeho současného pobytu – Ukrajinou, částečně s jeho rodnou Gruzií.

  Kde přesně tento rozhovor proběhl, internetový zdroj neuvedl, ale soudě podle všeho to bylo přímo v kanceláři oděského gubernátora. Na návštěvu k Saakašvilimu přišel David Kezerašvili, bývalý ministr obrany Gruzie, kde je po něm pátráno kvůli zpronevěře veřejných prostředků ve velmi velkém měřítku. Rozhovor je o speciální operaci v Sýrii, která je údajně schválena senátorem USA a odsouhlasena CIA...Michail Saakašvili: Posaď se, Davide! Počkej vteřinku, zapnu antiodposlech… McCain plán potvrdil, všechno je na místě, abys věděl. Ze senátu USA budeme mít krytí. V Sýrii je potřeba udeřit na Rusy, jestli se Rusové s Američany opravdu domluví, Ukrajinu ve pak odvrhnou… Jestli k tomu dojde, jsme v troubě! Všechno je potřeba v Sýrii urychlit! Už jsi naše chlapce připravil?

  David Kezerašvili: Jo, všechno jsem udělal. Dnes poletí do Antalye a pak pojedou do Sýrie. Přípravou prošli dobře a na duchu jsou silní. Ti naši Kistinci jsou tvrdí chlapi. Ramzana Mačelikašvili udělali velitelem, všichni čtyři ho poslouchají. Střílejí ze všech zbraní, na PSPO (přenosný systém protivzdušné obrany) jsou specialisty a profesionály. Čekají na konkrétní instrukce.

  Michail Saakašvili: Celá skupina bude v Latakii, kde je An-Nusra. Hodně drsný plán to je. Americké letadlo bude sestřelené ruskými vojáky. To řekne zajatec, že cíl sestřelili z PSPO. Bude to skvělá scéna, celý svět o tom bude mluvit. A na oplátku pak zas Kurdové Stingery sestřelí ruské letadlo. Stručně řečeno, v Sýrii je nutné navodit konflikt mezi Američany a Rusy. A Turci budou vděční, slibují vzbouřit krymské Tatary. McCain očekává naše činy....

  http://www.nwoo.org/2015/11/06/byvaly-gruzinsky-prezident-michail-saakasvili-opet-v-centru-politickych-skandalu/

  OdpovědětSmazat
 21. UŽ I WERICH VĚDĚL CO JSOU MUSLIMOVÉ ZAČ.

  Takže vy chcete vědět co si myslím o nacistech ano? Řeknu vám to kulantně. Připomínají mi mohamedány: ti taky přijdou k vám domů a nejdříve se tváří mile, ale pak vám zakáží jitrničky, pivo a děvčatům sukně. A vy ani nevíte jak a ocitnete se v mešitě a musíte se modlit k aláhovi, aby vás nekamenovali.
  Jan Werich v rozhovoru pro rozhlas
  23. září 1938.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to trefné. Werich byl moudrý člověk.

   Smazat
 22. Já jsem si klikl na zdroj - Svobodné noviny a poté na jejich zdroj - INFOWARS - http://www.infowars.com/u-s-prepares-war-against-russia-in-syrian-battlefield/ .Kdo umí anglicky, může si tam přečíst diskusi pod článkem. Vybral jsem jen pár příspěvků, (nechtělo se mi to překládat, tak je to přeloženo Googlem). Velmi zajímavé názory nato, že je to od Američanů:
  -----------------------
  To znamená, že válku s Čínou, Egyptem, Libyi, Iráku možná Izraelem a jakékoli jiné zemi Džihád v šéf má naštvaný. Všechno tohle se děje od roku nacistických kolaborantů a zbohatlíci Rothschild a Rockefeller přišel se svým pro-nacistické OSN a NATO.
  ----------------------------------
  Udržujte klesá vaše LSD kámo. To vše bude růže, když obloha svítí. Možná budete chtít zeptat sami sebe, proč Clinton a Feinstein prodával Čína citlivé nás Technologie a dostal pryč s ním. Čína nepotřebuje státy. Státy potřebuje Čínu. Bez Číny nemáte žádné počítačů nebo hloupé telefony. Číňané chtěli Rusové nikdy nezapomenu. Nikdy nezapomeňte, že to bylo Rusko, aby pomáhal Čínu, když Japonsko napadlo. Kde byl všichni ostatní?
  --------------------------
  Jsem si jistý, že mluvím za více než půl Američany, když řeknu, v případě, že bohatí se chtějí dostat do boje tak špatné, ať jdou bojovat. Odhoďte zbraně a říct NE !!!! Jestli to byla jen válka, pro naši zemi (někdo přímo na nás zaútočili, (ne jako 9 \ 11 vnitřní práce), nebo bombardovat nás, tak ano. Všemi prostředky jít na to. Jděte nakopat zadek a Bůh žehnej Americe. Ale není to !!!! To je illgal válka. Jeden, který je požadován jen málo bohatý, kteří chtějí větší výkon, větší kontrolu a více smrt ..... stanovit zbraně ..... Pokud ano, jsme LIDÉ, podpoří vaše rozhodnutí ...... Nebát se.
  ---------------------------------------------
  Mějte na paměti nedávnou historii. Narcis-in-šéf právě rozkazy, když začal svou kampaň proti Bashir al Assada. Assad je tyran, ale že měl málo co do činění s ním. Soetoro bylo nařízeno (prostřednictvím Jarrett), aby Assad, protože on oponoval potrubím přes Sýrii. Centrální bankéři / Zloději chci tu potrubí a příjmy.
  -----------------------------------------
  Rusko viděl jejich otevření (aby Soetoro vytvořený) a vzal ji.
  ------------------------------------------
  Soetoro chce bojovat ISIS v Iráku, ale strany se s nimi v Sýrii. Pak se diví, proč se zbytek světa vypadá zmateně.

  OdpovědětSmazat
 23. K titulku článku.
  Kdysi platilo, že slovo katastrofický se používalo jako přídavné jméno popisující předmět nějaké výpovědi, tj. obrat katastrofický film, katastrofická povídka označoval film, povídku o katastrofě (např.Letiště, Dobrodružství Poseidonu atd.).
  Přídavné slovo katastrofální hodnotilo situaci, děj, věc jako velmi špatnou, tragickou
  Takže se mohlo stát, že někdo natočil kvalitní katastrofický film a někdo jiný nekvalitní, tedy katastrofální katastrofický film.
  Dnes už se to popletlo - asi proto, že katastrofický zní mnohým lidem učeněji než katastrofální, a tak lze být za vzdělance i bez vzdělání. To je, žel, katastrofální.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je pravda, že jazyk je przněn, slovům inplantovány jiné (potřebné) významy, právnch názorů je nekonečné množství. Avšak ve chvíli, kdy vám vlétne do bytu atomovka, nebude čas ani chuť zamýšlet se nad tím, zda je situace katastrofální či jinak pojmenovatelná. Kdoví jestli to pronás nebude vysvobozením z marasmu ve kterém žijeme.

   Smazat
  2. Rozhovor je vynikající, Barack Obama totiž dělá ze sebe, všech svých spojenců a vazalů, kteří straší rozpínavostí Ruska, pitomce. Sám totiž prohlašuje, že zatlačuje Rusko na Ukrajině a v Sýrii, kde dříve vládli spojenci Ruska a dnes už nevládnou, nebo musejí bojovat o přežití.
   Není nad to, když někdo podtrhne vlastní propagandu a znemožní se sám. Čtěme pozorně politické podvodníky, příživníky na té které ideologii. Sami se odkopají, sami se znevěrohodní, když vypadnou z role, když zapomenou, o čem vlastně mají lhát, když mají zareagovat v duchu své proklamované ideologie a uletí mimo, protože nejsou autentičtí.
   KR

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.