Reklama

čtvrtek 19. listopadu 2015

Z toho mrazí: Podívejte se, s jakým zbrojním arzenálem se chtěli vmísit mezi účastníky demonstrace na podporu Miloše Zemana

19.11.2015  Pražský patriot
V průběhu úterý 17. listopadu prováděla pražská policie poměrně rozsáhlá bezpečnostní opatření. Během dne zadržela několik lidí, kteří u sebe měli různé druhy zbraní.

Některé za zajištěných zbraní. Foto: Policie ČR

Jedna z ohlášených akcí se konala odpoledne na Albertově. Ve 14 hodin zde začala „Demonstrace na podporu názorů prezidenta republiky Miloše Zemana na Islám a nelegální imigraci“, které se zúčastnilo několik tisíc lidí.

Policisté zadrželi v ulici Svobodova zhruba třicet lidí, kteří mířili na toto shromáždění a měli u sebe velké množství zbraní. Všechny zbraně policisté zajistili v souladu se zákonem, a jejich majitelům je, oproti potvrzení „uschovali“ do skončení všech shromáždění na policejní služebně.

Podívejte se, s jakými zbraněmi mířili na Albertov:

zajistene-zbrane-1-nahled


zajistene-zbrane-9-nahled

22 komentářů :

 1. Já jsem to viděl v bedně a musel jsem se smát. Na stole bylo něco jako obdélníkový papírový tácek (klasika na párek s hořšicí) a na každím jedna zabavená zbraň. Docela mne zaujaly 2 ks stříhače na nehty, nehtové nůžky délky čepele cca 15mm, propiska a podobné "vražedné" zbraně. Z toho vyplývá, že na jakékoli shromáždění vyrazit vykoupaný, s ostříhanými nehty, s občankou, kreditkou a kapesníčkem a jinak nic. Dámám bych doporučoval rozpustit vlasy a zapomenout na různé sponky a pod. vymyšlitelnosti.

  Ferro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A načpak ti tolerantní sluníčkáři u sebe vůbec nosí nože a pepřáky ? u těch zlejch nácků bych to pochopil , ti jsou zlí ...

   Smazat
  2. Ferro, zkus něco z toho pronést do budovy soudu, uvidíš jak dopadneš. A to nemusí být ani zvýšená bezpečnostní opatření, jako byla 17. listopadu zejména na Albertově.

   Smazat
  3. Když ona ANTIFA - mylně označována za antifašistický spolek - je ve skutečnosti tlupa agresivních anarchistů... měli by se přejmenovat aby nemátli...

   Smazat
 2. To jim určitě rozdal Ovčáček,.....to evidentně pochází z Hradní zbrojnice.
  Nejspíš chtěl Zeman udělat puč a svrhnout vládu,když teď válčí na dvou frontách,v Afghánistánu a Mali,měla by nás obsadit US Army,nebo aspoň Marhoulova skupina komparzistů,aby zafixovala to naše momentální eurounijní štěstíčko,dokud k nám nedorazí dostatek internistů z IS.
  Ten Zeman je velice destabilizující prvek,byl bych nerad,kdyby nakonec on,nebo jiný avanturista překazil naše vyhlídky na skvělý život pod dohledem Proroka Mohamrda a jeho imámů.

  OdpovědětSmazat
 3. Trošku mimo, ale čťeme;)

  www.novinky.cz/zahranicni/amerika/386881-americka-snemovna-proti-prijimani-syrskych-uprchliku.html

  Zasraní islamofobní, fašisticko-komunističtí, Putinsko-pro Ruští zmetci jedni Emeričtí, komundíry ubohé :D:D:D:D

  OdpovědětSmazat
 4. doktor ty vývrtky na špunty u švýcaráků dokazují výsadek z Jižní Moravy.

  OdpovědětSmazat
 5. Děláte si srandu jo? Ale kdyby někoho z vás nějaký blbeček vzal i maličkým nožíčkem, nebo nedej bože tou zahradnickou pilkou Fiskars po obličeji, tak by měli doktoři velice hodně práce to pořádně zašít. Definice zbraně dle zákona: za zbraň lze považovat všechno co činí útok důraznější a nebezpečnější. Asi to není úplně přesná citace, ale podstatu to vystihuje. Když to vezmeme, tak i obyčejný klacek je zbraň, natož pak ty nože, boxery, teleskopy,....atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:04 Máte samozřejmě pravdu. Nikdo soudný to odebrání nemůže polici vyčítat. Pokud ovšem policie (nebo ČT) to nezneužije k označení účastníků za nebezpečná, násilnická individua. Předpokládám, že ta "sranda" plyne právě z této obavy.

   Smazat
 6. Je to hrůza. Typická výzbroj "lidových milicí", jak by řekl místní Pepek. Ale chybí tam otvíráky na pivo, sebrané PRD (Plzeňské Restaurační Divizi).

  OdpovědětSmazat
 7. Hm. Ja nosím na opasku multináradie, je to taká skladacia sranda a je tam od kombinačiek, skrutkovačov, otvarák na konzervu, pilka, pilník. A samozrejme nožík. To aby som sa bál, že ma zavrú za nedovolené ozbrojovanie.
  To keby spravily raziu zajtra u nás na námestí, tak to odnášajú v košoch. Neviem si predstaviť chlapa bez nožíka. A poniektorých bez sekerky.
  Na druhej strane boxer nosí iba hovado ak nechodí nocou z práce, tak to nemá mať čo pri sebe.

  OdpovědětSmazat
 8. I když chápu ty z Vás, kteří vyjadřují své rozhořčení nad "odebranými zbraněmi", je tu rozhodnutí soudu, že i "pouhé" žádání dokladů občana od policie je bez důvodu protizákonné.
  Zajímalo by mne, k jakému porušení veřejného pořádku a zákona došlo, že policie prováděla u občanů, pohybujících se na veřejném prostranství osobní prohlídky, odebírala jim předměty dle svého uvážení i brala je do úschovy" ? O "lustraci" dotčených ani nemluvě......
  Viz : http://zpravy.idnes.cz/zadat-doklady-bezduvodne-je-nezakonne-rozhodl-soud-fx4-/domaci.aspx?c=A151105_103657_domaci_zt

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:28 Každá paušalizace je zavádějící. Zde šlo o specifický případ (přítomnost prezidenta) za specifických podmínek (loňská zkušenost, Paříž). Jestliže jste nesouhlasil, nikdo vám nebránil odejít pryč. Na libovolnén jiném místě Prahy vám taková "diskriminace" nehrozila.

   Smazat
 9. Čuchám, čuchám čertovinu.Nevím není-li na Svobodově ulici náhodou restaurace Pod Slavínem a "zbraně" jsou osobní věci lustrovaných vojáků v záloze.Nedivil bych se mediální aktivitě Hujera z MV.

  OdpovědětSmazat
 10. Prohlídky lidí na veřejnosti byly protizákonné. Pokud při vstupu do vymezeného prostoru bylo upozornění, že se jedná o zvláštní prostor mělli být občané vyzváni, aby nebezpečné předměty odložili.Při opuštění prostoru jim měly být věci vráceny. Pokud se tohle nedělo, šlo o policejní šikanu. Byla tam taková cedule? Jistě šlo o prohlídky namátkové, další chyba. Měli být podle práva prohlédnuti všichni. Je sice pochopitelná obava o zdraví prezidenta, ale to šlo zajistit odělovacím koridorem. Dle trestního zákona je zbraní cokoliv co zesiluje případný útok. Takže i tvrdý rohlík vražený do obličeje. Tak tohle policie hrubě nezvládla a s ní organizátoři akce. Zabezpečení tedy bylo na amatérské úrovni. Beru v potaz jen tato fakta, jestliže se někdo pral co je to vlastně zbraň. Takže cokoliv. K demonstraci se nevyjadřiji.

  OdpovědětSmazat
 11. To tedy má Miloš Zeman a konvičkovci mezi sebou a svými příznivci jen málo chlapů - budeme-li to poměřovat kritériem, že každý chlap by měl mít u sebe nůž a vývrtku.
  Iniciativní blb je horší než třídní nepřítel, varovala poučka šířená v zákulisí předlistopadových politických akcí. A v tomto případě se tedy policie a ochranka "vyznamenala". Zadržené zbraně by sice mohly v případné bitce mezi účastníky přihlížejícího davu být nebezpečené, ale k tomu by stačily i obroučky brýlí či klíče (pokud dotyčným nějaké po 26 letech ještě zůstaly). Vystupující mohli být odděleni kordonem a pak by musel být případný vrhač nožů velmi zdatný a ochranka velmi nezdatná, aby z toho bylo něco vážného.
  Jednoho prezidenta by před pár lety nechala ochranka a policisté zastřelit, druhého nechali před rokem bombardovat házenými předměty - kde měli jistotu, že jde jen o vajíčka? Letos pobrali různé ostré nástroje, ovšem včetně i běžných kapesních nožů. Zadrželi by i vajíčka, pokud by byla?
  Uzavřít prostor více než tři hodiny před akcí pro "dav" dvou či tří desítek lidí, které lze snadno mít pod dohledem a lze se s nimi domluvit, že půjdou odkud kam a mají na to x minut, protože je místo třeba prohlédnout pyrotechniky ap.? To je snad provokace - ze strany policie a ochranky. Podařilo se jim naštvat jak odpůrce, tak příznivce Zemana, Konvičky apod. To už je vyšší pilotáž. Na to je fakt už třeba mít nějakou školu, patrně nejlépe policejní.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:33 Domnívám se, že policie tentokrát postupovala správně. Vždy je lepší sázet na jistotu. Ohledně prostoru kolem pamětní desky a "studentů", kterým zabránili v přístupu poté, co byl prostor označen za zkontrolovaný, je to stejný případ. Je přece naprosto normální, a po Paříži zvláště, že prostory na které má přijít prezident jsou zkontrolovány a znepřístupněny. Nač riskovat nějaký problém, když po odjezdu prezidenta si tam mohli dělat co libo? Proč nikdo nedokáže vysvětlit, že tam museli jít mermomocí právě v tu dobu a za přítomnosti ČT. A proč v 15:00 po odchodu manifestantů už bylo pozdě. Je to stejně dětinské jako křik malých dětí, když nedostanou lízátko, kdy si vzpomenou. A že s nimi kvílí i profesoři je hodně smutné. Opravdu to připomíná chování stáda. Zřejmě se původní záměr k provokaci nepodařil, tak je každá záminka dobrá. JL

   Smazat
  2. Každému, kdo se tady podivuješ, bych chtěl připomenout, že tě s vývrtkou či nůžtičkami od manikůry nepustí do letadla, a zabaví ti to bez náhrady. Tak nevím, čemu se divíš. Kdyby se tam něco stalo, tak tady budeš ječet, jakto, že to policajti nepodchytili preventivně.
   Přinejmenším část těch předmětů opatrnost policie dostatečně ospravedlňuje.PB

   Smazat
  3. 1. Pro (0:25)
   Uzavřít část ulice, naprosto přehledného prostoru, pro krátkou akci dvou či tří desítek lidí, tj. naprosto snadno sledovatelného množství, více než tři hodiny před začátkem chráněné akce je povýšenecké buzerace, nebo lenost vykonat něco pro jiné lidi. Je třeba obecné zásady, které Jste uvedl, aplikovat na konkrétní situaci. Pokud by šlo o dav několik set lidí, pokud by přišli jen desítky minut předem, pokud by šlo o budovu apod. - tak máte pravdu. Ale tato akce byla zcela jiná. Navíc by měl mít šéf akce dost politického rozumu, aby předešel provokaci, mediálnímu zneužití. Ten mu evidentně schází. Nevím, zda na každé akci Miloše Zemana platí taková pravidla, jako na Albertově (to by sdělili kupř. návštěvníci jeho pojížděk po krajích), ale pokud ne, mohla jeho kancelář uveřejnit informaci, že prostor bude od x hodin nepřístupný. Proč ale obtěžovat lidi dobrým skutkem, že?
   2. Pro (7:49)
   To, zdali bych tady ječel, že to policisté nepodchytili, nechte na mne. Pochybuji, že Jste tak geniální a vševědoucí, abyste věděl, co si kdo myslí, natož co si bude myslet. Představa, že vím, co si myslí někdo jiný, je projevem namyšlené blbosti.
   O nožíčcích a nůžtičkách na palubě letadel aerolinky informují předem, můžete se připravit. O tom, že účastníci veřejného shromáždění budou podrobeni prohlídce, by stálo tedy též informovat předem. Opět by nám více sdělili návštěvníci prezidentských krajských jízd. Pokud už policie musí učinit náhlou prohlídku, tak by se měla za to účastníkům omluvit a nedělat z toho mediální kauzu. Zvláště, pokud dotyční mají u sebe nože, které jsou zcela běžnou stálou výbavou i městského člověka. Některé ze zveřejněných zadržených nožů k takovým nepatří, spíše by slušeli montérům, zahradníkům či zálesákům, ale dělat aféru z toho, že u sebe máte švýcarák, je padlé na hlavu. Opět připomínám třeba obroučky brýlí, jimiž můžete také zabít, umíte-li to.
   Zažil jsem desítky či stovky demošek, manifestací a happeningů a též desítky či stovky setkání s ministry i prezidenty, ať již novinářských či veřejných shromáždění, ale takový přístup jako na Albertově je novum.
   Ještě pár takových "ohrožení" hlavy státu a budeme taky mít možná nenápadný pokus o český Patriot Act na rozšíření a prohloubení šmýrování a špiclování ne podezřelých individuí, nýbrž kohokoli, všech občanů "preventivně".
   Nenechte se manipulovat a vždy važte míru přiměřenosti akce. Není to totiž jen o "ano - ne", ale "kdy, kde, kolik, do jaké míry?"
   KR

   Smazat
  4. Možná byste si pánové mohli napřed zjistit kde se to stalo-Svobodova -poté zjistíte, že na konci Svobodovy ul. je restaurace Pod Slavínem. Vraťte se k článku-NR-Albertov-Ivan Kratochvíl-17.11.-. Dojde Vám Hujer z MV, jak jsem výše"čuchal člověčinu".Já procházel správnou kontrolou cca 40 metrů před pódiem i se svazkem klíčů. Odebrání výše uvedených věcí v běžném prostoru je hujerství někoho z MV !

   Smazat
 12. a žádný samopal ? směšné

  OdpovědětSmazat
 13. Za mě osobně vede ten keramický nožík, pila Fiskars a ten multifunkční nůž se lžící :-D Ještě tady zapomněli ukázat ten cep, co se jim tak připletl (asi ho sebrali tomu jednookému fůsatému). TOHLE všechno sebrali na demonstraci, to se divím. Ještě měli účastníky vyzout, jestli náhodou nemají okované špičky. Nedejbože, kdyby kolem šel zrovna ze stavby nějaký dělník se šroubováky, kleštěmi, kladívky a hřebíky. Toho by brali rovnou jako po zuby ozbrojeného teroristu :-D

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.