Reklama

sobota 5. prosince 2015

Agent německé rozvědky: USA o účasti Turecka v nelegálním obchodu s ropou ví už od roku 2014, ale mlčí

5. 12. 2015  AC24

Zástupce ministra obrany Ruské federace Anatolij Antonov řekl, že ozbrojenci „Islámského státu“ vydělávají kolem dvou miliard dolarů ročně na nelegálním obchodu s ropou. Podle jeho slov je do spolupráce s teroristy zapojeno nejvyšší vedení Turecka, i sám prezident Recep Tayyip Erdogan.
Bývalý agent německé rozvědky Rainer Rupp v rozhovoru pro RT uvedl, že Washington si už v roce 2014 byl vědom nezákonné činnosti Ankary.
Během včerejší konference představitelé Ministerstva obrany RF prezentovali satelitní snímky s kolonami cisteren s ropou kradenou teroristickou skupinou Daiš (Islámského státu). Na fotografiích je zřetelně vidět, že konečným cílem cisteren s ropou ze syrských vrtů je Turecko.

„Chci podotknout, že podle existujících svědectví je nejvyšší politické vedení (Turecka — pozn. red.) zapojeno do nelegálního obchodu. Mám na mysli prezidenta Erdogana a jeho rodinu. Turecká vláda jedná s krajním cynismem," řekl náměstek ministra obrany Ruské federace Anatolij Antonov.

RT rovněž požádalo o komentář bývalého agenta německé rozvědky a publicistu Rainera Ruppa. Rupp řekl: „Účast Turecka v nelegálních obchodech s ropou je dobře známá věc. Na oficiální úrovni o tom vědí i Spojené státy. Já bych rád obrátil vaši pozornost na dokument, jenž byl publikován v roce 2014 oddělením pro boj s financováním terorismu při ministerstvu financí USA. Tento dokument říká, že velká část nelegální ropy „Islámského státu" končí v Turecku. Ropa je transportována přímo přes tureckou hranici ve velkoobjemových cisternách nebo je přečerpávána tajným ropovodem, který se táhne přes území severního Iráku kontrolované kurdskými bojovníky pešmergy". Rupp dále pokračuje: „Washington proti tomu dlouhou dobu nedělal vůbec nic, popřípadě postupoval jen velmi chladně, aby odvrátil pozornost. To se dozvídáme nikoli od kritiků USA, nýbrž od samotné americké vlády, od bývalého zástupce ředitele CIA".

Bývalý špion s dávkou ironie dodává: „Michaela Morella se v nedávném rozhovoru zeptali, proč USA tak neochotně bombardují ropovody a cisterny s nelegální ropou. Jeho odpovědí bylo (a to není vtip!): „My jednáme v zájmu ekologie." Spojené státy nechtěly zapříčinit znečištění území ropou při jejím vylití z cisteren, jelikož později by se sem mohli vracet civilní obyvatelé. Oni nebombardovali cisterny s ropou kvůli ekologickým zájmům. Taková nádhera: CIA nyní pečuje o čistotu naší přírody!"

Zdroj: sputniknews.com

10 komentářů :

 1. Až se rozpadnou USA, celý svět si oddychne...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo bude bránit světový mír a demokracii??!!!

   USA jsou zárukou míru a demokracie na CELÉM světě!!!! Podpořme jejich úsilí hmotnými a finančními dary!!!! Možná namítnete, že USA přepadnou jeden stát za necelé dva roky, v průměru. Jenže to NEJSOU přepadení!!!!! Američané jen zabezpečují nás a celé lidstvo před teroristy, Mongoly z Ruska a Číny. Stejně tak před krvavým řezníkem Asadem. Ten má "na rukou krev", jak pravil "vážený, nepletoucí se, nespící a vzdělaný" "Kníže z Orlíku"!!!!

   Že státy jako Panama, Irák, Afganistán, Grenada, Vietnam, Haiti, Čína, Nikaragua, Jugoslávie a dalších asi padesát států to nechápe, TO JE JEJICH PROBLÉM!!!

   Ať žije naše věčné přátelství s USA!!!!

   Smazat
  2. Jako vtip dobrý !?

   Smazat
  3. Blbý i jako vtip!

   Smazat
 2. Aby ne!!, vždyť to vymysleli, zorganizovali a nyní v tom ti US huni jedou!
  Jo ty prachy, těch jim nikdy není dost (protože špinavosti, co po světě rozsévají, je něco i stojí).
  A co na tom, že tyto smrdí kradenou ropou a krví?
  Už dávno si na to uvykli, a neohlížejí se. Na nic a na nikoho ...

  OdpovědětSmazat
 3. Doufám, že zločinecké USA co nejdřív skončí po zásluze na smetišti dějin!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Vidíte,jak se vše obrací.Dříve se ekologií zaštitovali ekoteroristé a dnes
  už je to přímo největší znečisťovatel na světě-USA a jejich slavná CIA.
  No není to krása,jak se USA snaží?
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to taková krása jako jejich "boj" proti narkomafiím, když všichni ví, že světový obchod s narkotiky řídí MI6 a CIA ! No nekup to.

   Smazat
 5. Exkluziv - Novoroční projev Vladimira Putina 2016.

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.