Reklama

pondělí 9. listopadu 2015

Vláda zvýšila mzdy

- redakce - 
9.11.2015  E-republika
 

To znamená, že nízkopříjmové skupiny dostanou přidáno 500,-Kč a zaměstnanci s vysokými příjmy 5.000,-Kč. Takové kroky přispívají k inflaci, takže reálné příjmy nízkopříjmových skupin zůstanou slavně zachovány, zatímco reálné příjmy těch bohatých porostou. To je tedy „levicová“ politika naší sociální demokracie v praxi.


Některým čtenářům se pořád zdá, že jsme odbočili příliš „doleva“. Nestačilo vysvětlení v článku „Jsme levicoví rusofilové?“ a proto je třeba ještě něco dodat, abychom si to ujasnili. Budoucnost neleží ve sporu pravice versus levice. Alespoň ne v České republice. Viděli jsme to i na vítězství levice v Řecku. Naši vystrašení majitelé ojetých vozů se nemusejí strachovat. Nikdo jim jejich úžasný majetek znárodňovat nebude, žádná reinkarnace Klementa Gottwalda není na obzoru. Masmédia jsou bezpečně ovládána pravicí, ekonomika rovněž, právo a spravedlnost jakbysmet. Republika rozkradena, jsme zadluženi a tak je naše svoboda podobně jako v případě Řecka limitována. A parlament? Tak ten je pravicový s výraznou převahou. Snad tedy „levicová“ vláda ČSSD? Její levicovost si můžeme demonstrovat na jednom typickém případu. Vláda rozhodla o zvýšení mezd státním zaměstnancům a zaměstnancům ve zdravotnictví o 5 %. To znamená, že nízkopříjmové skupiny dostanou přidáno 500,-Kč a zaměstnanci s vysokými příjmy 5.000,-Kč. Takové kroky přispívají k inflaci, takže reálné příjmy nízkopříjmových skupin zůstanou slavně zachovány, zatímco reálné příjmy těch bohatých porostou. To je tedy „levicová“ politika naší sociální demokracie v praxi.


O čem je tedy spor?

Taková politika se ovšem pravici nelíbí, protože zastupuje zájmy těch bohatých a nejbohatších, převážně napojených na soukromý sektor. Jejich zájmem je jednak snižovat daně, protože co je doma, to se počítá. Proč by bohatí podnikatelé měli přispívat státním manažerům? Tady pracuje závist našich podnikatelů a vytrvale živená neskromnost. Nestačí jim pohár vody, mají žízeň na celou řeku. Potřebuje-li stát na výplaty manažerů, ať ušetří na těch, co mají nejméně. Je jich totiž hodně. Takže když každému něco sebereme, hravě se na ty nahoře dostane. Korunka ke korunce od zadlužených žebráků a socek, a to by v tom byl čert, aby se nedostalo na odměny v dozorčích radách a cesty kolem světa. Proto pravice tlačí na snižování minimální mzdy, a proto právě přicházejí s ideologií zbrusu novou. Do nedávna jsme slyšeli, že když budou chudí zlobit, totiž budou chtít přidat trochu peněz, do té doby hodný a pracovitý podnikatel, který o národním blahu přemítá ve dne v noci, bude muset ke své lítosti přestěhovat továrnu, v našem případě montovnu, někam jinam, třeba do Afriky nebo Bangladéše. Tam totiž lidé nejsou tak nároční jako rozmazlení čeští nevolníci a jsou zvyklí poslouchat za chleba a vodu. Navíc tam lze beztrestně rabovat a otravovat Zemi, neb tam o hnutí Zelených nikdy neslyšeli. To je další bonus. Nyní ovšem mezinárodní pravice objevila ještě mazanější staronovou variantu, „přestěhovat“ Bangladéš do Evropy. Proč stavět nové továrny v Bangladéši, když můžeme posílit trh práce v Evropě dovozem levné pracovní síly? Nač vyvážet továrny, když můžeme dovážet otroky?


Vyváženost a politická korektnost

Naše média vytvářejí zkreslenou realitu. Ukazují svět z pohledu „těch nahoře“. Samozřejmě. Zpívají píseň toho, koho chleba jedí. Nebudou-li řádně hrát a zpívat podle not jejich majitele, mohou jít hrát na piano někam na ulici.

Proto se domnívám, že vyvažovat pravicová média pravicovými nezávislými médii může jen blázen nebo koupený kašpar. Drtivá většina novin a televizí je v rukou mizivého procenta lidí a jejich svět dozajista není světem jediným nebo hlavním. Většina národa prostě žije v jiném světě než Bakala, Babiš nebo majitel TV NOVA. Tato média nefungují zcela jistě ku prospěchu dolních 99 % populace, ale přesně naopak. Tato média slouží k oklamání dolních 99 % populace. Takovou nevyváženost nemůžeme v žádném případě ze svých skromných prostředků vyvážit. Takže obviňovat nás z nevyváženosti opravdu nemůže být na místě.

To platí i pro zpravodajství ze světa. Opakuji, že nemáme důvod stranit Rusku. Proč také. Sám Putin v nejednom projevu řekl, že hodlá hájit ruské národní zájmy. Nikoliv české národní zájmy, nebo že by chtěl šířit do celého světa svobodu a demokracii, jak to dělají Spojené státy. Putin chce hájit a také hájí ruské národní zájmy. Tečka. Tedy rozhodl se činit totéž co USA. Jenže je rozdíl, když hájí ruské národní zájmy pomocí referenda na Krymu, kde si zcela zjevně většina občanů přála odtržení od popřevratové Ukrajiny, nebo když USA hájí své zájmy pomocí bombardování tisíce kilometrů vzdáleného Bagdádu či Kábulu. U nás v Československu se ani to referendum jako na Krymu nekonalo a nikoho snad nenapadlo, že budeme ostřelovat Bratislavu, jako to udělala Porošenkova armáda a soukromé bataliony oligarchů v Doněcku a dalších městech jihovýchodu Ukrajiny. Osobně nemám, tak jako spoustu Čechů a Slováků, z tehdejšího rozdělení radost, ale respektuji jej. Poslat ovšem armádu proti vlastnímu obyvatelstvu může jen válečný zločinec. Co na tom je třeba vyvažovat?

Že Rusko humanitárně, logisticky a možná i vojensky podpořilo tento jihovýchod Ukrajiny, na který loutkový oligarcha a prezident Porošenko poslal armádu? To je možné. Leč prokázaný je válečný zločin Ukrajinské armády střílející do obytných čtvrtí měst. Možná, a je to velmi pravděpodobné, se válečných zločinů dopouštěli i jiní bojovníci a velitelé, u Porošenkovy vlády je to však naprosto zřejmé. Na tom není co vyvažovat.

Podobně jako na někdejší izraelské operaci „Lité olovo“. Stříleli do obytných čtvrtí, oběti šly do tisíců, z vlastních řad do desítek. Není co dodat. Válečný zločin. Armáda USA rozvrátila několik států, vraždí pomocí dronů v různých zemí, vězní lidi bez soudu a mučí je se souhlasem prezidenta. Válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Není co vyvažovat. Když někdo znásilní ženu nebo zabije starce, čím takovou zprávu vyvážit? Proto můžeme jen opakovat to, co je nám zatím dovoleno. O vyvažování nemůže být řeč. Takové hry ponecháme našemu mainstreamu sloužícímu jednomu procentu populace.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu E/republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!Související články:
Jsme levicoví rusofilové?
Česká levice: Hledání třetí cesty?
Levice, pravice, fašouni a my...
Ústava, morálka a naši doktoři
Návštěva z minulosti
Kruťácká pohádka o Sudetech
Bezohlednost a krize české demokracie
Zdravotnictví, bohužel znovu
Být či nebýt? (Nočník V)
K čemu vzdělání?

34 komentářů :

 1. Tato vláda nemá s levicí nic společného, jen využila jako předvolební trhák reklamu na odstranění regulačních poplatků (a církevních restitucí), čímž člověk ušetří s těmi regulačními polatky za rok možná tak něco ke 100 Kč. Takže s touto vládou dolů a nové volby a uzavřít ty penězovody do amerických neziskovek a ztrátové chazarské kultury u nás

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bylo by to nejlepší řešení. Jenomže strany, i ty "levicové" naslibují hory doly, dají ovčanům po koblížku no a ovčani budou opět a opět volit a čekat na zázrak a na splnění slibů, které se nikdy neuskuteční.

   Smazat
  2. Dole se někdo ptá proč vytunelovali naši tzv zastupitelé z Ústavy to jedno slovo SOCIÁLNÍ STÁT a poukazuje na to,že ŘIŠE to tam má.Dotazem na námi zvoleného poslance byla odpověd TO JIM TAM POVOLILI AMERIČANÉ,ABY ZASE NEVOLILI HITLERA.Nemohl by Parlament požádat NWO-USA ,velvyslanectví,aby to povolili i ČR?

   Smazat
  3. Já komunista souhlasim s politikou USA-NWO,která způsobila,že nenažraní kapitalisté,ženoucí se za profitem přemístili ŠEST MILIONŮ pracovních míst do mé oblíbené komunistické ČINY.Ted musí živit na dluh své nezaměstnané a protože ti boháči si pořád snižují daně nevybere se nic tak se dluh USA zvyšuje na TRILIONY.Brzy nebudou mít ani na patrony pro svoje teroristy z IS.Naše komunistická ČINA nebude s nima válčit,ale chystá se je POTÉ koupit.
   Nakonec to dopadne tak,že budou ti nenažranci muset stáhnout z celého světa a základen svoji armádu,nebot před fuckinktonem se brzy vylodí hrdlořezové z naši sovětské námořní pěchoty podpované zezadu po zuby ozbrojenými ČINANY a komunismus zvítězí a bude klid.

   Smazat
 2. V úvodu srovnáváte 500 Kč (tj hrubá mzda 10 000) ku 5 000 Kč (tj 100 000 Kč) srovnáváte extrémy z opačných pólů!!! Srovnejme tedy plat 20000 a 40000. Po 5-ti % bude 21 000 a 42 000 takže 1 000 Kč ve prospěch bohatšího. A teď si to zdaňme 21 000 hrubého je 16 530 Kč čistého (zdanění 27%) 42 000 hrubého je 31 005 (zdanění 35%). Jak tady rádi uvádíte pouhá data, žádná demagogie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jo, to máte naprostou pravdu...

   jenže stejně by každý z nás raději platil daň 35% z vyššího základu, než nižší daň z žebrácké mzdy...
   Co třeba inzerát na Lidlu "Hledáme nové kolegy a kolegyně, nabízíme... a výborné platové podmínky - 16500,- hrubého".
   Kdepak je těch Vašich 20000,- ?? A dodám, že to v naši oblasti není zdaleka nejhorší nabídka...

   --
   Přišel takhle chlapík k lékaři, že ho trápí nesoulad mezi sluchem a zrakem, lékař moc nechápal a ptal se pacienta, jak se mu to projevuje?
   A chlapík říká - "nu, všude slyším, jak je všechno výborné a skvělé, ale když se na to tak dívám, vypadá to všechno úplně opačně".
   --
   R.

   Smazat
  2. nevím co uvedeným příkladem chcete dokázat. Konkrétně Vámi udaný příklad znamená, že bohatší dostane přidáno o 8265,-Kč ročně více než ten chudší. "Nůžky" se tedy rozevírají. Sociální demokracie přidává více bohatým. Co je na tom sociálního nevím. Možná mně poradíte.

   Smazat
  3. mohu ještě doplnit:
   Porovnání
   20000 měsíčně hrubého
   Roční čistá mzda
   190 200 Kč
   ………………
   Po zvýšení
   21000
   Roční čistá mzda
   198 480 Kč
   ………………………
   40000 měsíčně hrubého
   Roční čistá mzda
   355 560 Kč
   ……….
   Po zvýšení
   42000 měsíčně hrubého
   Roční čistá mzda
   372 105 Kč
   bohatému nadělila "sociální" demokracie více než chudšímu. Pouhá data. Žádná demagogie

   Smazat
  4. S článkem se ztotožňuji.
   Průměrná mzda je 26 287 koruny, uvedl Český statistický úřad. Přibližně dvě třetiny zaměstnanců v zemi mají na výplatních páskách o dost méně.
   Dle německého statistického úřadu byla průměrná hrubá měsíční mzda ke konci minulého roku 3 527€, což přepočteno směnným kurzem činilo 97 786Kč. V posledních 5ti letech rostly reálné mzdy v Německu dvakrát rychleji - v ČR to bylo za celou dobu 1.7%, v Německu 3.5%.
   Nemyslím si, že jsme, i po čtvrtstoletí "demokracie", horší pracovníci, než Němci.

   Smazat
  5. Závistivče Letko,
   člověk s přijmem 40.000 rozhodně není "bohatý". Vzpamatujte se, závist už vám kape na mozek.

   Smazat
  6. Pro zdejší matikáře jsem rád že zvládáte látku 4.třídy ale!!!Státním úředníkům a důchodcům se nesmí přidávat procentuálně je to nemravné.Musí se důchodcům přidat např.500kč a to do vyše 13 500 důchodu a státním zaměstnancům npř.1000kč a to do výše průměrné české mzdy.Plus by se každý rok zvedala minimální mzda o 350 kč.Jednoduché,účiné,pro stát laciné a hlavně spravedlivé!!!!!

   Smazat
 3. doktor Rašín: Kudy chodil,tudy krad-sociální demokrat.Okrádáme lid v zájmu lidu (sebe).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ještě chybí: Kudy chodil,tudy krad-TOP, ANO i občanský demokrat.

   Smazat
 4. Stejné a ještě horší je to s důchodcema. Prý zvýšení o 120 korun, tak nějak o 1%, takže pan senátor za ANO, který bere důchod 50 tisíc dostane 500 korun a babka, která má 5000 dostane 50 korun, ale ohlášeno je, že dostanou 120 korun. Proč neřeknou, huba by jim neupadla, že důchodci dostanou v rámci spravedlnosti mezi 30 a 600 koruny, aby to i těm, co závidí těch 120 korun doklaplo. Takže za rok pan senátor 6 tisíc a babka 600 korun českých.

  OdpovědětSmazat
 5. ČSSD LŽE UŽ VE SVÉM NÁZVU.JE PRÝ SOCIÁLNI

  aktivisté OSV se toho Sobotky zeptali,kdy dá do Programu,aby do prvního článku ÚSTAVY zajisti jedno tam vyrabované slovo SOCIÁLNÍ STÁT.Odpověděl,že by to stálo za úvahu.To bylo před roky a neschopné vedení soc.dem o tom ani nešpitne.Sousedé v tzv.BRD to mají v ZZ už od roku 1949.Tehdy po prohrané válce byly z ŘIŠE ruiny a zbytek mužů vyměnoval vajíčka za cigarety.Dnes,když mluvíme s lidmi první co je tvrdí,že Němci mají vysoké platy a proto se durdí,že musí při 6000 EUR měsíčně platit vyšši daně.

  Komu to není jasné tomu OSV napíše,že právě to slovo a na to navazující zákony zajistily HOMOGENNÍ A SOLIDÁRNÍ SPOLEČNOST namísto rabování polit.třidou jako u nás,ktrerá už dostala lidový název KURVOKRACIE.

  OdpovědětSmazat
 6. No, nejlepší na rozdílení důchodů je demagog Kalousek.Ten by rozděloval důchody podle zásluhovosti, jenže dnešní vláda je dělí rovnostářsky, alespoň dle Kalouska. Obě dvě teze Kalouska jsou vadné! Ruku na srdce, o co větší zásluhu má takový bankéř, advokát než popelář? Argument blbců je, že popelář se měl učit a taky mohl být bankéř! Jenže, KDO ten bordel uklidí a zlikviduje!?!?!? Mi to vychází, že větší zásluhu na bezproblémovém chodu státu vychází lépe popelář Když by "stávkovali " advokáti třeba měsíc, skoro nikdo by to nepoznal. Kdyby to udělali popeláři, tak je za 14 dnů pohroma, stávku by soudně zrušili, protože by hrozila zdravotní rizika, množení škůdců a následné epidemie atd. Tolik o "zásluhovosti". No a teď to rovnostářství. Taky chyba! Ti s vysokými výdělky sice platí více než nízkopříjmoví, ale také mají mnohem vyšší důchody. A rozdíly jsou markantní 4 000 - 60 000 a více. Takže není to rovnostářství, ale vysávání důchodového účtu vysokopříjmovými. Po lidech s malým výdělkem Kalousek požaduje, aby si samo šetřili na důchod a nečekali jej od státu! Po lidech s vyššími nebo nadprůměrně vysokými přílmy bych to já považoval za samozřejmost, že se zabezpečuje na stáří. Ono to tak asi i bude, takže ve skutečnosti to není rovnostářství, ale odčerpávání těmi, kteří ty peníze vlastně nepotřebují, jelikož se mohli, měli a nebo zabezpečili dostatečně již behem aktivního života., což nízkopříjmový NEMOHL. A ještě jedna výhoda pro ty vysoko příjmové. V drtivé většině jim zaměstnavatel přispívá na důchod třeba do třetího pilíře. Chtěl bych vidět podnikatele, který má 10 lidí, zda jim na třetí pilíř přispíva alespoň stokorunou! Já vím, je to složité, ale myslím si, že by se mělo při stanovéní důchodových pravidel přihlížet k možnostem, které skýtají různá pracovní odvětví. Jinak se nic nezmění, jen nízkopřímoví budou cítit nespravedlnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Ale cílem přece je, aby lid byl chudý, zadlužený, hloupý a tedy vydíratelný. Už dnes se mluví o "chudých pracujících", chudí chudnou, bohatí bohatnou, střední vrstva mizí, toť rozkvět dnešního režimu. Kraďousci nikdy na dno nespadnou a už teď se domnívají, že mluví jen k hloupému davu, kterému můžou nabulíkovat cokoliv.

   Smazat
 7. Je to banda populistů a hlavně neekonomů.
  Má to 3 momenty.
  1. Velikost míry inflace a procent zvýšení.
  Míra inflace je výrazně nižší, než procento zvýšení mezd, což je sice milé, ale bylo by to opodstatněné jen v případě, kdy je rozpočet veřejné správy v přebytku. To není. Takže jednou rukou nyní sice národu přisypeme, ale druhou rukou mu vezmeme, a budeme muset vzít ještě více a podle kdoví jakého klíče. Že by dle toho, že kdo má víc, také má více platit daně?
  2. Velikost dluhu veřejné správy
  Sobotka je velký ekonomický babrák a populista. Teď měl spolu s Babišem a Bělobrádkem možnost vyrovnat rozpočet a začít smazávat. Lidé si už zvykli na novou příjmovou hladinu po drsné a neférové kúře Nečase, Kalouska a Drábka a bylo možné příjmy veřejné správy rozdělit mezi mírné zvýšení příjmů lidí a umazávání schodku. Pokud bychom ročně neplatili 60 - 80 mld. na správu dluhu, tak by rozpočet byl vyrovnaný a nebo by byly i zdroje na ty drobná přilepšení jednotlivých kapitol, která ministři žádají po 1. nástřelu rozpočtu.
  Nečas, Kalousek a Drábek zneužili správnou zásadu vyrovnaného, resp. přebytkového rozpočtu k nehoráznému darebáctví, kdy jednak svojí rétorikou zakrývali ještě větší zadlužování, než bylo předtím, a jednak skladbou výdajů a daní ještě zvýhodňovali bohaté a lumpy a sdírali střední a nižší třídu včetně těch nejslabších a nejbezbranějších zdravotně postižených.
  Zadlužený stát je vydíratelný stát, proto je třeba dluh zlikvidovat (to je, žel, úloha na asi 50 - 150 let, pokud nechceme podtrhnout tuzemskou ekonomiku), ale současně je nutné si pojistit, aby zase nepřišla nějaká politická banda, která zadlužení využije proti svým oponentům.
  3. Nezměstnanost
  Místo toho, aby veřejná správa dala práci dalším nezaměstnaným - a ještě stále je dost lidí, kteří opravdu pracovat chtějí a nemají kde - tak přihazuje zbytečně moc těm, kteří pracují. Přidání mzdy je milé, ale chtělo by to se zeptat lidí, kteří prošli martýriem nezaměstnanosti, jak na to nahlížejí. Zeptat se těch, kteří opět našli práci: je tu balík peněz, kolik byste si z něho dali na zvýšení své mzdy a kolik na zaměstnání dalších lidí? V pár tisících rodin mohla tato vláda udělat radost, táta/máma/syn/dcera mohli najít práci, opět se mohli podívat jiným lidem zpříma do očí, najít si alespoň nějakou realizaci, nečekat potupně na dávky. Tato vláda to promarnila. Vyšší úředníci si budou moci vyrazit k moři, ti nižší a učitelé a zdravotní sestřičky si budou moci koupit třeba novou televizi. Bude na co koukat, třeba na šot z ÚP, a dětem ve škole co vykládat, třeba o charitě s chudými....
  KR

  OdpovědětSmazat
 8. "Sociální stát skončil!", toto motto vyhlásil mladý následník trůnu v Nizozemsku socky, učte se podle pokynů soudruha Lenina a poslouchejte zprávy z celého světa pokud možno v přímém přenosu a přestanete okouzleně a spokojeně poslouchat ty naše holky presstitutky v ČT a naučené komentátory dění v Horní Dolní. Doporučuji ČT ke zvýšení sledovanosti masírovacích pořadů, redaktorky občas roztáhněte svá stehna do kamery a získáte další fanoušky české pravicové politiky a ekonomiky.

  OdpovědětSmazat
 9. Tak státní zaměstnanci, kterých je 610000 a berou mediánovou mzdu 25.400, mají dostat přidáno 5%. Měla by to být výborná zpráva. Ale místním bolševikům se to zase nelíbí. Zase kvičí. Furt kvičí. Nic jiného neumí. Závist že někdo bere byť jen o 5000 víc je trhá na kusy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a kvičet nepřestanou dokud všichni nebudou brát stejnou mzdu, budou bydlet ve stejném domku-bytě, budou nosit stejný šat, kromě ovšem jich. Příklad byl v židovské francouzské revoluci a následné vzepětí, které skončilo u zdi komunardů. Prostě světoví židovští boháči, bankéři a židovští vůdci ukažte blbému proletariátu jak se spojit a zvýšit si životní úroveň a srovnat ji na tu bangladéšskou až se přelije bohatství úplně "zdola nahoru"- ten moment je již nastartován.

   Smazat
  2. Jenže tím se, milý pravičáku, zvednou u zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. Vem kde vem.

   Smazat
  3. Celé Česko by se mělo dobrovolně složit na dluhy oligarchů (domácích i zahraničních), neboť jinak brzy padnou a svět se promění v džungli. Situace, kdy je na důchody českých důchodců vynakládáno ročně 400 miliard a na dividendách jde z Česka jenom 300 miliard, tak tato situace je nadále neudržitelná. Je nezbytné důchody snížovat a odvody zvyšovat !

   Smazat
  4. 11:37 = лишний человек

   Smazat
  5. Kdyby na dividendy šlo jen 100 miliard, a teoreticky by se těch 200 miliard rovnoměrně rozdělilo (což je samozřejmě nesmysl), tak by teoreticky dostal každý Čech 1670 měsíčně víc. Byl by jsi pak konečně spokojený? No to určitě. Kvičel bys úplně stejně, je jedno pod jakou záminkou.

   Smazat
  6. Kdyby v prdeli byly ryby .... přestaň chrochtat kraviny.

   Smazat
  7. 13:13
   Správně. Tak se tím řiďte. Státní zaměstnanci dostanou přidáno 5% a hotovo. Žádné "kdyby" není, takže přestaňte chrochtat kraviny.

   Smazat
  8. 12:23 To by bylo špatně, rozdat zisk na důchody. Správné by bylo tento zisk použít na investice a inovace u nás, ne v zahraničí.

   Smazat
  9. A co umíš ty ty kurvo? Státní zaměstnanec je dnes zbytečný, protekční zmetek. Ti nejsou zaměstnáváni pomocí inzerátů. Každej pochází z rudýho komunistickýho hnízda, což ovšem tvrdě popírají.Státní zaměstnanec je vyhryz z uměle založené trafiky pro vyhryzy. Proč by nemohli brát minimální mzdu za práci, jako statisíce jiných lidí? No -proč? Odpovíš nějak ty hnusnej zmetku?

   Smazat
  10. Pro (20:04)
   Zbyteční státní zaměstnanci:
   hasiči, záchranáři, značná část lékařů a sester, hygienici, učitelé, kriminalisté (ne kriminálníci) a další policisté, celníci, vojáci.
   Až Vás zase napadne napsat nějaku špínovost na státní zaměstnance, vzpomeňte si, kdo Vás učil psát, počítat, dělat kotrmelce, učil Vás češtinu, dějepis, zeměpis, fyziku.... Už to dělají v našich zemích více jak čtvrt tisíciletí. Žel, jak Vy dokazujete, asi trochu špatně, když vypustili ze školy takového neskutečného zaslepence. Že se nestydíte!
   KR.

   Smazat
 10. Jistá francouzská královna v 18. století poradila pařížanům, ať jedí koláče, když nemají chleba. Brzy potom byla její výška o hlavu nižší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Židovská novinová lež jako vždy je dílem židů rozeštvat a poštvat. Citát vymyšlený židy sloužící k poštvání lidu proti monarchii. Nakonec jako vždy s cílem sami se zmocnit vlády, viz Francie dneška a včerejška-samí židé ve vedení státu. Jejich sprosté lži a agresivní manipulace lze z minulosti vidět na vymyšleném útoku vietnamců na americký torpedoborec Madox v Tonkinském zálivu, vymyšlené chemické zbraně v Iraqu a zavraždění mučedníka Huseina, krví zbrocení nelidové a vrazi al-Asad v syrii a mučedník al-Qaddafí, ano postupně se zmocňují nejsprostšími metodami a válkami vlády nad světem s cílem ovládat, vysávat, spotřebovávat, poroučet, vládnout a poroučet sluhům a regulovat jejich počet-těch sluhů.

   Smazat
 11. Pane Letko, výborná analýza. Mluvíte mi z duše, vidím to naprosto stejně. JL

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.