Reklama

.

.

sobota 19. prosince 2015

Andrej Fursov: Jak je to s „tajnou světovou vládou“ (1.)

napsal/přeložil Vlabi
19. 12. 2015  Eurasia24


„Na Západě už probíhá likvidace jedinečnosti plným proudem. Ale je tu Rusko, Čína, Indie, islámský svět nebo Latinská Amerika, kde všechny tyto ,triky` neprojdou, kde civilizační (sebe)vražda v duchu současného Západu, letícího v těsném sledu za USA do propadliště dějin, není možná. V té souvislosti je třeba poznamenat, že za současnou konfrontací Ruska a USA na Ukrajině se mimo jiné skrývá i konflikt dvou projektů budoucnosti, dvou světových řádů: lidského a antilidského.“
Poznámka redakce Eurasia24.cz: Na otázky odpovídá Andrej Iljič Fursov, uznávaný ruský historik, sociolog, politolog a publicista, ředitel Centra ruských výzkumů při Moskevské humanitární univerzitě, člen expertní rady analytického časopisu Geopolitika a jeden z členů Izborského klubu spolu s takovými osobnostmi, jako jsou Alexandr Dugin, Sergej Glazjev, Leonid Ivašov, Michail Chazin, Alexandr Prochanov, Natalia Naročnickaja či Nikolaj Starikov.


Téměř polovina Rusů věří, že existuje tajná světová vláda. Přesněji 45 %. To jsou údaje z posledního výzkumu Všeruského centra výzkumu veřejného mínění (VCIOM). Je zajímavé, že stupeň víry v tajný všemohoucí světový orgán roste s úrovní vzdělání respondentů. Nicméně názory na složení této „vlády“ už se v Rusku liší. Jedni se domnívají, že planetě vládnou oligarchové, druzí – že to jsou Američané, třetí to svádějí na zednáře, Židy a „některé světové politiky“, ať už to je Obama, George Bush nebo královna Velké Británie Alžběta II. Zmatek v odpovědích je jasný, vždyť ona vláda je – tajná! Nevěří na ni třetina dotázaných, čtvrtina s odpovědí váhala.

Co to tedy ona „světová elita“ je?

Světová elita je souhrn rodin monarchů (ne všech samozřejmě), staré evropské aristokracie, bankéřů a průmyslníků. Jsou mezi sebou propojeni podnikatelskými, příbuzenskými i okultními vazbami, jsou organizováni v uzavřených lóžích, klubech, výborech atd. Tato rodino-podnikatelská pavučina existuje v této podobě 150-200 let.

A britská královna tam patří také?

Samozřejmě. Stejně tak jako královská rodina Holandska, řada vévodských a hraběcích rodin Itálie, Německa nebo Rakouska. Nejsou to jen dekorativní figury, pozůstatky středověku, jak jsou často líčeni, ale je to jeden ze segmentů toho, co britský premiér B. Disraeli nazval „pány historie“ a náš znamenitý spisovatel O. Markjejev – „pány světové hry“.

A Obama?

Bože chraň! Clinton řekl, že jediné, na co se Obama hodí, je přinést kávu do postele jemu a jeho ženě – a světová elita bere Obamu jako někoho na vynášení nočníků.

A co prezidenti a premiéři na Západě?

To jsou vysoce postavení zaměstnanci, které si světová elita najala na obsluhování svých zájmů a posadila je k tomu do vysokého křesla. Přitom však, jak už to tak bývá, na tyto zaměstnance dohlížejí tajné služby světové elity. Tak například plukovník Haus na prezidenta USA Wilsona a „asistent“ britského premiéra Lloyda George – lord Lothian. Ve skutečnosti tento prezident a premiér se nacházeli vedle svých „asistentů“. Vzácnou výjimkou byl Bush starší a jeho břídil-syn jako prezidenti USA. Bushové jsou součástí světové elity, jsou to vzdálení příbuzní britské královny a řídí společnost „Skull and Bones“ (větev iluminátů) v Yale. Ale opět to je výjimka. Zpravidla prezidenti a premiéři vyšli ze střední třídy, na níž elita shlíží z vysoka, obzvlášť v anglosaských zemích. Vzpomeňme na případ, kdy Thatcherová zveřejnila jméno pátého člena Cambridgské pětky (což byli vysoce postavení Angličané spolupracující se sovětskými agenty) – Blanta, který byl, soudě podle všeho, nelegitimním synem Georga V., to znamená strýcem současné královny. Windsorové to Thatcherové nikdy neodpustili. „Měšťanka“ (jak ji charakterizoval tehdy v Moskvě žijící ještě jeden představitel „třídy gentlemanů“) musela nakonec odstoupit.

A Bill Gates, jeden z lídrů Forbesova žebříčku miliardářů planety – ten je součástí světové elity?

No samozřejmě, že ne, stejně jako další představitelé „mladých peněz“, včetně rusky hovořících oligarchů. Pro tyhle všechny má světová elita frázi z Moidodyru: „Běž domu a umej se!“

Proč je mýtus o světové elitě tak neochvějný?


Tento mýtus nevznikl z ničeho. O nutnosti vytvořit světovou vládu hovořili už koncem XVIII. století švýcarští a židovští bankéři. Ve XX. století o tomto konkrétním úkolu hovořili takoví představitelé světové elity jako Warburg, H. Rockefeller, ideolog mondialismu Jacques Attali a další. I když světová vláda nebyla vytvořena, světová elita se tím směrem posunula.

A daří se to?
 
Myslím, že ne. Svět je příliš velký a složitý, aby bylo možné ho řídit z jednoho místa. To zaprvé. Zadruhé globální elita není jednotná. Jednotlivé klany si navzájem konkurují a v postkapitalistickém světě není dost místa pro všechny. Nicméně ty nejvyšší dvě až tři desítky rodin se mezi sebou domlouvají. Jenže to je málo k vytvoření světové vlády. Nezbytné je ještě něco. Například snížit počet obyvatel planety ze 7 na 2 miliardy; zpustošit značnou část planety válkami, epidemiemi a hladem; velkou část lidstva očipovat; standardizovat, vyrovnat národní kultury; zničit existující systém vzdělávání a všechny způsoby jedinečnosti – národní, rodinnou, rasovou, sexuální, lidsky-druhovou (tím posledním se zabývají transhumanisté). Na Západě už probíhá likvidace jedinečnosti plným proudem. Ale je tu Rusko, Čína, Indie, islámský svět nebo Latinská Amerika, kde všechny tyto „triky“ neprojdou, kde civilizační (sebe)vražda v duchu současného Západu, letícího v těsném sledu za USA do propadliště dějin, není možná. V té souvislosti je třeba poznamenat, že za současnou konfrontací Ruska a USA na Ukrajině se mimo jiné skrývá i konflikt dvou projektů budoucnosti, dvou světových řádů: lidského a antilidského. Konec konců RF svou jadernou mocí dosud garantuje určitou rovnováhu ve světě, balanc funguje jako vojenský štít BRIKS. Ale to je zas jiné téma.

A jak je to s tou „zlatou miliardou“?


Před 30 – 40 lety se předpokládalo, že obyvatelé Severu (USA, západní Evropa) v počtu ne víc jak miliarda se uzavřou v pevnosti „Sever“ (na obou stranách severního Atlantiku) a odtud budou řídit svět. Nicméně neoliberální kontrarevoluce v době od 80. let ve své honbě za maximálním ziskem tento projekt „zlaté miliardy“ v jeho původní podobě pohřbila. Dolar všem pomátl rozum a na Sever byly s cílem využití levné prcovní síly vypuštěny masy přistěhovalců z Jihu: latinos do USA, Afričanů, Arabů a Turků do západní Evropy. Nyní se Jih pevně usadil na Severu, kde postupně vznikl ostrý, strašlivým výbuchem hrozící rozpor. Z jedné strany stárnoucí, ne-chudé obyvatelstvo, jehož počet klesá, kde křesťanské náboženství ztrácí své pozice a kde značná část lidí uvízla ve zvrácenostech (narkomanie, homosexualita). A na druhé straně to jsou mladí, chudí, sociálně zahořklí muslimové, orientovaní na rodinné hodnoty a muslimské náboženství (v Severní Americe – latinos-katolíci). Dříve nebo později mezi těmito dvěma bloky vyvstane leninská otázka „kdo z koho“ a nastane velký lov. A potom místo zlaté miliardy zůstanou jen zlaté miliony, které se budou snažit žít v nepřístupných nebo plovoucích městech, nebo v horských pevnostech, či nějak tak podobně. Zlatá miliarda jako strategie světové elity je dnes už minulostí.

Zdroj: http://okkupantu.net/
Vyšlo na: NWOO.org
Foto: YouTube.com

20 komentářů :

 1. Vivat USA - Náš přítel nejvěrnější!!!
  Vpřed pod vedením USA v boji proti světovému terorismu, za mír a demokracii na celém Světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opět jsi se pomočil a měl ruku v nočníku?!

   Vymazat
  2. Ano poid vedením USA vpřed určitě, ale do propadliště dějin. Včera už bylo pozdě.

   Vymazat
  3. Vždyť si z vás dělá srandu.

   Vymazat
  4. 3:02 pravda,dělá si legraci,ale přitom chudák neví,že to co napsal je pravdou.

   Vymazat
 2. Velmi, velmi DOPORUČUJI shlédnout video na Zvědavci, pod názvem" Sýrie-válka podvodu Zdroj: http://gloria.tv/media/phoxu9LLn5G
  Je zde jasně vidět kdo je ten satan ve světě, kdo lže, ničí a zabíjí. Nechápu, jak ještě můžou někteří zaslepení blbečkové těmto zrůdám fandit a brát si je za vzor. Je to hnus co se děje!!

  OdpovědětVymazat
 3. Světovláda, ani vláda lidu, nemůže fungovat prostřednictvím chaotického systému nazývanému demokracií. Ta není schopna nastolit pravidla - zákony platné pro všechny občany, které zavalí tolika zákony, že je nedokáží znát ani právníci. tím pádem jsou občané zavaleni spoustou mnohdy nevymahatelných zákonů v nichž se nedokáží orientovat. Je to chaos usměrňovaný tím, co se momentálně hodí zastupitelům, pokud plní zadání mocných. I v tom je chaos, protože občas zadání zastupitelé buď nepochopí, nebo nejsou schopni plnit. Totalita je systém ve kterém pravidla platí až na nepatrné výjimky takřka pro každého. Aby se to tolik nepletlo a nebyl až takový chaos platí zásada co není dovoleno, to je zakázáno. Naopak v chaosu platí, co není zakázáno, to je dovoleno. Proto zákaz stíhá zákaz a výroba zákonů běží na plné koule, až se v tom nikdo neorientuje. Otázkou je, co je pro občany výhodnější. Například zda povinnost pracovat se zajištěnými pracovními místy, nebo zda ono chaotické jednou práce je a jindy není a nebude a živ se každý jak umíš.Prostě řád a pořádek proti chaosu a bordelu, nazývaném svobodou s absurdním názvem "demokracie". V totalitním režimu nelze ani mezi vrstvou nejvyšších řídících poskoků krást jak se jim zlíbí ale pouze omezeně, aby moc nevyčnívali nad obyčejný lid. Dnešní světovládci jsou zřejmě příliš hloupí. Jako když v minulosti šlechta zlenivěla natolik, že svěřila řízení věcí veřejných měšťanům a správcům a ponechala si šlechtická privilegia s nic neděláním.

  OdpovědětVymazat
 4. Toto by se mělo podrobně projednat v parlamentu, ve vládě, předložit k veřejné diskuzi, a další směřování politky schválit referendem.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 5. Dědo, co by mělo projednat v parlamentu a ve vládě? Nějak jsem to nepochopil, děkuji.
  p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, co zjistili naše a zahraniční tajní služby o dané věci.

   Vymazat
  2. Jsem si jistej, že vláda i parlament se výsledky práce tajných služeb zabývají už dneska. Ale dávat je k veřejné diskuzi, to by nebyl dobrej nápad.
   p

   Vymazat
  3. Projednat by se mělo vše uvedené v článku. Výsledky tajných služeb jsou jen "k dobru". Co se děje ve skutečnosti je k dispozici obrovskému počtu lidí. Přes internet, a především přímo v realitě. Jen je potřeba číst, poslouchat a vidět, a hodnotit to vlastním mozkem a ne mozkem televizním. Inaktivovat geny, které v nás, v našich novinářích a v našich politicích zapínají totální politickou korektnost. Děda.

   Vymazat
 6. Stále platí přírodní zákony, i pro nás. Máme dvě možnosti - rezignovat a předčasně zaniknout, nebo hájit svou existenci. Děda.
  ---

  Pozdrav

  Buď připraven na bouři, hromy, blesky,
  na noci, tmu a příliš parný den,
  na obtíže a neschůdnost své ztezky,
  buď připraven!

  Buď připraven! To minulost ti poví.
  Připraven nebýt nevinných je hřích.
  Po světě širém roztroušené rovy
  nepřipravených.

  Buď připraven na úkoly a službu,
  jež zoceluje a jež vychovává.
  A nos v srdci jednu krásnou tužbu:
  ctí býti domova!

  ( Viktor Dyk 1877-1931, vystudoval práva na UK v Praze, novinář, spisovatel, politik, velký bojovník za právo na samostatný stát Čechů a Slováků, v 1916 vězněn ve Vídni za vlastizradu, .....)

  A co dnes? " ... velkou část lidstva očipovat; standardizovat, vyrovnat národní kultury; zničit existující systém vzdělávání a všechny způsoby jedinečnosti – národní, rodinnou, rasovou, sexuální, lidsky-druhovou ..."

  http://euro.e15.cz/jak-zabit-civilizaci-821461
  http://www.express.co.uk/news/uk/65628/Secret-plot-to-let-50million-African-workers-into-EU


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědo,jakjste stát a jak vy jste připraven na bouře?Asi moc né,zrovna tak jak ti co tu melou o Putinovském Rusku.Když si jen vygooglojete jména lidi Izborského klubu,těch jako A.Fursov,budete číst jejich moudra,snad vam dojde jakou řečí vaši vnuci budou mluvi,kdyby se stalo to,co "Naši" zatím jen píší a Putin zkouší,bylo li by možnoto
   uskutečnit.Vzpomeňte na Mein Kampf,kdyby to lidi brali tenkrát vážně a tu knihu pořádně četli,nemuselo dojit k tomu,co se poté dílo.Bylo by záhodno číst a studovat to,co píše Putinův Rasputin v knize Základy geopolitiky,/podle které se vyučuje nejen na Generàlnim štábu RF/kde jasně píše o cílech/myšlenky téhož zde v článku Fursova/.Mimo jiné,vám nepřijde divné,že migranti tàhnou na zlý Západ,ale né do země,kterà je chce osvobodit,nebo poslední prohlášení Putina k Sýrii?Jo,pane čtěte a nejen vy Dugina a vzpmeňte poté na Viktora Dyka a místo potlesku,přípravte se!

   Vymazat
  2. 10:20-a můžete mi prosím nastínit,jaký by byl(bude)výsledek té druhé varianty? Např.jakou řečí budou mluvit mí vnuci, děkuji.

   Vymazat
  3. 10:20 Nevím co Putin zkouší tedy ve smyslu nejasných blábolů ohledně Mein Kampf, jak sám tvrdí miluje svůj národ, koná v jeho prospěch a jak je zjevné, ten národ miluje jeho. Rozhodně se necpe a nemíchá do záležitostí cizích zemí ani je nedevastuje humanitárním bombardováním. Záležitosti Sýrie, teroristů a IS, kdy se snaží napravit spoušť z intrik a konání USA, na základě žádosti legitimního prezidenta té země je vzácnou výjimkou oproti Běžným aktivitám USA. Stačí porovnat počty základen NATO, jejich šíření a rozpínání s počtem nezbytných sebezáchovných kroků Ruska. Stačí porovnat nikoli pouze fakta - ale i slova.Slova nabízející spolupráci založenou na vzájemném respektu a rovnosti se slova o kroucení rukou neposlušných zemí.Není-li někdo schopen vnímat tyto skutečnosti, pak je to tím, že je ovládnut, zmanipulován a naplněn zlem jako takovým. Tak to prostě je.

   Vymazat
 7. Pre 10:20. Neviem ci si cital Mein Kampf, isto nie. Ja ano, mam ho doma. Je to ukazka marazmu tej doby v ktorej sa nachadzalo Nemecko ale nie buducnosti. Vojnove reparacie z WW1 naplanovane az do 1980, zidovska elita utlacujuca nemecku robotnicku triedu a pod. Keby Nemecko bolo fungovalo inac tak Adolf Hitler by bol asi viac znamy svojimi malbami ako Mein Kampfom.

  OdpovědětVymazat
 8. Lidská a proti lidská civilizace to je podstata. Článek spíše straší jak to skončí, když vyhraje proti lidská civilizace. S tou "proti lidskou civilizací" je to trochu protimluv, protože zvířata (bytosti orientující se na nižší pudy) nemohou stvořit civilizaci (pro ně platí zákon džungle). Civilizaci mohou vytvořit pouze lidé. Cílem medií je nás zastrašit a paralyzovat. Tvrdím s vědomím boha na své straně, že můžeme žít lepší životy a tvořit lepší život a společnost, každý jeden z nás je důležitý. To těžké na tom je, že výsledky nejsou hned viditelné. Je na to skvělé přísloví "trpělivost růže přináší".

  OdpovědětVymazat
 9. 10:20 : mám dost vlastních zážitků z 2 světové, snad bych mohl i něco napsat, proto nemám potřebu mnoho číst, hlavně nemám dost času - co možno se (s rodinami svých dětí) "připravujeme", přežít bez civilizace - už skoro, na S-400 se ovšem nezmůžeme.

  10:46, 11:22 : díky, můj palec nahoru!
  Zdravím vespolek, Děda.

  OdpovědětVymazat