Reklama

neděle 6. prosince 2015

Čína podpořila údery Ruska proti teroristům v Sýrii.

6. 12. 2015 Sputnik 
Příslušné prohlášení učinila mluvčí čínského MZV Hua Chunying 5. 12. 2015. Zdůraznila, že Peking vždy podporoval protiteroristickou operaci Ruska v Sýrii. Tím spíš, že plně odpovídá mezinárodnímu právu, poněvadž se uskutečňuje na žádost syrské vlády.

Čínská diplomatka dodala, že v Pekingu vždy podporovali úsilí různých států, včetně Ruska, zaměřená na zajištění světové bezpečnosti.

Podle jejích slov, Peking věnoval pozornost výzvě prezidenta RF Vladimira Putina, adresované světovému společenství, k vytvoření společné protiteroristické síly s pravomocemi od OSN.

Čína rovněž vyzývá světové společenství k společným úsilím v boji s terorismem, k rozšíření kontaktů a koordinaci akcí pod záštitou OSN, a tento postoj odpovídá přístupu ruské strany, zdůraznila mluvčí čínského ministerstva zahraničí.

13 komentářů :

 1. Rusko + Čína (+ BRICS) - to je ale síla vůči zločineckým ISIL, USA, Turecku, Izraelu a dalším podněcovatelům světové války!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Čína by se měla takto postavit na stranu Ruska při řešení mnoha současných problémů a konfliktů ve světě mnohem častěji .NATO by pak bylo ve svých provokacích opatrnější a důležitost postoje Ruska by značně stoupla.Zatím mám pocit,že to Čína hraje na obě strany , podle toho co je pro ni momentálně výhodnější.

  OdpovědětSmazat
 3. Toto prohlášení Číny je velice jasné stanovisko. Stručné, výstižné a všeříkající. Není k tomu co jiného dodat.

  OdpovědětSmazat
 4. No já bych dodal.
  To to soudruhům z Číny trvalo. Museli dlouze posuzovat a vyvažovat svůj stručný, výstižný a všeříkající postoj tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Já bych od partnera čekal, že se za mne postaví rychleji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V pravé poledne,ale podpořili....
   j.

   Smazat
  2. Pražská vlaštovko Jituš, jsem rád, že jsi opět zaštebotala.
   S úctou Opelichaný pražský vrabčák Čvirik

   Smazat
  3. Ahoj Čviriku!
   děkuji za pozdrav :-)
   j.

   Smazat
 5. Neradujme se, to nestačí, pořád je to žvanírna- je třeba udělat konkrétní kroky.To je to co se od Číny čeká.

  OdpovědětSmazat
 6. Čína je spojencem Ruska, jako nikdy dříve. Je to pochopitelné, dobře si uvědomují, že kdyby snahy o udolání Ruska byly úspěšné, další na řadě by byli oni. Spojenectví těchto dvou zemí je snad dostatečnou hrází proti otevřené agresi USA. Trošku se ale bojím, že USA budou chtít vyvolat globální konflikt stůj co stůj, jelikož pro ně je válka nesmírně výhodná za všech okolností, bez ohledu na to, kdo zvítězí. Snad jen jaderné odstrašení je ještě brzdí.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdy se to vezme kolem dokola, pak jediný, kdo má v Sýrii co dělat je RF. Ostatní státy, které podnikají vojenské akce bez mandátu OSN a bez souhlasu Sýrie, jsou podle mezinárodního práva agresoři. Toto podpořuje i Čína svým prohlášením o podpoře RF. Tak by k tomu měl rozumný člověk taky přistupovat a sám si udělat obrázek o tom, kdo je kdo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím že rozumný člověk si už obrázek dávno udělal. Držím palce Putinovi a všem kteří se stavěj proti ose zla USSA,NATO a EU. Bohužel jsme i my na té špatné straně barikády. Michal

   Smazat
 8. Postoj Číny ve věci boje proti IS(IL) je chvalitebný, ale kde je aktivní (vojenská) podpora?? Je nebo tam není ta čínská letadlová loď?
  A pokud je, tak proč se nezapojuje?
  Ty džíhádističtí zmetkové se sami od sebe nerozpustí!
  A už vůbec ne za situace, kdy je v předstíraném boji podporují US barbaři se všemi jejich loutkami!

  OdpovědětSmazat
 9. No, o moc v Číně se teď jistě přetahují GP a původní čínská elita. To se projevuje navenek jistou nemohoucností, tak zbývají jen slova.

  Ale že je Hua nádherný kvítek i ve svých letech !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.