Reklama

pátek 20. listopadu 2015

Washington tříbí své operace pod falešnou vlajkou

Paul Craig Roberts
20.11.2015 Zvědavec

Washington a jeho francouzský vazal vylepšili, jak provádět své operace pod falešnou vlajkou. U operace Charlie Hebdo věděli vše, aby mohli okamžitě vytesat báchorku do kamene a vyhnuli se jakýmkoliv otázkám tiskových a televizních médií a aby použili báchorku k nasměrování vyšetřování.


Díky připravené báchorce tak nebylo potřeba vysvětlovat záhadnou „sebevraždu“ jednoho s hlavních policejních vyšetřovatelů, který měl tuto záležitost na starosti. Díky připravené báchorce nebylo také třeba vysvětlovat, proč bylo nutné údajné pachatele zabíjet, místo zatýkání, nebo vysvětlovat, jak se mohly francouzské úřady tak mýlit ohledně údajného uprchlého řidiče, ale ne u dvou střelců. Neobjevilo se žádné vysvětlení, proč úřady věřily, že existuje řidič na útěku, a žádný takový řidič nebyl zabit ani zatčen. Skutečně, je spousta nezodpovězených otázek, které nezajímají žádná média, vyjma alternativních internetových.

Ze skepticismu u Charlie Hebdo na internetu se USA a Francie poučily a nechaly příběh plynout. U Charlie Hebdo byla dvě místa s násilím a spojitost mezi těmito dvěma teroristickými činy byla vágní. Tentokrát bylo několik míst s násilím a byla v příběhu lépe propojena.

A co je důležitější, po příběhu rychle následovalo větší drama, jako stíhání podezřelého pachatele v Belgii, francouzské bombardování Islámského státu, francouzská letadlová loď vyslaná na Střední východ a vyhlášení války ISIL francouzským prezidentem. A spekulace, že Hollande, tlačený Washingtonem, bude aktivovat článek V NATO, což povede k invazi NATO a napadení Islámského státu. Nahrazováním každé události novou je pozornost veřejnosti přesměrovávána od samotného útoku a zájmů, kterým posloužil. Samotný útok jsou již staré zprávy. Pozornost veřejnosti byla odvedena jinam. Jak brzy budou jednotky NATO na zemi?

Západní média se vyhnula mnoha zajímavým aspektům pařížských útoků. Například co probírali ředitel CIA a francouzské tajné služby na setkání pár dní před útoky v Paříži. Proč byly k identifikaci pachatelů použity falešné pasy? Proč došlo k útokům téhož dne, kdy probíhala simulace teroristického útoku na mnoha místech, které se zúčastnily i organizace první reakce, policie, záchranné služby a zdravotnický personál? Proč se média nezabývala zprávou, že francouzská policie byla oslepena komplexním kybernetickým útokem na její systém sledování mobilních dat? Opravdu někdo věří, že ISIL má takovou schopnost?

Západní média slouží jen jako hlásná trouba vládní propagandy. Dokonce i nezápadní média se drží tohoto vzorce, kvůli vzrušujícímu účinku. Pro média je to dobrá historka a není třeba žádné snahy.

Z počátku dokonce i ruská média vytrubovala připravenou báchorku, která zachraňuje západní politickou elitu před politickou porážkou doma a porážkou ze strany Rusů v Sýrii. Ale netrvalo dlouho a ruská média připomněla řadu podvodných báchorek o ruské invazi na Ukrajině, o použití chemických zbraní Assadem, o rozmístění americké protiraketové obrany na hranicích Ruska, aby se ochránila Evropa před neexistujícími íránskými jadernými balistickými raketami. A tak dále.

Ruská média začala klást otázky a od Gearoida O Colmaina dostala některé dobré odpovědi: m.youtube.com

Abychom pochopili pařížské útoky, pomůže nám začít s otázkou: „Co je ISIL?“ ISIL je evidentně výtvorem CIA nebo některé organizace hlubokého státu odstíněné sekcí CIA pro operace. Zdá se, že ISIL byl použit ke svržení Kaddáfího v Libyi a pak byl poslán svrhnout Assada v Sýrii. Člověk by si myslel, že ISIL by měl být skrz naskrz infiltrován CIA, Mossadem, britskými a francouzskými tajnými službami. Možná ISIL zjišťuje, že je nezávislou mocí a nahrazuje agendu svého pána ve Washingtonu, ale ISIL se stále jeví být aspoň částečně závislým na podpoře Washingtonu, aktivní či pasivní.

ISIL je novou skupinou, která se objevila náhle. ISIL je líčen jako tlupa barbarských fanatických podřezávačů ze středověku. Jak taková skupina získala tak rychle rozsáhlou globální schopnost, aby vyhodila do vzduchu ruské civilní letadlo na egyptské obloze, provedla bombové útoky v Libanonu a Turecku, přelstila francouzskou tajnou službu a provedla úspěšnou sadu útoků v Paříži? Jak to, že ISIL nikdy nezaútočil na Izrael?

Další otázkou je: „Jak útok v Paříži prospívá ISIL?“. Prospívá ISIL uzavření evropských hranic, a tím zamezení možnosti ISIL infiltrovat se do Evropy jako uprchlíci? Pomáhá ISIL vyprovokovat bombardování pozic ISIL na Středním východě Francouzi a přivodit si invazi NATO?

Kdo z toho má prospěch? Jasně evropská a americká politická elita, a to mnoha způsoby. Etablované politické strany ve Francii, Německu a Británii mají problémy, protože umožnily války Washingtonu na Středním východě, které posílají uprchlíky do Evropy. Pegida vzestupuje v Německu, Farageova Nezávislá strana v Británii a Národní fronta Marine Le Pen ve Francii. Skutečně, nedávný průzkum ukázal, že Marine Le Pen je favoritkou jako příští francouzská prezidentka.

Útoky v Paříži berou tuto záležitost a iniciativu z rukou těchto disidentských politických stran. K prvním slovům, která vypustil francouzský prezident z úst v reakci na útok, patřilo prohlášení, že francouzské hranice jsou uzavřeny. „Paříž mění vše“ prohlašují. Zcela jistě zachránila evropskou politickou elitu před porážkou a ztrátou moci.

Ke stejnému výsledku došlo v USA. Outsideři Donald Trump a Bernie Sanders masakrovali prezidentské kandidáty elity. Trump a Sanders měli hybný moment. Ale „Paříž mění vše“. Trump a Sanders jsou nyní odsunuti do ústraní, mimo zprávy. Hybný moment je pryč. Příběh se změnil. „Pařížské útoky se stanou středobodem kampaně 2016,“ prohlašuje CNN.

K prvotním slovům francouzského prezidenta, a bez jakýchkoliv podpůrných důkazů, patřilo Hollandovo prohlášení, že Islámský stát zaútočil na Francouze. Evidentně je to příprava, aby se Hollande mohl dovolávat článku V NATO, což by mohlo vyslat invazní jednotky NATO do Sýrie. To by dalo Washingtonu způsob, jak čelit ruské iniciativě, která zachránila Assadovu vládu před porážkou Islámským státem. Invaze NATO by svrhla Assada, jako součást války proti Islámskému státu.

Ruská vláda tuto hrozbu okamžitě nerozpoznala. Ruská vláda považovala pařížský útok za příležitost získat spolupráci Západu v boji proti ISIL. Ruskou linií bylo, že všichni musíme bojovat proti ISIL společně.

Ruská přítomnost, ačkoliv je vysoce účinná, je v Sýrii malá. Co ruská vláda udělá, když její politika v Sýrii bude tlačena invazí NATO?

Jediným, kdo má z pařížských útoků prospěch, je západní politická elita a cíl Washingtonu sesadit Assada v Sýrii. Pařížské útoky odstranily hrozbu pro francouzskou, německou a britskou politickou elitu ze strany Národní fronty, Pegidy a Nezávislé strany. Útoky v Paříži odstranily hrozbu pro americkou politickou elitu ze strany Trumpa a Sanderse. Útoky v Paříži prosadily cíl Washingtonu odstranit Assada od moci.

Odpověď na římskou otázku „cui bono“ je jasná.

Ale neočekávejte, že to uslyšíte od západních médií.


Washington Refines Its False Flag Operations vyšel 16. listopadu 2015 na paulcraigroberts.org. Překlad v ceně 478 Kč Zvědavec.

21 komentářů :

 1. Dvořák a jeho pravidelná dávka nesmyslných konspiračních protizápadních hoven.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani nevies co tam je napisane a komentujes to ty kokot pojebany.Naco tu chodis ty prasa smradlave????

   Smazat
  2. Promiň Pepíčku, velmi nerad Ti klikám na tvé vlákno, ale strašně mi chybí tvůj názor na novinky o nástupu rudohnědého, komunisticko-fašistického, xenofobního, rasistického teroru v SSA, kde 31 guvernérů odmítá přijímat Syrské uprchlíky se směšným zdůvodněním o obavách z možné infiltrace teroristů (jak směšné ;) ) a taky jsem četl, že to snad né úplně klape i ve sněmovně ;)

   www.novinky.cz/zahranicni/amerika/386881-americka-snemovna-proti-prijimani-syrskych-uprchliku.html

   Pepíčku, neměl by jsi jim to na nějakém tom emerickém servru vysvětlit, že ti tady kakají do hnízda, protože , zatím co ty nám tady, přesně dle instrukcí, vysvětluješ, jaká jsme my zaprděná, nenávistná, xenofobní, protizápadní, individua, rudohnědé komundíry a náckové, tak v Emerice, kluci jedni ušatí republikánští i demokratičtí, (kromě plotu s Mexikem;) ), dělají to co, my 97% Čechů, chceme od politiků u nás doma;)

   No a vzhledem k tomu, že se na článcích o tomto tématu zbaběle nevyskytuješ, jak je tvé ubohé zbabělé povaze podobné, ptám se tady, protože mě to opravdu zajímá s čím tak asi příjdeš;)
   Já to sice vím, ale proč se při pátku trošičku nepobavit;)

   Taky si prohlídni tohle video a vysvětli nám, jak je možné, že to co vydí a umí trefit "primitivní" ruský letadýlko, neviděli a neuměli trefit SSÁčti piloti, ve svých hyperstrojích ;)

   https://m.youtube.com/watch?v=huF-BYzJPaM

   Jo, jěště tam Putin popisuje financování ISIS, ale to už nedáš, to by tě dozajista zabilo;)

   Měj se krásně Pepíčku;)

   Nám normálním, slunce v duši ;)

   Smazat
  3. Imbecile,

   jasně jsem ti minule vysvětlil že jsem PROTI masivní imigraci. Tak co otravuješ, psychopate? Nemíním se ale kvůli tomu snížit ke spojení s nácky jako jsi ty, Konvička, Bartoš,... kteří chcete kohosi namlít na masokostní moučku, zbavovat kohosi občanských práv, kteří sepisujete seznamy Židů, zakládáte lidové milice a další podobné prasárničky.
   Guvernéři států USA snad něco takového vytrubují a dělají?

   Jak se dalo čekat, retard jako ty nemá kapacitu pochopit ani tak jasné a jednoduché sdělení. Ty jsi dobrý leda tak na to dělání kotrmelců.
   Video si strč do zadku.

   Smazat
  4. Děkuji Pepíčku, přesně jsem trefil tvou primitivní (jako vždy) a demagogickou (jako vždy) reakci;)

   Minule jsi POPRVÉ meknul(Pepkův jazyk ;) ), že jsi proti masové imigraci, njn. po těch muslimských průserech, jsi nemohl pokračovat v laciných útocích na nás na vlastence;) tak jako jsi to dělal CELOU dobu předtím, že srabe;)

   Muslimský terorista v masokostní moučce je DOBRÁ zpráva;), ZLOČINCI jsou zbaveni části svých občanských práv v každé civilizované společnosti ;),
   seznamy si dnes píše kde kdo na kdo ví koho, ty rasové a politické, vyzívající k másilí třeba tví oblíbení náckové na bývalé Ukrajině;) a domobrana alias občanské milice jsou zmíněny v mé milované Americké ústavě ;)

   Retardovaný příteli děkuji ti za to, že se očekávaně, ZBABĚLE, jak je tvým zvykem;) ani nepodíváš na video, ani, opět zbaběle;), neodpovíš na mou otázku ;)

   Všem ostatním video doporučuji, je to příjemný pohled na efektivitu Ruských zbraní, odřezávajících (na rozdíl od těch našich ) efektivně ISI od hlavního zdroje příjmů k financování svého globálního teroru;)

   A mne opravdu, jako příznivce dialogu, zajímá tvůj názor na to, proč to ti kluci jedni ušatí Emeričtí, nebombili celé ty dva roky ;)

   Co myslíš, Pepíčku?

   Teda MYSLÍŠ;), promiň, vtipek;)

   Jak nám to máte vy kluci jedni trolovští jako VYSVĚTLIT :D:D:D:D

   Promiň, neměl bych se Ti tak moc smát, vím, že to dnes máte OPRAVDU TĚŽKÉ:D:D:D

   Smazat
  5. S váma "vlastencema" se po revoluci roztrhl pytel. Za komoušů jste připosraní drželi hubu a krok. A teď zneužíváte vymožeností svobody a demokracie, na zavedení kterých máte nulovou zásluhu a hrajete si na "hrdiny" a "vlastence". Tragédi.
   Co sem taháš ústavu USA? Tady jsi v ČR tak dodržuj naši ústavu nebo táhni. Kdyby v Rusku začaly vznikat ozbrojené skupiny otevřeně vyhrožující vládě tak bys nestačil čumět co by s váma Putin udělal.

   Konvička nemluvil o teroristech a zločincích, nácku. Mluvil co by udělal se skupinami občanů kteří se jemu nelíbí. Židovské seznamy sepisovali naposledy také náckové. Byl to první krok před zplynováním.

   Víš co? Zkus své úchylné náckovské názory sdělit kolegům a kolegyním ve sborovně. A navrhni, že bys rád pozval k diskusi do šloly pány Konvičky, Bartoše, Vandasy, Sládky.... Pak poreferuj jak jsi dopad. Vsadím se, že 9,5 z 10 tě ohodnotí stejně jako já, nácku, a začnou si od takového smrada odsedat. To by pro tebe mohl být takový reality check.

   Smazat
  6. Josífku, srabíku neodpovídáš, kydáš , lžeš, jako vždy;)
   Odpověz a můýeme diskutovat;)

   Pobavils a tímto s tebou dnes, zřejmě končím, neb jako zbabělý přizdikakáč, kterým jsi, samozřejmě NEODPOVÍŠ;)

   Běž se vyplakat z tohoto týdne, Rusové se kamarádí s Frantíky, dokázali, že SSÁci sponzorovali ISIS ukradenou Syrskou ropou,
   Američani nechtějí Syrské uprchlíky z úplně stajných důvodů jako 97% občanů ČR, Zeman byl na Albertově dokonalý, má 70% důvěru voličů;) a pokud se dožije, jednoznačně vyhraje další volby;)

   A ty si můžeš akorát poplakat a rozkopat zbytek vybavení cimřičky ve svém ústavu;)

   A vsaď se, že ro pro nás svobodomyslné pravdu ctící vlastence, bude lepší a lepší ;)

   Už mi nepiš, na sociálně vyloučené psychopaty, už nebudu mít přes víkend čas, však možná jsi o tom i slyšel, kamrádi, rodinka, výlety a tak, víš no mrzí mě, že nic z toho neznáš, snad v jiné dimenzi;)

   Poctivým pravdy hledačů přeji, slunce v duši ;)

   Smazat
  7. Zmrd se nasomruje ke mě do vlákna a pak napíše "už mi nepiš". Prostě klasický psychopat a zmrd.
   Tvoji kamarádi jsou leda tak ti z lidových milic. Ti jediní jsou schopni vydržet to tvoje náckovské žvatlání, ty výlete :-D
   Jen pro tvé info, já mám víkend celý týden. To je, co?

   Smazat
  8. Jo jo, socky co parazitují na naší práci, jako vy, mají víkend celý týden, nepřekvapuje to mne a určitě ani pana Slunce.

   Jinak pane Vyskočile, opět zde děláte, svým primitivizmem, ostudu nám všem, slušným, pravicově orientovaným diskutujícím.
   Fuj, styďte se!!!

   Opravdu si myslím, že jste komunistický provokatér, snažící se ztrapnit pravicové ideály, vydáváním se za neprimitivnějšího pseudo-propravicového trolla.

   Najděte si práci, osprchujte se a snažte se být konečně užitečný!!!!

   Smazat
  9. 0:42
   To bude asi nějaká mejlka pane pravičák. Já žádnou práci nehledám, já už mám totiž svoje odpracováno. Po nikom nic nechci a socky s holou řití jako vy jsou ti poslední na kom já bych parazitoval. Co bych si na vás asi tak vzal? Nebo na tom učiteli kotrmelců Milovníkovi čehosi?
   Vy se považujete za pravičáka s ideály? Tak to byste se měl starat především o svý a nevykládat jiným co mají dělat. Já na vaše přitroublé rady z vysoka prdím. Ale vy budete asi takový "pravičák" jako Konvička s Bartošem.

   Smazat
  10. Legrace je, když hlupák (20:35 - 21:38 - 22:39 - 23:54 a 0:42) krefe něco o ideálech, ale z jeho textů nekouká ani náznak nějakého ideálu. Jen zabedněnost, duševní oemzenost, zbabělost, odmítání informací, hrubé vulgarity a náznaky sociopatie. I tací chodí otravovat na Novou republiku. Vám ostatním hezký víkend. Marek

   Smazat
  11. Pepku, ty cece mluvis uplne stejne jak ten tvuj stbackej fotr, co na oddeleni mlatil vezne. A ja ti tu tvoji celozivotni dovolenou preji. Co tvuj bolsevickej fotr nakrad ze statniho, to ty ted utracis. Jako spousta jinejch bolsevickejch synacku. A ted vyskoc!

   Smazat
 2. No jo, podpindosníku pepku 20:35, odhalování svinstva, páchaného tvým páníčkem bolí. Ještě sklidíš hodně hořkosti ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ohalili jste leda hovno. Takových ničím nepodložených pohádek pro retardy tvého kalibru sesmolím za minutu 10.

   Smazat
  2. Ano, uslyšels na to, odhalili jsme hovno, s názvem pepek čehůn podpindosník.
   Čekám na 10 pohádek s názvem "hovno podpindosník" ;-)

   Smazat
  3. Nemusíš na nic čekat. Nahoře už máš hodinu hoven od dalšího "odhalovače svinstev" Pjakina. Dobrou chuť čuníku.

   Smazat
  4. Pepíčku, ty tak krásně TÉÉÉÉČÉÉÉÉÉÉŠŠŠŠŠ ;););)

   Smazat
  5. Co to je tady za "diskusi"?! Blbeček nadává a uráží bez argumentů a vy s ním ještě vedete řeč. Vždyť to je jen provokující imbecil, nehodný vaší pozornosti. Pavel P.

   Smazat
 3. Soudruzi, tak se hned nečertěte. Jako známku usmíření si společně zapějme internacionálu a hned v zápětí zařvěme "Nic než národ" :-D

  OdpovědětSmazat
 4. Poslouchali jste včera zprávy na ČT? Je to groteska. Teď se nám snaží namluvit, že aliance proti IS pod vedením USA chce přibrat Rusy ke společným akcím. Čili snaží se úspěchy Rusů připsat na účet US.

  OdpovědětSmazat
 5. Kdyby to nebylo tak tragické, tak by to bylo celkem úsměvné! Velký John všude rozesere co se dá a pak ve finále vysoupí na scénu ON - VELKÝ OSVOBODITEL a exportér jediné správné demokracie.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.