Reklama

pátek 20. listopadu 2015

Sýrie požaduje, aby s ní byly koordinovány akce proti IS; koordinace s Ruskem je rovnocenná s koordinací se Sýrií


20. 11. 2015    zdroj
Damašek požaduje, aby s ním byly koordinovány akce, které ostatní země uskutečňují na syrském území. Oznámil to velvyslanec Sýrie v Rusku Riad Haddad v rozhovoru s IA "Interfax".


"Jakákoliv síla, jakákoliv země, která oznamuje, že bojuje proti terorismu na území Sýrie, musí koordinovat svou činnost s armádou syrské vlády a se syrskou vládou, a Francie se to také týká, řekl diplomat. Jakékoliv akce bez koordinace s vládou Sýrie jsou považovány za agresi proti zemi".

Haddad také vysvětlil, že koordinace činnosti s Moskvou je rovnocenná s její koordinací s Damaškem: "Rusko je od samého počátku krize v čele mezinárodního úsilí o zničení terorismu a proto vláda Sýrie souhlasí, aby Rusko koordinovalo činnost s kteroukoli zemí v této oblasti. Automaticky to bude považováno za koordinaci se syrskou armádou", dodal diplomat.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/jan-petranek-je-to-valka-je-to-stupen-od-vseobecne-mobilizace-pozemni-invaze-do-syrie-je-zrejme-nezbytna--1556046

  OdpovědětSmazat
 2. Jasně, stručně a výstižně řečeno. Žádné diplomatické mlžení. L.N.

  OdpovědětSmazat
 3. A kdo tam půjde amici nechtějí , bundeswehr stojí za starou bellu a frantici Ti nic neumějí...takže čína a irán???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky to vidím na Čínu a Írán. Možná na "speciální věci" by to mohla být Cizinecká legie. Uvidíme !?

   Smazat
  2. Poláci prý požádají na mutti MERKEL,aby z utečenců byla vytvořena armáda,která vycvičená BUNDESWEHREM osvobodí svoji zemi od IS.Náš ministr zahraniči je proti,NEBOT JEHO ČSSD CHCE přijmout všechny utečence,kteři by před MERKELOVOU a jejim BUNDEM uprchli.
   Zvláště Sobotka se vzpírá tomu náporu,který vyvolal ministr zahraniči POLSKA tvrdíc,že oni taky dělal v zahraniči armádu a dost se mu divil,zatímco budou utečenci popíjet kávičku v pražské kavárně musi armáda ČESKOSLOVENSKA jít do boje za ALLÁHA.

   Smazat
 4. Co si to ti Syřané dovolují! Žádat a nedej bůh koordinovat svoje vojenské akce se syrslou vládou! Asád pro ně není president a syrská armáda jsou jen poskoci Asáda. Tak kde je ta agrese západních států včetně USA proti jejich zemi? Není to spíše tak, že spojenci chtějí Sýrii osvobodit od těch škodlivých elementů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi se dneska vydařil. Pražská kavárna ti určitě tleská, ale Dr. Chocholoušek už aktivuje výjezd se svěrací kazajkou. Tahle duševní nedostatečnost bude nejspíš nevyléčitelná.

   Smazat
  2. pro Anonymní20. listopadu 2015 15:40
   Asi nevíš, co znamená ironie. Je až k neuvěření, že bys toto bral jako vážný názor. Mám dojem, že se necháš utáhnout na vařené nudli.
   Autor příspěvku.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.