Reklama

středa 2. prosince 2015

Česká televize: Hoře z rozumu

Oldřich Průša
2. 12. 2015
K rozhovoru s Bašárem Asadem: Jedna vlaštovka jaro nedělá natož v prosinci (jedna „Vlaštovka“ v ČT vlastně pracuje). Syrský prezident poskytuje řadu rozhovorů, to prezidenti dělávají. Ví a má proč. Není třeba údivu nad ním, ale nad naší (jejich) TV, jak nám svět představuje a pak jednou vybočí. Přesun Kubala za Savarovou pro něj asi není povýšení.


K těm novinářům - redaktorům.

Příklad starší: Jolka Krásná v ranním vysílání v rozhovoru (poté co ISIL pronikl do Palmýry):
…do města, kde jsou nějaké dórské sloupy…

Příklad další: Veronika Pitrová: …když se ze sestřeleného letadla SU-24 snášeli parašutisté… Následně tvrzení opravil s úšklebkem odborník na letectví: na padácích byli bojoví letci, žádní parašutisté!

Ještě jeden: jakási redaktorka …letadlo bylo sestřelena nad Sinajem… (asi podle vzoru Kusaj nebo Udaj – zabití synové popraveného Saddáma Husajna).

Příklad mnohonásobně opakovaný: „Rusko opakovaně zastavilo dodávky plynu, protože Ukrajina za něj nezaplatila předem.“ Mleli jako kolovrátek hlouposti, jak mají nařízeno. Dvakrát v ČT tuto zprávu nezávisle vyvrátili dva hosté ve studiu. Skutečnost zní asi následovně: Ukrajina plyn od Ruské federace nepotřebuje, a proto ho nechce kupovat. A melou to i večer. V pořadu Horizont zpochybňuje Dana Zlatohlávková, zda je oznámení kyjevské vlády vůbec reálné. I po obrazové reportáži, ve které Jaceňuk hovoří o tom, že Ukrajina plyn od Gazpromu nepotřebuje, vyjadřuje v Událostech pochybnosti D. Borek, celý blok o plynu končí konstatováním, že Rusko zastavilo (jako by věrolomně) dodávky plynu.

Příklad další: redaktor v příspěvku bez okolků označí žraloka za rybu. I laikovi to přijde divné, neboť jde o parybu. Řeklo by se jen malý rozdíl.

Jistě jako mezi vědou a pavědou. Připomíná to otázku na rozdíl mezi Dalmácii a decimálkou nebo mezi U Thantem a umakartem. Jsem skoro přesvědčen, že televizní redaktoři by možná byli schopni vysvětlit jen Dalmácii. Existuje obava, že s chápáním mnohdy končí u společného znaku hodinek a holínek.

Bohužel, podobných příkladů by se našlo „řádově, v horizontu uplynulých týdnů“ velké množství, ale kdo by si to vše chtěl pamatovat.

Celkové hodnocení: Hloupost jen kvete, vzdělání pokulhává, životní zkušenosti mizivé. Ctižádost a sebevědomí nezměrné. Svrab a neštovice, říkávalo se, jen když si jde kopnout především do prezidenta a Ruska. ČT přece má jiné přátele.

31 komentářů :

 1. On je nakonec nakopne jejich americký páníček !!

  OdpovědětVymazat
 2. I lhát se musí umět

  OdpovědětVymazat
 3. "Nicméně" opomněl by dodat novinářský potěr.

  OdpovědětVymazat
 4. .....tak dlouho pochoduje Česká televize na západ,.......až přikráčí z východu...to bude normální dúsledek faktu, že její šefové plápolají ve větru jak špinavý hadr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. severoatlantický vítr je krutý ....

   Vymazat
 5. Od voleb prezidenta se na televizi nedívám. To byla poslední kapka. U Šlaufenberka a Kraďouska se mi zvedá žaludek a ze sestavy komentátorů, redaktorů a těch "pipin" je mi do breku. Na internetu si najdu vše, co potřebuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 6. Kdepak, že nedostatek vzdělání či životní zkušenosti.
  Tak v čtv vypadá ta obyčejná goebbelsovská. Stejně tak lživá jako tupě militantní ...

  OdpovědětVymazat
 7. V Národním centru řízení obrany ruského ministerstva obrany se pořádá brífink na téma "Ozbrojené síly RF v boji s mezinárodním terorismem. Nové údaje", který je určen pro zástupce médií.
  Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151202/1825225/mo-brifink-terorismus.html#ixzz3tBXl7sGy

  Ukazují tam satelitní snímky i videa, které dokumentují proudy vozidel jezdící s ropou IS do Turecka. To Turci nerozchodí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byli tam pozvaní vojenští atašé ze 42 zemí, řada z nich (redaktorka se zajímala zejména o ty z NATO) se zmohli na odpověď "no comment" (atašé USA) nebo na ticho, jenom Němec reagoval, že to bylo působivé. P.S.: za 14 dnů jim chtějí udělat druhou prezentaci

   Vymazat
  2. Nejvíce mě zaujaly fotky ropných polí (spíše bazénů na ropu), které vyhloubil IS přímo v písku, v souvislosti s USA je to zajímavé proto, že jeden americký generál nedávno prohlásil, že nebombardovali cisternové vozy IS z ekologických důvodů.

   Vymazat
  3. Z těchto videí, které Rusové představili přítomným, je jasné, jak se věci mají.
   https://www.youtube.com/watch?v=-Agvkxz8H-Q

   Vymazat
 8. Brigádní generál Svobodné syrské armády (SSA) Hosam Al-Awak potvrdil Sputnik Arabic, že SSA má k dispozici kopie ropných smluv na nákup ropy u teroristické organizace Daiš (arabská zkratka pro IS, pozn. red.), podepsaných tureckou stranou.

  „Máme kopie smluv týkajících se transakcí s ropou, uzavřených mezi tureckou stranou a Daiš… Kromě toho máme i fotografie, potvrzující to, že automobily Toyota, zakoupené v Kataru, se dostaly do Sýrie spolu s obrněnou technikou, používanou bojovníky k převážení svých vůdců", řekl Al-Awak.  Více: http://cz.sputniknews.com/byznys/20151202/1823192/ssa-ropne-smlouvy-turecko-dais.html#ixzz3tBZPhUsl

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže Turci de fakto kradou ropu Syrii, jelikož nějaký Islámský stát nebyl vůbec mezinárodně uznán(je bez referenda a násilně utvořen).. Donecko - Luhanský taky neuznali, a to tam bylo referendum....

   Vymazat
 9. Ti jen převléknou kabáty, vymění analytiky, komentátory. To už v České kotlině známe. Praha, Pražaci jsou tvární jak plastelína.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:32-pravdu díte, neurážejte ale "Pražáky", "plastelínou" je pražská politická verbež, svezena z celé ČR. Něco se ale děje jak v ČT, tak i v ČRo . Konečně, jen se nenechme opít rohlíkem. Politická centra + media to umí.

   Vymazat
 10. Konecne nekdo rekl, ze ten, kdo bojuje proti vlastni vlade a armade se zbrani v ruce je terorista a rekl to Asad. Ted uz muze i ČT oznacovat vychodoukrajinske proruske zbourence jako teroristy. Ono taky nicim jinym nejsou.
  Palmer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. chudáku ubohý

   Vymazat
  2. pokud je ta vláda fašistická a nastolená pučem, je boj proti ní legitimní.

   Vymazat
  3. Poslyš, ty redaktorské IQ, zamyslel ses nad tím, jakým způsobem byla tato současná ukrajinská vláda zvolena?
   Nebo jinak..., kdo že to vzal. jako první do ruky zbraň?
   Opět jeden bezmozek ve tvaru chobota...

   Vymazat
 11. Nejvíce mě zaujaly fotky ropných polí (spíše bazénů na ropu), které vyhloubil IS přímo v písku, v souvislosti s USA je to zajímavé proto, že jeden americký generál nedávno prohlásil, že nebombardovali cisternové vozy IS z ekologických důvodů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Erdona stejně neodstoupí, požaduje další důkazy. Asi budou muset zveřejnit smlouvy, co podepsalo Turecko s IS. Smlouvy možná nebudou stačit, protože je to dnes cár papíru, kterým se nikdo neřídí. Erdogan proto bude požadovat důkazy v podobě faktur a dodacích listů. Ale jenom těch s jeho podpisem !

   Vymazat
  2. já zase četl, že Američané nemohli zasáhnout cisternové vozy, protože letadlům došla munice (kterou asi předtím vystříleli do pouštních písků)

   Vymazat
 12. Co když. Co když opožděný rozhovor s Assadem uveřejnil Kubal (jako vedoucí redakce) jako pomstu za degradaci (nahradí miláčka, Anetku Savarovou) a předchází prásknutí dveřmi na Kavších horách ?

  OdpovědětVymazat
 13. Zajímavé počteníčko. Do této kapitoly to sice neptří, ale stojí za to si celé přečíst.

  http://jirisoler.wz.cz/sachovnice.html#r70

  OdpovědětVymazat
 14. Pentagon právě vydal prohlášení, že ruské ministerstvo obrany neprávem obviňuje Turecko z podílu na prodeji ropy od Islámského státu. Počítám, že ještě dnes budou stejná stanoviska zaujímat povinně všichni členové NATO. A to pár hodin poté, co se vojenští atašé 42 zemí mohli podívat na pohyt cisternových kolon z Iráku a Sýrie do tureckých zpracovatelských závodů a přístavů. Směšné, směšné, směšné ! P.S.: pokud se někdo díváte na lžibednu, dejte vědět, jestli do stihnuli do zpráv v 19h

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Nestihli. Je třeba počkat aspoň 24 hodin.
   Ivana

   Vymazat
 15. Karikatura ČT

  http://blog.cartoonmovement.com/2015/01/new-cartoonist-jalal-hajir.html

  OdpovědětVymazat
 16. Rozhovor pana Kubala s prezidentem Asadem byl velmi profesionální. Petr

  OdpovědětVymazat
 17. Prvotním a zároveň kardinálním problémem je nevzdělanost pracovníků ČT. Určitě všech, kteří se podílejí na zpravodajství.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.