Reklama

neděle 29. listopadu 2015

Zhnusení Karla Schwarzenberga

Marek Řezanka
29.11. 2015  Literární Noviny
 

„Jsem zhnusen, když se z obětí dělají vrazi,“ prohlásil Karel Schwarzenberg při svém odcházení z čela TOP09.

Tato věta by neměla zapadnout. Vystihuje totiž přesně situaci, proč je slovo „humanita“ v našich zeměpisných délkách a šířkách devalvováno stejně jako pojmy „pravda“, „láska“ či „svoboda“.

Pan Schwarzenberg je typem člověka, který výrazně přispívá k rozdělení společnosti a k bojkotu některých hodnot, které bychom neměli vylévat jako pověstné dítě s vaničkou.

Jeho větu totiž značná část veřejnosti přijme podobně jako si k srdci vezmeme radu notorického kuřáka, že kouřit se nemá.

Nová etapa pro Libyi?

Nedokážu posoudit, kdy vždy byl K. Schwarzenberg zhnusen. Zato lze demonstrovat, kdy stál na straně těch, kteří podmínky řady lidí zhoršovali, místo aby šířili humanitu. Nebo již nevíme, s jakou nadějí v hlase kníže pán oslavoval pád M. Kaddáfího?: „Pád režimu Muammara Kaddáfího otevírá novou etapu historie svobodné Libye, která je z mnoha hledisek velmi důležitá pro klidný vývoj a bezpečnost celé oblasti. Česká republika byla mezi prvními zeměmi, které navázaly kontakty s Národní přechodnou radou Libye.“

Tento výrok by snad šlo považovat za ukázku černého humoru, kdyby realita nebyla tak tragická. Místo bezpečnosti sledujeme v celé oblasti jeden velký chaos a hned několik rozvrácených států – včetně Libye, jíž Schwarzenberg předvídal světlé zítřky.


Co je v naprostém pořádku?

Pověstný je též postoj K. Schwarzenberga k dodávce zbraní pro Saúdskou Arábii. Výzva Amnesty International ho evidentně neoslovila.

Zbraně na Ukrajinu? No jistě…

Za do nebe volající potom pokládám snahu K. Schrarzenberga dodávat zbraně Jaceňukovu režimu. Pokud bereme vážně Minské mírové dohody, mělo by být podobné prohlášení zcela nepřijatelné: „Já se obávám, že každé příměří, které bude uzavřeno, bude mít velmi omezenou trvanlivost“, nechal se slyšet K. Schwarzenberg v únoru 2015 s tím, že by dodával zbraně kyjevské vládě, jež se netají choutkami vést válku s Ruskem.

Kosovo? Bude líp…

Panu Schwarzenbergovi možná někdy – a silně selektivně – vadí, když někdo z obětí dělá vrahy. Zato mu však vůbec nevadí, když z vrahů dělá oběti.

Podívejme se, jakým způsobem K. Schwarzenberg vysvětloval, co ho vedlo k uznání samostatného Kosova: „Jediná cesta ven z toho všeho je, že doufejme, co nejdřív Kosovo bude včleněno do Evropské unie, poněvadž potom také hranice vůči Srbsku nebo Černé Hoře nebo jiným zemím, nebo Albánii nebudou hrát takovou roli, jako dnes, tím také to vyhrocení nacionalizmu ustane a hlavně tam přijdou investice. Vzpomeňme si na naše vlastní dějiny v devadesátých letech - teprve, když bylo jasno, že vstoupíme do NATO a staneme se členy Evropské unie, tudíž mezinárodní kapitál se cítil jistý, přišly velké investice tehdy do České republiky. To stejné se stane na Balkáně. Teprve když - a to je nepřetržité snažení české diplomacie, aby celá oblast západního Balkánu, ať je to Chorvatsko či Srbsko, ať je to Albánie či Kosovo, ať je to Makedonie, musí vstoupit do Evropské unie. To obrousí nacionalizmus, to poskytne možnosti hospodářského vývoje, výdělku, a tím mnoho problémů, které tam existují, zanikne.“

Tento text odhaluje hned několik skutečností. Za prvé: Pan Schwarzenberg skutečně není dobrým prognostikem, což se ukázalo i při jeho hodnocení výhledu v Libyi. Za druhé: Pan Schwarzenberg tímto krokem legitimizuje zločince, kteří v čele Kosova stanuli. Za třetí: Panu Schwarzenbergovi nevadí agrese, pokud se jí dopouští NATO.

Tehdy se v ČSSD ještě našli politici, kteří se proti Schwarzenbergově politice rázně vymezili (jako například pan Ohlídal): „Cítím jako velmi nepříjemnou věc to, že Česká republika takovýto stát, v jehož čele stojí zločinci a vrahové, uznala. A také mně vadí, že s tímto státem Česká republika má diplomatické styky a chová se, jako by tento stát byl rovnoprávným státem ve srovnání s ostatními. Rovnoprávným de iure asi ano, ale po faktické stránce jsem přesvědčen, že ne.“

Fašisté tam žádní nejsou…

Mnohým „našim“ mainstreamovým médiím, našim akademikům a našim umělcům nijak nevadilo, když Schwarzenberg bez jediného důkazu vyvolával protiruskou hysterii a pronášel slova, která neměl čím doložit– která však byla mimořádně urážlivá: „Ukrajina konečně pochopila, že jí jde o existenci. Že pokud toto bude pokračovat, tak se Rusům podaří rozvrátit celý stát… Ale nevylučuji, že Rusové vyprovokují nějaký teroristický útok, třeba vypálí nějakou synagogu. Aby poukázali na to, jak tam působí fašisté.“

Raději nedomýšlet, že tento pán mohl být hlavou našeho státu.

Nutno dodat, že Schwarzenberg patří k těm, kteří soustavně popírají hnědnutí vrcholné ukrajinské politické scény. Nevzrušily ho vraždy odpůrců kyjevského režimu, události v Oděse ho nechaly chladným. Masakr v Domě odborů v Oděse z 2. května 2014 přitom nebyl dosud řádně vyšetřen.

Není náhoda, že jsme K. Schwarzenberga mohli spatřit v jedné řadě s Olegem Zajnullinem, viceprezidentem Mezinárodní asociace Ukrajinská svoboda. Karel Schwarzenberg by si pod tuto fotografii mohl dopsat: Fašisté na Ukrajině? Žádné nevidím, protože mám oči zavřené…

Samozřejmě mu nevadí, když si Štětina zve na půdu Evropského parlamentu Bieleckého z fašistického praporu Azov.

A co Dudajevův prapor, Mr. Schwarzenberg?
Nejsou to ale jenom fašistické síly, které tento „dobrý muž“ nevidí. Toleruje mimo jiné i fakt, že kyjevský režim v boji proti části vlastních občanů (jež nazývá teroristy, jak jinak) používá i jednotky napojené na teroristy. „Nic není samozřejmě takové, jak to na první pohled nechutně vypadá. Série pozoruhodných reportáží polského novináře Marcina Mamona, které uveřejnil americký The Intercept (čili projekt „snowdenovského“ Glenna Greenwalda), totiž upozorňuje na to, že zatímco USA v Iráku a Sýrii do určité míry proti Daeši opravdu bojují, na Ukrajině stojí bok po boku. Řeč je o „Dudajevově praporu“, oddílu čečenských džihádistů, s nimiž bojují islamisté i z jiných kavkazských oblastí, ale přidali se už i Ukrajinci. Marcin Mamon se s radikálními islamisty na Ukrajině spojil přes šéfa buňky Daeše v Istanbulu. „Naši bratři tam jsou,“ konstatoval a dal mu kontakt na jistého Ruslana, který reportéra zavedl až do tábora islamistů.“

Schwarzenberg a zrada Západu

Jak ale potom vnímat Schwarznebergovo rozhořčení nad „zradou Západu“ v otázce Kurdů? Možná by šlo vystihnout výrokem Talleyranda, který sám citoval: „Ale navíc se objevily zprávy, že Američané v touze dostat Turecko na svoji stranu, jak v boji proti Asadovi, tak proti IS, údajně s útoky na Kurdy tiše souhlasí. Je-li tomu tak, jde o nejhorší zradu, které jsme v posledních letech byli svědky. Je to zrada vůči naším spojencům a spolubojovníkům proti Islámskému státu, kteří byli vražděni nejen IS, ale i jinými extremisty. Je-li toto dílo Západu, tak můžeme jen vzpomenout na velkého francouzského politika knížete Talleyranda, který o jednom z Napoleonových skutků prohlásil: „Je to horší než zločin, je to blbost.“ Toto je bohužel oboje.“

Stokrát dobrý politický dort

V tomto kontextu by nám neměl ujít Kalouskův tah, jak definitivně pohřbít sociální demokracii. To se mu totiž povede, pokud ta skočí na jeho nabídku spolupráce a stane se nevolitelnou i pro zbytek svých voličů, kteří TOP09 obhajobu humanity zkrátka věřit nemohou.

Tito voliči totiž ještě mohou pamatovat, jak se podle tehdejšího šéfa TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga musí lidem jako lékaři vysvětlit, že hospodářství je nemocné a bez léčby se neuzdraví. Že tato léčba znamenala jeden klystýr pro sociálně slabé za druhým. A že handicapovaní se házeli přes palubu, zatímco pan Drábek a pan Šiška byli „skvělý tým“.

Pokud se ČSSD bude nadále objímat s TOP09 a Babišovo ANO si zase bude notovat s Fialovou ODS (v otázce opatření proti uprchlíkům) - bude to mít volič v České republice skutečně těžké. Nemluvě o skanzenové KSČM, která snad svou potenciální vládní roli nebere ani vážně.

V podstatě pak bude mít volbu mezi asociální koalicí ODS-ANO-KDU-ČSL (či třeba nějaké protimigrační hnutí) nebo mezi asociální koalicí tvořenou ČSSD-TOP09-KDU-ČSL. Stranu sociální však aby pohledal.

Za pravdu a lásku až do roztrhání těla… Ale vašeho…

Jako evergreen by potom TOP09 mohla občanům pouštět následující slova K. Schwarzenberga (třeba spolu se složenkami, jak moc nás zadlužila během vládnutí v Nečasově kabinetu, kdy z nás dřela každý drobák hlava nehlava): „Pane prezidente Havle, za pravdu a lásku a jejich vítězství budeme nadále bojovat. Neustaneme. Můžete se na nás spolehnout." Zřejmě v rámci tohoto odkazu nevytkl pan Schwarzenberg paní Albrightové ani slůvkem její angažmá v Kosovu.

Humanita TOP09 a pana Schwarzenberga je přeludem, čirým simulakrem. Neopírá se o reálná fakta.

Až se někdo zeptá…

Až se bude někdo chtít hlouběji zabývat problematikou, proč naše společnost může hnědnout, neměl by výše popsané pokrytectví TOP09 (jmenovitě potom K. Schwarzenberga), řady médií, akademiků a dalších „elit“ opomenout. Tato role je podle mě výrazná, neboť přispívá k demolici hodnot, které bychom likvidovat neměli – ale v něž přestáváme věřit. Pro nedůvěryhodnost těch, kteří o nich kážou.

41 komentářů :

 1. jak je možný že to pochcaný prase ještě nikdo nesejmul už to že sviní v parlamentu židli je ostudou česka tak jako byl havlozmrd po dobu jeho jak on žíkal "vládnutí" kokot zasranej !!!

  OdpovědětSmazat
 2. Názory pana knížete mě nikdy neoslovovaly, ani nepřekvapily. Jeho nástupce pan Kalousek už také mnohokrát odkryl karty. To, jak promluvil dnes, je do nebe volající. Doufám, že žádný příčetný občan už tomuto člověku nedá ve volbách jediný hlas. Směšné protiruské a protiputinovské výroky, kritika člověka, kterému nesahá ani po kotníky, to mě zase pěkně nadzvedlo, hned poté jsem jeho veřejnoprávní hlásnou troubu vypnula. Milá ČT, jestli to takhle povedeš dál, a my budeme muset denně naslouchat názory tohoto mozku na všechno a na všechny, fakt tě odhlásím a už ode mě neuvidíš ani káču. Kníže byl stejně jenom zástěrka pro poutníka napříč politickými stranami, který je prý věřící. Děkuju pěkně, to radši zůstanu pohanem. Zdravím, Pavla

  OdpovědětSmazat
 3. Jidášové české politiky.


  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jidasove-ceske-politiky-Byvaly-policejni-prezident-sepsal-obsahly-seznam-zrad-a-to-jenom-ze-sveho-oboru-410554

  OdpovědětSmazat
 4. Kalousek a 20 let jeho politických her

  http://www.nfpk.cz/_userfiles/soubory/tiskovky/MKalousekNFPKStrucna.pdf


  OdpovědětSmazat
 5. I já jsem zhnusena. Jsem zhnusena, když se z primitivního sprosťáka dělá noblesní intelektuál, když se podivná a zřejmě úchylná dívčí pornoskupina vydává za bojovnice za svobodu, jichž si snad máme vážit, když nám někdo, kdo se jen tetelí blahem, když se o něj otře pan "kníže" (již výše zmíněný "intelektuál") nadává do čecháčků ... A nejvíc jsem zhnusena tím, že všechny tyhle zbytečné lidi nedokážeme poslat, kam patří ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu 23:28 že nedokážeme tyto hnusáky poslat tam kam patří to znamená přinejmenším do vězení .A to z jednoho prostého důvodu . V Česku je totiž příliš mnoho blbců , kteří tyto kretény z TOPky ,ODS , ANO , ČSSD , KDU budou volit neustále tak jak se to děje už 25 dlouhých let !

   Smazat
  2. Pokrytecká, prolhaná, falešná, fašistická, odporná, morálně pokleslá, na špičku nosu si nevídící feudální kreatura v podobě fatální debilitě se blížícího nebezpečného zednáře Schwarzenberga, je výsledkem naší národní benevolence k takovýmto idiotům a prospěchářům, jako je on a ta jeho pochybná fašistická partaj STOP 09, kde se to jemu podobnými fašouny, prospěcháři, pokrytci a ulhanými kreaturami jenom hemží.Počínaje Kalouskem, Kortem, Drábkem, Ženíškem, Štětinou,Niedermayerem, Polčákem a ani Langšádlovou stále nekonče.....Odpadlíci z KDU-ČSL,a po moci bažící individua,si před 6 lety vytvořili jednu z nejpokleslejších a antidemokratických partají, která tady v ČR za posledních 26 let vůbec vznikla. Chci věřit, že přijde doba, kdy to těmto největším škůdcům republiky ještě bude řádně spočítáno !!!!! Jo, a jejich velký sponzor a obdivovatel je m.j. Z.Bakala, největší český zloděj. To taky hovoří za mnohé....

   Smazat
 6. .. nedá se pochopit, že vzdělaní lidé našli modlu v domýšlivé, patolízavé, povrchní a hloupé osobě, kterou tento člověk plně zosobňuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes už je vzdělanost tak znehodnocená, že je dostupná i pro domýšlivé, patolízavé, povrchní a hloupé. Aniž by je změnila. Dokonce se dá koupit. A naopak, kvalitní se těžko se prodává. Děda.

   Smazat
  2. Dědo co by na to asi řekl Komenský ?

   Smazat
  3. Jak se říká: je doktorem, ale vzdělání se ho nedotklo.

   Smazat
  4. Vzdělání se koupit nedá, jen podvodný doklad o něm ... A podle toho to tady vypadá. Za celebritu a věhlasného intelektuála je tu pokládán kdejaký "Pepek Vyskoč", který by v časech našich moudřejších předků mohl být leda tak obecním bláznem ...

   Smazat
  5. Plný souhlas s výše uvedeným příspěvkem. Jen mne udivuje, že někdo může používat oslovení kníže. Šlechtické hodnosti zrušil již Masaryk . A na sobotní konferenci kdy se tento halama dostavil se zpožděním 20 minut ho uvítali s tím, že šlechtic m na toto zpoždění nárok. Vrchol pokrytectví v celé TOPce. Proč se ohání Masarykem . Je to sebranka všech možných cestovatelů po různých partajích.

   Smazat
 7. Ten Šlafenberg ma už opravdu sere.

  OdpovědětSmazat
 8. Ty naši fašisti si vyměnili vedení a zřejmě si myslí, že podporou Merkelové posílí. Ovšem to samé si myslí Merkelová, která sází na páté kolony ve svých satelitech. Připojením Turecka k tomuto rázovitému společenství ovšem nastane superchaos, který nevstřebá ani onen proklamovaný ordnung.

  OdpovědětSmazat
 9. Ten Slafenberg je ale HOVADO !!!! Fuj,nechapu,co tam jeste dela???
  Vyhodte ho z okna...Takova potupa pro nas narod........

  OdpovědětSmazat
 10. Já jsem zhusen že taková kreatura může veřejně vystupovat na české politické a vůbec ve veřejné sféře

  OdpovědětSmazat
 11. Jsem knížeti vděčný.
  Ukázal kam až došel marasmus naší společnosti v plné nahotě. Mladá generace, hlavně ale studenti všech těch sociologických, psychologických a politologických fakult téměř všech našich vysokých škol, v nerozborném šiku s našimi herci, výtvarníky a zkrátka umělci nám ukázali jak jsou manipulovatelní a ovladatelní reklamou. Stačilo přimalovat jedné směšné figurce ještě směšnější číro, vymyslet pár nesmyslných hesel typu : "Kníže má k lidu blíže" či "Volím Karla" a hrdina byl na světě.
  Hrdina, který nikdy neměl noblesu, charisma a slušnost. Hrdina který dokázal, že velká část společnosti se už skutečně oprostila od starého myšlení a převzala myšlení nové, to západní, nebo ještě lépe to americké. Myšlení, které je založeno na vytváření super jedinců z ničeho, či nikoho. Super jedinci, kteří jsou skuteční asi tolik, jako vodníci a hastrmani v Čechách. Je velký problém části společnosti, že se neustále v jakémsi rauši vznáší v reklamní bublině vytvořené kolem jednoho knížete, který ale vlastně žádným knížetem není. Za tragédii ale považuji tu skutečnost, s jakou sprostou zatvrzelostí, arogancí a povýšenosti se nám ta část společnosti snaží vsugerovat, že vodníci a hastrmani v Čechách skutečně jsou. Promiňte, trochu se mi ty pohádkové bytosti popletly, chtěl jsem místo vodníků a hastrmanů napsat, že ten kníže, co má k lidu blíže.František

  OdpovědětSmazat
 12. A jak to vlastně dopadlo s tím Štětináčovým pozváním aktivistů z Azova do sídla EP, aby poslancům přednesli něco o pravdě a lásce. Nějak se o tom nemluví. Asi nemá Azov zrovna volné termíny.

  OdpovědětSmazat
 13. a teraz si predstavte situáciu keby sme boli v jednom štáte - no ja neviem, Slovensko Kosovo nikdy neuzná - migrantov nechce ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, máte pravdu. Museli jste se od nás trhnout, dobře jste udělali. My zřejmě trpíme nějakou sadomaso úchylkou, čím větší mizera, tím vyšší postavení mu dopřejeme ... A s tím Kosovem, to je hanba, naši představitelé se zachovali k Srbům jako největší krysy a zrádci. Hlavně že sami máme zkušenosti z Mnichova, že. Tak jsme si vzali příklad z našich západních přátel ... Jsme stejní zrádci jako oni. Fuj!

   Smazat
 14. Porošenko nabídl Azov jako posilu pro Islámský stát

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to přece jasné 9:27 Poroš se potřebuje těchto parchantů v Azovu zbavit . Jinak ho brzy zlikvidují .

   Smazat
 15. kašlete na loutku, raději se věnujte následující četbě http://aeronet.cz/news/v-v-pjakin-mimoradne-o-sestrelenem-letadle-3-svetove-valce-uprchlicich-evrope-a-turecku-video-a-cesky-preklad/

  OdpovědětSmazat
 16. Schwanzenberg je normální válečný štváč. Ukradl majetek, který mu právně ani nepatřil, tak doufám, že tam na své náklady ubytuje pár tisíc uprchlíků, nejraději z Kosova, to jsou přece jeho přátelé. Co tady v Česku vůbec dělá, ať chrápe jako poskok u dveří Obamy či Markelové.

  OdpovědětSmazat
 17. Ano i já jsem zhnusen! Tímto člověkem, který likviduje již několik let naši vlast! ODCHOD!

  OdpovědětSmazat
 18. Švanci povede volební tým v Praze. Uvidíme kolik pražských hlupáků okouzlí svým šarmem majitele předměstského nevěstince z první republiky. Morave

  OdpovědětSmazat
 19. Já jsem zase naopak již dlouho zhnusen Karlem Schwarzenbergem

  OdpovědětSmazat
 20. Děkuji redakci za přiřazení krásné fotky k článku o tomto hnusném, vlastizrádném individuu.

  OdpovědětSmazat
 21. Jedno je jisté. Jakkoliv vypadá stále jako mezi životem a smrtí, když je zrovna vzhůru, je to brilantní intrikán a manipulátor. Jak jinak si vysvětlit, že v prezidentské volbě tolik obyčejných lidí neprohlédlo jeho skutečnou tvář? A to i přes jeho zjevné kiksy v předvolební kampani? Naše společnost je nemocná, přiznejme si to otevřeně a na jeho příkladu je to nejlépe vidět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem zhnusen, když se z obětí dělají vrazi - vždyť to je nádherná věta ,která platí všeobecně. A pravdoláskaři to umí jako na divadle.

   Smazat
 22. skutečnou tvář K.Schwalzenbergera neprohlédly při prezidentské volbě
  pouze pržáci.

  OdpovědětSmazat
 23. už chápu, že feudalismus musel být kvůli degeneraci šlechtických rodů a naprosté neproduktivitě systému nahrazen kapitalismem

  OdpovědětSmazat
 24. manipulující a manipulovatelní Pražáci, bez špetky českého selského rozumu, si politiky jiného typu ani nezaslouží

  OdpovědětSmazat
 25. Pan Schláfenberg může rozkládat společnost jen na takové jako je on sám jenž mu lezou do rektálu jako je pražská kavárna a akademickou Jelitu a na ty slušné a poctivé kterých je většina a ti mají pana Schláfenberga v rektálním otvoru tak o co GO.

  OdpovědětSmazat
 26. Vlastenka  Tenhle odporný člověk, který pohrdá naším národem a škodí mu 25 let, jen dokládá moudrost Havlíčka-Borovského. Opravdu platí - zle matičko, zle, Švarcenberci zde.
  A opravdu mě vždycky pobaví, když tahle nevzdělaná nula hodnotí intelektuální úroveň Zemana. Po rozhovoru Zemana s novináři na Primě nemám o jeho mentálních schopnostech naprosto žádné pochybnosti. Má to v hlavě srované jako málokdo.
  S invektivami nýmandů jako je Kárl nebo Sobotka se Zeman srovnal elegantně - udělal z nich naprosté imbecily, neschopy a zbabělce.

  OdpovědětSmazat
 27. Jsem zhnusen, že něco jako tato kreatura si dovolí mluvit nám do našich věcí. Vezmi si je na Orlík a do Čimelic a spávej s nima ve špíně a výkalech ty "nobleso" ! To nás považuješ za stejnou verbež ?
  Kdy skončí to ponižování Čechů tímto hochštaplerem ?
  https://www.youtube.com/watch?v=BUJIm6pgLBE&feature=player_embedded

  https://www.youtube.com/watch?v=vNFZDBO-fcU&feature=player_detailpage

  OdpovědětSmazat
 28. Odpovědi
  1. Které je potřeba hodit do pece a prohnat komínem do luftu!!! Jinak si myslím, že není potřeba o "sTOP-ni vzad ni vpřed" v současnosti dále diskutovat, skončili v krematoriu.
   Daleko potřebné si je třeba všímat KDEů, ze kterých duo KAKADů vzniklo. V těchto se rekrutují noví K+K míříci k landmanšaftu a ke tvrdé germanizaci čechů!!

   Smazat
 29. Schwarzenbergu, Trautenbergu, opusť naše hora, tady je Zemanovo!!!

  OdpovědětSmazat
 30. To přiblblé poleno je potřeba hodit do pece a prohnat komínem do luftu!!! Jinak si myslím, že není potřeba o "sTOP-ni vzad ni vpřed" v současnosti dále diskutovat, skončili v krematoriu a jediného pozůstalého Mirka to vbrzku nemine také.
  Daleko potřebné si je třeba všímat KDEů, ze kterých duo KAKADů vzniklo. V těchto se rekrutují noví K+K míříci k landmanšaftu a ke tvrdé germanizaci čechů!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.