Reklama

pátek 20. listopadu 2015

"Žijeme v bezpečném světě!" či "Listopad 1989 přinesl konec strachu..." Nač nyní pátrat po srandě...no ne?

Břetislav Olšer
20.11.2015   Rukojmí
Inu, zlaté časy časopisů Vyškeřák a Dikobraz, které si na nic nehrály a měly jasný podtitul jako humoristická periodika, na rozdíl od dnešních novin, jež zcela vážně tvrdí, že přinášejí pouze seriózní, objektivní a pravdivé informace, přitom jsou ve většině jen špatným paskvilem, v němž se prezentují nevkusným černým humorem; čítankový příklad dvorního klauna s konstatováním: "Málokdo přece pochybuje, že současnost je nesrovnatelně lepší než to, co jsme tu kdysi měli..",tvrdí publicista Navara
Jako Valašisko jsem se smál u Vyškeřáku, pak jsem vyrazil do světa a objevil Dikobraz, nač nyní pátrat po srandě; stačí si otevřít nějaký český deník, třeba: "Žijeme v bezpečném světě!" či "Listopad 1989 přinesl konec strachu..."

Publicista Luděk Navara zasvěceně píše: "Málokdo přece pochybuje, že současnost je nesrovnatelně lepší, než to, co jsme tu kdysi měli.." A dokumentoval toto slovy mj. o zvůli tajné policie, čímž zcela negoval partu zarputilých českých státních zástupců, kteří s pomocí kukláčů, beranidel a klepet přepadali instituce i soukromé osoby, aby vše nakonec vyšumělo v soudní osvobození? O tom všem napsal v článku: "Samet ve stínu kalašnikovů" a dodal, že listopad 1989 přinesl konec strachu.
https://www.youtube.com/watch?v=RJ1mpUsQ0_Y
A další psavec, tentokrát fundovaný Petr Zídek, šel ještě dál v pojetí černého humoru, když ve svém elaborátu renomovaného historika vytvořil tragikomickou vložku: "Žijeme v bezpečném světě" a v ní se nechal slyšet, že "Spojené státy, Francie a další blízkovýchodní spojenci bombardují pozice tzv. Islámského státu v Iráku a Sýrii a naši nepřátelé se za tu dobu zmohli jen na několik barbarských poprav zajatců a teroristické útoky. Ty nejsou projevem síly džihádistů, ale jejich slabostí..."

Ano, díky těmto výše citovaným spojencům žijeme v bezpečném světě, ale že nejvíc džihádisty IS bombarduje v Sýrii Rusko, o tom ani ťuk, pouze zdůraznění, že svět je tak bezpečný, že pár zbabělých slabochů drží v šachu a pohotovosti miliony vojáků nejsilnějších armád USA, potažmo NATO, to vše za cenu bilionů zbytečně vyhozených dolarů, co by mohly sloužit třeba jako pomoc otrokářstvím zbídačené Africe. A nejenže jsou všichni v pozoru, ale i navzdory této zákeřnosti sebevražedných atentátů ochromilo pár teroristů naši planetu. Jak to tedy je se Zídkovou slabostí džihádistů...?
Není náhodou naopak jejich síla v momentu překvapení a nevyzpytatelnosti děsivých úderů? Jak to. že ten "bezpečný svět současnosti" najednou neví, kudy kam a nezná dne ani hodiny? Zídek jde ještě dál, když neomaleně píše, že "ve srovnání s tím, jakou hrozbu představoval Sovětský svaz pro západní civilizaci. je tzv. Islámský stát naprosto zanedbatelným lokálním problémem..." Myslel snad tou hrozbou, když nás SSSR zachránil před nacismem a během 2. sv. války obětoval za svět skoro třicet milionů životů...? Nebo vlastně, jak Zídek rád říká; neosvobodili nás, ale okupovali...?

Pan Zídek proslul již několika "objevnými" texty. Třeba "Proč pomáhat Izraelcům?“. Takový je název článku, který vyšel 10. května 2008 v příloze deníku Lidové noviny. Stačí si přečíst jeho následující demagogickou úvahu, hodnou slohové práce dítka školou povinného, jež se ve své fantazii puberťáka, zamýšlí nad tím, co by bylo, kdyby Spojenci nezásobovali Rudou armádu letadly a zbraněmi… Pan Zídek píše na podobné téma; co by bylo, kdyby Češi před šedesáti roky nevyzbrojili Izrael…?
„Militantní sionisté by opustili Palestinu a ostatní Židé by v poklidu žili ve státě s islámskou většinou tak jako celá staletí předtím. Nedošlo by k dalším třem velkým válkám, statisíce Palestinců by nepřišly o domov a neživořily po generace v uprchlických táborech. Terorismus by zůstal okrajovým jevem a arabské země by určitě nehledaly tak intenzivně podporu v Moskvě. Na Blízkém východě by nevznikl neuralgický bod mezinárodní politiky.“

Jde o stejný žvást, opomínající hrůzný holocaust, jako když by se hypotetická slohová práce zmíněného školáka stala mírně řečeno parafrází na následující fantazii: „Kdyby neměli Rusové tanky, stíhačky zbraně od Spojenců a hlavně od USA, vzdali by se Němcům a my bychom dnes nevzpomínali na půl století komunistické totality, druhá světová válka by trvala jen pár měsíců, nebyl by Stalin ani Berija, desítky milionů mrtvých, ani gulagy, Varšavská smlouva, studená válka, ani Berlínská zeď. Mluvili bychom sice německy, ale komunismus by byl poražen už půl století před rokem 1989…“https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1504725843161712/
Co by zkrátka bylo, kdyby... Rozdíl je jen v tom, že školák je naivní ve svém virtuálním světě, kdežto moudrý pan Zídek je dočista živý pragmatik a to, co říká, si snad i opravdu myslí. Lapidárně řečeno s českým příslovím o tom, že kdyby byly v řiti ryby, nebylo by třeba rybníků... Zamysleli se výše citovaní mudrcového ze Západu nad tím, co se změnilo od tzv. sametu? Vyrůstal jsem v antikomunistické rodině, jelikož nám soudruzi způsobili mnoho trablů a poslali mého tátu jako učitele k lopatě, že byl praktikující křesťan a nemínil něco podepsat a někam vstoupit; byl prostě hanebně zásadový. Jaká příkoří zažili v totalitě Zídkové či Navarové...?
Ale protože jsme jako rodina drželi pohromadě, žili jsme si i přes šikanu tehdejšího režimu krásně, což bylo období, kdy jsme nepotřebovali kariéru, peníze, iluzorní svobodu a zprofanovanou demokracii. Věděli jsme, že o naši svobodu nás nepřipraví nic, že nám ji nikdo nemůže vzít, ani kdyby se na hlavu stavěl. Měli jsme sami sebe a v tom bylo to kouzlo mého dětství. Nepotřeboval jsem mobil, internet, auto, chatu, ba jsme neměli ani teplou vodu. Dnes sice mám mobil a internet, ale je mi to na prd, když stejně nemůžu to, co jsem mohl činit před čtvrt stoletím. Bez rizika někam odcestovat, navzdory Navarovsko-zídkovským plkům o údajné svobodě díky dnes zkrahovanému Schengenskému prostoru... Co já, na němž pranic nezáleží, ale co moje děti, moji vnuci a vnučky...? Ivan Langer: rok 2007-Schengen: „Nebudu se cítit podobně jako 10 milionů obyvatel Česka v Evropě méněcenný“
Mohl jsem si tenkrát před čtvrt stoletím vyrazit do Paříže a s partou slavit svátky pod Eiffelovkou až do rána, společně s francouzskými Maročany, africkými prodavači náhrdelníků i Korejci či muslimy z Iráku jsme bez obav pařili celou noc, což jsme vyplnili též tím, že my zpívali československou hymnu i s tím, že "nad Tatrů sa blýská", k tomu v zemi Galského kohouta domestikovaní Alžířané přidali francouzskou Marseillesu a žili jsme. Vnímali jsme, jak se žilo v pařížské čtvrti Montmartre...
Ještě pokojně snící Moulin Rouge a snímku Břetislava Olšera...

Pak jsem mohl do Egypta, kde jsme putovali od Káhiry přes Larnak, pak jsme nasedli na loď, co s námi plula po Nilu několik dnů od Kom Omba až do Asuánu. A nikde žádný terorista. Stejně tak bylo naprosto bezpečno v Tunisku, Libyi, Maroku, o Londýně a Madridu a Moskvě ani nemluvě. Dnes všechny světové metropole již zažily teror a obětovaly tisíce mrtvých, navíc turečtí fanoušci fotbalu místo piety za pařížské oběti islamistů nyní pískají a křičí Alláhu Akbar... Zhýčkaní Němci si v 60. letech povolali gastarbeitery z Turecka, dnes chtějí nové otroky?
Dnes řešíme jeden atentát za druhým, svět je v pasti, jelikož neví, kam dřív skočit. Kde asi přišel pan Navara na to, že "málokdo přece pochybuje, že současnost je nesrovnatelně lepší než to, co jsme tu kdysi měli..." A že by panu Zídkovi západní propagandisté řekli, aby napsal, aniž by zmínil Rusko, že "Spojené státy, Francie a další blízkovýchodní spojenci bombardují pozice tzv. Islámského státu v Iráku a Sýrii a naši nepřátelé se za tu dobu zmohli jen na několik barbarských poprav zajatců a teroristické útoky. Ty nejsou projevem síly džihádistů, ale jejich slabostí..."
Když je to tak snadné a džihádisté jsou tak slabí, proč tedy Hollande prohlásil, že letí jednat s Obamou a vzápětí s Putinem o koalici boje proti IS...? Je to ten samý prezident Francie Hollande, který populisticky před volbami řečnil, že je Francie ve válce, nechal zavřít hranice a vyhlásil výjimečný stav. Myslel tím snad, že francouzská vyspělá a početná armáda, čítající mnoho set tisíc vojáků a nejmodernější výzbroj, marně bojuje jen proti desítkám slabošských teroristů, co se dle Zídka "zmohli pouze na několik barbarských poprav zajatců a teroristické útoky, jež nejsou projevem jejich síly, nýbrž jejich slabostí...?"

Nefouká slaný vítr náhodou zpoza oceánu, kde Obama chtěl rozplakal americký národ slovy, že když přijde do nemocnice a vidí vojáky US Army, co je sám poslal do pozemních operací, jak jsou bez rukou a nohou, že by to už nikdy neučinil. Chce si snad umýt ruce dle Piláta za ty prezidenty USA, jež poslali vojáky do válek v Koreji, Vietnamu, Iráku a Afghánistánu či do Libye, kde vůdci USA vše totálně rozkradli, zničili a v Abů Ghrajb mučili, takže dnes jako důsledek těchto dřív neřešených příčin mají teroristy Islámského státu, kde se jim zlíbí.
Se Spojenými státy bylo v Iráku asi 300 900 mužů, přičemž Američané a Britové tvořili 98 procent těchto vojsk. Měsíční příspěvek jedné americké domácnosti na vedení této války proti Hasajnovu virtuálnímu “arzenálu zbraní hromadného ničení” už nyní činí cca 138 dolarů. Přesto jsou na tom proti iráckým domácnostem úžasně a přepychově. Skoro polovina z 27 milionů Iráčanů totiž žije v absolutní bídě. Dvě třetiny z nich nemají přístup ke zdravotně nezávadné vodě a nezaměstnanost dosahuje skoro 50 procent. Více než dvě třetiny iráckých dětí nechodí do školy. Více než 50 tisíc iráckých žen se kvůli smrti manžela a bezbřehé hmotné nouzi živí prostitucí. http://ntv.livejournal.com/414928.html
Podle Výzkumné služby – Congressional Research Service – přes deset roků, měsíc co měsíc, vydávaly USA na válečný Irák kolem 16 mld. dolarů, celkově budou vynaloženy na znovubudování totálně zničené země asi tři bilióny dolarů. Zbytek světa zaplatí přibližně stejnou částku. Další bilión dolarů budou činit úroky z půjček, které USA musí zaplatit do roku 2017. „Vůdci našeho národa chlapce posílají na misi, kterou vytýčil Bůh,” prohlásila guvernérka Aljašky a před časem potenciální viceprezidentka USA za republikány Sarah Palinová. Možná se Bůh podívá též na plnění svého plánu, v rámci něhož je už několik set tisíc mrtvých Iráčanů a na pět tisíc zabitých amerických vojáků. Stejná slova už ale dnes američtí voliči slyšet nechtějí. Republikánka Palinová totiž neměla, koho poslat do Iráku, ani Obama by své dcery, na rozdíl od britských princátek, rozhodně nevyslal. Mučící praktiky považuje za nepatřičné, byť jsou v souladu s americkými zákony… Al-Kájda zase v Iráku?
Demonstrace musimů v Londýně - Evropo, vezmi si poučení z 11. září! - Europe, take some lessons from 9/11

Inu, zlaté časy časopisů Vyškeřák a Dikobraz, které si na nic nehrály a měly jasný podtitul jako humoristická periodika, na rozdíl od dnešních novin, jež zcela vážně tvrdí, že přinášejí pouze seriózní, objektivní a pravdivé informace, přitom jsou ve většině jen špatným paskvilem, v němž se prezentují nevkusným černým humorem; čítankový příklad dvorního klauna s konstatováním: "Málokdo přece pochybuje, že současnost je nesrovnatelně lepší než to, co jsme tu kdysi měli.."

18 komentářů :

 1. Svatá pravda jak to Břetislav Olšer napsal. Dříve člověk, když na to měl, mohl jet kam chtěl. Pravda nezase ne až tak úplně, byly s tím trochu problémy, ale šlo to. Kamkoliv se přijelo bylo bezpečno, a nějaké teroristické útoky nebyly. Dnes se je bordel všude v celém světě, jeden aby měl oči i na zadku kvůli bezpečnosti. Toto vše nemuselo být, kdyby se pár mocichtivých blbečků a hamounů nemontovalo do toho co fungovalo a to dobře. Je třeba si uvědomit, že muslimové jsou zvyklí na úplně jiný styl života a kdokoliv jim do jejich zaběhnutého systému zasahuje, tak se se zlou potáže. Největší zlo bylo vyvážet západní demokracii (schválně nepíšu naši, protože naše tedy rozhodně není) do muslimských států, proto to dopadlo, tak jak to dopadlo. Oni by muslimové dospěli k demokratickému zřízení západního tipu sami, jenže by to ještě pár let trvalo. Podle naších měřítek je většina z muslimů ve středověku (tedy až na několik málo vyvolených, kteří vládnou financemi). V dnešní době jde vývoj dopředu velmi rychle a tak by to netrvalo tak dlouho, ale všechno chce svůj čas, nic nejde hned.

  OdpovědětSmazat
 2. Scénář islamizace Evropy

  1. Radikální muslimové provedou teroristický útok, „vyprovokovaný“ nějakým zlem Západu.

  2. Umírnění muslimové se distancují a zdůrazní, že jde jen o nepatrnou menšinu radikálů.

  3. Titíž umírnění muslimové si postěžují na zesílenou vlnu islamofobie namířenou na mírumilovnou většinu a varují, že by mohla vyprovokovat další terorismus.

  4. Mainstreamoví politici s pomocí umírněných muslimů v boji proti islamofobii zavedou represivní opatření omezující svobody nemuslimů.

  5. Média, kultura a školství zavedou dobrovolnou autocenzuru, aby nebyly z islamofobie a xenofobie obviněny, a z téhož důvodu policie, soudy a veřejné instituce přestanou stíhat zločiny muslimů.

  6. Umírnění muslimové, s důvěrou přetolerantnělých nemuslimů, získají větší mocenský vliv a nemuslimové si libují, jak se jim společně daří mír.

  7. Po období zdánlivého klidu radikálové provedou další teroristický útok.

  8. Celý cyklus se opakuje pokaždé o oktávu výš, čili s větší razantností proti islamofobii a předáním většího vlivu umírněným muslimům. Frekvence cyklů se zrychluje, mezery mezi nimi zkracují.

  9. Po několika takových cyklech neislámská společnost zjistí, nebo si třeba ani nevšimne, že prakticky odevzdala moc umírněnému islámu.
  10. Radikální muslimové převezmou moc od umírněných muslimů a islamizaci dokončí, v tradičním stylu represe, masakrů a zotročení nemuslimů.

  Západní Evropa se už náměsíčně nachází mezi fázemi 8 a 9, střední Evropa se začíná šprajcovat mezi fázemi 4 a 5.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otom o čem píšeš, výše uvedený příspěvek není, takže jsi úplně mimo mísu.

   Smazat
 3. Dobroser vtíravý (Rectus lumpensis)

  Tento zvláštní živočišný druh, který celý svůj život žije v představě, že o co více bude paraziticky systematicky vysávat svého hostitele, o to bude „všem“ lépe, přežívá v lidském společenství od nepaměti. V historii byl však jeho výskyt mapován spíše ojediněle. Teprve počátkem minulého století začala jeho populace výrazněji růst a dnes můžeme v naší euroatlantické civilizační sféře jen s hrůzou sledovat jeho masivní přemnožení.

  Dobroser je absolutně přesvědčený o své pravdě a neustupuje ni krok, ni slovo, ni myšlenku. Kupředu, levá, směrem ke šťastným zítřkům jde přímo, rovně, přes mrtvoly. Vydatně krmen výživnou propagandou svých vůdců stáda hledá každý den i tu nejmenší společenskou skulinku, kde by se mohl přiživit, přisát a vegetovat.

  Více na:
  http://kriz.blog.idnes.cz/c/457240/dobroser-vtiravy-rectus-lumpensis.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otom o čem píšeš, výše uvedený příspěvek není, takže jsi úplně mimo mísu.

   Smazat
 4. Nejdříve si musíme připomenout, že Olšer je fanatický sionista, který si v ničem nezadá s těmi nejpřesvědčenějšími příslušníky SS. Kdyby bylo po jeho, tak by vyvraždil veškeré obyvatelstvo Palestiny, které je mimochodem víc "židovské", než náplava Chazarů z Ruska.

  Olšer je typický pokrytec, který si hraje na hodného, ve skutečnosti je to zapšklý nenávistný stařík. Jeho láska k Izrahelli je stejná, jako láska k zabíjení dětí v Gaze. Je to psychopat. Nikdy nepíše o tom, jak jidové vraždili původní obyvaltestvo, jak je vyháněli z jejich vesnic, jak jim ničili majetek, otrávili studně, ničili olivové háje (což mimochodem vše dělají dodnes). Kdepak, o tom Olšer, jako správný sionistický nacista nemluví.

  On to prezentuzje tak, jako by Chazaři tam žili odjakživa a zlí Palestinci, kteří tam předtím nebyli, je najednou napadli. To může říci jen někdo, kdo to nemá v hlavě v pořádku nebo je postava typu Himlera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase se projevil jeden blb.

   Smazat
  2. 12:30 Hitlere oni tam byli židé dřív než palestinci,byli párkrát vyhnáni a zase se vrátili-domu! Mešita ve svatém městě je postavena na zbouraném chrámě Šalamouna.A pokaď nezačnem dělat věci jako hrdiný Izraelci,kteří vy fašisté(12:30) a muslimové nazíváte Izraelský teror,bídně chcípnem!!!!Ale máme demokratické právo si vybrat po sluníčkovsku chcípnout,nebo po Izraelsku ploty,samopaly a rakety a zachovat vlastní národ.

   Smazat
  3. Otom o čem píšeš, výše uvedený příspěvek není, takže jsi úplně mimo mísu.

   Smazat
  4. 12:37
   To je dobře, že se projevuješ.

   13:07
   Koukám, že zdejší jidovstvo se ozvalo. Pražák, to je úplný blb, který by vraždil původní semity po statisících. Pražáku, když jidové vraždili palestinské děti v Gaze, tak sis často musel vzít ubrousek, protože se udělal? To, že jsi naprosto nevzdělaný, to ti nebrání se tvářit jako děd vševěd. Ale klidně si věř bibli. To je určitě pravdivý historický pramen. Tomu můžou věřit je úplní dementi. Víš vůbec kdo dal židům název? Římani. Protože pojmenovali tu provincii Judea.Ten tvůj slavný chrám postavili totiž taky Římani. To povstání nebylo židovské, ale povstání bývalých římských legionářů, kterým se říkalo Judejci, protože pocházeli z provincie Judea. V té době o žádných židech nikdy nikdo nic neslyšel. Stejně jako o germánech, kterým dali název pro změnu Římani. Stejně jako všem dalším národům a místům, které kolonizovali. Ale o tom blb jako ty nemůže vědět ani kulový. Víš vůbec kdo založil Hamas? Mossad jako protiváhu OOP. To jsi taky nevěděl, že ty tupoune? Ale co chcít po něko, kdo ani neumí česky, viď ty zívale.

   17:24 To, že neumíš číst, neznamená, že máš pravdu.

   Smazat
  5. http://outsidermedia.cz/Slomo-Sanda-Vymysleli-si-sioniste-dejiny-zidovskeho-naroda/

   Smazat
 5. Duka bude sloužit mši za prezidenta. Vůbec poprvé v historii.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Duka-bude-slouzit-msi-za-prezidenta-Vubec-poprve-v-historii-409106

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom pozor! Aby ta mše nakonec nevyzněla jako prosba Pánu Bohu, aby Zemana obrátil na víru našich mírotvůrců z EU a USA. Když kardinál zapomene na to základní z víry - DESATERO PŘIKÁZÁNÍ, tedy alespoň na Nezabiješ, pak od něj můžeme očekávat cokoliv.

   Smazat
  2. Otom o čem píšeš, výše uvedený příspěvek není, takže jsi úplně mimo mísu.

   Smazat
 6. Socialismus měl v erbu integraci, na všech úrovních. Tahle zoologická s vyvrácenými dvířky od klecí, která si říká západní demokracie, má v erbu individualismus a nic než individualismus, což je jiné označení pro disintegraci, ať se vám to líbí nebo ne. V důsledku jsme svědky trvale narůstajícího chaosu, ve kterém se znovu dostávají ke slovu zbraně jako nástroj řešení problémů. V pozlátku financovaném nesplatitelnými dluhy se pomalu degeneruje od druhu sociálního ke druhu asociálnímu. O.D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otom o čem píšeš, výše uvedený příspěvek není, takže jsi úplně mimo mísu.

   Smazat
  2. Anonymní 17:44 atd
   A ty jsi mimo mísu zcela.....i zvratkami

   Smazat
  3. 18:18

   Nech ho, i debil se musí projevit...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.