Reklama

středa 18. listopadu 2015

Strategické vykročení na cestě k jedné světové měně a jedné světovládě

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
18.11.2015 E-republika

Jedna měna, jeden světový lid, jedna globální nadnárodní vláda. Příliš lidí k tomuto budování zářných zítřků potřebných nebude.


Mezinárodní měnový fond, bašta globalistů, nám ústy své předsedkyně Christine Lagardové sděluje, že experti její instituce došly k výsledku, že čínská měna renminbi (RMB) splňuje všechny podmínky, aby se stala po US dolaru, japonském yenu, euru a britské libře součástí měnového koše a rezervní světovou měnou. „Já tento nález komise podporuji“, řekla Lagardová v pátek.

Přijetí musí schválit ještě výkonná rada MMF, která bude zasedat 30. 11. 2015. Schválení však bude víceméně formalitou. Jde o významnou informaci, která znamená, že se oslabí význam dolaru a ostatních rezervních měn a posílí umělá měna SDR Special Drawing Rights (Zvláštní práva čerpání u MMF), poněvadž Renminbi je kryt značným objemem zlata, které Čína nakupovala v posledních letech jako o závod. Zároveň se posílí moc MMF, ve kterém ztrácí USA svoji dosavadní privilegovanou pozici.

V několika předchozích článcích, zejména ve třech dílech rozboru vyhlídek světové ekonomiky (Role Číny, MMF, Rozvojové banky BRICS a BIZ při přípravě nové světové měny (III.)), jsme analyzovali, proč vstup yüanu (renminbi) do koše měn MMF bude znamenat posílení pozice SDR. V ní bude postupně vytlačovat ostatní měny z koše, než se stane jedinou světovou měnou, prostřednictvím které budou moci špičky globální finanční oligarchie ovládat centrálně celou světovou ekonomiku.

Jedna měna, jeden světový lid, tak to formuloval nejvyšší reprezentant OSN pro uprchlíky a bývalý spekulant u Goldman Sachs Peter Sutherland. A také jedna „global governance“ - jedna globální nadnárodní vláda - dodávám. V duchu Agendy 2030, o které jsme psali v článku "Cíle Agendy 2030 s velkým otazníkem" a pod zástěrkou záchrany světa před oteplováním planety, způsobeným prý člověkem. Summit v Paříži se blíží. Zde mají být přijata další drakonická opatření v podobě uhlíkové daně uvalené na obyvatelstvo všech zemí. Z této daně ovšem pak budou profitovat velkobanky, investoři a korporace při budování zelené planety a „smart – cities“ budoucnosti. Příliš lidí k tomuto budování zářných zítřků potřebovat nebudou.

Jak se dají celé ekonomiky zemí prostřednictvím jedné, zeshora nadiktované měny ruinovat a hnát do zkázy, jsme viděli v posledních letech v přímém přenosu v Evropské unii. Jak umožňuje toto právo emise jediné měny v rukou nedemokratického diktátora ECB a následně drábů - TROJKY v čele s ECB a MMF - dosazovat do vlád zemí poslušné loutky, jsme byli svědky také. Naposledy Portugalsko, jak jsme psali v článku "Rozjásaní bankéři, vyprázdněné Portugalsko".

Experiment, při němž jde o to, jak snadno ovládat národy a státy, se v Evropě odzkoušel a nyní půjde o to, přejít plynule na jednu světovou měnu, která bude plně v rukou globalistů. A tou jsou, jak předpokládáme, právě SDR.

Čínský kapitalismus, to je pouhá strana druhé mince. O humanitě, spravedlnosti a zmírnění rozdílů mezi 0,01 % a 99,99 % tu nemůže být řeč. Naše pozornost je odváděna jinam: teror v Paříži, invaze uprchlíků do Evropy, vrcholné schůzky, které k ničemu nevedou. ECB klidně může tisknout eura a shazovat je z vrtulníku. Bude postupně odepsané stejně jako dolar. Kvantitativní uvolňování sem, nebo tam. Peníze přestaly plnit své funkce.

Teď už je to však jedno. Plán se rozjel na plno. Znamená definitivní konec jednoho snu jménem sociální stát v Evropě. Ale i konec iluze o něčem, co se jen vzdáleně podobá demokracii.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 520 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!

 

Související články:

25 komentářů :

 1. Co nám říká wikipedie -

  Mamon (hebrejsky: מָמוֹן, doslova „bohatství, majetek“), slovo je údajně odvozeno z hebrejského slovesného kořene, „jenž označuje to, več člověk doufá, čemu věří, nač spoléhá“ [1]. V přeneseném smyslu se slovo v českém jazyce používá pro označení nezřízené touhy po majetku. Takové použití slova mamon je doloženo i v hebrejsky a aramejsky psaných výkladech Bible 2. století n.l.

  V některých přepisech bible, například evangelium sv. Lukáše nebo evangelium sv. Matouše je Mamon ztělesňován jako démon. V období středověku byl Mamon personifikován jako démon chamtivosti a touhy po bohatství.


  Nemusíte být genius, aby jste dokázali odpozorovat, že svět je pod vládou mamonu. Je potřeba však značné duševní úsilí představit si, že by svět mohl vypadat i jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Díky" za školeníčko zdarma a bez vyžádání. A teď vážně k věci bez jakýchkoliv náboženských drístů a štěků !!!

   Smazat
  2. Máte Vy něco k "věci"?

   Smazat
  3. Démon Kracius( á po něj odvozené slovo ,,demo-kracie" ) byl poradce otrokář.faraona ve star.Egyptě,který dal otrokům ,,svobodu",ale zároveň vymyslel peníze a tak chytře zotročil všechny,otrokáře i otroky na tisíce let dopředu.Jsme otroky dodnes,díky satan.démonu Kraciusovi,vůbec nic se nezměnilo,jsou tiu stále otroci a otrokáři.

   Smazat
 2. Nejsem ekonom,ale aby ČÍNA vlezla do chomoutu MNF ,nevěřím,spíš je to přání MMF.Pokud chce Čína a také další státy mít své finance pod kontrolou,ať si raději spustí svůj bankovní režim.Mluví se o jiném platebném styku zemí BRICS,aby nebyly pod kontrolou USA,snad se jim to zdaří.Víme také,že USA,dělají všechno proto,aby k tomu nedošlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky nejsem ekonom, ale bude to právě asi Čína, která se v MMF bude moci pochlubit největšími - skutečnými - zásobami zlata, tudíž v tomhle klubu nebude outsider, ale hlavní hráč. To je oč usilovala, a co se USA tolik nebude líbit, i když oni ti majitelé bank se nakonec nějak domluví, žeano.

   Smazat
 3. No dobře,tak si skupina duševních mrzáků koupí celou zeměkouli a co budou dělat pak až už si nebudou moct nic koupit?Stejně už teď ty svoje prachy nemaj za co utrácet.A hlavně celá Zeměkoule zotročit nepujde.vždy se na nějakém světadílu někdo utrhne.

  OdpovědětSmazat
 4. Jestli BRICS začne mezi sebou obchodovat ,,svojí"měnou,pravděpodobně čínskou a ruskou,tak dolar a euro klekne a malé státy jako my se z toho nemusí vůbec zpamatovat a to jen v případě že nezačne ta nejhorší válka Světa.A.Einstein:nevím čím se bude válčit v třetí světové ale ve čtvrté to bude klackama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A. Einstein:
   "Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky."

   Jak dlouho už stále znovu a znovu předvídáte to kleknutí dolaru?

   Smazat
  2. Iracionalita se podpírá sama sebou až do vyčerpání rezerv, potom kolabuje.

   Smazat
  3. 17,57 A. Einstein:
   "Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky."

   Třeba tím měl geniální Albert na mysli opakované tisknutí inflační měny (QE1,2,3...), opakované navyšování dluhů, anebo opakované spekulativní bubliny, které vždycky nakonec vedli k bankrotům a seriálu válek. Jenom blbec by se z toho nepoučil, že? Přitom jak se zdá vždycky po pár desetiletích, jako kdyby lidstvo zcela ztratilo historickou paměť. Není liž pravda?

   Smazat
 5. Renminbi není krytý vůbec ničím, naprosto stejně jako dolar, rubl, euro. Podíl zlata v čínských rezervách činí nepatrný zlomek a příkupování zlata naprosto nestačí držet krok s nafukováním měnové zásoby Číny. Dál už žvatlání téhle "odbornice" raději nečtu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Renminbi není kryt zlatem, státním majetkem a produkcí, rubl není kryt zlatem, surovinami a produkcí? Čím je tedy kryt dolar? Jak to, že dolar má tak silnou pozici, když je to hajzlpapír, kterého se tisknou a virtuálně tvoří denně tuny, země je předlužená na stovky let (RF a Čína není).

   Smazat
  2. Je kryt armádou USA a jejími základnami skoro všude po světě. Kdo to nechce respektovat, patří do osy zla a USA tam nasadí nějakého Pinocheta.

   Smazat
 6. Ano, ta snaha o naprosté ovládnutí světa dnešními globálními mocipány je zřejmá.
  Je doložena mnoha referáty, analýzami, knihami ...
  Co je však stejně tak významné, jsou úvahy o tom, jakými metodami, postupy atd. efektivně této hrozbě čelit!
  Prodemokratičtí (ekonomičtí, národohospodářští ..) intelektuálové by se proto už ve svých úvahách mohli i od tématu hrozeb odpoutat a ubírat se po druhé tvůrčí trajektorii zvané "Co (tedy) dělat?" A nedokazovat již "dokázané" ...

  OdpovědětSmazat
 7. Pro: Anonymní 17:54
  Víte, mám čím dál silnější dojem, že nejenom já, ale mnoho dalších si doposud myslelo, že je nám všechno jasné. Nicméně posuzujeme věci ze střepů, z velmi neúplných informací a výsledkem je naše plácání na diskusních fórech. Nemám tímto v úmyslu kohokoliv urážet, nechci se nikoho dotknout. Je to jeden velikánský kaleidoskop všeho možného, co se na nás odevšad za informace valí. Osobně už v diskusích přispívám málo. Zjišťuji prostě, že nemám co říci a nechci si hrát na znalce a mudrce v jednom. Akceptuji Vaše stanovisko jako Váš vlastní pohled na věci, nic víc..... Přeji Vám všechno dobré! Jáchym

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK. Ale to, že yuan není krytý zlatem ani z 1% není žádný můj výmysl ani střípek odněkud. To se dá snydno vyčíst z jejich vlastních statistik. Odkazy se mě teď nechce hledat, sorry.

   Pokud se někdo vydává za ekonoma tak na něho kladu poněkud vyšší nároky než na obyčejného diskutéra.

   Smazat
  2. Informace, spousty informací a jejich neověřitelnost a hlavně protichůdnost, to vše se stalo novodobou munici velkého kalibru.
   3.světová vůbec nemusí být nukleární, ale klidně může být informační a ta již probíhá.Postupně začíná světový chaos, co ještě horšího může být, to může být ten přepokládaný konec civilizace jak ji známe..

   Smazat
  3. Objem financí je takový, že by se musel přitáhnout zlatý asteroid, aby bylo dost na krytí, anebo by zlato muselo podražit o sto tisíc procent.

   Smazat
  4. Třeba ten asteroid (celý ze zlata) přiletí....:-))). Ale to už si dělám legraci :-).vJáchym

   Smazat
 8. Podstatou článku paní Lauterbachové není polemika o procentu krytí yüanu (renminbi) zlatem. To je nepodstatný detail.
  Její úvaha o hrozbě pro svobodu a demokracii ( sociální stát) prostřednictvím umělé měny SDR, Special Drawing Rights (Zvláštní práva čerpání u MMF), je naprosto racionální.
  Ve spojení s elektronickým platebním systémem, a snahou o zrušení hotovostních plateb je to přímá cesta do otroctví. Čím dál víc racionálně uvažujících lidí, ekonomů, podnikatelů, začíná vnímat tuto strašnou hrozbu. Je nutné se tomu postavit. Ale jak a s kým, když mávnout kartou u pokladny supermarketu je tak snadné a vzrušující, a když "to" dokonce zaplatí, i když jsem v debetu? Když se dá "přes telefon" objednat a "zaplatit" cokoliv a tatkřka kdykoliv. Že mi může někdo konto vyčistit částečně nebo úplně? No jo, to se stává, banka nahradí. Že mi může někdo zcela systém vypnout, a zabránit mi dostat se ke svým penězům? Ale nestrašte, to se ještě nestalo, vlastně jednou v Řecku, ale ti si ti přeci zasloužili, protože měli rozežrané důchodce, no ne?
  Je to hrozné, ale většina lidí to nebezpečí nevidí.Nebo i nechce vidět. A dojde k prozření až ve chvíli, kdy už bude pozdě. Nebo ne? Lze se bránit a ubránit? J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je velice málo diskusních příspěvků, které jednoduše a přesně vystihnou "jádro pudla". Děkuji, Vám se to povedlo a Váš příspěvek jsem si, jako jeden z mála, zkopíroval a uložil!

   Smazat
  2. Ano. Je to tak. Často si kladu otázku jestli bude svět dobyt zbraněmi klasickými (konvenčními a jadernými), nebo peněžním systémem.
   A taky, co by bylo v dlouhém výhledu horší.
   Odpovědět neumím.
   Lidstvo, zdá se mi, z tohoto hlediska, ještě nedosáhlo intelektu zvířat.
   Děda.

   Smazat
 9. Odstraneni hotovosti - pokud by bylo uplatneno - v rozvojovych zemich kde vetsina lidi zije z ruky do huby a nema ani tu hotovost natoz pak kreditku a ucet v bance se rovna jejich likvidaci. Mozna i o to jde. No a pokud jde o Cinu - nikdy jsem si nedelal velke iluze. Cinane miluji penize stejne jako kdokoliv jiny a minimalne jako Chazari. Ti uz podle vseho do Ciny resp. do Asie davno presidlili. Znamenim ze se tim padem vubec nic nemeni je prave ono SDR, ktere je stinovou menou IMF. No a az bude presun hotov, BRICS porazen (Obamuv sen!) zradou Ciny - a mozna i Iranu (vsimli jste si skromne nedavno zverejnene informace ze Iran se chysta spustit bezhotovostni system?) cesta k likvidaci USA (Poor US sheeps don't know it yet!) a k vytvoreni Evropskeho kalifatu pod vedenim Iranu s pravem sarija coby zaruky poradku a pokory muze nastat. Parizsky "masakr" (?) byl jen dalsim mezistupnem k uskutecneni teto vysnene cesty svetove psycho-kleptokracie.

  OdpovědětSmazat
 10. V článcích, na které odkazuji, je popsána jedna možná cesta vzniku celosvětové vlády. Odkazuji jednak na článek – Dopis všem lidem na planetě: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html
  Dále odkazuji na článek – Světová vláda je nevyhnutelnou nutností, ale už nikdy nesmí být fašistická: http://miloslav7.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.