Reklama

neděle 6. prosince 2015

Čína proti vtahování Černé Hory do NATO: vzdejte se myšlení studené války

6.12.2015   Eurasia
Vtahování Černé Hory do NATO vadí nejen samotným obyvatelům této balkánské země či Ruské federaci. Proti vstupu Černé Hory do aliance se staví také Čína, podle níž by se „mezinárodní společenství mělo vzdát myšlení studené války“. Na svém webu to uvádí Čínský rozhlas pro zahraničí, zatímco korporátní média tuto skutečnost prakticky ignorují.Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun-jing 3. prosince na jednání o vstupu Černé Hory do NATO řekla, že „mezinárodní společenství by se mělo vzdát myšlení studené války, vytvořit nové ideály o společné, komplexní a trvalé bezpečnosti a spolupráci“.

Poukázala na to, že „mezinárodní společenství by mělo společně vytvořit spravedlivý bezpečnostní model ohledně společného budování a společného sdílení“.

Svoji nevoli v otázce vstupu Černé Hory do NATO už vyjádřilo Rusko. Podle velvyslance Ruské federace při alianci Alexandra Gruška je vstup Černé Hory „geopolitickým řešením, které zkomplikuje situaci na Balkáně a destabilizuje situaci v samotné zemi,“ informuje Sputnik ČR.

Vtahování Černé Hory do NATO vyvolává silnou nevoli mezi samotnými obyvateli země a bylo jedním z důvodů nedávných masových protestů v Podgorici. (geo)

19 komentářů :

 1. A co je kurva Číně do Černé hory? 99% Číňanů ji ani nenajde na mapě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína nechce, aby se rozšiřovalo NATO, protože je NATem stejně ohrožená jako Rusko a další země. A mimochodem, bude muset vyrobit několik jaderných náloží navíc, aby "pokryla" i základny USA (pardon NATO :-D) ) v Černé Hoře. Pavel P.

   Smazat
  2. Pro 18:36: Když tomu blbče nerozumíš, tak nevypisuj tak mongoloidní otázku. A už se neožírej v té pražské lumpenkavárni!!!
   Slušní čtenář

   Smazat
  3. 18.36 a kolik ji na mapě najde amiků, lojzo?

   Smazat
  4. Já ti to ty chytrolíne vysvětlím. NATO je teroristická organizace. A Čína jeden z hlavních států vytvářejících protiteroristickou koalici. Takže logicky je proti zapojování Černé Hory do teroristické koalice. Už to chápeš Pepku? A teď si vyskoč.

   Smazat
  5. 18.36....presne tak blbe,kdyz nevis,co je zkurvene NATO zac,tak to kurva nekomentuj,trotle!!!

   Smazat
 2. Postupuje se podle plánu na postupné obkličování Ruska, hádej, komu to bude vyhovovat ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaké obkličování? Rusko je obklíčené? Odkud? Ze severu? Z východu? Z jihu? Pokud se podíváš na mapu tak uvidíš, že Rusko je "obklíčené" asi tak z 1% délky své hranice na západě. Fakt obklíčení jak noha. Prober se.

   Smazat
  2. to 18:36 asi neví a nebo je produktem pražské kavárny která pleská pro NATO

   Smazat
  3. Pro 18.49 ! A těch skoro 800 základen USA je kde ?? Nepiš nesmysly a nedělej ze sebe vola !!

   Smazat
  4. 19:05
   V Číně ne, v Kazachstánu taky ne, v Mongolsku ne, ve Finsku ne, v Bělorusku ne, v mořích na severu a východě taky ne. Tak kde vlastně?
   Nedělej ze sebe vola.

   Smazat
  5. V mořích na severu a na východě jsou ponorky a fregaty Aegis, 800 základen a z toho mnohé jsou letecké pro dálkové letectvo a nosiče jaderných zbraní. Pozemní útok povede přes Ukrajinu, Bělorusko, Kavkaz a Střední Asii. Nechápu, proč to sem 19:05 píše. Asi jako provokaci.

   Smazat
  6. 18:36 a 19:14 jsi opravdu tak blbý nebo jsi se tak už narodil? Pro tebe méně chápavého, vyhledej si mapu na špeho-vyhledávači Google, kde všude jsou základny teroristické sebranky NATO, snad to pak pochopíš, ale ty asi ne, přesto to vyzkoušej.

   Smazat
 3. 18:36,čo teba do Číny ti Kocábov poskok.

  OdpovědětSmazat
 4. A proč tam je ten nápis dopsán dodatečně v nějakém Photoshopu, či v čem to je. :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:45 To je návnada na trolli aby předvedli, jak si dovedou hledat záminky pro zpochybnění tématu. Skáčou na to ovšem jen ti nejhloupější. Blahopřeju vám k vítězství.

   Smazat
 5. Kdo chce kam pomozme mu tam (máme zkušenost)
  Václav

  OdpovědětSmazat
 6. jaký má vztah- myslím zeměpisný- má Černá hora k severnímu Atlantiku?
  Nulový!

  Tak proč se stává členem NATO/ Severoatlantické koalice/?
  Stejně jako Polsko, ČR, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko?
  Co tam dělají?
  Uplatněme selský rozum!

  Nikdo z výše uvedených zemí v NATO nemá co pohledávat!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Je to všechno velká špinavá hra. Válka nikdy neskončila.Po takzvaném ukončení 2 světové pořád probíhaly jak horké konflikty- Vietnam, Korea,Malvíny(Falklandy chcete- li), Afghánistán, Angola, Nikaragua, až po více či méně zástupné hospodářské nátlaky- Chile- iberoamerické země, a ano v poslední době země odtržené od Waršavské smlouvy.To co jinak vybojovávaly armády se daří volnému trhu- ovládly náš bankovní systém, ovládly naše nerostné zdroje- všechny, ovládly mediální prostor.Jsme porobené závislé národy a jedinci.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.