Reklama

pátek 11. prosince 2015

Bakala si zisky ponechá a ztráty přesune na stát

JP
12.11.2015  Ucho 24
Prostě se nezadařilo. Světové ceny uhlí klesají, a tak kapitán potápějící se lodi NWR, Z. Bakala, zavelel k evakuaci jednoho z potápějících se korábů. Důl Paskov prý bude uzavřen o rok dříve, nežli se předpokládalo. O práci by tak přišlo 2500 horníků a dalších zaměstnanců dolu, a samozřejmě také stovky pracovníků v nejrůznějších dalších malých a středních firmách logistického i výrobního charakteru navázaných na důl.

Podle střízlivých propočtů si za deset let vydělal uhlobaron a multimiliardář Bakala, který v roce 2004 spolu se svým společníkem zakoupil OKD, včetně minoritního podílu od státu, přes sto miliard korun. Tyto peníze jistě dobře investoval, jak se na investičního bankéře sluší a patří, takže mu nepochybně vynesly další peníze.

Do onoho výnosu přes sto miliard korun patří potopitelně i nějakých 20 až 25 miliard, které pan miliardář zkasíroval za prodej společnosti RPG Byty, s víc než 43 tisíci byty. Prodejem Bakala utnul požadavky na prodej těchto bytů nájemníkům za pro nájemníky výhodnou cenu, k čemuž se ale zavázala jak vláda, tak i on…

Státu tak zcela nepochybně zbydou jen nemalé náklady, které vyvolá potřeba řešit sociální situaci propuštěných horníků a dalších pracovníků. A Bakala se v klidu odsune do svého rodinného sídla na břehu Ženevského jezera, kde bude přemýšlet o dalším byznysu a o další podpoře knihovny Václava Havla.

Je zvláštní, že z úst tak často a tolik moralizujících přátel pravdy a lásky se tentokráte neozve ani slovo odsudku ve vztahu ke kapitalistovi, který jako kdyby vypadl z románů Ch. Dickense, ve kterých slavný anglický spisovatel líčil dravé a bezskrupulózní kapitalisty 19. století.

Pražská kavárna, která se tak ráda pohoršuje nad nevhodným chováním prezidenta M. Zemana, a někdy s ní bohužel musím souhlasit, tentokrát zcela mlčí například k faktu, že Z. Bakala se stylizuje do polohy ochránce odkazu V. Havla. Co by tomu asi říkal pan prezident Havel, kdyby ještě žil? Jestlipak by pro něj bylo přijatelné, aby se jeho jménem zaštitoval Z. Bakala, který se ani zbla nezajímá o osud horníků, kteří budou za pár týdnů nejspíš vyhozeni na dlažbu, ani o osud tisíců akcionářů, kteří koupili v okamžiku své nevědomosti akcie NWR, které mají dnes hodnotu blížící se k cenám toaletního papíru, ani o majitele obligací NWR, kteří mu sedli na lep, a dnes sčítají milionové ztráty…

Je zajímavé, že prokuratura v Olomouci, která si ráda všímá každého pšouku a nyní maceruje někdejší šéfku sekretariátu premiéra a nyní manželku bývalého premiéra Nečase zřejmě kvůli darovaným kabelkám a neodvedené darovací dani z nich, si vůbec nepovšimla, že Bakala zřejmě v dokumentech, které předložil důvěřivcům, když upisoval emisi akcií a emisi obligací NWR, pracoval s čísly, kterými vysoce nadhodnotil zásoby černého uhlí v dolech, jež vlastní. Co jiného by mělo být trestným činem, pokud je tato informace z médií pravdivá?

Samozřejmě pana Bakalu chápu, že se chce zbavit nerentabilní činnosti, na které dnes zjevně prodělává, aby měl dostatek prostředků na vydržování své cyklistické stáje jezdců, kteří se každoročně účastní světoznámého závodu Tour de France. To je pochopitelně důležitější než životy a životní úroveň horníků na Ostravsku.

36 komentářů :

 1. Bakala už dávno měl bručet za mřížemi a lepit sáčky!
  Majetek mu měl být odňatý! Nelze zapomenout, že na té aféře se také podílel Sobotka, v té době ministr financí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni zainteresovaní měli dávno stát před soudem, ale poněvadž Spravedlnost je skromě oděná děva, tak se obávám že se horníci nedočkají. Nezbývá, než požádat o pomoc Svatou Barboru mučednici, která při protikřesťanském tažení byla zťata mečem vlastním otcem.

   Smazat
  2. Jak potrestat "morálně" Bakalu je jednoduché.
   Bojkotovat knihovnu Václava Havla, kterou Bakala vlastní.A k tomu by měly přispět významné osobnosti. Někteří umí perfektně bojkotovat peticemi Zemana, tak ať to moralisté na gaunera Bakalu použijí.Zde jsou podporavatelé knihovny V.H.Divadlo Husa na provázku
   Divadlo Na zábradlí
   Divadelní ústav
   Filozofická fakulta a Fakulta humanitních studiíUniverzity Karlovy
   Hotel Elite
   Nadace Forum 2000
   Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
   Ministerstvo zahraničních věcíČR
   Nakladatelství Argo
   Nakladatelství TORST
   Národní filmový archiv
   New York University Prague
   Open Air Festival Trutnov
   Polský institut v Praze
   Projekt Šance
   Společnost Anny Pammrové
   Stálá mise České republiky při Radě Evropy
   Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd ČR
   Ústav pro studium totalitních režimů
   Ústav pamäti národa
   Zaostřeno o.p.s. A další

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 2. Pro 2500 horníků stát nalije miliardy, 30 000 živnostníků a firem zlikvidovala EET jen v Chorvatsku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A: 10:00 Stát by měl napravit křivdu, kterou způsobil a viníci měli být dávno před soudem, spravedlivě a demokraticky, padni komu padni. Co do toho pletete Chorvatsko.

   Smazat
  2. 10:00 Naříkat nad ztrátou živnostníků, kteří se bez okrádání státu neuživí je stejné, jako naříkat nad ztrátou kapsářů, které by zvýšený dohled připravil o jejich "živnost".

   Smazat
 3. Mr. Bakala, protože využil příležitosti, a tomu se přeci v dnešním systému tleská, jak je chytrý a schopný, inkasoval, jako jedinec, 100 000 000 000,- Kč - to je slušnnej balík, kterej když vydělíme 2 500 horníky, vyjde nám pro každého důchod 40 000 000,- Kč ........jenže o blaho skupiny, a v tomhle případě opravdu těžce, těžce, tvrdě a nebezpečně pracující skupiny lidí a jejich rodin, prostě nejde......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to hanebné, ale pravdou je že jsme proti vůli uvězněni ve světě Metrixe, kdy hornící a mnozí jiní uvízli v časové dimenzi polistopadového marasmu a naše politická reperezentace se mezitím vědomě přesunula do mnohem bezohlednější a výnosnější dimenze. Ostravští horníci jsou pro viníky pouhým morálním škobrtnutím a věru z toho špatné spaní nemají.

   Smazat
 4. No, pokud jde o čezko-energetické prokurvátory, je ještě případnější aluze kauza Vitásková/ERÚ.

  Ostatně "za OKD" uměli odstíhat, krom mistra znalce, už jen dva uomini d'onore z FNM. Ti dodržovali omertu. A pokud jim něco káplo, byly to drobné proti tomu co vyvařili capi crimini.

  Které že české město má družbu s Corleone ??


  VR

  OdpovědětSmazat
 5. Právo a pořádek muší bejt. Na chudý musí bejt přísnost!

  OdpovědětSmazat
 6. Je třeba zlikvidovat kapitalismus,dříve než kapitalismus zlikviduje nás!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Za všechno si můžeme sami, nikdo z těch milióńů okradených obyčejných lidí nezvedne zadek, aby proti tomu protestoval. Vždyť už i příhraniční města začínají nakupovat pitnou vodu z Německa, protože je několika násobně levnější než z našich vyprodaných vodáren na kterých západní společnosti dnes vydělávají více než na drogách. A malý český a tupý ovčan mlčí a skuhrá. Dokud se neprobereme, neznárodníme rozkradené majetky a to včetně těch církevních. Dokud nepozavíráme všechny prodejné politiky a mafiánskou justici, bude obyčejným lidem stále hůř. Ale ruku na srdce "každému co jeho jest" Tak alespoň držte hubu vy připosraná luzo a koukejte makat ať má Babiš na nové paláce, vždyť jste si ho zvolili!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený, ono se těžko zvedá zadek a jde se protestovat, či jinak dát najevo svou nespokojenost, když v televizi poběží Ordinace, Cesty domů a já nevím jak se všechny ty seriály jmenují. Dovedete si představit tu katastrofu, kdyby jim utekl ten tísící díl? Nemyslitelné, co je jim po jakýchsi hornících. František

   Smazat
  2. Spousta lidí se má ještě dobře a touhou člověka nejsou nějaké věčné demonstrace a boje. Proto zde byl bezproblémový socialismus. Vše levné a spousta věcí úplně zdarma, práce pro všechny. 40 let nebyly potřeba demonstrace a stále se stav zlepšoval. Bohužel pár nenažraných z STB a Prognostického ústavu za následné miliardy při rozkradení republiky, socialismus rozvrátili a zničili tím životy všem ostatním, kteří dnes paradoxně na komunisty nadávají. Tomu, co to privatizační rozkrádání organizoval dnes stoupají preference. Jak to asi může dopadnout?

   Smazat
  3. tyto dva příspěvky jsou nejpřesnější nejen k této zprávě. Ke všemu co se děje. Jen dodám, a ten zbytek co není u televize je na internetu a v nejlepším případě diskutuje v ostatních případech už ani není třeba hovořit. Prostě máme to, co chceme.Potěší, že stejný názor mají i jiní, dodává to sílu v naději, že se snad dostatečnému počtu lidí rozsvítí včas a ten zadek zvednou.

   Smazat
 8. Doufám, že se uhlobaron (či uhlobankrot) Bakala brzy schová ve svém bunkru na Modravě, který si pořídil na svou ochranu před nepřízní osudu. Propouštěným horníků pak lze doporučit výlet na tuto uzdravující lokalitu a celou stavbu ještě více zabezpečit před nepříznivými vnějšími vlivy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mohl by si tam vzít s sebou i přítele Sobotku

   Smazat
  2. bylo by dobré navršit na ten bunkr vysokou vrstvu zeminy (nejlépe celý kopeček), zvýší to odolnost proti zbraním hromadného ničení, bylo by škoda, kdyby tento genetický materiál nepřežil a nemohl být předán jako odkaz budoucím generacím

   Smazat
 9. doktor "puci" Sobotka svému sponzorovi vždy rád sociálnědemokraticky (čti na úkor pracujících a plátců daní) pomůže.Vždyť hříchy a radosti mládí se nezapomínají a co se spolu při privatizacích navyváděli....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Sobotka má na této zlodějně jakožto tehdejší ministr financí lví podíl.

   Smazat
 10. Bakalu, Kelnera, Babiše a další velkozloděje je třeba pověsit na kandelábry. Sobotku je třeba zastřelit za Úsvitu

  OdpovědětSmazat
 11. Proč to má vše platit stát a potažmo občané? Zdanit milionářskou daní všechny ty tuneláře a nenažrance a z toho hradit ty jejich tunely a bankroty, kterejma trpí zaměstnanci....

  OdpovědětSmazat
 12. Ve věci těch zmíněných bytů má máslo na hlavě především
  tehdejší ministr financí, Sobotka.
  Ten to odmítá.
  Divím se autorovi ( pan Paroubek, kdo jiný), že se o tom tentokrát nezmínil.
  Takže: Nejen Bakala, ale i současný premiér,
  přizdisráč Sobotka....

  OdpovědětSmazat
 13. S pádem dolu Paskov a potažmo i NWR padne i neslavný Sobotka, který zatím tolik úsilí věnoval k utužení svých úředníčkovských sil ve vedení ČSSD a nikoliv ke zvelebování této země (zatím zvelebuje pouze Brusel). Nečest jeho památce !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. agónie dolu Paskov by se měla vhodně posunout do předvolebního klání mistra Sobotky, aby už nemohl škodit v ČR a aby mohl být vykopnut do bruselských výšin třeba k paní Jourové

   Smazat
  2. PANÍ JOUROVÁ JE ZANEPRÁZDNĚNA ANÁLEM ZMETKA JUNKRSE

   Smazat
  3. Jen aby to nedopadlo zase tak , že ozubený Otík zase něco slíbí a bude zvolen zas . V Kocourkově je to normální .

   Smazat
 14. Proč se tu rozčilujete. Pro toto jste přeci cinkali klíči na náměstích, ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, pro tohle ne! CXhtěli jsme lepší republiku. Bez svévole a idiocie stranických aparátů, chtěli jsme svobodu slova a rovnost před zákonem, chtěli jsme cestovat a zase se svobodně vracet, chtěli jsme důstojnější a plnější život. Ale byli jsme důvěřivý a nepozorní, ti lépe připravení otočili kormidlo a nyní jsme tam, kde jsme. Velkou měrou svojí vlastní vinou!!! Marek

   Smazat
 15. NAPROSTO JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ VYVLASTNIT BEZ NÁHRADY VČETNĚ BYTŮ KTERÉ PŘEDAT HORNÍKŮM DO VLASTNÍCTVÍ BEZ NÁHRADY A ZMRDY V NWR, BAKALY, SOBOTKY, MLÁDKA TVRDĚ POTRESTAT !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas povracet byty OKD které stejně již lidé mají několikrát zaplaené dobrý vývar pro ty zmetky u koryta tak jako CPI byty dalsi takový který se neskutečně pakuje na lidech zloději nejvyšší čas jim pořádně zatopit pod zadkem

   Smazat
 16. Nevím, co se kdo diví?? Vždyť o tom kapitalismus je - co největší zisky s co nejmenšími náklady. Vytěžit co se dá a pak "jít o dům dál" a po mně potopa.

  OdpovědětSmazat
 17. zaujímavé - a na Slovensku sa hneď na začiatku tzv. byty s dispozičným právom k tej danej továrni previedli ihneď na mesto, a to ich dalo majiteľom na predaj. za jasných a rovnakých podmienok - ešteže sme mali Mečiara pri moci -

  OdpovědětSmazat
 18. Začalo to s DLouhým, to je ten, co kandidoval na prezidenta. Ten měl bejt v kriminále už dávno. Pokračoval Sobotka, tenhle vylepanec je k tomu navíc ještě premiérem. Je to parta zločinců a nebude dlouho trvat, že ho někdo taky chytí za koule a posune trochu výš, jako Arzenyje Jaceňuka.

  OdpovědětSmazat
 19. Co jsme chtěli to máme . Zdař bůh !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.