Reklama

čtvrtek 12. listopadu 2015

Velvyslanectví USA a Polska doporučila svým občanům, aby do 1. prosince opustili Mariupol


12. 11. 2015    zdroj a zdroj a video
Velvyslanectví Spojených států a Polska doporučila svým občanům žijícím v Mariupolu, aby opustili město a jeho okolí do 1. prosince 2015. Informovala o tom ukrajinská média s odkazem na hlavu jisté veřejné formace "Mariupolský tým" Victorii Priduščenko. Aktivistka se domnívá, že diplomaté, kteří vydávají tato doporučení, mají jisté informace. Podle Priduščenko je však údajně nechtějí předložit k posouzení veřejnosti.


Připomněla také, že v roce 2014, před zahájením bojů o Lugansk, diplomaté také stejným způsobem upozornili své spoluobčany.

"V loňském roce při obsazení Luganska se tam dálo totéž. Mariupol teď obklíčí a my musíme být velmi pozorní a opatrní ohledně Putina", zdůraznila proukrajinská aktivistka.

Victoria Priduščenko také oznámila, že nyní byly z města údajně staženy dobrovolnické prapory a značná část Ozbrojených sil Ukrajiny. Podle ní se Mariupol stává "bezbranným před nástupem nepřítele."

Připomeňme, že na kontaktní linii stran neustávají vážné střety. Ukrajinští okupanti mají značné ztráty. 9. listopadu ukrajinský televizní kanál ICTV informoval o ztrátách z předchozího dne, mezi nimiž bylo 19 ukrajinských vojáků zabito, 78 zraněno.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

37 komentářů :

 1. Rusové prudí v Sýrii a proto je potřeba zase upotat pozornost někde jinde a nadělat jim problémy a proto zase bude rozšťourána Ukrajina pokusem o "Blitzkrieg"...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. blé,ble,blé

   Smazat
  2. Slovo prudi je špatně misto něho patři VÍTĚZI A VYHÁNĚJI IS

   Smazat
  3. Prý že staženy ozbrojené síly. Basurin hlásí něco jiného, stále přiváží na kontakt linie novu techniku. Probíhá tam rotace, někde to odvezou, ale na jiné místo přivezou. Ať se zeptají lidí v Donbasu, jak to odvážejí. Každý den ostřelují ty trosky letiště a taky jiné místa. To je to jejich stahování vojsk.

   Smazat
  4. A hlavně opět probudit strach a nejistotu.

   Smazat
  5. soudruh (22:17) je redaktorem v prolhané ČT a má noční směnu ?

   Smazat
  6. Ano,"vítězí a vyhánejí IS",jak mě doplnil pán z 5:24 a "tím prudí naše soudruhy spojence ze Spojených států fašisticko euroatlantických"....a k tomu jim pomáhej nejen Alláh a i všichni ti ostatní bohové....

   Smazat
  7. Rusové v Sýrii neprudí,ale skutečně ničí teroristickou ISIL,vytvořenou USA,zachraňují tak i Evropu,skutečně prudí USA nejen na UK,asle po celém světě ve svých početných základnách svého novodobého USA.fašizmu anglosasských vlků,hyen,vlkodlaků,upírů,buzen a oopic všeho druhu.

   Smazat
 2. asi taktický ústup. Zkracování fronty, přeskupování sil, taktický manévr,....

  OdpovědětSmazat
 3. možná jsem to špatně pochopil

  OdpovědětSmazat
 4. Zřejmě si autor článku spletl dobu. Ukrajina byla okupována za druhé SV jako součást SSSR. Když se v dnešní samostatné Ukrajině "mydlí" dva tábory lidí mezi sebou, postrádám tam jaksi ty okupanty!!! Oba tábory jsou přece "domácí".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to jenom propaganda ČT předává lživé informace americko-kyjevského ministerstva pravdy, že Ukrajinci na Ukrajině bojují s Ruskem.

   Smazat
  2. To je velmi oblíbená demagogie USA a západu, protože na Východní Ukrajině jsou obyvatelé Ruské národnosti, kteří tam za sebe bojují, tak jim "zkráceně" říkají Rusové a naivnějším lidem tak podsouvají názor - když Rusové, tak přece z RF. Myslící člověk si na to nenaběhne. L.N.

   Smazat
 5. Už nám Sobotka ty nacismem prosolený ukrajínské odborníky zve k nám, údajně na sociální podpoře budou jen 30 dní, potom začnou organizovat "věci" u nás. Sobotko, ty prase jedno, přidat dřevo pod kotel, at´ ta voda rychleji vaří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to ještě daleko horší ! Kyjevští náckové totiž dávají ukrajinské pasy žoldákům z celého světe, nyní nově příslušníkům Islámského státu, které vyhnalo ruské bombardování ze Sýrie. To, že je asi přepravilo zámořské transportní letouny do bezpečí, to je už vedlejší. Kudrnáč jim už bude v Praze štempovat falešné vysokoškolské diplomy.

   Smazat
  2. nedávno nějakej čelnej banderovec (tuším, že náměstek minstra vnitra) vytroubil do světa, že budou předávat Islámskému státu identifikační údaje ruských letců v Sýrii a jejich rodin

   Smazat
  3. když se hnědá ruka s hnědou rukou vine, hned se dílo podaří

   Smazat
 6. pri istej príležitosti som dostal otázku - ktoré bolo hlavné mesto Ukrainy pred rokom 1917 ? - ????

  OdpovědětSmazat
 7. odpoveď - žiadna Ukraina nebola

  OdpovědětSmazat
 8. Jukněte se na ilustrativní mapky, jak, kdy a kým se budoval umělý státní útvar Ukrajina z darů ruských carů, Lenina, Stalina a Chruščova. Lépe také pochopíte, proč se v těch darovaných oblastech dodnes většinou mluví rusky a násilné poukrajinšťování vázne. Podle mého se také podle této mapky bude rozpadat: http://politikus.ru/articles/62495-chto-zhdet-ukrainu-v-evrope.html

  OdpovědětSmazat
 9. Ukrajinci pod vedením USA a EU začnú páliť na Mariupol, potom to zvalia na Rusov, aby mohli predĺžiť sankcie a vybili si zlosť za Sýriu, kde sa jasne preukázalo, kto podporoval IS.

  OdpovědětSmazat
 10. O tom, že o Mariupol Ukrajina príde sa hovorilo už pred rokom. Veď už Ukrajinci už dávno demontovali aj zariadenie letiska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podle minských dohod se zřejmě scelí obě oblasti (luhanská a doněcká), zatím mají západní hranice podle toho, kde skončila frontová linie

   Smazat
 11. Pročpak ty obavy,udatne NATO vse ohrani ten blbec Kiska podepsal na Slovensku zřídit základnu ! Ukrajina a NATO jsi podají rucicky a vse je OK..fašisti k fašistum !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. historie se nějak mění (ale k horšímu), to v takovém šedesátém osmém muselo pozvání podepsat devětadevadesát Pragováků

   Smazat
  2. Kiska asi dostal za úkol zorganizovat koridor pro Banderovce až budou zdrhat do bezpečí (na západ jako v r. 1947), protože neposlušný Fico by je chtěl blokovat na hranicích

   Smazat
  3. A slovenský parlament plný idiotů a zrádců (tak,jako u nás) to už i schválil....

   Smazat
  4. Hlavne je, aby sa slovek vedel postavit na tu spravnu stranu, ked pride den ,,D´´

   Smazat
 12. no práve, slovenskému prezidentovi, vidieť, len päty.

  OdpovědětSmazat
 13. jakýpak občané ? v Mariupolu ? že by v přístavu překládal do vagónů jihoafrické uhlí pro ukr. elektrárny ? zřejmě nájemní žoldáci s polskými a americkými pasy, ale to ty ambasády do éteru přece hlásat nemohou, což ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. až se projeví všechny následky defaultu, budou asi ohroženi na životě všichni cizinci

   Smazat
 14. Na Ukraině je asi dost beliký binec s občanstvím, maďarská menšina má maďarské pasy, Poláci polské, už si brousí zuby na Lvov...., o tom byl dobrý "vtip" arménského rádia. Přišel dotaz, kolik Židů žije ve Lvově? Odpověď 50%. A co zbytek? No, to jsou přeci Židovky.

  OdpovědětSmazat
 15. Ten plán s Ukrajinou prostě nevyšel, tak jako v Afganistánu, Iráku, Sýrii a Libyii. Převrat se podařil, za horlivého hýkání našeho knížete, Kocába, Štětiny, ale začalo se to brzy hroutit. Krym hlasoval pro odtržení, byla vyprovokována občanská válka, ve které režim utrpěl dvě velké porážky, tradiční hospodářské vazby na Rusko byly zpřetrhány, oligarchové si přerozdělili zemi, jen cizí kapitál se tam víc uchytil. Se zkrachovaným plánem se už nedá nic dělat, Evropa má mnohem větší starosti s běženeckou invazí a na nový režim již finančně značně doplácí, v důsledku rostoucí chudoby hrozí další běženecká vlna z Ukrajiny. Bez EU toho už ani USA moc nezmůžou.Takže nynější výkřiky o Mariupolu či jíné jsou již jen dozvuky. toho krásného, leč ztroskotaného plánu.

  OdpovědětSmazat
 16. Domnívám se,že se na Ukrajině spouští chorvatský plán.Ti také nejdřív
  nechali Srbskou Krajinu v klidu a po čase tam vtrhli s plnou parádou a
  Srby vyhnali.Jestli se totéž podaří na Ukrajině si netroufám odhadnout.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 17. Slováci by měli ukRuině předat celou hraniční čáru, aby přes ni nemuseli chudáci banderovci lítat vzduchem, nebo se hrabat špinavými tunely. Zrovna dnes kvůli Slovákům zbytečně zahynula posádka vrtulníku i se čtyřmi asijskými běženci (nemělo by být spíše "letenci" ?). A já bláhový se domníval, že tam Slováci nechávaj lítat jenom bezpilotní letadla s kontrabandem.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.