Reklama

čtvrtek 5. listopadu 2015

Washington je překážkou k míru

Stephen Cohen
5.11. 2015       Paulcraigroberts
Fakt, že USA odmítly pomoci Rusku v boji proti Islamskému státu (ISIL), je důkazem jejich obavy ze ztráty svého statutu „poslední světové supervelmoci“, kterou získaly po zániku SSSR, prohlásil v televizním pořadu John Batchelor Show profesor ruských studií na princentonské univerzitě Stephen Cohen.

Dále pak na témže shromáždění řekl: „Současná politika USA dokazuje jejich neochotu uznat multipolaritu dnešního světa. To, čeho jsme dnes svědky, je sice selhávající, ale i přetrvávající úsílí USA držet se své role supervelmoci, kteréžto úsílí je současně i důvodem, pro který Washington odmítl připojit se k Francii, Německu a Rusku v jejich snaze přijmout mírové řešení ukrajinské krize, a ze stejného důvodu odmítl i společný postup s Putinem proti Islámskému státu.

Putin navrhl vyslat svého premiéra, ministra národní obrany a předsedy bezpečnostní rady Ruska do Washingtonu, aby se zde společně s Američany pokusili vytvořit koalici proti Islamskému státu, ale Bílý dům tuto nabídku odmítl,“ řekl Cohen.

Podle něj Putin pochopil, že idea „umírněné syrské opozice“ je mýtus, na který není ochoten vsadit národní bezpečnost Ruska, „třebaže právě o to Obamovi šlo“. To byl onen důvod, který pak Putina vedl k návrhu vyslat Medvěděva do Washingtonu, aby se tam setkal s nejvlivnějšími americkými politiky. Odmítnutím Putinova návrhu USA pouze potvrdily, že jsou překážkou na cestě k mírovému multipolárnímu světu.

„Myslím, že Kissinger má pravdu v tom, že současný svět není v pořádku. Má také pravdu v tom, že je to oproti minulosti svět odlišný“, řekl Cohen v citaci posledního Kissingerova článku, analyzujícího jak kritickou situaci na Středním východě, tak i rozumnou ruskou politiku, jak ji pro její nápravu Putin navrhuje.

„Spojené státy už nemohou být ve světě státem číslo jedna, a proto jsou na pohybu k světovému mírovému pořádku státem číslo jedna coby překážka k jeho naplnění. Jako americký patriot to říkám s lítostí,“ prohlásil Cohen.

Cohen dále vysvětlil, že multipolární svět se stává realitou, jak jej vytvořila historie, ekonomika, politika, národní tradice a nadnárodní krize, a pokud Spojené státy této realitě oponují, stávají se součástí problému, a nikoliv jeho řešením.

„Svět se vytvořil z mnoha různých regionálních historických zkušeností a tradic. Idea, že všechny mohou být ovládány a řízeny z jednoho hlavního města, je šílenou arogancí. A bohužel, Washington na téhle ideji lpí,“ uzavřel Cohen.

Přeložil Lubomír Man

5 komentářů :

 1. USA jsou opravdu velkým problémem č.1. tohoto současného světa. Arogance moci, šovinismus, us nacionalismus,snahy jejich politických a korporátních špiček ovládat, bořit, ničit a zotročovat, brát si suroviny a zdroje, (a to kdekoliv na světě, kde si to umanou), i za cenu vyvolání válek a zničení států, je bezprecedentní. Díky různým pátým kolonám, patolízalům, poslušným politickým lokajům v jednotlivých státech, se daří USA ovládat mnoho zemí právě přes tyto domácí zrádcovské politické špíny, které klidně zaprodají vlastní národy a obyvatele svých států v touze po osobní moci, naplnění politických ambicí a koncentraci osobních majetků. Toto přesně vidíme v současnosti i u zkorumpovaných prohnilých patolízalů nejen z EUrobruselu, Nemecka, Francie, Švédska, VB, Polska, Rumunska, Ukrajiny, ale i z ČR. A připomínat osobní podíl na zničení Evropy a Německa, zatím stále ještě mocnou ježibabou Merkelovou, která ochotně plní pokyny z Washingtonu, nemá snad už ani smysl. Ale kdo konkrétně jsou ti největší nepřátelé světa, rekrutovaní právě v USA? Mimo sebestředných republikánů, jsou velmi nebezpeční US neokoni, pokračovatelé nejhorších válečných štváčů USA, americký Kongres, majitelé velkých firemních bankovních a vojensko-průmyslových korporací, chazarští sektáři, rekrutující se v ďáblových spolcích, jako je Bilderberg, Trilaterální komise, Rada pro mezinárodní vztahy, Římský club,etc. Tyto všechny skupiny a mocenské struktury USA baží a touží po moci absolutní - po ovládání celého světa!!!! Jsou velmi nebezpeční, chtějí nastolit neootrokářsko-feudální způsob světového vládnutí pomocí NWO. Prvním krokem je zdecimování Evropy migračními islamskými tsunami, likvidace národních států, jejich tradic, hodnot, historie i ekonomiky, dalším stupněm má být prosazený potupný pakt nadvlády zvaný TTIP. / Jestli je nám ještě drahá svoboda, a budoucnost, včetně budoucnosti našich potomků, nedopusťme zamoření tohoto amerického cíleného zla do naší země.
  Ukažme i české zkorumpované vládě lokajů, že už toho bylo dost!!!
  Jedině demonstrace a aktivní účast desítek tisíc lidí, může takové zhoubné směřování ČR ještě zvrátit. Jinak budeme zanedlouho nenávratně jako národ a republika zničeni naplňovanými cíly amerických struktur po světovládě!!!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Je to krásná analýza a podnětná. Jako většina analýz se přirozeně mine účinkem. I kdyby se pravidelně a mohutně demostrovalo (jakože nebude), nic to na situaci nezmění. Ti chlapci se nás musí bát. Musí učurávat strachy vždy když se probudí. Toho lze dosáhnout pouze tím, že jim zatlučeme na vrata, potom je vyrazíme a s nimi vyrazíme okna. Pokd by nebyla síla na malou defenestraci, chce je to likvidovat jednotlivě jako škodnou. Jedině tyto citelné zásahy je přesvědčí, že svoje místa opustí, nebo je budou vykonávat zdárně. A navíc to mezi ně zaseje zmatek a z toho se dá profitovat tak, že bude možné uplatňovat silou svoje oprávněné požadavky, které by normálně měli plnit. Demonstracím se vysmějí.

  OdpovědětSmazat
 3. Demonstrace a následně i defenestrace, či likvidace politických lokajů a zločinců, by určitě mohly vést k jejich strachu a nejistotě, že jim jejich zrady a činy proti národu a státu nebudou beztrestně procházet. Jenže jaký impuls by dokázal nastartovat "pud národní sebezáchovy", u zatím stále mlčícího stáda pivních znalců a "pinkogardenistických ordinačních"seriálových konzumentů, aby se zvedli ze svých křesílek a vyšli do ulic? V r.1989 to sice dokázali, ale jak to nakonec dopadlo? Možná i to je důvod k jejich současné apatii, což je ale velká chyba.

  OdpovědětSmazat
 4. Protokoly.... mudrců mluví tohle:

  https://www.youtube.com/watch?v=aAJHk9KE_wI#t=47

  OdpovědětSmazat
 5. věrni zůstaneme ! http://www.zvedavec.org/vezkratce/11564/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.