Reklama

čtvrtek 5. listopadu 2015

V IS bylo napočítáno 30 tisíc zahraničních bojovníků


5. 1. 2015     zdroj
Podle údajů ministerstva obrany Ruské federace bojuje na straně "Islámského státu" 30 tisíc cizinců včetně Rusů. Oznámil to náměstek ministra obrany Ruska Anatolij Antonov na třetím zasedání ministrů obrany členských zemí ASEAN a partnerů pro dialog.Pokud se občané, kteří bojovali na straně IS, potom vrátí do Ruska, budou propagovat radikální myšlenky v našich zemích nebo budou organizovat diverze, uvádí agentura RIA Novosti slova Antonova.

A zabránit vývoji podle tohoto scénáře je jedním z hlavních úkolů, řekl zástupce ministerstva obrany.

Připomeňme, že v Rusku zakázaná extrémistická skupina "Islámský stát" aktivně verbuje nové stoupence po celém světě včetně území Ruska. Roskomnadzor nedávno zablokoval asi 1000 internetových zdrojů, zabývajících se propagováním ideologie IS a náborem Rusů. Velký ohlas ve společnosti vyvolal případ studentky MSU Barbary Karaulovoj, která utekla z domova, aby se připojila k teroristům v Sýrii, ale byla zadržena na cestě. Jak bylo nedávno zjištěno, děvče neprojevilo lítost a až do poslední chvíle tajně udržovalo spojení s verbířem "Islámského státu".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. Bylo napočítáno 30 tisíc cizinců. A kdo je v IS ten domácí? Syřané, Iráčané, Iráňané?. Těch třicet tisíc je v tomto kontextu opravdu ale opravdu málo. I Arabové,Mohamedáni tam jsou vlastně mezi sebou cizinci. Na území kolika tátů se IS rozkládá? Vždyť Syřan je proti např. Iráčanovi taky cizinec...

  OdpovědětSmazat
 2. Tohle se dalo čekat,že samotných muslimů je jen několik stovek.

  OdpovědětSmazat
 3. Je tam verbež z celého světa a jistě taky hodně amíků . A ty právě Ušáci chrání před zlými Rusy a stahují je do bezpečí . Ještě je budou zřejmě potřebovat .

  OdpovědětSmazat
 4. Jak by se hodily Stalinovy gulagy pro tuto sběř.

  OdpovědětSmazat
 5. Jak by se hodily Stalinovy gulagy pro tuto sběř.

  OdpovědětSmazat
 6. Islámský stát a další teroristické organizace představují v současné době zlo, které ohrožuje celý svět. V boji proti tomuto zlu by se všechny státy světa mohly spojit tak, aby vznikla celosvětová demokratická vláda, která by mohla efektivně řešit všechny vznikající globální problémy. Řešením těchto problémů se nyní zabývá OSN, ale dnes už je zcela zřejmé, že OSN neumožňuje globální problémy řešit efektivně. Je čas nahradit OSN novou organizací, kterou by mohla být uvedená celosvětová demokratická vláda. Tato vláda by mohla nastolit trvalý mír na celém světě, a to prakticky stejným způsobem, kterým se podařilo nastolit trvalý mír v rámci všech států spojených v projektu EU.

  Jedna možná cesta vzniku celosvětové demokratické vlády je uvedená v následujícím článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html Vznik spojeného světa má už v plánu i OSN, viz článek: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/10/cile-udrzitelneho-rozvoje-sdgs-fakta.html

  OdpovědětSmazat
 7. Nějak tomu nerozumím. Jelikož IS není stát a tedy nemá hranice, pak jsou přece všichni jeho bojovníci cizinci, i když mají občanství států, na nichž jsou ulokovaní, protože s jejich vládami jsou ve válce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.