Reklama

úterý 10. listopadu 2015

Západ čeká série násilných revolucí!

Paul Craig Roberts
10.11.2015   První zprávy
Politika, kterou sleduje Západ, zbavuje občany ekonomických a politických práv, společnost ztrácí kontrolu nad všemi aspekty svého života. Důsledkem mohou být násilné revoluce ve všech západních zemích.
Politika západních zemí v blízké budoucnosti by mohla vést evropské společnosti k celkové deprivaci ekonomických a politických práv a k násilným revolucím.

Příčinou takové katastrofy bude několik faktorů, zejména mluvíme o hospodářské politice Západu a předpokládaný růst finančního sektoru na hrubém domácím produktu. Dalším faktorem je vytvoření tzv off-shore zaměstnanosti - například ve Spojených státech snižuje účast lidí na produkci zboží a služeb, které jsou uváděny na trh. Podle Robertse, tyto dva faktory zbaví lidi ekonomického výhledu. A ke ztrátě politických perspektiv dojde uzavřením Transatlantického a Transpacifického obchodního partnerství (TTIP, TPP), které „eliminují politickou suverenitu a vládami se stanou globální korporace," je si jistý analytik.

„Demokracie bude jednoduše nahrazena vládou korporací," uvádí Roberts, zdůrazňuje, že tato partnerství nepředstavují veřejný zájem, ani obchod, ale slouží pouze zájmům korporací. „Poté, co se dospěje k dohodám, bude vláda zprivatizovaná. Zákonodárný sboru, prezident, premiér a soudy následně přestávají mít smysl," konstatoval analytik a upozornil, že firmy v rámci dohod dostanou imunitu vůči národním zákonům. Obvinil přitom Sněmovnu reprezentantů, že se nechala korporacemi koupit „levně“ za 200 milionů dolarů, aby zákonodárný sbor nevstupoval do tajných jednání.

Roberts upozornil, že existují země, které do uvedeného partnertví nevstoupí, jako Indie, Rusko, Čína, JAR, Írán či Brazílie. „Tyto země se stanou ochránci národní suverenity a společenské kontroly, zatímco svoboda a demokracie bude na Západě mizet,“ dodal chmurnou vizi.

Paul Craig Roberts: Washington pro nás vytváří umělý svět

Analytik následně nevylučuje, že nechtěným důsledkem bude snaha lidí odstranit vládu „jednoho procenta“. Jednou například francouzský lid zjistí, že ztratil veškerou kontrolu nad svojí stravou díky společnosti Monsanto a americkému zemědělství, a členové francouzské vlády, kteří vydali Francii do dietního otroctví toxických potravin, budou pravděpodobně na ulici zabiti.

Akce tohoto druhu se možná odehrají na celém Západě, kdy národy zjistí, že ztratily veškerou kontrolu nad všemi aspekty jejich života a že jejich jedinou možností je revoluce nebo smrt, dodal Roberts.

19 komentářů :

 1. Zase "komunistická propaganda",za tím bude určitě Putin....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Roberts není žádný komunista. Bohužel........ pro vás.

   Smazat
  2. Roberts je bejvalej náměstek Reaganova nim.fcí,je to raelista a zkušený člověk,....jen víc takových Američanů místo šílených obřezaných patogenů,jako je např.McCain,nebo "Jebavá šílená Viktorka Nudelman"....

   Smazat
  3. Havlův pohrobek či Khárlův slouha byl zase osvícenej přívalem rozumu....

   Smazat
  4. Vy jste ale paka. To nevíte, co je ironie? Proboha...

   Smazat
 2. Klíčovou otázkou dnes není, kam utéct. Klíčovou otázkou je, jak tady těm loutkám nenechat úspory a důchod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,utéct už není kam,ale těch loutek se zbavit určitě jde,co třeba je všechny zakopat někde v lese....Ono to asi funguje,jak jsem vypozoroval z minulosti a řeší to problém alespoň na nějakou dobu,ale utíkat?!
   To už je lepší se rovnou oběsit,to je i daleko pohodlnější a na rozdíl od útěku se ví,do čeho jdete....

   Smazat
 3. 16:14 vy zbabělče kdyby si toto řekli naši předci tak vy tady nepíšete takovéto srabárny.Je mi z vás na blití.Klíčovou otázkou je kdy začít revoluci a třeba i položit život za naše děti.A né se sebrat a utéct vy chudinko to by jste udělal to samé jako muslimové.Jste neskutečná kreatura.Jak se holíte aniž by jste se sám před sebou nepozvracel?Tady jde o naše děti a vám jde o ,,ubohou"penzi.Jste v pořádku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plácáš nesmysly. Sám bys položit život za jiné určitě nešel.

   Smazat
 4. Dokud 99% lidí nedojde, že jsou systémově manipulováni a ovládáni, tak se nic nepohne. 1% lidí může všemi manipulovat jen proto, že těch 99% věří tomu, že vědí líp než oni sami co je pro ně dobré a jak chtějí žít. Je to evoluční proces sebeuvědomování a prozření.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:45 Bohužel, máte pravdu. Je neuvěřitelné, jak se daří odklánět pozornost i rozumných lidí od pravé příčiny problémů světa tu na Rusko, tu na komunisty, cikány, židy nebo na uprchlíky. Přitom příčina všech problémů dnešní společnosti je pořád stejná - chamtivost toho 1% lidí.

   Smazat
  2. Asi chcete říct, že by to chtělo nějakou politickou iniciativu proti hospodářskému a sociálnímu marasmu a pro sociální odpovědnost a solidaritu. Moje řeč.

   Smazat
 5. Tento odstavec ve kterém píše Roberts, mám na myslí už nějaký čas. Vše tomu nasvědčuje, nebude vyhnutí. Já jsem připraven...
  ... Roberts : Analytik následně nevylučuje, že nechtěným důsledkem bude snaha lidí odstranit vládu „jednoho procenta“. Jednou například francouzský lid zjistí, že ztratil veškerou kontrolu nad svojí stravou díky společnosti Monsanto a americkému zemědělství, a členové francouzské vlády, kteří vydali Francii do dietního otroctví toxických potravin, budou pravděpodobně na ulici zabiti.
  .... A nebude se to týkat jen těch nejvyšších politiků ...

  OdpovědětSmazat
 6. Roberts je jako rozzuřený medvěd, je prakticky trvale ve stavu zběsilosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve stavu zběsilosti je celý Bílý Bará(c)k ve Washingtonu.

   Smazat
  2. Bílý Dům je ubikace pro nejtěžší psychiatrické případy co jsou vůbec známy.

   Smazat
  3. Klidný může při sledování dnešních prasáren zůstat jedině asociální psychopat. To Roberts určitě není.

   Smazat
 7. Myslím,že P. C. Roberts není vůbec daleko od pravdy.

  OdpovědětSmazat
 8. Anglicky to nejlépe vystihuje slovo - bewildered.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.