Reklama

pátek 4. prosince 2015

Analytička WT: Washington, Erdogan, ropa a IS - vyšší úroveň korupce?

4.12.2015  První zprávy
 

Analytička Monica Crowleyová vyslovila podezření, že Spojené státy byly nějakým způsobem zainteresovány na to, že se ropa IS dostává mimo Sýrii.
Není nic překvapivého na tom, že Spojené státy popřely účast Turecka na financování teroristické skupiny Islámský stát, uvedla redaktorka analytických komentářů na internetových stránkách deníku The Washington Times Monica Crowleyová v rozhovoru pro televizi Fox News.

Rusko předložilo fotografické a videodůkazy, že Erdogan a jeho rodina a turecká armáda profitují z obchodu, který IS uskutečňuje přes území jejich země.

Crowleyová konstatuje, že není jasné, kdo mluví pravdu, ale Moskva „poskytla alespoň nějaký důkaz".

„A není to jen o ropě, ale jde i o jiných druzích surovin. Jsem přesvědčena, že ruská videa jsou prvním důkazem. A nejsem překvapena, že Bílý dům a administrativa prezidenta USA popírají obvinění, a tvrdí, že to není pravda,“ uvedla Crowleyová.

Putin: Vládnoucí elita Turecka je zodpovědná za smrt ruských vojáků!

Pozorovatelka si je jistá, že pokud Moskva bude poskytovat více důkazů, že IS obchoduje přes Ankaru a turecký režim a vojáci z něj mají příjem, tak to značně zkomplikuje situaci.

„Je třeba připomenout, že tato administrativa (USA) je spojena s Erdoganem a Tureckem. Kromě toho je Turecko členem NATO, a to mate situaci ještě více," řekla.

Crowleyová si také klade otázku, proč začaly Spojené státy teprve teď bombardovat ropné cisterny IS, narážeje na výhody pro Washington.

A pokud se ukáže toto spojení s Erdoganem pravdivé a Washington měl z této aliance zisk, tak „budeme muset do této, i beztak již neuvěřitelně obtížné situace, přidat další úroveň korupce a zmatku,“ zdůraznila analytička.


(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: repro fox news - Rozhovor s Monicou Crowleyovou na Fox News)


7 komentářů :

 1. nedávno v článku byla věta: "polovinu americké ropy z břidlic, která je dodávána do Evropy, těží Islámský stát na obsazených územích Sýrie a Iráku", tato poněkud ironická věta hovoří za vše

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podlednešních serverů cisterny se syrskou ropou nepatří Turecku ale Kurdům, kteří ji vozí do Turecka. Zpráva jeaž komicky hloupá. Těžko zdravý člověk uvěří, že s Tureckem takto obchodují zrovna iráčtí Kurdové, které Turci desítky let nemilosrdně likvidovali a likvidují.Asi již i propagandu dělají absolventi plzeňských práv.

   Smazat
  2. Anonymní 15:09
   Čtete i moje myšlenky,přesně tak jsem to chtěl napsat.Čím víc kradli ropu v Sýrii,tím se víc zavírala těžba břidlicové ropy v USA.Ještě bychom měli zjistit,něco o plynu s břidlic.

   Smazat
  3. Tak a teď ropa z břidlic zkrachuje.

   Smazat
  4. http://www.kaminvestovat.sk/spravy-z-financnych-trhov/84162-makro-schodek-obchodni-bilance-usa-se-necekane-prohloubil.html

   Smazat
 2. Ta zpráva k kurdských cisternách říká o nějaké stovce, ale Rusi jich napočítali na 9 tisíc, trochu nepoměrné čísla.

  OdpovědětSmazat
 3. Hlavním zdrojem peněžních prostředků skupiny Islámský stát je prodej ropy. Podle údajů tureckých a syrských médií není tím člověkem, který zabezpečuje vývoz ropy z území kontrolovaných ISIL, nikdo jiný, než rodný syn tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Jmenuje se Bilal.
  Je známo, že Bilal Erdogan je majitelem hned několika plavebních společností. Objevila se informace o tom, že podepsal smlouvu na dopravu „isilovské" ropy na asijské trhy. Plavební společnosti Bilala Erdogana má v přístavech Bejrútu a Ceyhanu zvláštní kotviště, kam tankery dopravují pašovanou ropu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.