Reklama

čtvrtek 5. listopadu 2015

Syrský konflikt definitivně zničil pověst USA, píše The Week !

5.11. 2015   První zprávy
The Week: Tím, že USA zaujaly pozici proti Rusku, selhaly v syrském konfliktu, protože Putinův spojenec se pravděpodobně stane vítězem, píše americké vydání The Week.
USA se dopustily obrovské chyby tím, že v syrském konfliktu stojí na prohrané straně. Washington by se měl vzdát svého úsilí intervenovat na Blízkém východě, dokud se nakonec a úplně nezdiskredituje, tvrdí The Week pod titulkem "Obamovo syrské katastrofické bláznovství".

Zasláním komanda do Sýrie na pomoc povstalcům zatahuje Obama stále více svoji zemi do konfliktu, v němž spojenci USA, bojovníci takzvané „umírněné opozice", nemají šanci. Všechny předchozí pokusy vycvičit zahraničních vojáky byly neúspěšné, protože vojáci byli buď poraženi nebo dezertovali. Prezident však stále věří, že k situaci na Blízkém východě by mělo poslední slovo zůstat vládě USA. Ve snaze bránit tuto bushovskou chybu je Obama ochoten se dohadovat s Moskvou, a to navzdory skutečnosti, že její spojenec, prezident Bašár Asad, může z občanské války vyjít vítězně, poznamenaly noviny.

Při této operaci se zdá, že Spojené státy nemají žádný konkrétní cíl – Američané nemají za cíl ukončení války, ale spíše „posílit diplomatické úsilí". Nicméně to není v korelaci s rizikem, na které jde vláda, když dává v sázku životy lidí, čest a důstojnosti vlastní země, tvrdí autor článku. Washington nepomůže vyřešit konflikt, ale svojí snahou zabránit ruské operaci ji raději zhorší a rozšíří.

Analytička tvrdě: USA jsou jen námezdnou silou exportérů džihádu!

Prezident Spojených států už porušil spoustu zahraničněpolitických slibů. Otázka Guantanama zůstává otevřená, pokračují útoky v Iráku, a nyní Barack Obama ruší své prohlášení o nezasahování amerických pozemních sil do syrského konfliktu. Rozhodnutí podpořit rebely, se stalo jedním z nejbezohlednějších, a potenciálně ničivé pro zahraniční politiku prezidentství Obamy. Americký prezident by měl omezit účast v syrském konfliktu, který uštědřil pověsti Spojených států totální ránu, uzavírá The Week.

8 komentářů :

 1. za své lži o Syrii si Obama zaslouží další Nobelovu cenu míru. Že se náš Havel k této ceně nakonec neprolhal, ale měl k tomu blízko. Jeho hlava bude stát vedle Bushe a Obamy, kterýpak z nich byl ten největší lump?

  OdpovědětSmazat
 2. Byla by to krásná troji makovic. Škoda, že nebudou pravé. Ty by se mě tam líbily ze všeho nejvíc. Prostě oddělit, preparovat a vystavit.

  OdpovědětSmazat
 3. Černý muž z bílé chýše by měl raději mlčet a nedělat nic. Kdo nic nedělá,většinou nic nepokazí.

  OdpovědětSmazat
 4. To akoze USA by si opravili svoju povest keby odrazu prestali podporovat IS? U mna svoj kredit stratili uz pred 3 rokmi, definitivne. V tom case aj v USA sa ozyvali hlasy ze v Syrii podporuju teroristov (IS este neexistovalo).Po oslobodeni predmesti Damasku medzinarodne humanitarne organizacie naratali 36 000 znasilnenych zien a dievcat. Mnohe z nich sa radsej zabili aby s tou potupou zili dalej, mnohe ti hrdinski bojovnici po "pouziti" zabili a pohodili na smetiska. Kazdy, kto podporoval a podporuje tuto zver sa stavia na ich uroven. Vital som v 1989 pad komunizmu ale teraz su pre mna najvacsi zlocinci za Atlantikom. Sami si vykopali svoj hrob a je otazkou 10-15 rokov kym padnu na hubu, zial tym milionom obeti tejto protiludskej svojvole uz zivot nikto nevrati.

  OdpovědětSmazat
 5. No jo, když USA nemají kousek soudnosti tak jim to patří. Oni mají Rusko za odvěkého nepřítele, což je pro svět špatně. Rusové jsou schopní velké spolupráce, ale nepřítele dokáží drtit. Z taktického hlediska si Rusko začíná s USA prohrávat jako kočka s myší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava textu : No jo, když USA nemají kousek soudnosti tak jim to patří. Oni mají Rusko za odvěkého nepřítele, což je pro svět špatně. Rusové jsou schopní velké spolupráce, ale nepřítele dokáží drtit. Z taktického hlediska si Rusko začíná s USA pohrávat jako kočka s myší.

   Smazat
 6. Zničit se dá pouze něco co existuje. Dobrá pověst USA je něco těžko uchopitelného :-)) Poslední AMERIČAN s dobrou pověstí byl Vinetou

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.