Reklama

neděle 29. listopadu 2015

Uzavření ukrajinského nebe: Co zaznělo na 17. ukrajinském kanálu

Rado Miko
29.11.2015 Outsidermedia

Ukrajina zakázala Ruským společnostem využívat vzdušný prostor Ukrajiny. Což je další krok podřezávaní si vlastní větve. Znamená to další propouštění zaměstnanců v letecké dopravě. Ukrajina ročně přijde o 50 milionů USD za neuskutečněné přelety letadel RF. Nevrátí se jí všechny investice do letištní infrastruktury spojené s mistrovstvím Evropy ve fotbale v roce 2012.


Přeprava poklesla o 40 %. Po pádu malajského Boeingu 777 s označením MH17 už přes Ukrajinu nelétají žádné západní společnosti. Z ukrajinského trhu odešli všechny zahraniční společnosti. Zánik konkurence znamenal zvýšení cen o 34 %. Letecká doprava se dostala na úroveň roku 2006.

Ukrajinci masově používali leteckou společnost AEROFLOT nejen k letům do RF, ale kvůli nízkým cenám i pro lety do oblastí východní Asie. Kvůli geniální ekonomickým tahům Jaceňuka mají radost okolní státy, které doufají, že Jaceňuk bude ještě dlouho u vlády. „Sériová“ výroba letadel na Ukrajině představuje 1 až 3 kusy letadel Antonov. Malý výrobce letadel ATR (se sídlem v Toulouse, Francie - pozn.NR) například vyrobí ročně 50-60 letadel.

Česko svojí politikou nezaostává za Ukrajinou. Po zavedení sankcí se ruský vlastník Letu Kunovice, Aircraft Industries, a.s., rozhodl přenést výrobu L 410 do Jekatěrinburgu a investoval tam už 460 mil. korun. Zda úplně přenese výrobu, nikdo neví.

11 komentářů :

 1. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/oskar-krejci-nejvetsim-rizikem-pro-nas-jsou-nekteri-spojenci-v-nato/

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/buchanan-proc-maji-usa-riskovat-valku-s-ruskem/

  OdpovědětSmazat
 2. Že se výroba přesouvá, no a co, tak si dosavadní zaměstnanci koupí domy v Jekatěrinburgu a přestěhují se tam. Vždyť nám to pořád říkají, že lidi se musí stěhovat za prací. Že práce sama za nimi nepřijde. Není se čeho obávat, určitě tam poznají spoustu nových kamarádů.

  OdpovědětSmazat
 3. Podíval jsem se na Moravce - je to síla, jak srovnává sankce EU+USA+další vůči RF(ve vazbě na Ukrajinu- nečlena EU a NATO) a sankce RF proti Turecku ve vazbě na sestřelení SU a podporu IS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Anděl, proč na to koukáte. To nemáte nic lepšího na práci? Ještě si bude Moravec myslet, že ty jeho kecy někoho zajímají...

   Smazat
  2. Také jsem se nedíval, ale trochu toho lituji, prý tam bylo veselo. Upalovali tam odsud až se zanima prášilo.

   Smazat
  3. Ještě si tam prý pouštěli anglický mluvený požární poplach. Je dobře, že seznamují český národ s anglickými povely.

   Smazat
 4. Právě díky nesmrtelné partnerské dvojici Pospíšil a Moravec se na OVM nedívám snad už deset let. Pospíšila už ve lžibedně naštěstí skoro neuvidídte, ještě by to chtělo záměnu Oravce.

  OdpovědětSmazat
 5. OVM jsou o to horší, že pan Moravec musí jistě velmi dobře vědět, odkud vítr fouká. Párkrát se možná pokusil o jakous takous objektivitu, ale to je už šerý dávnověk. Asi mu pohrozili, že není dost zapálen pro jejich věc, a tak se prostituuje dál. Od Tvarůžkové nebo Drtinové by mě to tak nepřekvapovalo, ale Moravec je zcela jistě inteligentní člověk. Tím hůř. Už se na to taky nedívám. Zdravím, Pavla

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.